dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 95
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 1881
  1. #1721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mały update. Ściany szczytowe zrobione, to zacząłem krycie. Membrana to moja ulubiona Dachowa 3, najlepsze co można dostać za te pieniądze, a nawet lepsze niż droższe membrany. Powiem wam że samemu mocowanie membrany to gówno nie robota, nawkurzałem się, wiało niemiłosiernie, robiłem to pewnie z 3x dłużej niż we dwóch no ale cóż... jeden pas zrobiłem, reszta pójdzie zdecydowanie łatwej.



    potem kontrłaty



    Pierwsza łata od sznurka żeby było ładnie przyznam się że zrobiłem za pierwszym razem babola i w pośpiechu źle sobie zaznaczyłem i się jebłem o szerokosć łaty i przybiłem całe 16mb nie tam gdzie trzeba, no i musiałem to zrywać....



    jade z łatami odrazu na wymiar bo robienie tylko żeby przykryć membraną to wg mnie głupota, szkoda roboty.



    Aha no i ostatnio pisałem że dokonałem nowego zakupu. Kupiłem gwoździarkę pneumatyczną Ottensten, bardzo fajna, wbija gwoździe 5-10cm, ja przybijam łaty jak i kontrłąty pierścieniowymi 10cm. Jak już pisałem musiałem ich trochę wyrwać, nie było łatwo. Powiem wam że czuje do niej respekt, a nawet trochę się jej boje brakuje mi w niej jakiegoś bezpiecznika np gdy się z nią chodzi po dachu itp. Raz jak mi się przesunął wylot powietrza to aż mi czapkę z głowy zdmuchnęło



    a całość jest pędzona na sprężarce którą kiedyś kupiłem w biedronce chyba za 150 czy 200 zł, daje radę. W końcu to air monster



    Jutro ma nie padać w ciągu dnia to może coś podgonię.
    Pozdrawiam czytających!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #1722

    Domyślnie

    Z tą pogodą to przerąbane.... Rzeczy które można zrobić w dwa dni, tydzień trwają.
    Dobra robota
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  3. #1723
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Czy skropliny będą miały którędy spłynąć. Ta membrana tyle się ugnie, że przepłyną pod tą pierwszą łatą?
    Jakoś mi się nie podoba ta łata przybita bezpośrednio

  4. #1724
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Czy skropliny będą miały którędy spłynąć. Ta membrana tyle się ugnie, że przepłyną pod tą pierwszą łatą?
    Jakoś mi się nie podoba ta łata przybita bezpośrednio
    Aiki dobrze że jesteś czujny , ale chyba nie podejrzewałeś mnie o takiego babola ? to jest tymczasowa łata techniczna przykręcona na wkręty. Trzeba po cyzmść chodzić na początku, opierać drabinę itp... Łata później zostanie odkręcona, postaiona na sztorc, potem na to pas nadrynnowy, taśma butylowa, membrana, na to kratka wentylacyjna z wróblówką i dachówka. Myślałem też o jakiejś siatce na robale pod pasem podrynnowym ale wymysliłem lepszy patent, wszystko pokaże później.

    BTW tak wygląda mocowanie membrany w pojedynke na wietrze....



    Jak się okazało to układanie rozwiniętej i rozmemłanej membrany w takich warunkach było prostsze niż tej zrolowanej. Na szczęście nic się jej nie stało, po za paroma dziurkami gdzie zachacyzła o gwoździe które miałem dobić bo gwoździarka przy końcu powietrza ze sprężarki przed nabiciem nie dobija gwoździ do końca (moja tania sprezarka zaczyna dobijać do 8 bar dopiero jak ciśnienie spadnie w okolice 5 bar) bo ma za małe ciśnienie. W każdym bądź razie membrana przeszła torture test i jest cała, za tą cene rewelacja.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #1725
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Bardzo ładny ten garaż. Zazdroszczę trochę etapu, że można robić już swoim tempem bez gonienia, do roboty 3 kroki.
    Planujesz jakąś windę na stryszek? Ja coś u siebie próbuję wykombinować żeby np opon nie dygać po schodach tylko na platformę i cyk na górę.
    Bo zakładam że dolne pasy nośne i pod dachem będzie przestrzeń magazynowa?

  6. #1726
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Windy nie planuje, będą pełnoprawne schody. Dopuszczalne obciazenie zmienne na poddaszu to 250kg/m^2, pas dolny jak i krokwie wiazarow maja po 22cm wysokosci. Wiec to normalne poddasze o pow ok 60 i wysokosci 2,4m do jętki. Wiec miejsce jest

  7. #1727
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ja u siebie nie mogę sobie pozwolić na utratę powierzchni wiec wymyśliłem schody młynarskie dosuwane w pion do ściany gdy nieużywane

  8. #1728
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Bardzo ładny ten garaż. Zazdroszczę trochę etapu, że można robić już swoim tempem bez gonienia, do roboty 3 kroki.
    Planujesz jakąś windę na stryszek? Ja coś u siebie próbuję wykombinować żeby np opon nie dygać po schodach tylko na platformę i cyk na górę.
    Bo zakładam że dolne pasy nośne i pod dachem będzie przestrzeń magazynowa?
    Poszukaj maszt od wózka widłowego. Choć konstrukcja raczej potężną jak na opony.

  9. #1729
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A jakie słowa poleciały jak ta rolkę Ci wzięło?

  10. #1730
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Raczej mam na myśli jakiś mechanizm na linkach tak max 150kg...

  11. #1731

    Domyślnie

    Sebastian sprężarkę można ustawić tak żeby włączała się szybciej ( przy wyższym ciśnieniu)
    można ją ustawić nawet żeby włączała się przy 6,5/7 bar i wtedy będzie dobijać wszystkie gwoździe
    Regulacja znajduje się w czarnej puszce pod włącznikiem czerwonym
    Marzenia się nie spełniają- marzenia się spełnia

    Dziennik budowy

  12. #1732
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Ja u siebie nie mogę sobie pozwolić na utratę powierzchni wiec wymyśliłem schody młynarskie dosuwane w pion do ściany gdy nieużywane
    u mnie będa schody na "zewnątrz" pod wiatą. U siebie zrób coś prostego na bloczkach i jakieś amortyzatory/sprężyny na samym dole i bedzie spoko

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    A jakie słowa poleciały jak ta rolkę Ci wzięło?
    nie pytaj ale gorzej było na samym dachu przy wietrze, czasem tak wiało że musiałem całym cieżarem ciała się zapierać żeby utrzymać membrane, taki żagiel się robił. Nie było to zbyt bezpieczne.... wtedy dopiero leciało, pewnie we wsi obok mnie słyszeli

    Cytat Napisał sebus243 Zobacz post
    Sebastian sprężarkę można ustawić tak żeby włączała się szybciej ( przy wyższym ciśnieniu)
    można ją ustawić nawet żeby włączała się przy 6,5/7 bar i wtedy będzie dobijać wszystkie gwoździe
    Regulacja znajduje się w czarnej puszce pod włącznikiem czerwonym
    Tak właśnie myślałem że gdzieś musi być, ale nic na wierzchu nie ma. Następnym razem tam zajrze i przetestuje, dzięki!
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #1733
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Seba wrzucaj foty z tego dachu i okapu. zastanawiam się na membraną czy pełnym deskowaniem w domu na narzędzia.

  14. #1734
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Seba wrzucaj foty z tego dachu i okapu. zastanawiam się na membraną czy pełnym deskowaniem w domu na narzędzia.
    Cześć Arku, na razie nie ma z czego fot wrzucać, mam membrane na całym dachu, zostało mi jeszcze pare łat w kalenicy. Jak skończe to zrobie foty. Teraz niestety nie mam za bardzo czasu bo zajmuje się m.in czymś takim



    Aiki jeżeli pełne deskowanie to na nim też powinna być membrana albo papa. Jak to tylko domek na narzędzia to rób jak najtaniej, deskowanie to zawsze droga opcja, wg mnie potrzebna tylko w wietrznych okolicach. No chyba że robisz na bogato to i rynny miedziane możesz zrobić
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #1735
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przy pokryciu blachą miedź nie bardzo
    ale chyba będzie deskowanie i papa bo na pokrycie docelowe nie będzie kasy. Chcę to samo co na domu a tam jest modułowa wenecja.
    wcale nie tania jak na blachę.

  16. #1736

    Domyślnie

    Jakie pokrycie planujesz? Bedzie alegra? Wizualizowales juz jakos polaczenie takiej tradycyjnej dachowki z nowoczesna forma bez okapow? Sam nad takim polaczeniem mysle ale ciezko cos wyszperac w sieci.

  17. #1737
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jakie pokrycie planujesz? Bedzie alegra? Wizualizowales juz jakos polaczenie takiej tradycyjnej dachowki z nowoczesna forma bez okapow? Sam nad takim polaczeniem mysle ale ciezko cos wyszperac w sieci.
    tak robiłem wizualizacje, wygląda to tak :





    Szefowa mnie prosiła o taras widokowy więc jej zrobiłem



    Mam sporo zdjęc z procesu robienia dachu i szczegółów z montażu rynny bezokapowej. Niestety ostatnio po prostu nie mam czasu aby to obrobić i wrzucić, jak będzie chwila to na pewno to ogarnę.

    Pozdrawiam czytających!

    EDIT: wg mnie wygląda bardzo dobrze, fakt, z dachówką płaską wyglądał by lepiej, ale u mnie by się mocno gryzł z domem. No i cena inna... ta dachówka mi wyszła koło 30zł/m^2
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 27-07-2019 o 10:03
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #1738
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Taras widokowy pierwsza klasa z resztą jak cała reszta wykonanych przez Ciebie prac.

  19. #1739
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Rewelacja! Jaki masz rozstaw wiązarów i jak wykonałeś podłogę, zwykła osb bez dodatkowych we wzmocnien? Podeślij jakaś bliższa fote oraz jakiej długości dałeś osb

  20. #1740
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Kawał fajnej roboty!

Strona 87 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony