dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Proszę bardzo. Tylko twierdzenie lepiej, żeby było kompletne
    zużycie wody jest kwestią ilości osób, a na ogrzewanie ilość osób ma zdecydowanie mniejszy wpływ.
    Koszt ogrzania cwu rosną proporcjonalnie do ilości osób , koszty ogrzewania domu nie maleją proporcjonalnie do ilości osób.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 22-07-2014 o 09:42

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Koszt ogrzania cwu rosną proporcjonalnie do ilości osób , koszty ogrzewania domu nie maleją proporcjonalnie do ilości osób.
    Tym razem tak jak Pan sobie życzy - w całości.
    Dalej nie zgadzam się z tym twierdzeniem zwłaszcza przy domach energooszczędnych lub pasywnych. Zarówno przy CWU i CO nic nie rośnie ani nie maleje proporcjonalnie.

    PS. Tylko my tu nie o tym powinniśmy rozmawiać tylko o:
    PE-FLEX a wymagania NF15

    No więc jak Panie Tomaszu można czy nie można. Są jakieś dokumenty na to czy ich brak.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 22-07-2014 o 10:02
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #3

    Domyślnie

    Ponieważ jestem nowy to się najpierw przywitam (google nie pomogło stąd dołączam do forum).
    Ponieważ przymierzamy się do budowy domku NF15 to mamy ten sam kłopot co kolega Omnibus: czy można zrobić wentylację na rurkach PE-FLEX w domu mającym spełnić NF15? Znajomy, który pomaga mi przy projekcie wentylacji, twierdzi, że w dokumentacji NFOŚ nie ma bezpośredniego zapisu, zabraniającego zastosowanie rurek z polietylenu (choć sam nie umiem tego sprawdzić). Wynika to podobno z innych przepisów (z prawa budowlanego, czy też wytycznych dla wentylacji dużych obiektów - znajomy twierdzi, że w Polsce kanały wentylacyjne muszą być niepalne - co skazuje na Spiro). By było śmieszniej - słyszałem, że przepisów dla wentylacji domów jednorodzinnych, jako takich nie ma.
    Proszę pomóżcie bo dreptam w miejscu, rodzina mnie ciśnie a spiro nie chcemy. Czy wogole ktoś widział jak rury spiro są składowane (jedna w drugiej - brud, smród, olej, ziemia i czasem naloty rdzy)? I tym, za przeproszeniem, syfem, człowiek ma oddychać przez całe lata?

  4. #4
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mekar Zobacz post
    Ponieważ jestem nowy to się najpierw przywitam (google nie pomogło stąd dołączam do forum).
    Ponieważ przymierzamy się do budowy domku NF15 to mamy ten sam kłopot co kolega Omnibus: czy można zrobić wentylację na rurkach PE-FLEX w domu mającym spełnić NF15? Znajomy, który pomaga mi przy projekcie wentylacji, twierdzi, że w dokumentacji NFOŚ nie ma bezpośredniego zapisu, zabraniającego zastosowanie rurek z polietylenu (choć sam nie umiem tego sprawdzić). Wynika to podobno z innych przepisów (z prawa budowlanego, czy też wytycznych dla wentylacji dużych obiektów - znajomy twierdzi, że w Polsce kanały wentylacyjne muszą być niepalne - co skazuje na Spiro). By było śmieszniej - słyszałem, że przepisów dla wentylacji domów jednorodzinnych, jako takich nie ma.
    Proszę pomóżcie bo dreptam w miejscu, rodzina mnie ciśnie a spiro nie chcemy. Czy wogole ktoś widział jak rury spiro są składowane (jedna w drugiej - brud, smród, olej, ziemia i czasem naloty rdzy)? I tym, za przeproszeniem, syfem, człowiek ma oddychać przez całe lata?
    Dopłaty są do różnicy, a ponieważ domy faktycznie do 15kWh/m2 są tańsze od katalogowych, dlatego trzeba, by sztucznie zawyżać koszty. Ogólnie to się nie opłaca.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dopłaty są do różnicy, a ponieważ domy faktycznie do 15kWh/m2 są tańsze od katalogowych, dlatego trzeba, by sztucznie zawyżać koszty. Ogólnie to się nie opłaca.
    Królu Złoty - pisz Pan na temat. Dopłata NF15 jest moją prywatną sprawą. Potrzebuję pomocy w innym temacie - czy można zrobić wentylację na rurkach PE-FLEX w domu mającym spełnić NF15? Koniec, kropka

  6. #6
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mekar Zobacz post
    Królu Złoty - pisz Pan na temat. Dopłata NF15 jest moją prywatną sprawą. Potrzebuję pomocy w innym temacie - czy można zrobić wentylację na rurkach PE-FLEX w domu mającym spełnić NF15? Koniec, kropka
    Nie wiem, mnie interesuje w temacie rur - niesłyszalność instalacji.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie wiem...
    I to jest uczciwe postawienie sprawy.

    Czy na tak obszernym forum nie znajdzie się nikt życzliwy, kto mógłby pomóc w tej materii? Przecież dziesiątki Osób na tym forum (jeśli nie więcej) montuje sobie wentylację mechaniczną, lub zleca jej montaż. W jaki więc sposób weryfikują one założone parametry swoich instalacji (w tzw. radosną twórczość ciężko mi uwierzyć).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony