dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    posadzilibace

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-002
    Posty
    5

    Domyślnie Domek działkowy dwukondygnacyjny

    Czy istnieje możliwość postawienia domku dwukondygnacyjnego w rodzinnych ogrodach działkowych o łącznej powierzchni nieprzekraczającej 25 m2 i wysokości przy dachu stromym nie przekraczającej 5 m bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę? Znam przepisy i wiem że reguluje ten temat art. 29 Ustawy Prawo budowlane, jednak zastanawia mnie czy w moim przypadku można podpierać się Pkt.1 ppkt. 4 a nie ppkt. 2 (w którym mowa o parterowych budynkach), w podpunkcie 4 nie ma mowy o tym czy musi to być budynek parterowy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bodajże na ogródkach działkowych nawet do 30 m2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nawet do 35m2 ale tylko w ROD zlokalizowanych poza miastem.

    Dopowiem, że właściwym dysponentem tego przepisu (PB 29.1.4) jest zarząd ROD, bo to on "daje" zgodę (a nie Urząd) na postawienie takiego, czy innego budynku (altany).
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 20-07-2014 o 13:08
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    posadzilibace

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    do 35 m kwadratowych ale kwestia czy musi być to budynek parterowy czy może piętrowy bez pozwolenia na budowę oczywiście. Moja niepewność spowodowana jest ostatnio głośną sprawą o warszawskim działkowiczu któremu nadzór budowlany nakazał rozbiórkę altany murowanej dwukondygnacyjnej ze względu na domniemaną samowolę budowlaną, gdyż zdaniem sądu dwukondygnacyjny domek nie jest altaną. Czy w rodzinnych ogrodach działkowych można stawiać tylko altany (często zgodnie z definicją ?ażurowe?)o lekkiej konstrukcji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony