dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 95
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1881
  1. #1541
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Głupie pytanie ale co tam - co to jest GW

  2. #1542
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ketjof

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-207
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    Głupie pytanie ale co tam - co to jest GW
    GW- pompa ciepła grunt-woda
    PW- pompa ciepła powietrze-woda
    Dom: 150 m2 po podłogach na płycie fund., parter + poddasze użytkowe, prosty dwuspadowy dach, ściany silikat 18cm na pierwszej warstwie z BK 600. Ocieplenie: 10 XPS pod PF + 21 EPS nad PF , 30 cm EPS grafit w ścianach, w dachu 25 cm wełny + 12 cm pł. PIR. WM z reku. OZC : 3381 W, 3736 kWh/rok. Od północy garaż nieogrzewany. Ogrzewanie: O.P. na całości, polska Pci GW - 5 kW, zb. CWU 200 l, DZ-odwierty 2x90 m brak innych źródeł ciepła. Rodzina 2+2, zużycie całej wody 12m3/m-c, temp. w domu 22*C

  3. #1543

    Domyślnie

    Bardzo mocno chcę PC! Już jakieś gazy w eterze sychać, klepią mnie po plecach i mówią, "ja bym się nie zastanawiał i brał gaz" a ja niet, nie nada. No i gaz odpada.

    Dzwoniłem jakiś czas temu do kogoś od PC (chyba z zachodniopomorskiego ale działa wszędzie, chyba z forum miałem kontakt) i mówił, ze GW zatrzymały się 15lat temu w rozwoju a PW są fajne. Jak patrzę na średnie temperatury u nas w kraju i wyzszy cop PC PW przy tych wyzszych temperaturach to nie powiem,kusi. Ale ja lubię spokój. To nie hazard i chcę pewne rozwiązanie w cenie dla szarego Kowalskiego. A nie jak sąsiad, który za same 4 odwierty po 100mb dał 28tys zł.

    Seba, u Ciebie jest wody w ujjj. U mnie pustynia i glina gdzieś tam pod trawą. Woda na wiosne ciężko wsiąka. Więc Twoje wyniki mogą być troszkę podkręcone

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #1544
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Może i tak, ale w jakim stopniu? 5-10%? w tamtym roku kończyłem sezon z temp DZ na poziomie 2,5*C a wyniki były zbliżone.
    Nie wiem co ten gościu miał na myśli że PC gruntowe staneły w miejscu? Może ma lepsze bicie na powietrznych Może nie widział nigdy gruntówki z inwerterem? Poczekaj, niedługo będzie wiecej wiadomo o mojej nowej PC, to się zastanowisz ponownie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1545

    Domyślnie

    Mi się też tak coś wydaje. A kontakt miałem chyba od Kaszpira, to był prawdopodobnie jego instalator. Miał duże parcie na PW i dało się odczuć wręcz presję na nie z wykluczeniem gw.

    PS. Dzieki z pw, nadejdzie odpowiedni moment to spozytkuję

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #1546
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Seba czy ty masz pompę do ogrzewania podłogowego? czym się kierowałeś przy wyborze?
    masz jeszcze tacker czy się go pozbyłeś?
    i ostatnie - o co pytają wszyscy co z tą PC?

  7. #1547
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Chodzi Ci o pompę ciepła ? Jeżeli tak to mam pompę ciepła gruntową, i do samej podłogówki też mam pompkę wbudowaną w PC chyba 25-60. Wybór był trudny, podyktowany ceną. Najpierw był w planach gaz (nawet wydałem 800 zł na projektp rzyłącza :/ ) jednak ceny jakie dostałem za przyłącze i czas oczekiwania były nie do przyjęcia. Najpierw był chiński meeting, potem PC od Jacka i teraz ma być kolejna PC od niego, obecnie jest montowana i testowana, potem trafi do mnie. Jak to nastapi to siętym podziele.
    Na tą chwilę powiem tylko że obecna PC produkuje u mnie CWU na cały miesiąc za jedyne 26 zł
    Tacker mam, ale go używam co jakiś czas więc nie odsprzedam poszukaj na OLX używanego albo kup jakiś tani na allegro, ja mam capricorna.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #1548
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Chodzi Ci o pompę ciepła ? Jeżeli tak to mam pompę ciepła gruntową, i do samej podłogówki też mam pompkę wbudowaną w PC chyba 25-60. Wybór był trudny, podyktowany ceną. Najpierw był w planach gaz (nawet wydałem 800 zł na projektp rzyłącza :/ ) jednak ceny jakie dostałem za przyłącze i czas oczekiwania były nie do przyjęcia. Najpierw był chiński meeting, potem PC od Jacka i teraz ma być kolejna PC od niego, obecnie jest montowana i testowana, potem trafi do mnie. Jak to nastapi to siętym podziele.
    Na tą chwilę powiem tylko że obecna PC produkuje u mnie CWU na cały miesiąc za jedyne 26 zł
    Tacker mam, ale go używam co jakiś czas więc nie odsprzedam poszukaj na OLX używanego albo kup jakiś tani na allegro, ja mam capricorna.
    acha, dzięki wielkie Seba!
    to czekam na tę nową pompę od Jacka

  9. #1549

    Domyślnie

    Działasz coś czy tylko spijasz zimne piwko w upalne dni na tarasie?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #1550
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cześc ! działam tylko mam tyle zajęć że nie mam za wiele czasu na pisanie, ale foty robię więc w wolnym czasie wszystko uzupełnie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #1551
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Czekamy z niecierpliwością

  12. #1552

    Domyślnie

    Sebcio, muszę się pochwalić. Zrobiłem własnymi siłami płytę fundamentową. Powierzchnia 217m2 kosztowała mnie równo 50tyś ( w tym kolosalna wymiana ziemi), ok 230zł m2. Jestem bardzo zadowolony z efektu i finalnej ceny, bo jak wysyłałem zapytania ofertowe to firmy proponowali mi tę płytę za 70-75tyś.

    Dumam teraz nad stropem. W projekcie mam monolit ale jestem namawiany na płyty żerańskie. Koszt płyt ok 100zł metr. Na plus cena i szybkość wykonania - 1 dzień. Monolit też robiłbym własnymi siłami z pomocą rodziny, więc darmowa robocizna. Nie wiem jak tu cena by wyszła, ale podejrzewam że więcej niż 100zł. Ale czasowo to pewnie kilka tygodni przygotować, nerwów itp. No i nie wiem co robić. Poddasze u mnie nieużytkowe.Masz jakieś doświadczenie w tym temacie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34829439_1784060204984290_6993001825053966336_o.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	414752   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34855329_1784063554983955_6232294375980793856_o.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	414753   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34817687_1784062538317390_9036321950506418176_o.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	414754  

  13. #1553

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Sebcio, muszę się pochwalić. Zrobiłem własnymi siłami płytę fundamentową. Powierzchnia 217m2 kosztowała mnie równo 50tyś ( w tym kolosalna wymiana ziemi), ok 230zł m2. Jestem bardzo zadowolony z efektu i finalnej ceny, bo jak wysyłałem zapytania ofertowe to firmy proponowali mi tę płytę za 70-75tyś.

    Dumam teraz nad stropem. W projekcie mam monolit ale jestem namawiany na płyty żerańskie. Koszt płyt ok 100zł metr. Na plus cena i szybkość wykonania - 1 dzień. Monolit też robiłbym własnymi siłami z pomocą rodziny, więc darmowa robocizna. Nie wiem jak tu cena by wyszła, ale podejrzewam że więcej niż 100zł. Ale czasowo to pewnie kilka tygodni przygotować, nerwów itp. No i nie wiem co robić. Poddasze u mnie nieużytkowe.Masz jakieś doświadczenie w tym temacie?
    dużo czasu ci zajęła płyta? też nad tym myślę bo nie ma w tym wyższej matematyki a średnio za robotę jest około 100pln/m2 więc przy twojej płycie to do przodu jakieś 20 tysi ... gdzie ją robiłeś? (region polski)

  14. #1554

    Domyślnie

    Płytę robiłem w lubelskim. Zajęło mi to 11 dni, pracowałem po kilkanaście godzin, przy zbrojeniu pomagała rodzina. Fajna robota, nie ma co się tego bać. Trzeba być w miarę precyzyjnym ale nie jest to specjalnie trudne.

  15. #1555
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Plyty zeranskie 100zl z położeniem? Jezeli tak to bierz je. Oszczednosc czasu niesamowita. Kwestia tylko jak z rozpietosciami i konstrukcyjnie jak to wyglada, czy nie trzeba czegos przeprojektowac albo doprojektowac jakis podciagow.
    Strop monolityczny ma zazwyczaj 15cm a przy wiekszych rozpietosciach 18cm. Zakladajac te 18cm to kazdy metr kwadratowy betonu na taki strop to ok 50zl, dolicz zbrojenie szalunki, podpory i wlasny czas! Jak cena rzeczywiscie taka jak mowisz to rob z plyt.
    Z reszta jak poddasze nieuzytkowe to nie wiem czemu robisz strop betonowy

  16. #1556

    Domyślnie

    Te 100zł to nie jest ostateczna cena, dojdzie czas pracy dźwigu ale to raptem kilka stów więc nie majątek. Płyty też nie zakryją 100% stropu, dziury trzeba tradycyjnie zalewać. Jednak i tak jest to niesamowita oszczędność czasu stąd bardzo poważnie myślę nad żeraniem ... a czemu w ogóle beton nad głową? Żona tego pragnie, chce czuć się"bezpieczniej' w razie gdyby dach odleciał. Zresztą drewniany też jest kosztowny i pracochłonny. Pozdrawiam innych samorobów.

  17. #1557

    Domyślnie

    Poczytaj o dachu z gotowych wiązarów. Moim zdaniem wyjdzie taniej, niż betonowy. Montaż konstrukcji to max 2 dni, potem w zależności co wybrałeś - membrana, kontrłaty, dachówki itp. Dach drewniany nie odfrunie...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  18. #1558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Tak dodam od siebie - co do wiązarów to jestem do nich absolutnie przekonany. Bardzo solidna i sztywna konstrukcja. Natomiast stropy betonowe mają pewną zaletę - szczelność. Niedługo zabieram sie u siebie za sufity podwieszane i przerażaja mnie te wszystkie folie i taśmy paroizolacyjne, przepusty na kable i problem ze szczelnym zamontowaniem oświetlenia (chcę dużo tradycyjnych "oczek" GU10 + żarówki led). Jak ktoś nie robi rekuperacj to faktycznie może się tym nie przejmować ale ja chcę zrobić dom termos tani w ogrzewaniu (prąd)

  19. #1559

    Domyślnie

    Ocieplenie pianą powinno załatwić problem szczelności. Ewentualnie "rzygnąć" nią tylko tam gdzie są przepusty itp.
    Jeśli myślę o parterówce, to widzę wiązary z sufitem ocieplonym nadmuchiwaną celulozą, bo ma dobrą izolację akustyczną. Na pewno tańsze niż lany beton nad głową + dużo łatwiej zawiesić lampy itp. Niż wiercić z ryzykiem wjechania w zbrojenie. No i na minus w monolicie, potencjalne przenoszenie drgań i hałasów.

    //edit: a sam dach albo właśnie natryskową pianą albo nakrokwiowo.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  20. #1560

    Domyślnie

    przy parterówce chyba nie ma sensu ocieplać dachu? si?

Strona 78 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony