Dzięki za miłe słowa

Cytat Napisał wally666 Zobacz post
Rewelacja! Jaki masz rozstaw wiązarów i jak wykonałeś podłogę, zwykła osb bez dodatkowych we wzmocnien? Podeślij jakaś bliższa fote oraz jakiej długości dałeś osb
Rozstaw wiązarów to w większości osiowo 90cm, czyli pomiędzy wiązarami jakieś 85cm. Pomiędzy nimi są wzmocnienia jak na zdjęciu poniżej, przykręcone do poprzecznych belek:



tak to wygląda od góry:



W projekcie miałem mocowania tych wszystkich belek do siebie i wiązarów za pomocą "butów", nie wiem jaką to ma nazwę handlową, ale to taki uchwyt który mocujesz do belki i prostopadle wsadzasz do niego następną belkę. Dużo z tym zabawy i jest to drogie! Na cały dach wyszło by mi jakieś 1200zł. Stwierdziłem że to przesada i za drogo więc użyłem takich oto wkrętów



sądze że dadza u mnie radę tak samo jak te buty, gdyby to było jakieś belki konstrukcyjna to bym zrobił po bożemu, a tak to wkręty kosztowały mnie niewiele ponad 500zł, więc ponad połowa taniej.
Wszystko poszyłem OSB 22mm i taką będę też stosował na reszcie podłogi, z tym że teraz użyłem resztek po szalunkach a dalej będe już robił z całych płyt i będę musiał pare belek poprzesuwać żeby nie docinać OSB.
Jak moje 100kg z groszem chodzi po tych płytach to może uginają się 1mm, więc podparte po środku pomiędzy wiązarami tworzą solidną podłogę.
Może wieczorem uda mi się wrzucić więcej zdjęć.