dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    ....Gdyby wszyscy ..... nie wchodzili w d... Inwestorom byłoby większe poszanowanie dla naszej pracy......
    dlatego ciężkie jest życie komentatora na Forum Muratora bo zawsze znajdą się tacy co wchodzą

  2. #22

    Domyślnie

    Chyba nie myślisz, że wchodzę? Zawsze wymagam dużo od Inwestorów, ale więcej od Wykonawców.

  3. #23

    Domyślnie

    ha ha uderz w stół ?
    Dość prywaty na ogólnym

  4. #24

    Domyślnie

    wiesz, ewidentnie do mnie "piłeś"

  5. #25

    Smile

    Cytat Napisał Eraska Zobacz post
    26. Montuje okno, potem wciska pod nie ciepły parapet
    27. Pojęcie listwy podparapetowe jest mu obce, twierdzi ze to sie stosuje tylko takie kawałki do transportu
    28. Na pytanie " jak przygotować otwory okienne" odpowiada: nie trzeba poradzimy sobie
    29. Podpiera okno w kilku miejscach, w każdym wkłada po jednym klinie
    30. " bedzie dobrze" - my tak od 16 lat robimy i nigdy reklamacji nie było
    Dzięki Eraska, jako jedyna odniosłaś się do mojej prośby. Reszta panów (sprzedawców?) woli komentować i narzekać jacy to klienci są fatalni.. Czasami mam wrażenie, że dużo łatwiej by im się żyło gdyby tych klientów nie było.. "będzie dobrze" albo "będzie pan zadowolony" - to też znam.. pzdr

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eraska Zobacz post
    ciekawe, najpierw negocjacja ceny potem pomiar
    chyba w dobrym wątku się wpisałeś ważny
    31. Najpierw negocjacja ceny potem pomiar
    32. Mocują okno bez sprawdzenia pionów i poziomów ( przecież inwestorowi też się nie będzie chciało sprawdzać)

    Gdyby panowie przeczytali chociaż tytuł wątku, a prywate załatwiali nie tutaj , czytelnicy byliby im pewnie wdzięczni
    Niech Panowie najpierw zrobią porządek na swoim podwórku
    Ostatnio edytowane przez Eraska ; 05-08-2014 o 20:34

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eraska Zobacz post
    ....Gdyby panowie przeczytali chociaż tytuł wątku....
    Przeczytali, a jakże i w ton podobny uderzyli
    Pkt.31 - podejście nagminne wśród Zleceniodawcy
    Pkt.32 - takich niestety Wy zatrudniacie szukając ceny
    Dalsza polemika mija się celem - Forum od dłuższego czasu zatraciło swój sens - może dlatego że już prawie wszystko zostało podpowiedziane? Właściwie na każde pytanie padła już tu odpowiedź
    Od dawna to miejsce nacisku na producenta, wykonawcę, wymiany doświadczeń w jaki sposób wycyckać dostawcę, wykonawcę
    Niestety obserwuję to od dawna i szkoda, że moderatorzy nie reagują wystarczająco szybko lub wręcz nie reagują wogóle z błędnie pojmowanej wolności wypowiedzi
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 05-08-2014 o 21:52

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    i tu się z tobą zgadzam w 100% klienci wylewają żale na tym forum na nas jako na sprzedawców a sami nie są niewiniątkami marnują nasz czas i kupują badziewie później żaląc się na tym forum
    Że tak nieśmiało zapytam - to gdzie w takim razie kupują to badziewie jak nie u....sprzedawców ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No i znowu pieknie skierowalalismy watek na inny tor!
    I tak mamy tu ze wszystkim. Po paru zdaniach robi sie nieczytelne dla przyszlych uzytkownikow
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał forek Zobacz post
    Poproszono mnie ostatnio o napisanie, jakie sygnały mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia nie z fachowym montażystą okien, ale z byle popaprańcem, który na chwile zajął się montowaniem. Utworzyłem subiektywną listę takich "sygnałów" , ale chciałbym was poprosić o pomoc i dopisanie tego wszystkiego, co mi nie przyszło do głowy.. Bardzo proszę o wpisy i montażystów i Inwestorów, którzy doświadczyli tego na własnej skórze..
    Oczywiście że łatwiej jest krytykować niż tworzyć, ale w ogóle nie podjeś rozmowy. Czekasz na gotowca? Powiem tak: wygląda z tego, że wiele słyszaleś, niewiele widziałeś. A już na pewno nie zamontowałeś więcej okien niż byle partacz, ale pewnie przeczytałeś więcej instrukcji niż oni. Jak pomyślę, że jeszcze 10 lat temu szkoliłem takich "partaczy" z montażu to teraz, po 10 latach praktyki na budowie wiem, że byłem zwyczajnym leszczem w krawacie.

    Miałem sobie darować komentarz, ale doszedłem do wniosku, że taki artykuł i tak się ukaże, bo nie pytasz "czy" a "co jeszcze", czyli jesteś przekonany do swoich twierdzeń. Więc potraktuj to jako polemikę.
    Zwlekałem z odpowiedzią, bo to co bym chciał napisać sensownie wymaga godziny lub więcej pisania której mi zwykle brakuje albo wolę ją poświęcić na realne problemu Forowiczów.

    Do rzeczy:
    lista sygnałów, że monter to zajecie dla człowieka przypadkowe to praktycznie jeden objaw: przyjeżadza taki na montaż a cały ekwipunek to reklamówka..


    Cytat Napisał forek Zobacz post
    A oto moja lista:

    1. Witając się (o ile się wita) zwraca się do Inwestora na „ty”
    4. Pyta za to o narzędzia i materiały, które mógłby „pożyczyć” od inwestora
    5. Prosi o 50 zł zaliczki, bo musi kupić coś na śniadanie. Przy okazji pyta gdzie jest najbliższy sklep monopolowy..
    To kwestia kultury, choroby, stylu bycia. człowieka (celowo piszę przez małe c) bo to kompletny brak wychowania. Nie wiązałby tego z montazystą, ale z jakimkolwiek osobnikiem bywającym wśród ludzi.
    Wystarczy że fachowiec wykonujący montaż powie "Dzieńdobry" bo nie przyjechał na budowę bratać się klientem, a wykonać to, co do niego należy. Oczywiscie w dobrej ekipie powinien być ktoś, kto zadba o te relacje i pogada z Inwestorem.

    Cytat Napisał forek Zobacz post
    3. Nie pyta o przyszły poziom wylewek i projektowaną wysokość dla parapetów.
    6. Jeszcze gorzej: Nic nie mówi, o nic nie pyta, niczego nie potrzebuje
    10. Nie ma ze sobą żadnych papierów do tych okien ani instrukcji montażu
    12. Wstawia okno w ościeże o nie wyrównanej powierzchni
    13. Ustawia okno bezpośrednio na murze, bez listwy podparapetowej
    17. Drzwi balkonowe stawia na cegłach znalezionych na budowie
    19. Używa kotew z blachy cieńkiej jak blacha puszek konserwowych
    To pewnie są jakieś mniejsze lub większe błędy. Tylko czy świadczą bezpośredno o samym montażyście? Czy o złym przygotowaniu montażu lub słabym standardzie okien? Przyjazd ekipy na budowę to nie czas na pytania o parapet czy wylewkę. Nie zaszkodzą ale co zmienią jak okna są już na budowie ? To są tematy, które wymagają ustaleń przed zamówieniem, a więc dla pomiarowca/handlowca. Taka ciekawostka - jak wstawić balkon, jeśli nie jest nic przygotowane? Brak poszerzeń, podmurowań? Odłożyć i poczekać tydzień / miesiąc aż dojadą potrzebne elementy a może sprzedawca z Inwestorem ustali kto za nie ma zapłacić jeśli wcześniej nie były uwzględnione. Zapewniam Was, że montaż na cegle wyjątkowo skutecznie pozwala ustawić okno w murze. Inna sprawa, że te cegły nie powiny tam zostać ale nie ma przeszkód by na koniec podkręcić np.: podpory.


    Cytat Napisał forek Zobacz post
    2. Znosi narzędzia i zaczyna ładować akumulatory wkrętarek
    7 . Głośno komentuje pracę poprzednich ekip, szczególnie murarzy
    8. Pod samochodem z oknami tworzy się coraz większa plama oleju
    9. Bez respektu dla okien: niechlujnie składuje, skrzydła opiera o ścianę bez zabezpieczenia, nie ma narzędzi czy uchwytów do noszenia okien.
    15. Kliny robi z desek sosnowych znalezionych na budowie
    22. Do wiercenia w Porothermie używa wiertarki z udarem
    21. Nie przykręca kotew do ramy okna
    24. Nie zwilża muru w szczelinie przed wtryśnięciem w nią piany
    Problem natury takiej jak poprzednia. Przygotowanie sprzętowe i materiałowe. Np. te kliny z desek zapewniają lepszą precyzję i szybkośc montażu niż plastikowe ślizgające się po oknie i przeskakujace o milimetr. A nie tyle, ile by monter potrzebował. Tylko trzeba jeszcze odrózniać kliny montażowe od klocków podporowych. Jedne rzeczy można mieć, innych nie sposob przewidziec, np. tak jak awarii auta. Sam w ub tyg,. wydałem 3 tys. na "drobną" naprawę a i tak mialem farta bo zapowiadało sie powazniej. Może olej mi nie ciekł, ale zostawiałem chmurę dymu. Dojchać na budowę czy odwołać montaże?. A może na wszelki wypadek w garazu trzymać drugie auto tak jak robię to z większością narzędzi?


    Cytat Napisał forek Zobacz post
    14. Używa poziomicy o długości 30 cm
    18. Okna wstawia w otwór przed naklejeniem folii paroszczelnych
    20. Używa 2-centymetrowych kołków rozporowych z Castoramy
    25. Wtryskując piankę papierosa trzyma w zębach
    Powiedzmy, że tu się zgadzam. O ile w markecie można dostać kołki o dlugosci 2cm. Myśle ze taki majster w ogole sobie nie będzie zawracal glowy kołkami i zamontuje "na samą pianę". O wyższym poziomie wiedzy taki mjak montaz warstwowy lub z uzyciem cieplych parapetow trudno mowic.

    Ogólnie zgodziłbym się z większością tego tekstu jeśli jego tytuł brzmiałby "czego nie powinien robić profesjonalny montażysta".
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 06-08-2014 o 21:49
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ogólnie zgodziłbym się z większością tego tekstu jeśli jego tytuł brzmiałby "czego nie powinien robić profesjonalny montażysta".
    I o to dokładnie chodzi: o wskazanie inwestorowi, po jakich zachowaniach montażysty może zacząć podejrzewać, że nie ma do czynienia z fachowcem (czytaj: profesjonalistą). Jak napisałem na wstępie jest to lista subiektywna, a więc nie oczekuję polemiki tylko wskazania na inne jeszcze zachowania, które mogą świadczyć o braku profesjonalizmu. Twój przykład z reklamówką "narzędziową" jest jak najbardziej trafny.. więc i za to dziękuje.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał forek Zobacz post
    Jak napisałem na wstępie jest to lista subiektywna, a więc nie oczekuję polemiki tylko wskazania na inne jeszcze zachowania, które mogą świadczyć o braku profesjonalizmu.

    Ale część z twojej listy ma się nijak do dobrego fachowca. kilka punktów w ogóle nie świadczy o montażu tylko o kulturze i nawykach człowieka. A jeśli chcesz to tych punktach określić dobrego montażystę to odpuść ten temat i pisz o tym na czym się znasz.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No dokładnie. Juz wcześniej - nie wiem kto (chyba Brass) odniósł się konkretnie do wpisu, ale Ty forku skrytykowałeś tylko ogół.

    Choćby w temacie sposobu używania klinów jesteś w błędzie i jeśli ktoś przeczyta sobie Twoją listę, to zacznie się krzywo patrzeć na ekipę która u niego była/jest. A tworzenie konfliktów na budowie chyba nie było Twoim zamiarem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    balader2

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    Ale część z twojej listy ma się nijak do dobrego fachowca. kilka punktów w ogóle nie świadczy o montażu tylko o kulturze i nawykach człowieka.
    A mnie się wydaje, że właśnie "NAWYKI" mają zasadnicze znaczenie - kilku z was próbowało mnie przekonać, że szczelny montaż nic nie daje, bo jest to wbrew ich "przekonaniom". Teraz jak ktoś zrobił filmik, że jednak daje - zrobiła się cisza - więc może zmienią się i nawyki i przekonania..

  15. #35

    Domyślnie

    zależy jakie nawyki!!!! nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka bo to bez sensu i źle o tobie świadczy, że nie potrafisz odróżnić rzeczy mających istotny wpływ na jakość wykonanego montażu od rzeczy zupełnie zbędnych i mających się nijak do prawidłowego montażu. Trochę ruszyć głową!!!!

  16. #36

    Domyślnie

    Ideałem jest kulturalna i znająca temat ekipa, ale nie zawsze idzie to w parze

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaku Zobacz post
    zależy jakie nawyki!!!! nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka bo to bez sensu i źle o tobie świadczy, że nie potrafisz odróżnić rzeczy mających istotny wpływ na jakość wykonanego montażu od rzeczy zupełnie zbędnych i mających się nijak do prawidłowego montażu. Trochę ruszyć głową!!!!
    Albo z ekipą można się kulturalnie dogadać albo się człowiek tylko denerwuje jak mu jeden z drugim mówi - panie, kto tu jest fachowiec, ja czy pan więc nie zawracaj mi pan głowy. Ja takiej ekipy choćby poprawnie zrobiła nie polecę. Czas by się w Polsce fachowcy nauczyli, że powiedzenie "klient nasz pan" przekłada się wprost na zlecenia a więc i na czystą gotówkę.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jedna z bardziej wyedukowanych klientek (w pozytywnym znaczeniu) "wymogła" na mnie zapis w umowie typu "montaż odbędzie się zgodnie z instrukcją producenta". I już nie było specjalnie dużo opcji by dać ekipie dowolność w twórczym podejściu do sprawy.
    Było jasno okreslone co jest fachowe - instrukcja, a nie nawyki montera.

    Oczywiście piszę to z przymróżeniem oka - bo ani klientka nie była upierdliwa, ani nie miałem obiekcji co do tego punktu i nie stawiałem się w żaden sposób, a nawet uznałem że to jest dobre także dla mnie, bo wiem, że raptem nie pojawi się ktoś z boku (np. jakiś mądrzejszy forowicz ) i nie naopowiada głupot wg których mój montaż mógłby być odrzucony.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jedna z bardziej wyedukowanych klientek (w pozytywnym znaczeniu) "wymogła" na mnie zapis w umowie typu "montaż odbędzie się zgodnie z instrukcją producenta". I już nie było specjalnie dużo opcji by dać ekipie dowolność w twórczym podejściu do sprawy.
    Było jasno okreslone co jest fachowe - instrukcja, a nie nawyki montera. .
    I dokładnie o to chodzi, żeby montażysta nie był "twórcą", ale solidnym rzemieślnikiem wykonującym swoją pracę według instrukcji. Ogromna większość montażystów nie ma ŻADNEGO przygotowania zawodowego do wykonywania tej pracy, choćby ukończonej zawodowej szkoły budowlanej. Więc jak ktoś bez podstawowego wykształcenia technicznego może poprawnie projektować przegrody budowlane? To pytanie retoryczne..

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Ideałem jest kulturalna i znająca temat ekipa, ale nie zawsze idzie to w parze
    więc powiedzmy od razu, że nie chodzi o to, żeby co tydzień chodzili do teatru i bywali w Filharmonii - idzie o zwykły szacunek dla inwestora, który daje im pracę. pzdr

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony