dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    minio7

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    chorzów
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2

    Domyślnie Pytanie o zamek wpuszczany

    Witajcie

    Dziś postanowiłem wymienić w jednych z drzwi wewnętrznych w moim domu zamek wpuszczany, który pamięta zapewne jeszcze towarzysza Stalina. Po dokładnym obejrzeniu i mierzeniu okazało się że jest to zamek o wymiarach 60/50 i taki właśnie zakupiłem w sklepie celem montażu. Niestety okazało się że nie mieści się w kopercie w drzwiach i problemem jest wymiar oznaczony na rysunku jako "C" Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JANIAzamek wpuszczany wymiary.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	270475 jeżeli dobrze pamiętam to stary zamek był krótszy o niewiele bodaj z 0,5 cm. Na zewnątrz wystaje głównie góra zamka co uniemożliwia domknięcie drzwi gdyż framuga przylega dosyć ciasno. W związku z tym mam pytanie czy jest możliwość jakoś poszerzyć tę kieszeń lub dostać gdzieć zamek o wymiarze C zbliżonym do 75mm? byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Da się zmienić wymiar C. Musisz sobie tylko kupić taką maszynkę za ok. 500 PLN - chinol w Castoramie.
    Ewentualnie wymontuj skrzydło i zawieź do stolarza w okolicy.
    P.S palcem się tego nie zrobi.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    minio7

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    chorzów
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    obawiam się że obie opcje będą droższe niż nowe drzwi z zamkiem w zestawie... niemniej dziękuje za odp. może ktoś wie czy gdzieś idzie dostać "wąski" zamek 60/50?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wystarczy wkrętarka z wiertłem. Dłuto. Cokoliwek. I troche pracy.
    Ze starym zamkiem idz do marketu lub sklepu żelaznego i szukaj. Nikt za 20zł nie będzie studiował katalogów, szukał odpowiedniego zamka, płacił za kuriera bo ryzyko pomyłki zbyt duże. Chyba że trafisz na jakiegoś pasjonata.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony