dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukashek

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Kupować czy też nie??

    Wraz z żoną postanowiliśmy sprzedać mieszkanie i kupić siedlisko, domek do remontu. I czym więcej czytamy o remontach tym więcej obaw mamy;/ Liczymy się z tym że remont będzie generalny, dach,okna co, kanalizacja tynki itd. itp. Chcielibyśmy podnieś dach i na górze zrobić sypialnie....
    Jaki byłby przybliżony koszt takiego "remontu" i czy zabieranie się do tego nie jest porwaniem z motyką na słońce??
    Rok budowy 1960r pustak
    Zdjęcia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8dd287f43.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bdbc8a5fa.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f3084bb67.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1657f467f.html

  2. #2

    Domyślnie

    za malo danych i zdjec ,napisz jakie mniej wiecej sa ceny w okolicy ,ile chce sprzedajacy,jaka dzialka, jaki stan srodka ,wiezby ,podlog itd.Najlepiej zrob zdjecia ,inaczej nikt Ci nie pomoze.Napisz tez co umisz sam zrobic ,ile chcesz na remont przeznaczyc itd.Pzdr
    Regulamin forum

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukashek

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Więcej zdjęć wstawię w sobotę po dokładniejszym obejrzeniu domu. Działka 30arów, cena 55tyś. Chciałbym przeznaczyć na zamieszkanie dołu 60 tyś poddasze chciałbym robić w miedzy czasie. hmm co do cen nie wiem dokładnie ile krzyczą sobie budowlańcy w Płocku, Powiem tak dach, elektrykę, posadzki i może jeszcze parę innych rzeczy byłbym wstanie wykonać w "gronie rodzinnym".

  4. #4

    Domyślnie

    cena dobra z remontem dolu tez sie pwoinienes zmiesici jezeli zrobisz to z glowa.Mnie kapitalka ok 50m .kw wyszla lacznie z wyposazeniem ok 20 tys zl,wiec jak sie chce to sie da.Nie myslales przypadkiem o przerobce stodoly na dom ,bo az sie prosi ,szczerze mowiac to ciekawiej od domu wyglada ,a wbrew pozora moze byc latwiej ja zrobic niz dom.Pzdr
    Regulamin forum

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukashek

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Co do stodoły, też zastanawiałem się nad tym, lecz jak wygląda sprawa prawna takiej modyfikacji? Czyli jakie pozwolenia itd były by wymagane?
    Od razu mówię że jestem w tych sprawach laikiem;/

  6. #6

    Domyślnie

    skoro to nieruchomosc na wsi to nie zawracalbym sobie glowy zezwoleniami,poza tym w notarialnej umowie kupna nie pisz ze to budynek gospodarczy tylko ze "mieszkalno-gospodarczy" i masz problem z glowy .Pzdr
    Regulamin forum

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    60 tyś na remont dołu. Mam kilka wątpliwości. Po pierwsze dach. Nie wygląda zachęcająco.
    A jeśli planujesz w przyszłości adaptacje poddasza, to trzeba by podnieść dach, czyli wymienić więźbę dachową, a to trochę kosztuje. Wymieniać teraz tylko pokrycie i za 2-3 lata zdejmować i robić nową więźbę, bez sensu. Podobnie z rynnami których na razie brak.
    Druga sprawa to budynek wygląda na mocno wilgotny. To tylko zacieki z tytułu braku rynien, czy wilgoć jest też wewnątrz? Bo to może oznaczać brak lub uszkodzenie izolacji pionowej i poziomej. Jeśli trzeba będzie robić izolacje + być może drenaż to są znowu dodatkowe koszty.
    Myślę że podana kwota jest realna, ale pod warunkiem że będziesz się mocno trzymać za kieszeń, większość prac wykonasz samodzielnie i nie wyskoczy zbyt dużo niespodzianek.
    Musisz dokładnie przemyśleć co i kiedy robić. Np. budynek pewnie pasowało by docieplić. Raczej nie zmieścisz docieplenia budynku w planowanym budżecie, więc będzie musiało poczekać, tym samym nie warto wymieniać tynków zewnętrznych po to żeby za rok przykryć je ociepleniem. Przy instalacji nowych okien, drzwi też warto wziąć pod uwagę że ściany od zewnątrz przybędzie te kilka centymetrów. To tylko jeden przykład, ale na takich sprawach można sporo oszczędzić lub stracić. Podstawa robić wszystko tak jak ma być docelowo i nie poprawiać n razy.

  8. #8

    Domyślnie Re: Kupować czy też nie??

    Szczerze odradzam remont. Bo dom wygląda na zagrzybiony i wilgotny. Być może ekonomicznie opłacalne będzie zburzenie go do fundamentu i budowa na nim - zaoszczędzi się na kosztach robót ziemnych. Masz fotografie wnętrza ?

  9. #9

    Domyślnie

    Tak jak poprzednik remont to wyrzucanie pieniędzy . To tak jak byś kupił stary no powiedzmy 16 letnie auto wyremontował ,a ono dalej jest 16 letnie.
    Wracając do domu . Radziłbym pomyśleć nad budową nowego . Sprawdzić w gminie jakie są WZi czy nie musisz mieć trochę więcej ziemi aby się budować . 30 ar to jest miejsca .
    Ja mam podobną sytuację , i postanowiłem wybudować nowy . A stary wyburzyć . KOszty remontu przewyższyły Stan S Z i troche wykończeńówki . Wkładając w to dużo pracy własnej .
    Przemyśl .

  10. #10
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Jedyna opcja to remont generalny lub wyburzenie. Koszt Generalki, nowy strop, podcinka, dach, więźba ,instalacje, ocieplenie do "surowego" wprowadzenia około 75-100 tys zl

  11. #11

    Domyślnie

    bez paniki jak sie chce i potrafi to wszytsko sie da i napewno ma to ses bo bedzie o wiele taniej od nowego a co z tego ze stere i tak bedzie stało jeszcze kupe czasu jak sie bedzie dbało

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał poselrulez
    ma to ses bo bedzie o wiele taniej od nowego
    Ciekawa teoria. Policz co na czym się zaoszczędzi ? Na koszcie ścian ? Nie bo za robociznę podcinki można by je rozebrać i wymurować od fundamentu na nowo. Remont generalny praktycznie zawsze jest droższy od budowy lub odbudowy.

  13. #13

    Domyślnie

    ogladnolem dokladniej zdjecia.IMHO powinienes przedluzyc przy wymianie wizby troche dach i koniecznie zalozyc rynny.Sprawdz tez czy dom ma izolacje pozima ,oraz ponawiercaj troche pustaki przy ziemi,maga sie po prostu sypac od wilgoci.Poza tym dowiedz sie dlaczego ktos zlikwidowal przybudowke.Gdybym ja to mial robic raczej optowalbym za przerobka stodoly na dom i zaczolbym od dachu,ale jak wiadomo tzrba calosc zobaczyc by zdecydowac.Pzdr
    Regulamin forum

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukashek

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, niestety działka została sprzedana;/ a zostać przeznaczona na jakieś magazynu... No cóż więc trzeba szukać dalej jakiegoś siedliska.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony