dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 95
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1881
  1. #1001
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomdts
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Więc zrobiłem szybki test, panel AC5 10mm vs betonowa posadzka z drobnymi kamyczkami. Zalecam oglądać w 4k, czego takiego w nnormalnym życiu nie będzie, ale widać drobne ryski na panelu. mam jeszcze opcję żeby kupić panele AC6 12mm ale mają ciemną V-fugę i mi się to nie podoba.



    poniżej też zdjęcie w wiekszej rozdzielczości:



    Na takim kolorze tych rys w normalnych warunkach sie nei zobaczy, więc dla mnie spoko.
    Podoba mi się ten test konsumenta...

    Pozdrawiam Tomasz
    Dom 133,5m2 zapotrzebowanie 15Kw/24h + garaż 50,5m2 nie ogrzewany, stan zamknięty i wykończeniówka .PC gaz R410A 7Kw + DŻ 2x90m, GWC żwirowiec 36m3/54tony 250mm rura czerpnia + zraszanie. Studnia 133mm 44m w tym 25osłonawa reszta bosa studnia 126mm, pompa 125l/min, PV 9.6 Kwp.
    AKTUALNY STAN BUDOWY


    POST: dom energooszczędny z elementami pasywnego

    Dziennik przeniesiony, dołączyłem do KLUBU SAMOROBÓW

    Dziennik Budowy Dom-na-twardym-wzgórzu

    CO i CWU koszt - 0,00 zł na rok...

  2. #1002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj przyszły gadżety do łazienki, wszystko już mam oprócz umywalki i lustra, gres już zamówiony.



    Kto mi powie z czego zrobić obudowę wanny? Mam 6cm do dyspozycji i sam nie wiem, zrobił bym z BK szybko i tanio, ale chcę wnękę na LED/stopy zrobić taką 10x10 i to powoduje schody. Są zajebiste nośniki na wanny ze styro, stawiasz, psikasz pianką, wsadzasz wannę i obklejasz płytkami, normalnie mega. Niestety nie ma takiego wymiaru jaki bym chciał
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Z jakiegoś xps by nie było?

  4. #1004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    w jakimś sklepie internetowym się zaopatrujesz?
    Z242 na kujawach

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Z jakiegoś xps by nie było?
    No właśnie Nie wiem czy taki XPS mi wytrzyma, gdybym nie robił wnęki na LED to pewnie bym tak zrobił. Są też takie płyty WIM, ale wyjdzie mnie ze 300 zł na tą obudowę, więc sporo.

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    w jakimś sklepie internetowym się zaopatrujesz?
    nie bardzo rozumiem pytanie, pytasz w jakim czy w ogóle w jakimś ? Jeżeli drugie to tak, kupuje przeważnie na necie, chyba że duże albo ciężkie rzeczy to lokalnie. W jakich sklepach? To zależy co kupuje.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Jak wnęka nie musi być na przestrzał, to kup najtańsze nadproże, podeprzyj na końcach i na tym wybuduj z BK.

  7. #1007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    pytam w jakim-bo myślałem że masz jakiś tani sklep z akcesoriami łazienkowymi i wszystko bierzesz w jednym miejscu ale wychodzi że kupujesz gdzie taniej
    Z242 na kujawach

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A tak właściwie, to jaki jest problem z tymi LED-ami we wnęce, bo się podjarałem i też takie chcę. W ogóle to obudowę też myślałem zrobić z BK i nawet w robocie podpytałem kolegę, co się remontami zajmuje jak to zrobić. Radził dać pustaka 12cm na płasko, potem na to następną warstwę na płasko z wysunięciem i w nią wtopić jednego pręta zbrojeniowego (od góry) po wcześniejszym tymczasowym podparciu (od dołu), a na to już 5-ki na stojąco.

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xesxpox Zobacz post
    pytam w jakim-bo myślałem że masz jakiś tani sklep z akcesoriami łazienkowymi i wszystko bierzesz w jednym miejscu ale wychodzi że kupujesz gdzie taniej
    Akurat kupilem w jednym sklepie wszystko. Sklep z allegro. Nie ma co sie szczypac trzeba brac gdzie taniej, bo i tak kupujesz ten sam produkt.
    Na razie po wyjeciu z pudelka jestem zadowolony z osprzetu hansgrohe.

    A obudowe juz prawie zamowilem monolityczna ze styro z wneka na ledy!! Ale troche drogo wiec postanowilem zaoszczedzic i zrobie sam. Zawsze mnie wkurzal ten pusty dzwiek w wannie na samych nozkach. A tutaj bym tego uniknal.

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    W poprzednim domu położyłem wannę na pustakach z BK, na to pianka, folia, wanna i dwa worki z klejem na obciążenie i wszystko jest cacy.

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    A kłaść płytki pod wanną? Moze wysmarowałbym wnetrze zabudowy folią w płynie?

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Nie kładłem, nie smarowałem i nie zamierzam i tym razem. Poza tym płytki nakłada się na brzeg wanny, bo potem jak dostawisz do płytek i nie będzie kąta to nie zatkasz tego niczym - fuga się wykruszy, a silikon zgnije.

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Nie kładłem, nie smarowałem i nie zamierzam i tym razem. Poza tym płytki nakłada się na brzeg wanny, bo potem jak dostawisz do płytek i nie będzie kąta to nie zatkasz tego niczym - fuga się wykruszy, a silikon zgnije.
    Nie bardzo rozumiem, masz jakiś rysunek? Jak chciałem do rantu wanny dojechać płytkami od dołu tak żeby krawędź wanny była w jednej płaszczyźnie z płytkami.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #1014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Z przodu tak zrób. Chodzi mi o krawędzie wanny przy ścianie. Najpierw dostaw na maksa do ściany (gołego tynku), a dopiero potem połóż płytki.

    Jeśli najpierw dasz płytki na całą ścianę, to:
    - zużyjesz więcej płytek, a pod wanną i tak nie widać,
    - będziesz miał mniej miejsca na montaż (o grubość glazury - niewiele, ale zawsze),
    - jeśli ściany nie będą miały idealnego kąta, to wyjdzie Ci klin, który trzeba czymś zamaskować i to będzie słabe miejsce.

    Wszystkie te problemy rozwiązuje montaż w kolejności najpierw wanna, a potem płytki.

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Z przodu tak zrób. Chodzi mi o krawędzie wanny przy ścianie. Najpierw dostaw na maksa do ściany (gołego tynku), a dopiero potem połóż płytki.

    Jeśli najpierw dasz płytki na całą ścianę, to:
    - zużyjesz więcej płytek, a pod wanną i tak nie widać,
    - będziesz miał mniej miejsca na montaż (o grubość glazury - niewiele, ale zawsze),
    - jeśli ściany nie będą miały idealnego kąta, to wyjdzie Ci klin, który trzeba czymś zamaskować i to będzie słabe miejsce.

    Wszystkie te problemy rozwiązuje montaż w kolejności najpierw wanna, a potem płytki.
    Tak własnie chciałem zrobić, ale łazienka musi poczekać bo nie mam na razie na nią czasu.Na razie przygotowuję się teoretycznie i robię zapasy.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Z takich innych rzeczy to minęły już 2 lata i 2 dni odkąd zacząłem budować, nie mam akurat już dzisiaj siły na podsumowanie, ale kiedyś je zrobię. Chociaż to zdanie jest dobrym podsumowaniem
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    ostatnio dłubię sobie sufit, nie żebym nie miał nic innego do roboty Wsadzę tam tasmy i jezcze jakieś halogeny/ledy punktowe, a co! Robię to w sumie bez kosztowo, z resztek, jedynie to musiałem kilka wieszaków ES zakupić, za jakieś 15 zł.



    Dodatkowo wczoraj kupiłem okazyjnie okap firmy Faber, waży prawie 40kg skubaniec.



    Muszę teraz wymyślić jak go dobrze zamontować. druga sprawa to co z odprowadzeniem z niego powietrza? Ma opcję pracy jako pochłaniasz, ale nie widzi mi się ciągłe wymienianie filtrów no i z efektywnością może być słabo. Druga opcja to rura na zewnątrz i heja, tylko nie chciałbym montować kominka w dachu choć to chyba najlepszy i najprostszy sposób.
    Druga rzecz to jak z działaniem tego okapu w szczelnym domu? Ten okap wciąga max 750m^3/h więc skąd tyle doprowadzić? Jakbym nawet puścił reku na maxa w trypie nadciśnienia to i tak dostane jakieś 480m^3 no i nie wiem jak z zapachami z innych pomieszczeń? Tutaj okap w trybie pochłaniacza jest spoko.
    Sam nie wiem, co myśli forum?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #1018

    Domyślnie

    Mam tą samą opcje. Szczelny dom- rozwiązaniem jest umieszczenie blisko okapu anemostatu, który będzie wyciągał przefiltrowane powietrze z okapu.
    Baaaardzo mi sie to nie podoba ale innego wyjscia nie ma.
    Wykonawca wentylacji zapewniał mnie, że żadnych zapachów ten system nie przepuści.
    Teraz w mieszkaniu mam grawitacyjną i nawet jak palą fajki pod okapem ( z odprowadzeniem do pionu wentylacyjnego) w kuchni nie ma śladu smrodu.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ja wcale nie robię okapu.

  20. #1020

    Domyślnie

    Rury od wenty przy kuchni i okolice anemo szybko Ci sie zapaćkają - tak myślę.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

Strona 51 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony