dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61

    Domyślnie

    bankowo taka różnica w calach jest odczuwalna, tylko na 60 cali trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał desperata Zobacz post
    bankowo taka różnica w calach jest odczuwalna, tylko na 60 cali trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca
    Na porządnego Philipsa z ambilight warto zarezerwować trochę miejsca 
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  3. #63
    Banned
    szymon.kilewski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-109
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam podobną odległość od telewizora i kupiłem TV 50 cali. Jest ok, większy byłby za duży, a mniejszego sobie jednak już nie wyobrażam.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał baps Zobacz post
    Bedzie za duża. Na poprzedniej stronie w poście #32 masz podany link do kalkulatora odległości. Dla telewizora FullHD 55' optymalna odległość to 2,31 metra. Dla 3,20 metra optymalna przekątna to 76''.
    Według podanej w linku strony ze względu na rozdzielczość ludzkiego oka, wzór na odległość optymalną, oparty na możliwościach wzroku, ma postać:
    Full HD: około 4.2cm/cal ekranu
    Ultra HD 4K: około 2.1cm/cal ekranu
    jak czytam te durne wyliczenia to aż mi szkoda tych ludzi co się do tego stosują....ja będę miał odległośc ponad 4 m więc jaką przekątną powinienem kupić ? 100 cali ?

    jak można z 2 metrów oglądać coś na 55 calach ? chyba wymyślili to producenci telewizorów...po 20 minutach ból głowy i oczów....

    te podane odległości to nie odległości do KOMFORTOWEGO oglądania ...są to minimalne odległości z których widzisz dobrą jakość obrazu...później im bliżej tym jesteś w stanie zauważyć piksele...przy oglądaniu TV w odległości ok 4m nie jesteś w stanie odróżnić obraz FHD od UHD

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    jak czytam te durne wyliczenia to aż mi szkoda tych ludzi co się do tego stosują....ja będę miał odległośc ponad 4 m więc jaką przekątną powinienem kupić ? 100 cali ?

    jak można z 2 metrów oglądać coś na 55 calach ? chyba wymyślili to producenci telewizorów...po 20 minutach ból głowy i oczów....

    te podane odległości to nie odległości do KOMFORTOWEGO oglądania ...są to minimalne odległości z których widzisz dobrą jakość obrazu...później im bliżej tym jesteś w stanie zauważyć piksele...przy oglądaniu TV w odległości ok 4m nie jesteś w stanie odróżnić obraz FHD od UHD
    Ty czytałeś tekst z linka do którego odsyłałem?
    "A co jeśli usiądziemy dalej? W przypadku zajęcia miejsca 20-25% dalszego niż pokazuje symulator, wybór matrycy o rozdzielczości Ultra HD traci całkowicie sens, bowiem nabywca nie będzie miał fizycznie możliwości odróżnić ekranu UHD od Full HD "
    Dokładnie jest tak jak napisałeś -z 4 metrów nie jesteś w stanie zauważyć różnicy między FullHD a UHD (chyba że na tych 100 calach)
    Masz telewizor UHD? Porównywałeś to organoleptycznie? Oglądanie 55 cali z 2,5 metra nie sprawia żadnego problemu.
    W kinie siedzisz przed ekranem około 4000 cali w odległosci 30 metrów i odczuwasz jakieś sensacje? Nie sądzę.
    Parterówka z poddaszem nieużytkowym 104m2, podłogi grzanej 98m2, kubatura 250m3
    20 cm styro na ścianach λ0,031, 15 cm w podłodze λ0,031, sufit 30 cm wełna λ0,039
    100%podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Pompa ciepła Junkers TE-60 5,9kW, 2 odwierty 65m każdy.
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał baps Zobacz post
    Ty czytałeś tekst z linka do którego odsyłałem?
    "A co jeśli usiądziemy dalej? W przypadku zajęcia miejsca 20-25% dalszego niż pokazuje symulator, wybór matrycy o rozdzielczości Ultra HD traci całkowicie sens, bowiem nabywca nie będzie miał fizycznie możliwości odróżnić ekranu UHD od Full HD "
    Dokładnie jest tak jak napisałeś -z 4 metrów nie jesteś w stanie zauważyć różnicy między FullHD a UHD (chyba że na tych 100 calach)
    Masz telewizor UHD? Porównywałeś to organoleptycznie? Oglądanie 55 cali z 2,5 metra nie sprawia żadnego problemu.
    W kinie siedzisz przed ekranem około 4000 cali w odległosci 30 metrów i odczuwasz jakieś sensacje? Nie sądzę.
    nie ma co porównywać do tego kina...w kinie nie oglądasz ekranu LCD czy LED więc oglądanie na tak wielkim ekranie nie męczy..wydaje mi się że większość ludzi ogląda TV z odległości 3 metrów i więcej więc wychodzi na to że kupowanie UHD pozbawione jest sensu...no chyba że wg poradnika ludzie będą brali 70 cali albo więcej...takiego telewizora nie widziałem u nikogo w domu jeszcze

  7. #67
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    My mamy 42 cale. Do mieszkania w bloku pasuje abrdzo dobrze. Wszystko zależy od odległości kanapy od telewizora.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony