dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: jaka grubosc miedzy krokwie

  1. #1

    Domyślnie jaka grubosc miedzy krokwie

    Witam,jak w temacie,krokwie 16,dach odeskowany,blacha,druga warstwę planuje 10cm,wełna toprock,pozdrawiam,aha,dach czterospadowy jeśli ma to jakieś znaczenie

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    proponuję położyć pierwszwą warstwę mniej więcej na grubości krokwi czyli 16 cm. Gdyby zdecydował się Pan na wełnę Isover, rekomenduję Super-Matę:
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Super-Mata

    W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  3. #3

    Domyślnie

    A szczelina wentylacyjna między deskami a wełną nie jest potrzebna?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Trzeba nabić listewkę albo zrobić sznurowanie i zostawić jakieś 3 cm minimum na szczelinę wentylacyjna. W pierwszej warstwie można wsadzić między krokwie 12 cm TOPROCK SUPER http://www.rockwool.pl/produkty-rozw.../toprock-super i te 10 cm w drugiej warstwie tak jak chcesz SUPERROCKA http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...ukty/superrock choć lepiej było by dać trochę więcej. Jeśli masz miejsce to sugeruje dać grubszą izolację.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli pomiędzy krokwiami a deskowaniem nie ma żadnej przerwy, szczelina wentylacyjna będzie potrzebna, 2/3 cm powinny wystarczyć. Grubośc izolacji w tym przypadku wyniesie 13-14 cm.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  6. #6

    Domyślnie

    Też myślę że12cm będzie w pierwszej warstwie dobrze,zrobię to bez sznurkowania układając na równo z krokwiami,a druga warstwę dam dyszke 0,033,dzięki i pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Podłącze się pod pytanie.

    Mam krokwie i jętki wysokości 22cm, później jest membrana wysoko p.przepuszczalna, łaty / kontrłaty i dachówka ceramiczna. Myślałem, żeby dać jak mam w projekcie 20cm między krokwie + 10cm na stelażu, ale tak się zastanawiam, czy nie kombinować z dwiema grubościami 10+12cm między krokwie +10cm na stelażu. Ma to sens ? W sumie szczeliny wentylacyjnej nie muszę zostawiać, a izolacja będzie o większym oporze.

    Czy płyty są lepszym pomysłem w skosach pod względem opadania niż wełna z rolki ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam myślę, że pierwsze rozwiązanie dot. układu 20 cm + 10 cm będzie lepsze jest z nim mniej pracy, a ułożenie i otulenie krokwi izolacją jest szczelniejsze i solidniej będzie się klinowała. Jeśli chodzi o zastosowanie produktu na skosach generalnie oba produkty utrzymują się samoczynnie miedzy krokwiami pod warunkiem, że dodajemy do nich około 2 , 3 cm naddatku. Podczas stosowania mat na pewno zostaje mniej odpadu płyty natomiast sprawdzą się najlepiej w izolacji drugiej warstwy miedzy stelażem.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #9

    Domyślnie czy to jest mostek term.?

    Witam,krokwie 16,czy to będzie jakiś potężny mostek termiczny?dodam że że boazeria przybijana bezpośrednio do krokwi,więc już tam wcisnąć sie nic nie da,w sumie jest 15cm toprocka i 5 cm super maty,karton gips nie wchodził w grę z wiadomych względów,pozdrawiam.p.s oczywiście chodzi mi o te krokwie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1429.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	279302   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1430.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	279309  
    Ostatnio edytowane przez jedrek188 ; 11-09-2014 o 21:12

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam generalnie drewno przewodzi 4 razy bardziej niż wełna zatem w tych miejscach będzie uciekać ciepło.
    Bardzo często takie zjawisko można zauważyć na dachach podczas zimy, widać wtedy pasy nie pokryte śniegiem.
    Te pasy są właśnie w miejscach krokwi, które nie zostały zaizolowane.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #11

    Domyślnie

    Generalnie jeśli tego ciepła nie będzie uciekac wiele to mogę to zaakceptować..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony