dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 95
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 1881
  1. #1561

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Płytę robiłem w lubelskim. Zajęło mi to 11 dni, pracowałem po kilkanaście godzin, przy zbrojeniu pomagała rodzina. Fajna robota, nie ma co się tego bać. Trzeba być w miarę precyzyjnym ale nie jest to specjalnie trudne.
    to zapraszam to mazowieckiego na 10 dni no właśnie nad tym myślę boję się tylko tej prezycji aczkolwiek miałbym 2 budowlańców do pomocy ...

  2. #1562

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    przy parterówce chyba nie ma sensu ocieplać dachu? si?
    Czemu, nie? :>
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #1563

    Domyślnie

    tak mi powiedział 1 budowlaniec tutaj polecany i tez tutaj czytałem przy drewnianym wystarczy ocieplić strop, pisząc dach miałem na myśli krokwie

  4. #1564

    Domyślnie

    Jestem w stanie wydać 2000zł na 10 - 15cm wełny, bo tyle to mniej więcej wyniesie dodatkowe ocieplenie międzykrokwiowe. Zawsze to dodatkowa warstwa. Tak to sobie wyobrażam, choć nie upieram się, że da to wymierny efekt ekonomiczny.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #1565

    Domyślnie

    Czy ktoś z was myślał o montażu okien w systemie MOWO własnymi rekami? Wydaje się to stosunkowo proste. Ale może właśnie wydaje mi się tylko. Skoro to jest takie dobre a droga jest usługa to może warto się nad tym pochylić?

  6. #1566

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Czy ktoś z was myślał o montażu okien w systemie MOWO własnymi rekami? Wydaje się to stosunkowo proste. Ale może właśnie wydaje mi się tylko. Skoro to jest takie dobre a droga jest usługa to może warto się nad tym pochylić?
    No pewnie. Pan @anonim, mniej więcej od tego miejsca opisał to w swoim dzienniku https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7462375
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #1567
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    On nie tylko montował ale i tworzył mowo

  8. #1568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Tak dodam od siebie - co do wiązarów to jestem do nich absolutnie przekonany. Bardzo solidna i sztywna konstrukcja. Natomiast stropy betonowe mają pewną zaletę - szczelność. Niedługo zabieram sie u siebie za sufity podwieszane i przerażaja mnie te wszystkie folie i taśmy paroizolacyjne, przepusty na kable i problem ze szczelnym zamontowaniem oświetlenia (chcę dużo tradycyjnych "oczek" GU10 + żarówki led). Jak ktoś nie robi rekuperacj to faktycznie może się tym nie przejmować ale ja chcę zrobić dom termos tani w ogrzewaniu (prąd)
    Strop betonowy wiadomo ze jest szczelniejszy, jego jednąz zalet jest też to że można go szybko wykończyć tynkiem. Jak już chcesz zrobić jakieś fajne oświetlenie czy obniiżenia to koszty rosną, a przy wiązarach i suficie podwieszanym masz 2w1.
    Jeżeli chcesz zrobić szczelnie to zerknij u mnie w DB, wazne jest właściwe połączenie paroizolacji ze ścianą.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #1569
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał esechiel Zobacz post
    Czy ktoś z was myślał o montażu okien w systemie MOWO własnymi rekami? Wydaje się to stosunkowo proste. Ale może właśnie wydaje mi się tylko. Skoro to jest takie dobre a droga jest usługa to może warto się nad tym pochylić?
    ja będę coś podobnego kombinował z oknami w garażu, ale to jeszcze jest tajemnica oczywiście wszystko pokaże w swoim czasie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1570
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Za dużo tych tajemnic masz Sebcio. Jak nie PC to teraz Mowo DIY

  11. #1571
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Sebcio jak z persektywy czasu oceniasz swój strop na wiazarach. To była dobra decyzja? ... bo ty nie robiłeś na pietrze pomieszczeń użytkowych ?

  12. #1572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Siema. Mój dziennik chyba już zarósł kurzem
    Z perspektywy czasu uważam ze to była dobra decyzja, było szybko i niedrogo. Mieszkam już 2 lata i kompletnie nic się nie dzieje, żadnych pęknięć itp (w końcu robiła solidna firma ) jeżeli się chodzi normalnie na górze to na dole nic nie słychać, jezeli się chodzi "głośniej" no to słychać. Wg mnie spkojnie na wiązrach można mieszkać i normalnie użytkować.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #1573
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Siema. Mój dziennik chyba już zarósł kurzem
    Z perspektywy czasu uważam ze to była dobra decyzja, było szybko i niedrogo. Mieszkam już 2 lata i kompletnie nic się nie dzieje, żadnych pęknięć itp (w końcu robiła solidna firma ) jeżeli się chodzi normalnie na górze to na dole nic nie słychać, jezeli się chodzi "głośniej" no to słychać. Wg mnie spkojnie na wiązrach można mieszkać i normalnie użytkować.
    Dzięki. ... wiesz jak to jest coś tam powiedziałeś i teraz jest problem z pytaniami z opcjami jakiś "inwestycji". zycie jest ciężkie - trzeba było milczeć to by problemu też nie było....

  14. #1574
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    grend nie wiem o jakim problemie piszesz
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1575
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    grend nie wiem o jakim problemie piszesz
    "Grzebie" juz w czwartym budynku. Samo w sobie to nie jest złe ale jednak niestety żaden nie jest mój. Staje się amiszem na kanwie jakiegos budynku samorobnie zrobionego. ... trzeba było siedzie cicho
    Nie masz czegoś takiego ?

  16. #1576
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Grend czy Ty fachowcem zostałeś?

  17. #1577
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Grend czy Ty fachowcem zostałeś?
    ... prawie, ale w kreowaniu opini i pracach "na amisza"

  18. #1578
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    "Grzebie" juz w czwartym budynku. Samo w sobie to nie jest złe ale jednak niestety żaden nie jest mój. Staje się amiszem na kanwie jakiegos budynku samorobnie zrobionego. ... trzeba było siedzie cicho
    Nie masz czegoś takiego ?
    Mam, tylko że otworzyłem działalność i robie pewne rzeczy już zawodowo. Niedługo to pewnie będzie moim głównym źródłem utryzmania, ale to nie temat na forum. Tutaj jestem hobbistycznie i za free To co wiem i mam sprawdzone chętnie przekazuje dalej, jak powiedział jeden internetowy ludek: "ten tort jest tak wielki że starczy dla każdego"
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #1579
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Mam, tylko że otworzyłem działalność i robie pewne rzeczy już zawodowo. Niedługo to pewnie będzie moim głównym źródłem utryzmania, ale to nie temat na forum. Tutaj jestem hobbistycznie i za free To co wiem i mam sprawdzone chętnie przekazuje dalej, jak powiedział jeden internetowy ludek: "ten tort jest tak wielki że starczy dla każdego"
    To gratulacje.
    .. ale chyba całkowicie nie chcesz zerwać z "kilkaniem" na kompie, przecież to takie interesujące zajecie Z tego co kojarzę to pracowałes jako informatyk

  20. #1580
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Z tego co wdziałem na oczy ( budowę -
    Duris 3 tymi ręcami sebcio55 robiony ) śmiało ten informatyk może za ,, budowlańca"( w pozytwnym znaczeniu tego słowa ) robić

Strona 79 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony