dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    wedlug mnie szkoda kasy na poziomice elektroniczna. Ten sam efekt uzyskasz na zwyklej za 15 zl.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nie watpliwie wspaniałą rzeczą jest zrobić coś własnoręcznie a zwłaszcza przy budowie domu że o innych przyjemnościach nie wspomnę. Proponuję jednak przed przystąpieniem do "pracy" chwilę zastanowienia czy to co zamierzamy zrobić nie zagraża naszemu zdrowiu i czy ktoś kto robi takie rzeczy na codzień nie zrobi tego lepiej. Parę "pięter" wyżej Maro napisał że wykół otwór w bloczkach i zaoszczędził 100PLN, myślę że budując dom ma prace i tam zarabia wiecej niż 100PLN na dzień? Poza tym uderzył sie 2x w goleń co jest zjawiskiem bolesnym i b.niebezpiecznym.
    Wielu z państwa posiada wcale bogaty zestaw urządzeń mechanicznych, na codzień zaś posługuje się zupełnie czym innym, wobec tego zalecałbym szczegółowe zapoznanie się z instrukcją obsługi urządzenia i daleko idącą ostożność w obsługiwaniu wszlkiego rodzaju urządzeń mechanicznych szczególnie zaś ochronę oczu !!!!!! Proszę też zwracać uwagę na stan wszlkiego rodzju zabezpieczeń tych urządzeń czy są sprawne i często kontrolować ich sprawność. Mam nadzieję że nie "truję" za mocno z własnego doświadczenia wiem że "presja" czasu jest złym "doradcą" a skutki nie przemyślanych do końca decyzji często nie odwracalne. Życzę miłego "majsterkowania" i żebyśmy nie musieli trzema palcami zamawiać pięciu piw. Pozdrowienia dla budowniczych.Inspektor.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie Jubba

    Cały czas korzystan z warsztatu. Niezbędne narzędzia to: wiertarka elelktryczna i akumulatorowa, szlifierka kątowa oraz płaska, wyżynarka, piła spalinowa i masa innych podstawowych narzędzi jak młotki, wkrętaki klucze, suwmiarki, gwoździe, wiertła, rysiki, smary, oleje, farby, rozpuszczalniki. Jeżeli w warsztacie jest porządek a każde narzędzie ma swoje miejsce to miło spędza się w nim czas a wszystkie przydomowe prace sprawiają dużą przyjemność.

  4. #4

    Domyślnie

    Najistotniejsze, żeby narzędzia były dobrej jakości, a nie jednorazówki z supermarketu. To samo dotyczy wierteł, brzeszczotów itp. Ja swój sprzęt kompletowałem jeszcze na giełdach - dzięki temu mam np. wiertarkę Boscha 1000W (robiłem nią przejścia przez 30 cm betonu widią 12, jednym dociśnięciem, oczywiście solidnym). Do pełnego wyposażenia brakuje mi jeszcze piły tarczowej.

  5. #5

    Domyślnie

    dorzucę jeszcze porządny zestaw wierteł. Od kiedy kupiłem Mlotowiertarke kress w jakiejś promocji za trzy i pół stówki nie polecam już wiertarek z udarem mechanicznym. przy wierceniu otworów w stropie spaliłem dwie takowe no i musia łem kupic młoto - wiertarke. to cholerstwo włzi w cegłę jak w masło. no i nie ma problemu z odkrecaniem uchwytu- jest sds.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Otwieracz do butelek, lub ząb teściowej

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    KAżdy wie , że udar elektropneumatyczny to jest to
    el-tom.business.site

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A tym kompresorem to mam sobie ścieki napowietrzać, że taki niezbędny? I to jeszcze tej konkretnej firmy?

  9. #9

    Domyślnie

    Hmmm to już zależy kto jak korzysta, ja mam kompresor (koszt 600zł bodajże mecafer) z tymże, że elektryczny, przydać się przydaje, ale głównie jak przy samochodzie sobie dłubie ewentualnie przy rozpalaniu grilla do rzeczy niezbędnych jeszcze trochę brakuje

  10. #10

    Domyślnie

    A co z ukośnicą elektryczną przydaję się czy nie?

    Ja będę wykonywał samodzielnie podbitkę dachową to pewnie by się przydała tyko nie wiem jaką kupić tzn jakie parametry takiej ukośnicy są ważne wiem tylko że chce ukośnice z posuwem.

    Możecie polecić jaką ukośnicę w dobrej relacji ceny do jakości która będzie trzymała kąty?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Zależy jaka podbitka, ja siding przycinałem diaxem i większych problemów nie stwierdziłem, nie wiem jak robią profesjonaliści, ale źle nie wyszło.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja się nie mogę obyć bez multitoola w moim życiu. Prawie wszystko da się tym zrobić.

  13. #13

    Domyślnie

    Moglibyście polecić jakiś w miarę niedrogi (do 300zł) i rozbudowany zestaw narzędzi dla domowego majsterkowicza?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaus Zobacz post
    Moglibyście polecić jakiś w miarę niedrogi (do 300zł) i rozbudowany zestaw narzędzi dla domowego majsterkowicza?
    prosta sprawa
    klasyk, cena spoko
    http://www.militaria.pl/leatherman/m...436)_p6493.xml

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał yotul Zobacz post
    Zestaw narzędzi a nie all-in-one.

  16. #16

    Domyślnie

    Jaka jest różnica między takim multitoolem za 150zł a takim za 300zł i więcej?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    150zł

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar monta
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Zachełmie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    150zł


    myślę że ten droższy może mieć więcej funkcji lub być wykonany z lepszego tworzywa

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    150zł
    jakość taka sama?

  20. #20

    Domyślnie

    A może ktoś ma jakieś opinie o wkrętarce B&D EPC18CABK? Też by mi się coś takiego przydało do domu. Szczególnie w takiej cenie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony