dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 95
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1881
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    nie a co porównywać spawanego zbrojenia do zbrojenia pod oknem bloczków. jak jadę do pracy to po drodze byłem na jednej budowie i gadałem z gościem i mówił że kiedyś robili na ytongu ale zrezygnowali bo często im ściany pękały tłumacząc naprężeniami. z tego co mówił to zbrojenia pod oknami też nie dawali bo uznawali że nie trzeba. jak producent każe dawać to lepiej dawać, sebcio w Twoim przypadku myślę że nic się nie stanie z tym jednym bloczkiem bo w końcu jak się muruje na 4 warstwy i wtedy zostawia otwór na okno to po 3 warstwie daje się zbrojenie a 4 leży na tym więc Tobie leży na zbrojonej płycie pierwsza warstwa i jeszcze na zaprawie jest. myślę że możesz spać spokojnie ale nie mniej jednak niepotrzebne koszty przez to sobie zrobiłeś. ja na Twoim miejscu wolałbym skuć te parę bloczków i nie dawać styropianu na płyte którą i tak masz juz ocieploną tylko wymierzyć sobie jaką będziesz miał posadzkę wysoką i o tyle zamówić poszerzenia w profilach od okien. jeszcze na to jest czas.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśłi ma być podłogówka to i tak trzeba dać styro, folie i wylewkę wiec pewnie z 17cm min zalezy ile chce dać pod podłogówkę, poza tym nie porównuję zbrojenia pod oknem do spawania belek tylko wskazuję na różnorodność opinii - jak słusznie napisałeś w swoim poście - Ty myślisz.....ale nie popierasz swojego myślenia jakimiś naukowymi tezami - czyli to tylko kolejna opinia - a inwestor decyzję musi podjąć i najlepiej jak się z kilku źródeł podpyta i sam wyciagnie wnioski - ja z doświadczenia własnego tylko powiem, że konstruktorzy, kierbudzi i inne kierowniki lubią przesadzac z ilością zbrojenia......pytanie ....czy u Ciebie są z polecenia czy z łapanki?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Po konsultacji z infolinia techniczna Solbetu i moim kierbudem nie bede dawsl zadnego zbrojenia nad ta puerwsza warstwe. Kierbud powiedzial ze w ogole nie potrzeba zadnego zbrojenia pod okna, ale ja dam bo mi zostalo duzo pretow.
    @Santosz a powiedz co to za izolowane elementy po okna?? U mnie mostka raczej nie bedzie bo okno tarasowe bedzie zamontowane tak jak zwykle.
    Jezeli chodzi o podlogowke to oczywiscie bedzie, pod nia styro aby wyrownac poziom podlogi do tego bloczka, no i gdzies musze poupychac wszystkie instalacje. A 10cm pod plyta to zdecydowanie za malo... wiec bedzie w sumie prawie 30.

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    19.08.2014

    Ponieważ pogoda nie pozwoliła na prace na budowie mam czas aby coś naskrobać w dzienniku.
    Najpierw dzisiaj przyjechał transport z nadprożami i resztą bloczków. Rozładował jedną paletę i bum trask plask pękła rurka od hydrauliki i zaczął tryskać olej, dobrze że nie nad ścianą bo by mi pierdykło na nią!! No i na jednej palecie się skończyło. Mają wrócić jutro.



    Oprócz przyklejenia paru bloczków udało mi się dzisiaj połowicznie wykonać dozbrojenia stref podokiennych. Tak jak producent bloczków zaleca wykonałem bruzdy pod ostatniąwarstwą bloczków pod oknami na szerokość +50cm po za obszar okna. Wtopię tam pręty fi10 bo takie mi tylko zostały.
    Najpierw robiłem nacięcia w bloczkach specjalnym sprzętem:





    Potem specjalnym dłutem i młotem robiłem rowki, wyszło bardzo precyzyjnie ale zajęło trochę czasu. Musiałem też uważać bo młot mocny a BK się łatwo mu poddawał.





    Jutro ma być lepsza pogoda więc może coś już się zacznie dziać więcej
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-12-2015 o 19:23
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Wczoraj odwiedziłem producenta wiązarów w Szczecinie, dogadaliśmy się, zostawiłem zaliczkę. Takie o to cuda mi zaproponowali, zdecydowałem się na zamianę strychu na przestrzeń gdzie pas dolny będzie miał wytrzymałość 220kg/m2, więc w jakiejś tam przyszłości coś tam będzie można wykombinować, takie wzmocnienie będzie mnie kosztować +2k, ale bedę mógł tam spokojnie sobie chodzić, nawet jak trochę mi się utyje
    Cena ogólnie do przyjęcia, a firma robi wrażenie solidnej. Montaż prawdopodobnie na koniec września, ponieważ wcześniej nie dadzą rady, a i ja chce dać sobie szansę na przygotowanie wszystkiego na montaż konstrukcji, który uwaga - zajmie 1 dzień. Potem już tylko go ołacę i położę dachówki - ciekawe czy to będzie takie trudne jak mnie wszyscy straszą.





    Ponieważ już marnowałem czas po za budową to podjechałem też do lokalnej fabryki okien i zaproponowali mi profile Schuco Si82.



    do tego rolety PORTOS z silnikami elektrycznymi:



    Skrzynki rolet montowane są do prowadnic, a prowadnice do ramy okna. Już rozmawiałem i da radę to zamontować tak jak ja chcę, czyli roleta będzie oddalona od nadproża o 2-3cm. Mam nadzieje że moje cudowanie da efekty w postaci braku mostka od skrzynki z roletą. Jeszcze jedna sprawa, wycena tych okien wraz z roletami i montażem jest najniższa ze wszystkich, które otrzymałem do tej pory, więc chyba mam zwycięzcę
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 19-08-2014 o 19:55
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam! Niestety przytrafił mi się pierwszy poważny babol budowlany. Wyszedł mój talent do murowania i brak doświadczenia. Nie wiem jak to się stało ale się stało, z resztą sami zobaczcie:



    Ten ucięty bloczek jest wyrównany do sznurka i taka powinna być ta ściana. Jak widać trochę źle wymurowałem 4 warstwy bloczków na ścianie wschodnej. Ściana o długości ok 9m ma lekkie wybrzuszenie na zewnątrz budynku. Pośpiech niedokładność no i mam. W najgorszym miejscu odchyłka od prawidłowej lini ściany wyności 1,3 cm. Ściany są w pionie, ale przesunięte troszke, ewidentnie widać że sznurek do którego je murowałem po prostu był za słąbo naciągnięty i pod wpływem wiatru (a od tygodnia pizga równo) trochę się "wybrzuszył". No ale dobra, jest jak jest, nie będę tego burzyć. Następną warstwę już wymurowałem równo, sznurek tak naciągnałęm że prawię pękł. Sprawdziłem też inne ściany i jest OK, nawet ściana która jest dłuższa ale już budowana "z wiatrem" jest w porządku.
    Tutaj pojawia się pytanie do mądrzejszych i bardziej doświadczonych: co z tym fantem zrobić? Wewnątrz pójdzie trochę więcej tynku, ale na zewnątrz? Cała tamta ściana będzie w styropianie i jakimś tynku. Zeszlifować to jakoś? Czy może kombinować potem ze styropianem i go ewentualnie zetrzeć do równego?

    EDIT: moje niedbalstwo może być nauczką dla innych aby bardziej skupiać się na tym co się robi
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 20-08-2014 o 21:16
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Mniejsze placki kleju pod styropian i do tej wysokości styro i 1cm cieńszy. Taki urządzonkiem do ciecia styro sobie poradzisz bez problemu.

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Olej to. Zanim przyjdzie czas na styropian zdarzysz zapomniec a potem polozysz styropian i nawet nie zauwazysz ze cos jest nie halo. Wierz mi, 13mm brzucha na 9metrach dlugosci to zaden problem. Nie przejmuj sie drobnotkami, zanim skonczysz SSO czeka Cie wiele podobnym zagwostek, szkoda teraz czasu i zdrowia na zastanawianie sie
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  9. #69

    Domyślnie

    Popieram przedmówcę, jak styro przykleisz to najwyżej z zewnątrz dotrzesz tarką pod sznurek, mniej rzeźbienia będzie a i od środka będzie Ci łatwiej wyprowadzić tynk.

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Olej to. Zanim przyjdzie czas na styropian zdarzysz zapomniec a potem polozysz styropian i nawet nie zauwazysz ze cos jest nie halo. Wierz mi, 13mm brzucha na 9metrach dlugosci to zaden problem
    Teraz już jade prawidłowo, tak jak radzicie, potem będę sie martwił. Stan na dzisiaj (widać jak p.Inspektor wykańcza resztki kleju):



    Widać zaczątek okien, postanowiliśmy je powiększyć o jeden bloczek (24cm), doszliśmy do wniosku że będzie lepiej bo nie wiedzieliśmy jak to jest z podłużnymi oknami dopóki ich nie zobaczyliśmy u nas, a właściwie okna w kuchni. Ucierpi na tym energooszczędność, bo większe okna od północy to zło, no ale cóż.... z gustami się nie dyskutuje

    A powiedzcie mi, nadproża L kłaść na jak wysokiej zaprawie? Stosunek 1:3 cement do piasku wystarczy? No i wychodzi mi tak że w bloczkach BK będę musiał zrobić wcinkę na nadprożę 8cm głębokie (przy zaprawie grubej na 2cm) - można tak? Czy lepiej dorównać do nadproża bloczkiem a brakujące cm wymurować z jakiś cegieł? Przyznam że wolałbym tą pierwszą opcję...
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 21-08-2014 o 21:00
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam, mury pną się do góry, ale powoli... Jest dużo docinania i włażenia na rusztowanie. W niedziele zamówiłem chopaków to mi pomogą nadproża wtargać, bo te o długości 2,40m nie ma mowy że dam radę sam zamontować. Jak już jestem przy temacie nadproży to po konsultacji z kierownikiem budowy nadproża dam na 1,5-2cm poduszce z zaprawy a pod zaprawą dam BK, niby lepiej cegłę ale do mnie cegły nie przemawiają w ogóle. Obmyśliłem już ostateczny wygląd naszego nadproża. Trochę kombinacji ale mam nadzieje że się sprawdzą.



    może wsadziłbym jakiś termometr między XPS a skrzynkę, tak z ciekawości?
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 22-08-2014 o 21:02
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ja ze względu na mostek nie będę chować skrzynki w ociepleniu tylko coś takiego Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roleta na styro.JPG
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	276173 wizualnie może szału nie ma ale wtedy rolety mogę dokupić w późniejszym terminie i nie będzie mostka ze względu na zmniejszenie ilości ocieplenia i styku okna z roletą. przy okazji po zamknięciu rolety między oknem a roletą będzie robić sie fajna poduszka cieplna dzięki której będę liczyć na mniejsze straty ciepła.

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    26.08.2014

    Witam, mury się pną do góry, z resztą co będę się rozpisywał:



    To zdjęcie z dzisiaj rana, później też zrobiłem ale się jakoś nie zrobiło Wczoraj do pomocy przy 70kg nadprożąch przyjechał kolega Grzesiek, razem w miarę sprawnie nam poszło. Z dniem dzisiejszym budowa ścian zajęła mi: 11 dni. Są to całe dni. Zaczynamy 9-10 (raczej 10 bo po całym dniu pracy się dobrze śpi), o 15 godzinna przerwa na obiad i schodzimy z budowy o 21 jak jest już prawie ciemno. Piszę my bo dzielnie pomaga mi pani Inspektor bez niej szło by mi dużo wolniej. Fakt że ja tylko targam bloczki, za to ona jest odpowiedzialna za klej. Z resztą we dwójkę zawsze raźniej, a po za tym nie muszę wysłuchiwać narzekań typu że nie spędzamy razem czasu tylko ciągle siedzę na budowie - tak to siedzimy razem

    Plany na najbliższą przyszłość:
    - do końca tygodnia (31.08.2014) planuję zakończyć murowanie ścian zewnętrznych
    - do 14.09.2014 zamierzam wykonać wieniec wraz ze słupem tarasowym
    - do 31.09.2014 zamierzam wykonać ściany szczytowe
    - pierwszy tydzień października wjadą wiązary (jeden dzień roboty)
    - do pierwszych śniegów zamierzam pokryć cały dach dachówką
    - przy braku mrozów wykonam ściany działowe i zacznę okablowanie
    - na wiosnę to się zobaczy ....

    Plan wydaje mi się ambitny ale do zrobienia, pomimo 210 m2 powierzchni dachu i tego że będę to robił po raz pierwszy, no ale wszystko robie pierwszy raz i na razie mi jakoś idzie, ledwo bo ledwo ale idzie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    30.08.2014

    Coś mi nie idzie to murowanie ostatnimi czasy. Trzeba to skończyć i zacząć następny etap. Nie mam zdjęcia bieżącego stanu bo dzisiaj z budowy przegonił mnie deszcz i w popłochu zbierałem graty. Jeszcze w deszczu kończyłem zalewać nadproża. Trochę je ztuningowałem, najpierw wlałem trochę betonu, potem dodałem trochę okruchów BK pozostałych po bruzdowaniu pod pręty w strefach podokiennych i dodałem betonu do równego - u mnie na budowie nic sie nie zmarnuje, a może nawet bedzie cieplej o 0,0002 %

    Widziałem tutaj na forum w pytaniach do firmy H&H stwierdzenie, że nie trzeba stref nad nadprożem wiązać z murem po bokach, bo tak się własnie zastanawiam czy to robić czy nie. U mnie 1,5 warstwy bloczków nad nadprożem będzie już wieniec. I jak kleić bloczki na nadprożu L? Na zaprawe? Bo na klej to chyba nie wyjdzie..
    Kolejne co mnie zastanawia - muszę zrobić stope fundamentową pod słup na tarasie, po jakim czasie od wylania stopy, będę mógł wylać na niej 4m słup? A może wylać wszystko za jednym razem? - nie wiem czy tak można...
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-12-2015 o 19:26
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #75

    Domyślnie

    Bardzo sprawnie idzie Ci to klejenie. Oby tylko zima w tym roku nie pospieszyła się do nas. Pozdrawiam

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    10.09.2014

    Witam ponownie po dłuższej przerwie. Znowu praca zawodowa sabotuje moje budowanie, a do tego pogoda nie sprzyja. Moje wczesniejsze plany legły w gruzach. Prawdopodobnie będę miał 2-tygodniową obsuwę ze ścianami. No ale cóż... żeby wygrać trzeba grać więc się nie poddaję i jak tylko mogę to działam.
    Dzisiaj jak przyjechałem ok 18 na budowę to zastałem miły widok:



    W końcu coś się zaczyna dziać w temacie prądu, do tej pory miałem go "po sąsiedzku". Ostatnio widziałem geodetów jak wbijali drewniane kołki w miejscach przyłącza. Dodam że umowę z Eneą podpisałem pod koniec grudnia 2013, więc prawie 10 mies czekania do jakiegoś ruchu, a kiedy będę mógł korzystać też nie wiem.
    Ponieważ ostatnio dużo pada, a dzisiaj chyba ktoś lał wężem strażackim z góry to i u mnie są tego efekty, ściany mokre, a na płycie kilkucentymetrowy basen . Musiałem trochę spuścić wody za pomocą kanalizy, a nadmiar wody trafił do powiększonego "zbiornika retencyjnego", w którym później po prostu położę rurę kanalizacyjną do POŚki.




    A tutaj zdjęcie z przed dwóch dni:



    Jest to stan mniej wiecej aktualny. Zostało mi naprawdę nie wiele, kupiłem sobie nową zabawkę i zobaczymy czy pomoże mi trochę podgonić te ściany. Brakującą stal na wieniec już zamówiłem, na poczatku tygodnia albo jeszcze w tym zamówie płyty durelis na szalunek.
    Jak myślicie czy lepiej będzie najpierw zrobić szalunek a potem wsadzić do niego zbrojenie czy odwrotnie?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Byś się przyznał jaką zabawkę kupiłeś, skoro ma pomóc w stawianiu ścian?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    lisi ogon obstawiam.
    Najpierw rób szalunek

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    lisi ogon obstawiam.
    Najpierw rób szalunek
    masz szklaną kulę ? No kupiłem piłę szablastą w meeega dobrej cenie i do tego specjalny 45cm brzeszczot. Dzisiaj z samego rana przed praca pociąłem sobie kilka bloczków na nadproże i powiem że idzie w miarę, szybciej niż zwykłą piłą, ale gdyby ten brzeszczot miał takie zęby jak piła dedry to ciął bym ten BK jak masło.
    BTW: dzisiaj oprócz tych kilku bloczków nic nie pociąłem, za to cały dzień od rana do wieczora w pracy. Czekam na lepzse czasy i pogodę.

    @aiki mówisz że najpierw szalunek? W takim razie zrobię szalunek, potem "na ziemi" zrobię sobie zbrojenie w kawałkach i poproszę sąsiada żeby mi pomógł swoim sprzętem to wszystko wsadzić w szalunki, a potem te kawałki połączę.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wieniec nie taki cieżki w dwie osoby na raty dasz rade wtargać to na górę.

Strona 4 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony