dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 95
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1881
  1. #1681

    Domyślnie

    Sebastian to jeszcze jedno pytanie. Zrobiłeś przed tynkami podejścia do Centralnego odkurzacza oraz elektrykę. Cos jeszcze robiłeś? Albo nie zrobiłeś i żałujesz że mogło być przed tynkami?
    Druga sprawa, mógłbyś podesłać linka gdzie kupowales wstępne akcesoria do instalacji odkurzacza? Rozumiem że podejścia to jakiś standard i ppzniej pasują bez problemu do reszty nawet innej firmy?

  2. #1682
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Sebastian to jeszcze jedno pytanie. Zrobiłeś przed tynkami podejścia do Centralnego odkurzacza oraz elektrykę. Cos jeszcze robiłeś? Albo nie zrobiłeś i żałujesz że mogło być przed tynkami?
    Druga sprawa, mógłbyś podesłać linka gdzie kupowales wstępne akcesoria do instalacji odkurzacza? Rozumiem że podejścia to jakiś standard i ppzniej pasują bez problemu do reszty nawet innej firmy?
    Własnie z tymi gniazdami od odkurzacza to kup odrazu podejscie i gniazdo, bo potem sie okazuje że jest lipa już to przerabiałem pare razy. Kupowałem wszystko na allegro - tam poszukaj.
    W sumie nie wiem czy czegoś żałuje, raczej nie. Musisz zrobić wszystko co ma być w ścianach i nie będzie zakryte zabudową/płytkami. Bo tam gdzie będie można zrobić później. O już wiem czego żałuje, że źle zrobiłem podejście pod pralkę bo miała stać na szafce, a później się okazało że pralka stoi na ziemi a na niej suszarka i była rzeźba.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #1683
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    sebcioc55, podsumujesz może sezon grzewczy na swojej pompie?

  4. #1684
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    sebcioc55, podsumujesz może sezon grzewczy na swojej pompie?
    tak postaram się to zrobić w sobotę, nawet mam przypomnienie ustawione w telefonie

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mam też wieści z placu boju. Dzisiaj przyjechało 5m^3 betonu (BTW te rosnące ceny betonu to nieporozumienie, żeby pensje rosły tak szybko jak ceny materiałów budowlanych ), miałem w planach zalać posadzkę na gruncie o wymiarach 7,48x3,9x0,12m (grubośc oscylowała w granicach 12-14cm) na to potrzebowałem 3,5m^3, jako zapas wziąlem jeszcze 1,5m^3 co miało pójść w razie czego, ale nie koniecznie na fundamenty murków ogrodzeniowych. No a patrzcie ile zostało!!:



    Ponad metr sześcienny. No ale trudno, zalałem to co chciałem i jest git. Wg obliczeń nie powinno mi zostać nic pierwszy raz w mojej karierze betoniarnia jebła się na moją korzyść.
    No a efekty są poniżej. Jestem bardzo dumny z wygładzenia tej posadzki, będzie można z niej jeść. Używałem specjalnej listwy z przedłużeniem, widać ją na jednym ze zdjęć - robi robotę. Trzeba jednak poczekać aż beton trochę stężeje. Robię to już któryś raz i za kazdym razem jest co raz lepiej.









    to by było na tyle. Trochę się namachałem bo w pojedynke i bez pompy to nie było takie hop siup.

    Pozdrawiam czytających!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #1686
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post

    to by było na tyle. Trochę się namachałem bo w pojedynke i bez pompy to nie było takie hop siup.

    Pozdrawiam czytających!
    Wykonanie wzorowe jak przystało na prawdziwego samoroba, niedość że samemu bez żadnego pomocnika to w dodatku z maksymalną oszczędnością (mam na myśli beton z gruszki bez pompy), znam to z autopsji.

    Jesteś wielki , choć nie mam pojęcia ile masz wzrostu

  7. #1687
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    No szacunek bardzo dobra robota, big blue daje rade... chetnie pozycze odplatnie oxzywiscie... ike km od warszawy ty budujesz?

  8. #1688

    Domyślnie

    No ta paca na wysiegniku robi robote. Na wielu filmikach na yt (glownie usa) jej uzywaja.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #1689
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Wykonanie wzorowe jak przystało na prawdziwego samoroba, niedość że samemu bez żadnego pomocnika to w dodatku z maksymalną oszczędnością (mam na myśli beton z gruszki bez pompy), znam to z autopsji.

    Jesteś wielki , choć nie mam pojęcia ile masz wzrostu
    190cm ale bez przesady, robie dla siebie. Z resztą jak robie coś nie dla siebie to też się staram, bo wiem że dokładna praca, czasami wolniejsza później procentuje, w kazdym przypadku. Tutaj pompa to było by nie porozumienie, rozkładała by się i składała dłużej niż ten beton był lany. Trafił się ogarnięty kierowca gruchy węc poszło sprawnie.

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    No szacunek bardzo dobra robota, big blue daje rade... chetnie pozycze odplatnie oxzywiscie... ike km od warszawy ty budujesz?
    samochodem jakieś 600km więc kawałek jest.

    EDIT: a poniżej krótki filmik, prawie 2h w 8 sekund

    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 04-04-2019 o 22:21
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  10. #1690

    Domyślnie

    Cześć, mam pytanie odnośnie burt płyty.
    Robiłeś je jako szalunek tracony. Czy później kołkowałeś styropian do płyty, czy tylko przysypałeś piaskiem ?

  11. #1691
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Cześć, mam pytanie odnośnie burt płyty.
    Robiłeś je jako szalunek tracony. Czy później kołkowałeś styropian do płyty, czy tylko przysypałeś piaskiem ?
    Siema. W domu robiłem burty z EPS na 50cm i nie kolkowalem ani nic. Natomiast w garażu mam pionową opaskę z XPS zakopane 1m w ziemi. W tym wypadku żadnych kołków nie trzeba.

  12. #1692
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    woto8

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    przejeslaw
    Kod pocztowy
    59-724
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    No ta paca na wysiegniku robi robote. Na wielu filmikach na yt (glownie usa) jej uzywaja.
    witam sprawdz priva

  13. #1693

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Siema. W domu robiłem burty z EPS na 50cm i nie kolkowalem ani nic. Natomiast w garażu mam pionową opaskę z XPS zakopane 1m w ziemi. W tym wypadku żadnych kołków nie trzeba.
    Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakich kolanek używałeś przy ułożeniu kanalizacji by uzyskać piony na podejściach - 2x45 stopni czy inne ?

  14. #1694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Dziękuję. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakich kolanek używałeś przy ułożeniu kanalizacji by uzyskać piony na podejściach - 2x45 stopni czy inne ?
    Tak, oczywiście wszędzie poszły kolanka 2x45*, na pierwszych stronach dziennika masz wszystko opisane - zapraszam do czytania
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1695
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Witam,
    nadszedł czas podsumowania sezonu grzewczego. Zakończylem go już jakiś czas temu ale chciałem zachować ciągłość raportów (ostatnio robiłem podsumowanie w tym samym czasie).
    Rok temu stan liczników wynosił: Na ciepłomierzu 37,756 GJ, a na podliczniku 2864,04 kWh na dzień 6.04.2018
    przed rozpoczęciem sezonu grzewczego było analogicznie 40,939 GJ i 3215,35 kWh.
    Poniżej są zdjęcia podliczników z 6.04.2019



    Jak widać na załaczonym obrazku na ciepłomierzu jest 60,375 GJ, a na podliczniku 4615,71 kWh.
    Zatem samo grzanie CWU pomiędzy sezonami zużyło 351,31 kWh ze sprawnością COP=2,52, co kosztowało mnie 351,31kWh*0,28zł/kWh= 98,36zł
    Natomiast za grzanie domu CO ~22,5*C i podgrzewanie CWU ~46*C w sezonie grzewczym 2018/2019 pompa wyprodukowała 19,436 GJ ciepła, na co zużyła 1402,36 kWh. Zrobiła to ze sprawnością SCOP=3,85. Cały sezon za CO i CWU kosztował mnie 392,66 zł.
    Jak widać roczne koszty przygotowanie CWU i ogrzania chaty oscylują w okolicach 500zł, co jest dla mnie w zupełności zadowalające
    Ta zima była lajtowa, z resztą jak poprzednia, z tym że w tym sezonie tak jakoś wyszło że utrzymywałem dużo wyższą temp w domu niż w poprzednim.
    Widać niestety że moja PC ma problemy z CWU i nie idzie jej to zbyt sprawnie, przez co zaniża też SCOP, ale to i tak taniej niż czystym prądem.

    Pozdrawiam czytających!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #1696

    Domyślnie

    Jak będę miał na swoich metrach tylko 4x drożej to będę meeega zadowolony

    PS. Seba, przypominam się

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #1697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Jak dla mnie wyniki PC rewelacja

    PS, śledzę dziennik, świetna robota

  18. #1698

    Domyślnie

    To jest robota na poziomie! Rewelacja A koszty użytkowania PC do pozazdroszczenia
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  19. #1699

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Tak, oczywiście wszędzie poszły kolanka 2x45*, na pierwszych stronach dziennika masz wszystko opisane - zapraszam do czytania
    Czytam, że kładłeś rury WAVINA.
    Wziąłeś SN8 PVC czy SN12 PP ?

  20. #1700
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Czytam, że kładłeś rury WAVINA.
    Wziąłeś SN8 PVC czy SN12 PP ?
    SN8 pvc, latwiej dostepne, tansze no i przede wszystkim wystarczajace. Nawet sn4 by stykły.

Strona 85 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony