dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21

    Domyślnie

    Błagam, zrezygnuj z kamienia na ścianie. To było modne kilka lat temu.

    Na ścianie obok stołu możesz zrobić pasek ładnej tapety albo odznaczyć to miejsce innym kolorem farby (może właśnie limonka?) lub powiesić duży obraz/zdjęcie (Wasze lub jakiegoś miejsca/krajobrazu) / jakiś zegar.

    Nie bój się, na pewno na tej ścianie coś zaaranżujemy

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ona zapłaciła projektantce, to projektantka powinna jej aranżować.

  3. #23

    Domyślnie

    Owszem, ale jak widać projektantka uzywa dość prostych rozwiązań

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pytanie - na ile wymagajace zadanie postawiła inwestorka? Jakie były ustalenia?
    Bo trochę dziwne posiadać dopiero wstępny projekt i już robic elektrykę?

    Zastanawiam się też, czy to rzeczywiście jest projektantka z wykształcenia czy osoba po kursie obsługi programu do urządzania wnetrz.

  5. #25

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo Mysle, ze napewno jakies z tych pomyslow wykorzystamy tylko trudno mi bedzie z moimi aktualnymi umiejetnosciami aranzacyjnymi zastosowac to ww wlasnym wnetrzu Przyznaje, ze poczatkowo zaplanowalismy gipsowy ''kamien'' ale teraz jestesmy najblizej bialej cegly, tylko musimy znalezc dobry sklep ktory bedzie mial takie fajne plytki w swoim asortymencie. Pewnie nie bedziemy mieli mozliwosci ocenienia na zywo. A czy ''kamien z gipsu'' np. firmy Stegu jest az tak zly? Poprostu nie widzialam na zywo ale myslalam, ze z powodzeniem imituje prawdziwy kamien. Styl nowoczesny (taki jak na tych zdjeciach) odpowiada mi najbardziej plus jakis fajny akcent kolorystyczny, ciekawe oswietlenie. Polek do przechowywania przydaloby sie jak najwiecej ale GDZIE? Jesli rezygnujemy z szafki nad telewizorem to zostaje nam miejsce tylko na jedna podluzna szafke ponizej i to wszystko

  6. #26

    Domyślnie

    Na samym poczatku dostalismy do zatwierdzenia caly uklad funkcjonalny pomieszczenia. Po zatwierdzeniu dostalismy rozklad gniazdek i punktow oswietleniowych. Dlatego elektryka zostala zrobiona na samym poczatku. Nigdy do tej pory nie interesowalam sie aranzacja wnetrz wiec poczatkowo spodobal mi sie pomysl z sufitem podwieszanym, zreszta w mieszkaniu byl juz tak jak Ci pisalam wczesniej nizszy sufit od strony okna i wydawalo sie, ze nie ma innej opcji jak pociagnac go tez bokami. Nasze zadanie dla projektantki to bylo jak najlepsze, najbardziej funkcjonalne zaaranzowanie pokoju dziennego wraz z kuchnia w stylu nowoczesnym. Powiedzialam, ze podoba mi sie wyspy/polwysepy w kuchniach oraz kamien dekoracyjny jednek projektantka miala wolna reke. To nie byly warunki. Bo jako calkowity laik w tym temacie postanowilam jej zaufac i jesli np. poradzilaby mi zrezygnowanie z kamienia lub polwyspu w kuchni to nie mialabym nic przeciwko. Nastepnie dostalam takie wizualizacje jak juz widzieliscie, niestety nie ma mozliwosci nic juz w nich zmienic.

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pytanie - na ile wymagajace zadanie postawiła inwestorka? Jakie były ustalenia?
    Bo trochę dziwne posiadać dopiero wstępny projekt i już robic elektrykę?

    Zastanawiam się też, czy to rzeczywiście jest projektantka z wykształcenia czy osoba po kursie obsługi programu do urządzania wnetrz.
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 06-08-2014 o 21:00

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Florka08 Zobacz post
    Błagam, zrezygnuj z kamienia na ścianie. To było modne kilka lat temu.

    Na ścianie obok stołu możesz zrobić pasek ładnej tapety albo odznaczyć to miejsce innym kolorem farby (może właśnie limonka?) lub powiesić duży obraz/zdjęcie (Wasze lub jakiegoś miejsca/krajobrazu) / jakiś zegar.

    Nie bój się, na pewno na tej ścianie coś zaaranżujemy
    Najlepsze jest to, ze ta cala sciana na ktorej na wizualizacji zostal polozony kamien jest jeszcze dodatkowo podswietlona sznurem ledowym od strony wewnetrznej wiec az do tego drewnianego panelu z tv w kuchni jest zrobiona szczelina na ten led o szerokosci ok 10-15 cm. Dlatego tapeta lub farba obok stolu chyba odpada, lacznik musi byc w tym miejscu gdzie jest to drewno teraz bo do tego miejsca jest ta szczelina. Mam nadzieje, ze w miare zrozumiale to wytlumaczylam:-/

  8. #28

    Domyślnie Aranzacja kuchni z polwyspem - prosba o pomoc i sugestie!

    Niestety nasz wykonawca mebli nie bedzie w stanie zrobic nam fornirowanych frontow w kolorze blatu na polwyspie wiec jestem zmuszona ''na goraco'' szukac innego rozwiazania.

    Czy Waszym zdaniem dobrym pomyslem byloby zrobienie calej kuchni bialej, na wysoki polysk (?), matowej (?) i zostawic drewniany blat na polwyspie? (blat to bylby dab z drewna klejonego o szer 83 cm)?
    Jesli tak to jaki kolor blatu (blat bedzie laminowany) oraz szkla na sciane wybrac? I czy ciagnac szklo az pod sufit?

    Druga opcja to zostawic dolne fronty fornirowane, pociagnac zwyklym blatem dookola a od strony zewnetrznej zrobic ok 20-30 cm lekkie podwyzeszenie na polwyspie pokryte tym samym fornirem co fronty? Czy to mialoby sens?

    Chcialabym rowniez zrezygnowac z tv tylko jesli nie tv to co moznaby bylo zrobic w to miejsce?

    Oczywiscie ta limonka na wizualizacji jest nieaktualna Wiadomo tez, ze bedzie szeroka na 90cm lodowka, side by side.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bbb.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	273579Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1063336_571643736243564_354301306_o.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	273580
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 07-08-2014 o 07:04

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie mnóż wątków - kuchnia i salon muszą z sobą współgrać, są w tym samym domu, więc trzymajmy się jednego tematu
    Nt. łazienek, sypialni itd. też tu pytaj

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iskra007 Zobacz post
    A czy ''kamien z gipsu'' np. firmy Stegu jest az tak zly?
    Znajdz w necie aranżację z takim kamieniem, która ci się podoba to będziemy kombinować.

  11. #31

    Domyślnie

    Nie znalazlam poki co zadnych aranzacji z tym ich kamieniem, ktora by mi przypadla do gustu ale mam kilka swoich ulubionych aranzacji, ktore chetnie Wam pokaze ale to jutro jak bede miala troche wiecej czasu.

    Najpierw jednak musze zdecydowac jakie mam zamowic te meble kuchenne wiec musze zaaranzowac sciane z okapem (szafki po bokach czy tez zostawic pusta i pociagnac do konca szklem?) oraz ten polwysep, juz bez telewizora. Bardzo zalezy mi, zeby z tej kuchni wyszlo cos fajnego dlatego bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek rady plan kuchni jest 2 posty wyzej. Sam polwysep tak jak widac na rzucie ma 83 cm szerokosci. Chcialabym zapytac rowniez o sama wielkosc kuchni, czy myslicie, ze nie bedzie zbyt duza stosunkowo do calego pomieszczenia?
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 07-08-2014 o 22:53

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Znajdz w necie aranżację z takim kamieniem, która ci się podoba to będziemy kombinować.
    Z kamienia rezygnujemy, mam nadzieje, ze uda sie jakos lepiej zaaranzowac ta sciane... cegla? tapeta? czy tez moze pomalowac poprostu farba? Tv w kuchni tez odpada. Znalazlam kilka aranzacji, ktorych styl bardzo mi sie podoba, taki lekki, nowoczesny klimat z elementami koloru

    Tylko teraz ta kuchnia spedza mi ten sen z powiek, czy robic biala z polwyspem z klejonego drewna czy robic fronty fornirowane z bialymi no i jak zaaranzowac sciane z okapem - zostawic pusta?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100307_23d0e3fa-e104-447b-bf55-eee6c25000f2_max_550_800_salon-z-jadalnia-w-szarosciach-z-turkuse.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	274211Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	310586_406085002779092_1069543811_n.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	274212Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	416364_525499084142212_1047053233_o.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	274213Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1149388_529496790437912_1175533607_o.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	274214Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4161.JPG
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	74,8 KB
ID:	274215
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 10-08-2014 o 16:35

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zależnie od doeclowej kolorystyki i stylu, ściana z okapem moze być wykonczona np. efektowną mozaiką lub fornirem, który będzie "spływał" na blat.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zależnie od doeclowej kolorystyki i stylu, ściana z okapem moze być wykonczona np. efektowną mozaiką lub fornirem, który będzie "spływał" na blat.
    Sciana z okapem wykonczona fornirem i fronty fornirowane? Czy chodzilo Ci bardziej o takie rozwiazanie do bialej kuchnni?

    Odnosnie kolorystyki to wiemy juz, ze fornir na frontach kuchennych lub drewniany blat na polwyspie (jesli fronty bylyby biale) bedzie w kolorze debu. Tak samo jak podloga w czesci wypoczynkowej. Kolor w dodatkach najchetniej widzialabym turkus, w polaczeniu z limonka lub bez.
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 10-08-2014 o 22:55

  15. #35

    Domyślnie

    Jesli fornir na scianie z okapem, splywajacy na polwysep to powinien tez byc na tej scianie pod szafkami gornymi z lodowka? A szafki wtedy biale czy tez fornir? Znalazlam w necie cos takiego....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1ead65199710c611dcf69a31b76cd55c_800.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	274686Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	893221_772787386099267_380428540389938218_o.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	274687Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b608ce483037b8498e19870237624c1e.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	274688Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4367.JPG
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	274689
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 13-08-2014 o 10:46

  16. #36

    Domyślnie

    Tobie chyba potrzeba pomocy przy dobieraniu materiałów, kolorów i zaplanowaniu detali a ze mnie żadna dekoratorka. W wielkich bólach stworzyłam takie coś:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	32,8 KB
ID:	275452 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	275453 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	275454 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	275455
    Półwysep dostawiony do wymurowanej ścianki za którą są dwie wnęki - od strony pokoju i kuchni, na otwarte półki lub zamykane szafki. Kolorystyka przykładowa. Na ścianie tam gdzie będzie kaloryfer może być fototapeta lub tapeta, nad barkiem np. farba tablicowa. Można nie okładać drewnem wszystkich sufitów podwieszanych a tylko ten nad barkiem (i wejściem), można dodać więcej drewna w postaci belek na suficie itp.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2A.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	275456

  17. #37

    Domyślnie

    Alicyja bardzo Ci dziekuje)) Nie powinnas byc taka skromna bo projekt jak widac wyszedl Ci o niebo leiej niz zatrudnionej przez nas projektantce, jesli jeszcze nie zajmujesz sie tym zawodowo to mysle, ze tkwi w Tobie ogromny potencjal, wszystkie Twoje projekty ktore widzialam wygladaja bardzo profesjonalnie. Jeszcze raz bardzo Ci dziekuje za te cudne wizualizacje Odnosnie naszej kuchni to mamy rozplanowane gniazdka i oswietlenie wiec musimy bazowac i dostosowac sie do tego co juz mamy a wiec slupek z lodowka przy slupku z piekarnikiem oraz lampki nad wyspa. No i ten nieszczesny stol, ktory musimy dosunac do tej wyspy (bo niestety luzem zeby go wstawic to nie ma miejsca Napewno chcialabym wykorzystac ten pomysl z obiciem sufitu fornirem nad barkiem, szafka wnekowa z dwoch stron to tez super pomysl tylko jak to pozniej zgrac z tym stolem, czy tez bedzie mozna go dosunac? Dalej wejda 2 kanapy, stolik kawowy i to wszystko, na sciane za kanapami pomyslalam, ze najlepiej byloby dac biala cegle i powiesic jakies obrazki? Wiec wtedy pewnie zamiast cegly w kuchni bedzie mozna dac fornirowany panel. Naprzeciw tej wyspy, tam gdzie grzejnik pomyslelismy o tym zeby dac pionowy grzejnik na ktorym bedziemy mogli pisac jak na farbie tablicowej wiec na tym fornirowanym panelu przy wyspie bedziemy musieli wymyslic cos innego. Niestety nie posiadam zadnego programu do aranzacji gdzie moglabym to zobrazowac (probowalam w kitchen draw ale z beznadziejnym skutkiem), kombinuje wiec tylko z rysowaniem na kartce. A gdyby zrobic taki polwysep jak na zdjeciu? Czesc od czesci wypoczynkowej ''zafornirowac'' a czesc od strony kuchennej pociagnac zwyklym blatem plus pociagnac panel fornirowany w gore i pokryc nim rowniez sufit podwieszany. Czy to by bylo za duzo? I czy wtedy bedzie mozna dosunac do tego ten stol?

    Ewentualnie te lampki z nad wyspy można przesunąć nad stol ale nie wiem czy wtedy nie byłyby za blisko głównej lampy nad stolikiem kawowym.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2380_9d59d426-489b-46dc-9b4c-b4aa280f3450_max_550_800_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	275500Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2380_aed9b5c9-940e-46e3-bba5-d3c8c79ac198_max_550_800_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	275501Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2380_f80ad456-8d33-44cb-992d-540c1a8c438a_max_550_800_-salon-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	275502
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2380_4e9a7bf7-78a3-470f-84ca-b0efd2362b5b_max_550_800_-kuchnia-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	275499  
    Ostatnio edytowane przez Iskra007 ; 18-08-2014 o 09:18

  18. #38

    Domyślnie

    Jak dasz fornir drewniany na półwyspie od strony salonu to stół i krzesła musiałyby być w jakimś innym kolorze, żeby się nie "zlewały".
    Kolejne moje wypociny - nad półwyspem półka ok.20cm szerokości, trochę wyżej niż blat, pod nią można zrobić szufladki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3A.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	275599 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3B.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	275600 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3C.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	275601 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3D.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	275602

  19. #39

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo Alicyja za cala Twoja pomoc, jestem Ci bardzo wdzieczna za poswiecony czas i fajne pomysly Szkoda, ze nie bede miala miejsca zeby odsunac stol od wyspy, zdecydowala bym sie wtedy napewno na ktoras z tych Twoich pierwszych wersji ze stolkami przy wyspie. Jednak jak tak patrze na ta wersje ze stolem to jak dla mnie jest za bardzo zabudowana, wiem, ze z wielu powodow jest dobrze tak oddzielic sobie kuchnie ale ja wolalabym bardziej otwarta przestrzen zeby optycznie nie zmniejszac calego pomieszczenia. Wersja ze stolkami byla super ale tutaj te lampki, podwyzszenie wyspy, pionowa belka i stol to chyba za wiele. Tego forniru nie bede mogla niestety poprowadzic na prawej scianie z tego wzgledu, ze bedzie tam szklany pionowy grzejnik (bialy lub czarny) wiec pomyslalam zeby poprowadzic go w gore przy polwyspie oraz po suficie i na tym zakonczyc. Zastanawiam sie jednak nad ta dodatkowa polka - slupkiem ktory stworzylas przy wyspie bo napewno byloby to bardzo praktyczne. Jakbys mogla pokazac mi to z dalszej perspektywy, troche z oddali to latwiej byloby mi ocenic czy kuchnia nie zrobi sie wtedy zbyt waska w stosunku do calego pomieszczenia bo teraz nie widze calosci i troche sie tego boje. Jesli zostawie ten slupek to juz bez tego podwyzszenia z szufladkami oraz pionowej belki. Na to waskie pionowe cargo przy lodowce tez chyba niestety nie bede mogla sobie pozwolic bo na tej samej sciance musze zmiescic zlew z okapnikiem Eh... szkoda, ze tam nie jest troche szerzej;-( Jak polwysep fornirowany to pomyslalam, ze bialy stol moglby pasowac.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kamień i limonka też mi nie pasują.
    No a mi się podoba takie połączenie
    Kuchnia jest nietypowa i chyba w tym cały jej urok. Powiedz mi jeszcze na ten kamień na ścianie, to z kolekcji Paradyża czy na specjalne zamówienie?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony