dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie Rolety naokienne Beclever - czy wieje i przemarza ?

    Witam,
    Na etapie budowy domu zaplanowałam zewnętrzne rolety naokienne i wykonawca zrobił co oczywiste otwory odpowiednio większe. Właśnie jestem po wizycie u sprzedawcy okien i rolet. Twierdził, że rolety naokienne Beclever (którymi handluje) są generalnie w porządku, ale jedyną izolacją cieplną skrzynki w ich przypadku jest niezbyt gruby wkład styropianowy producenta umieszczony w skrzynce. W przypadku naprawdę dużych mrozów z wiatrem może to przemarzać i chłód będzie odczuwalny. Lepszym rozwiązaniem pod względem ciepła - wg sprzedawcy - są rolety w systemie Integro. Stwierdził, że w moim przypadku za duże otwory nie stanowią problemu, trzeba tylko je zmniejszyć poprzez doklejenie pustaków (np. ytong) i dodatkowo przymocowanie ich dyblami do nadproża. Szczerze mówiąc niepokoi mnie to rozwiązanie. Znalazałam na forum podobny problem zbyt dużych otworów, tylko rada doświadczonego forumowicza była taka: dodatkowe poszerzenie okna i po sprawie, a dodatkowo będzie to superciełpe rozwiązanie. Gdy zaproponowałam je sprzedawcy okien wyliczył dodatkowy koszt poszerzeń i wyszła niezła dopłata. Trochę niepokoi mnie pomniejsznie otworów okiennych przez mocowanie pustaków do nadproża, proszę więc o informację od posiadacza rolet Beclever - czy faktycznie chłód jest odczuwalny? A może ktoś pomniejszał otwory okienne w sposób jaki przedstawiłam i nie mam powodu do niepokoju i wówczas zakładam rolety Integro. Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez skalista ; 15-01-2013 o 16:14

  2. #2

    Domyślnie

    Chłodu na pewno nie odczujesz, taka puszka ma współczynnik przenikania wg ich producentów na poziomie U=0,8 czyli tyle co najcieplejsze okna. Większym problemem jest brak mocowania okna do nadproża w jego górnej części.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie

    Jedno z pierwszych pytań jakie zadałam (bo przygotowałam się grzebiąc w sieci) dotyczyło tego czy będzie to trzymać się, bo znalazłam informację że rolety beclever naokienne nie są polecane do okien szerszych niż 150 cm, a moje są na 270 cm. Pan zapewnił że montuje się specjalne wzmocnienia i nie ma problemu. Sam producent też pisze na swojej stronie, że rolety te nadają się do okien bez względu na jego wielkość. Niby uspokoiłam się, ale znowu zasiałeś u mnie ziarno niepokoju ....

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Praktycznie każdy producent rolet MA rozwiązania które umożliwiają ich montaż na szerokich konstrukcjach ale .... mało kto to to stosuje, kosztuje dodatkowe pieniążki i na koniec niewielu sprzedawców o tym wie.


    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Chłodu na pewno nie odczujesz, taka puszka ma współczynnik przenikania wg ich producentów na poziomie U=0,8 czyli tyle co najcieplejsze okna.
    W mojej ocenie mniejsze znaczenie ma tu przenikalność cieplna, a większe naturalna "nieszczelność", której skutki są czasem dokuczliwe szczególnie przy standardowym ręcznym napędzie. Jeśli roleta nadstawna to z napędem elektrycznym, co eliminuje dziurę "na przelot". Rewizji uszczelnić się nie da, więc cóż... tam musi być chłodniej, ale wiać nie powinno

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Większym problemem jest brak mocowania okna do nadproża w jego górnej części.
    BeClevery fajnie rozwiązały problem mocowania rolet nadstawnych do nadproża.pokazywałem to w szczegółach w którejś z ubiegłorocznych publikacji na naszej stronie. Stabilne to, że hoho. Jak u innych roleciarzy nie wiem.
    PRO QUALITY

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    integro zamontowane do poszerzeń to jedno z "najcieplejszych" rozwiązań jeśli chodzi o montaż rolet.
    ale nie wszystkim pasuje cena poszerzeń
    Bardzo ważne jest aby montując taką puszkę dać taśmę pomiędzy oknem a adapterem skrzynki bo tam może bez tego właśnie przewiewać
    Były gdzieś fotki z montażu gdzie adaptery nie dość że źle zamontowane to jeszcze bez taśmy rozprężnej i były normalne dziury!
    Nadstawna roleta będzie zimniejsza jak Zewnętrzna.
    Przenikalność na poziomie 0,8 ? możliwe że z wkładką neoporową. Przy temperaturach -10 można otworzyć rewizję i sprawdzić jaka jest w puszcze
    ile z tego zatrzymuje wkładka styropianowa i rewizja ?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    integro zamontowane do poszerzeń to jedno z "najcieplejszych" rozwiązań jeśli chodzi o montaż rolet.
    ale nie wszystkim pasuje cena poszerzeń
    skoro do poszerzenia to nie jest już roletą nadstawną, prawda? ale również moim zdaniem to bardzo dobry sposób na montaż całego zestawu okienno-roletowego.

    Pozdrawiam

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    skalista

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-330
    Posty
    19

    Domyślnie

    No tak ale takie poszerzenie nie dość że jest drogie to jeszcze trzeba je czymś wypełnić tzn. przestrzeń powstałą pomiędzy nadprożem a oknem.

    Czy ktoś kto posiada rolety beclever mógłby coś napisać w ww. temacie?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Kiedyś montowałem u klienta rolety integro w otworach przygotowanych pod nadstawne - inwestor założył pod nadprożem belki drewniane - wariant ekonomiczny do poszerzeń. Jakie drewno to było to nie pamiętam, ale się nad tym inwestor doktoryzował i specjalnie do takiej zabudowy ktoś mu dobierał materiał. Może jakiś specjalista od drewna się wypowie?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    skoro do poszerzenia to nie jest już roletą nadstawną, prawda? ale również moim zdaniem to bardzo dobry sposób na montaż całego zestawu okienno-roletowego.

    Pozdrawiam
    integro (RZ) nigdy nie były roletami nadstawnymi(zintegrowanymi)
    czy coś mylę?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał skalista Zobacz post
    No tak ale takie poszerzenie nie dość że jest drogie to jeszcze trzeba je czymś wypełnić tzn. przestrzeń powstałą pomiędzy nadprożem a oknem.

    Czy ktoś kto posiada rolety beclever mógłby coś napisać w ww. temacie?
    chodzi ci o przestrzeń powstałą od wewnątrz? można użyć styropianu i obrobić można zabudować płytami kartonowo-gipsowymi itp

  12. #12

    Domyślnie

    Mam podobny problem jak skalista. Otwory zostały powiększone do rolet naokiennych, ale przynajmniej w salonie (duże okno do podłogi) dam dodatkowe poszerzenie i roletę typu integra (wydaje mi się, że okno będzie stabilniejsze przy połączeniu z poszerzeniem, a nie z puszką rolety).
    Zrobienie poszerzeń we wszystkich oknach byłoby dość kosztowne.
    Czy pomysł z dołożeniem np. ytonga do nadproża mógłby się sprawdzić?
    Można by dołożyć pod pod jedną ze strun nadproża kolejne nadproże L-kę, ale tutaj byłoby więcej pracy niż z dołożeniem ytonga.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Policzyłeś o ile takie kombinowanie z dokładaniem bloczków będzie tańsze od normalnego poszerzenia ??
    na moje lepiej chyba dać te poszerzenia wszędzie, nawet jeśli byś miał delikatnie przepłacić.

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź MMichal.
    Pewnie masz rację, muszę zapytać sprzedawcę ile wyszłoby za poszerzenia we wszystkich oknach.
    Dla okna balkonowego o szerokości 196 cm dodatkowe poszerzenie 2 razy 100 mm to koszt 150 zł.
    Może i bloczki wyszłyby taniej, ale wiąże się z tym dodatkowa robota.
    No i ogólnie zostaje pytanie, czy w ogóle takie rozwiązanie z bloczkami w ogóle jest możliwe, trzeba by je pewnie jakoś przykotwić do nadproża, tylko czy to się utrzyma?

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam


    No właśnie o tym mówię nie ma co dla kilku zł robić sobie problemów

    Pozdrawiam

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CODI

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    173

    Domyślnie

    Właśnie zakończyłem temat pomniejszania otwory z powodu przejścia z rolet BeClever na Integro.
    Mam sciany z pustaków ceramicznych Eder-a 24cm, zostawiłem średnio około 20 cm w oknie na rolety BeClever ale w czasie rozmowy z firmami od okien okazało się że mam zły projekt i przy tak dużym ociepleniu i dobrych oknach szkoda pozwalać powietrzu dostawanie się do rewizji a stąd ochładzaniu okolic okna. Decyzja zapadła i pod wylane nadproża dodałem po dwie l-ki zwrócone do siebie razem około 20 cm odsunięte o 5 cm od lica. Na licu nadproży zamontuję płytę ze spienionej pianki PU. W ten sposób przestrzeń pod roletami będzie ocieplona i poprawi się gradient temperaturowy wokół okna i rolety.
    Przewidywalny koszt ocieplanych poszerzeń na wszystkich 9 oknach to około 2,2 kzł. Koszt nadproży z keramzytu to około 900 zł + 600 montaż + 100 cement i wapno.

    Pozdrawiam
    CODI
    Zaczynamy.....

  17. #17

    Domyślnie

    Poszerzenia są bardzo dobrym rozwiązaniem, tyle że przy poszerzeniach musisz się jeszcze liczyć z późniejszym kosztem ich zabudowania od wewnątrz.

  18. #18

    Domyślnie

    A ma ktoś rolety docieplone właśnie neoporem i może się wypowiedzieć na ich temat?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    A ma ktoś rolety docieplone właśnie neoporem i może się wypowiedzieć na ich temat?
    Mogę Ci tylko kolego powiedzieć że pięknie wypadają w badaniach i na kamerach termo. Na żywo miałem okazję widzieć tylko ROKA Neoline 2 od B&H - to typ wykonany w całości z neoporu z usztywnieniami - w domu pasywnym jeszcze nie oddanym do użytku, to robi wrażenie bardzo dobrze spasowanego i ciepłego. Zdecydowanie bardziej dopracowany niż wszelkiej maści wynalazki PCV + styropian, ale też cenowo podobno drogi.

    to jest coś takiego:

    http://www.beck-heun.de/ROKA-TOP-NEO...39.0.html?&L=4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony