dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 95
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1881
  1. #1581

    Domyślnie

    I ja również melduje przeczytanie całego wątku - trzeba przyznać szacun!!! Jestem pełen podziwu jak Ci to wszystko sprawnie i elegancko szło! No chyba że tak to tylko wygląda jak się czyta na wygodnej kanapie a co podżyłeś to wiesz tylko Ty i twój kręgosłup... W każdym bądź razie wielkie dzięki za kawał dobrej nauki dla samoroba! Naprawdę można z Twojego dziennika bardzo dużo się nauczyć - świetne opisy i masa zdjęć a do tego te zdjęcia są a nie jak u innych u których po zdjęciach jest tylko wspomnienie - po co ludzie w ogóle piszą dzienniki nie przykładając uwagi żeby zdjęcia nie znikały? Ale Ty jesteś informatykiem i pewnie dlatego, co rozumiem bo również jestem co prawda tylko z wykształcenia ale coś tam się grzebie przy tym.
    Mam dwa pytania - jaką robiłeś fuge na płytkach? Bardzo lubię jak najmniejsze, chciałbym kiedyś jak już dotrę do tej chwili kłaść na 1mm ale to chyba niemożliwe przy podłogówce i to jeszcze przy dość dużym rozmiarze np. 60x60? Wszędzie straszą rozszerzalnością dużą.
    Czy jak robiłeś zdjęcia kamerą termo masz gdzieś takie żeby można było porównać jak przenika ciepło na panelach i płytkach? Wiadomo że najlepiej mieć to i to zależnie od pomieszczenia ale tak naprawdę jeśli ktoś chce zmaksymalizować oszczędności na ogrzewaniu to chyba lepiej płytki w 100%? No ale jednak w pokojach chciałbym panele, wiadomo Masz może jakieś doświadczeni (na pewno bo przecież mieszkasz już trochę) jak to jest w praktyce - czy panele słabiej grzeją niż płytki?
    Ostatnio edytowane przez jarokar ; 15-11-2018 o 13:32

  2. #1582
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Seba ty informatyk jesteś?

  3. #1583

    Domyślnie

    Hej,
    pokaż fotkę jak wyglada Twoje oświetlenie salonu z ledami
    I czy załączając same Ledy na wieczór filmowo piwny jest przyjemny półmrok ?

  4. #1584

    Domyślnie

    Hej,
    pokaż fotkę jak wyglada Twoje oświetlenie salonu z ledami
    I czy załączając same Ledy na wieczór filmowo piwny jest przyjemny półmrok ?

  5. #1585

    Domyślnie

    Hej,
    pokaż fotkę jak wyglada Twoje oświetlenie salonu z ledami
    I czy załączając same Ledy na wieczór filmowo piwny jest przyjemny półmrok ?

  6. #1586
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarokar Zobacz post
    I ja również melduje przeczytanie całego wątku - trzeba przyznać szacun!!! Jestem pełen podziwu jak Ci to wszystko sprawnie i elegancko szło! No chyba że tak to tylko wygląda jak się czyta na wygodnej kanapie a co podżyłeś to wiesz tylko Ty i twój kręgosłup... W każdym bądź razie wielkie dzięki za kawał dobrej nauki dla samoroba! Naprawdę można z Twojego dziennika bardzo dużo się nauczyć - świetne opisy i masa zdjęć a do tego te zdjęcia są a nie jak u innych u których po zdjęciach jest tylko wspomnienie - po co ludzie w ogóle piszą dzienniki nie przykładając uwagi żeby zdjęcia nie znikały? Ale Ty jesteś informatykiem i pewnie dlatego, co rozumiem bo również jestem co prawda tylko z wykształcenia ale coś tam się grzebie przy tym.
    Mam dwa pytania - jaką robiłeś fuge na płytkach? Bardzo lubię jak najmniejsze, chciałbym kiedyś jak już dotrę do tej chwili kłaść na 1mm ale to chyba niemożliwe przy podłogówce i to jeszcze przy dość dużym rozmiarze np. 60x60? Wszędzie straszą rozszerzalnością dużą.
    Czy jak robiłeś zdjęcia kamerą termo masz gdzieś takie żeby można było porównać jak przenika ciepło na panelach i płytkach? Wiadomo że najlepiej mieć to i to zależnie od pomieszczenia ale tak naprawdę jeśli ktoś chce zmaksymalizować oszczędności na ogrzewaniu to chyba lepiej płytki w 100%? No ale jednak w pokojach chciałbym panele, wiadomo Masz może jakieś doświadczeni (na pewno bo przecież mieszkasz już trochę) jak to jest w praktyce - czy panele słabiej grzeją niż płytki?
    Siema! ciesze się, że moje wypocimy się jeszcze komuś przydają Zdjęcia są aktualne bo płacę za to 40 zł rocznie ale niestety jak się chce mieć pewność to jednak trzeba zapłacić - czasami też wracam do tego co było kiedyś bo coś potrzebuje, a i komuś też coś pokazuje - więc mi się to opłaca.
    Jeżeli chodzi o płytki to ja wszędzie mam 2mm. Przy 1mm nie raz słyszałem że płytki strzelają na podłogówce, natomiast nigdy tego nie widziałem na żywo. Ja bym jednak nie ryzykował.
    Co do ogrzewania to odczucie przy płytkach jest "dokładniejsze", po prostu lepiej przewodzą ciepło. Jak będę w domu i nie zapomne to postaram się zrobić zdjęcie w IR w salonie na łączeniu płytek z panelami. Tak czy siak sumarycznie grzeją tak samo, tylko przy panelach później w pomieszczeniu osiągniesz żądaną temperaturę. To niby minus ale znowu latem panele są przyjemniejsze w uzytkowaniu.

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Seba ty informatyk jesteś?
    Tak , w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Hej,
    pokaż fotkę jak wyglada Twoje oświetlenie salonu z ledami
    I czy załączając same Ledy na wieczór filmowo piwny jest przyjemny półmrok ?
    Tak jak wyżej, jak będę pamiętal to cyknę fotę.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #1587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    sebcioc55 - gratuluje, wrocilem po dluzszej przerwie i troche mi zajelo przekopanie Twojego wątku, ale było warto
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  8. #1588
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    sebcioc55 - gratuluje, wrocilem po dluzszej przerwie i troche mi zajelo przekopanie Twojego wątku, ale było warto
    co masz na myśli ? Bo chyba już wcześniej widziałeś mój dziennik ?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  9. #1589

    Domyślnie

    Pewnie "chłopak" zaległości nadrabiał

    A tak przy okazji jak już coś pisze to jak tam twoja garażownia ?? Ruszyło się coś czy jak to zwykle bywa permanentny brak czasu

  10. #1590
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    co masz na myśli ? Bo chyba już wcześniej widziałeś mój dziennik ?
    Pewnie, że widziałem, ale miałem kilkanaście stron zaległości, a zainspirowałeś mnie tą okładziną betonową, którą pewnie skopiuję
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  11. #1591
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    Pewnie "chłopak" zaległości nadrabiał

    A tak przy okazji jak już coś pisze to jak tam twoja garażownia ?? Ruszyło się coś czy jak to zwykle bywa permanentny brak czasu
    Garaz ruszył, zrobilem PF i sobie teraz zimuje. Mam duzo fot i patentow. Jak bede mial wiecej czasu to cos tu wrzuce

  12. #1592

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Garaz ruszył, zrobilem PF i sobie teraz zimuje.
    Garaż na PF? Woow, to tak też można? Tzn będziesz go grzał, że taka energooszczędna konstrukcja czy coś po prostu nie musiałeś się nadźwigać bloczków?

    Seba, Ty też masz sporą wiedzę (nie żebym się podlizywał ;P ) może i Ty mi mądrze doradzisz
    Co lepsze na izolację przeciw-wilgociową/ hydroizolację tarasu nad ogrzewanym pomieszczeniem?
    1) membrana EPDM
    2) Sikabond t8
    3) Izohan wm
    4) mapelastic
    5) papa termozgrzewalna sbs
    etc. Ja chyba się skupiam nad EPDM lub owym sikabond T8. Na tej izolacji będzie ~20 cm styropianu, folia poślizgowa (0,2mm albo taka od podłogówki bo mi też została) siatka 3mm z oczkiem 10x10 no i wylewka dociskowa. Na niej na 80-90% sikabond T8 + gres (chociaż tego nie wiadomo, może jakiś fajny kompozyt albo kamienne tarasy)

    Oraz:
    Jak zamontować balustradę na tarasie nad pomieszczeniem? Chodzi o to, że na ścianach i pod wylewką tarasu będzie gruby styropian 20cm.

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #1593

    Domyślnie

    Ja u siebie kładłem płytki 30x60 w łazience na ogrzewanej podłodze i ogrzewanej ścianie. Jeszcze żadne nie pękła, ale temp zasilania do tej pory max 28*C.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #1594
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Garaż na PF? Woow, to tak też można? Tzn będziesz go grzał, że taka energooszczędna konstrukcja czy coś po prostu nie musiałeś się nadźwigać bloczków?

    Seba, Ty też masz sporą wiedzę (nie żebym się podlizywał ;P ) może i Ty mi mądrze doradzisz
    Co lepsze na izolację przeciw-wilgociową/ hydroizolację tarasu nad ogrzewanym pomieszczeniem?
    1) membrana EPDM
    2) Sikabond t8
    3) Izohan wm
    4) mapelastic
    5) papa termozgrzewalna sbs
    etc. Ja chyba się skupiam nad EPDM lub owym sikabond T8. Na tej izolacji będzie ~20 cm styropianu, folia poślizgowa (0,2mm albo taka od podłogówki bo mi też została) siatka 3mm z oczkiem 10x10 no i wylewka dociskowa. Na niej na 80-90% sikabond T8 + gres (chociaż tego nie wiadomo, może jakiś fajny kompozyt albo kamienne tarasy)

    Oraz:
    Jak zamontować balustradę na tarasie nad pomieszczeniem? Chodzi o to, że na ścianach i pod wylewką tarasu będzie gruby styropian 20cm.

    Pozdrawiam
    Karol
    1. Nie wiem czemu garaż nie na PF wg mnie to najlepsza opcja, ale bez izolacji pod spodem. Przy moich warunkach gruntowych nie było innego wyjścia, jak wrzucę filmik z instalacji drenażu to zobaczycie o co kaman
    2. Wg mnie EPDM przyklejone do ściany domu na wysokość +10-15cm wyżej niż okładzina tarasu. Oczywiście membrane kładziesz na izolację termiczną. Jakbyś wrzucił jakieś rysunki było by łatwiej - chyba że zajrze do Twojego dziennika.
    3. Olej gres, najlepiej kompozyt albo drewno, zależy co lubisz i czy będzie Ci się potem chcialo olejować deski. Taki taras drewniany może leżeć bezpośrednio na EPDM, jako pływający.
    4. Balustrada - też by się przydały rysunki bo nie kojarze co i jak, ale ja bym montował Lki balustradowe do muru na zewnatrz od przodu i później uszczelnił przebicia przez EPDM specjalnymi do tego uszczelkami okrągłymi - są na allegro chyba. Bo montaż na płaskim to zawsze wyswanie chociaż jak dobrze zrobisz to bedzie git. Widziałem już pare razy takie rozwiązanie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1595

    Domyślnie

    fotki?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #1596
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    fotki?
    Właśnie

  17. #1597
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam. Z poślizgiem ale chciałem pokazać realizację płyty fundamentowej pod garaż. Już kiedyś pokazywałem jaki ten garaż ma być, ale dla przypomnienia będzie on wyglądał tak:







    Bardzo prosta bryła, garaż dwustanowiskowy, z miejscem na mały warsztat. Wszystko robione na wymiar pod moje oczekiwania. Garaż na płycie, murowany z BK500, na to wiązary i dachówka ceramiczna. Wiązary chciałem robić samodzielnie, nawet mam projekt na samodzielne wykonanie. Chcę je robić i tak z drewna C24 bo prostego i suchego drewna nie dostane, a z kiepskiego materiału po prostu nie chce tego robić. Więc bardzo rozważam wykonanie wiązarów przez firmę i ich własnoręczny montaż. Na chwilę obecną różnica w cenie pomiędzy jednym a drugim to 4 tys zł - więc jest o czym myśleć.
    Skoro mam już trochę teorii za sobą to zaczynamy. Najpierw musiałem osuszyć teren aby cokolwiek ciężkiego mogło wjechać (wcześniejsze próby z ładowarkami i koparkami kończyły siię wezwaniem sąsiada z konkretnym ciągnikiem). Zacząłem od drenażu, jak było zobaczcie poniżej. Czasami pomagał mi kolega Krzychu, bo chciał się dokształcic ze sztuki budownictwa bo sam teraz działa z własną chatą.



    minikoparka kopała a ja odrazu musiałem umieszczać rurę bo wszystko się obsypywało. Na szczęście koparkowy był ogarniety i kopał z odpowiednim spadkiem tak jak mu kazałem.













    Drenaż działa, tzn działał bo teraz jest sucho. Wszystko zbieram w studzience skąd woda jest wypompowywana.

    Tutaj zdjęcie całego zbrojenia, na PF, wieńce, podciągi i słupy.



    Tutaj mój zestaw zbrojarza i stanowisko do wiązania.





    Pod płytę fundamentową poszło w sumie 6 łódek po 27t piachu zasypowego.



    Poniżej prefabrykowane narożniki z XPS pionowej opaski przeciwwysadzinowej



    Zagęszczarka 400kg z silnikiem diesla, bardziej sobie radziła jeżdząc do tyłu.



    Ciężkie sprzęty w akcji:





    Potem już tylko zasypywanie i zagęszczanie







    https://youtu.be/dbA19m4PQXY



    Zacząłem nierówną walkę z opaską pionową. To ciężka robota bo jest wąsko, trzeba glęboko kopać no i kurde u mnie było jeszcze mokro na dnie. W związku z tym postanowiłem że nie wszystkie będą zakopane na tą samą głebokosć i później je wszystkie utne te pare centymetrów na równo. Co za różnica czy będą w ziemi 120cm czy 115cm.

















    Po zrobieniu opaski przyszedł czas na równanie. Tutaj pod PF nie daję izopacji poziomej bo po co, ziemia będzie grzała garaż zimą i chłodziła latem. Jak będzie potrzeba to zamontuje klimę do grzania albo jakąś tanią PC P-W. Musałem zrobić podbudowę w miarę równo bo każdy 1cm na całej powierzchni to 200zł więcej za beton Wszystko do lasera i w oczku.







    Następnie trzeba było zrobić kanalizację i ostatecznie jeszcze wsyzstko przejechać zagęszczarka100kg, oczywiście nie tam gdzie były płytko rury. Widać jak szefowa zagęszcza wsyzstko do linijki





    Jakby ktoś chciał robić płytę na wymiar prętów (np 12,05m z otuliną) bo nie chce mu się docinać to może się nieźle zdziwić.



    W końcu przydzedł czas na folię o grubosci 0,5mm i zbrojenie z drutu fi10. Bardziej przemawia do mnie jednak koncepcja bigli pod ścianami nośnymi niż standardowych belek, wydaje mi się to solidniejsze i szybsze w wykonaniu. Ale cóż, miałem taki projekt więc tak zrobiłem

















    Na całości położyłem rurki do ogrzewania, ponieważ trochę miałem trochę dokupiłem i tak o. Lepiej było zrobić niż nie robić.







    Po zbrojeniu nastał czas betonowania. Beton B25 na drobnym kruszywie co by się nienarobić przy ściągnaiu









    Jak widać kończyłem gładzenie przy światłach jupiterów, mam taką listwę do wygłądzania betonu na wysięgnieku 5m i robiłem tym pierwszy raz więc nie wyszło idealnie, tym bardziej żę beton był za drobny. W każdym bądź razie jestem zadowolony z efektu, później jeszcze wszystko przyszlifuję i będę dalej wykańczał żywicą. A tak to wyglądało na następny dzień.



    Na koniec w ramach niespodzianki mam zdjęcia z kamery termowizyjnej następnego dnia po wylaniu. Jak widać beton się dogrzewał byłby jeszcze cieplejszy pewnie gdyby miał pod spodem izolację. Wrzucam też zdjęcie stopy fundamentowej.





    Tak by to wyglądało, teraz płyta sobie przezimuje i na wiosnę lecę dalej z koksem

    Pozdrawiam czytających !!
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 16-12-2018 o 21:13
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #1598

    Domyślnie

    Garaż na bogato
    Podoba mi się

  19. #1599

    Domyślnie

    Miło popatrzeć na fachową robotę

    Przy okazji, jaki reku możesz polecić do domu? Boczne przyłącza fi200, min 350 a najlepiej 4'setka, nie za milion złotówek.
    Reku będzie na strychu... niegrzanym. Jakoś zadbam o jego bezpieczeństwo i o brak wiru w portfelu za prąd.


    Pozdrawiam
    Karol

  20. #1600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piękna robota z tą płytą, ten garaż to będzie lepiej wybudowany niż połowa domów w naszym kraju, czy możesz podać koszty jakie poniosłeś ? Ciekawi mnie jak się ma to do tradycyjnych fundamentów bo sam ma w projekcie podobny garaż do twojego i zastanawiam się właśnie nad pf.
    Ostatnio edytowane przez zolw82 ; 16-12-2018 o 21:49

Strona 80 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony