dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie "Prześciankowanie z plyty OSB"

    Witam

    Poradźcie mi taką rzecz, jak prawidłowo wykonać mam prześciankowanie między pokojem a łazienką z płyty OSB.
    Zrobiłem tzw chydziak teraz na to chce położyć podłogówkę i wylać posadzkę, styropian swoją drogą. Ściankę chcę zrobić z belek drewnianych i płyty OSB. Znajomy mi radził żebym na chudziak położył pod belki kawałek folii do chudzika przykręcił szkielet łazienki z belek i do tego plutę OSB (w środek watę) potem połozy się podłogówkę i wyleje posadzkę a folie oczywiście wywinie się tak beton nie miał styczności z płytą. Bo hydraulikę żeby zrobić w łazience to dobrze by było mieć już ściany prawda? Do tego uważam że ścian będzie bardziej stabilna.
    żeby
    Ale za to druga szkoła mówi że nie wolno zalewać belek i płyty betonem. Nie będę mówił jaka ale człowiek ładnych lat pracował w budownictwie ale tak jak powtarzam stara szkoła i w żadne nowinki technologiczne nie wierzy

    Także proszę o porady wariant pierwszy, drugi czy może macie inny pomysł?
    Ostatnio edytowane przez flaber14 ; 29-07-2014 o 11:16

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Hmmm tak na logike to robienie przedscianki szkieletowej na zrobionej juz posadzce jest prostrze i chyba jednak bezpieczniejsze. A stabilnosc? Coz czolgiem po poddaszu nikt jezdzic chyba nie bedzie ludzie tak maja wykonane cale sciany i jakos stoja, nie tylko przedscianki.
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony