dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
  1. #21

    Domyślnie

    Jest to lekka paranoja - ciekawe jak w innych krajach ? Co z domami w Alpach - też tak jak u nas ?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ludzie, wierzycie w jednorożce ... dom z bala/ płazu/płazów to jest dom dobry do porównania ..z starym 60cm ceglanym zamkiem.
    A nie czymś co ma izolację na poziomie U 0,1 W/m2K ...
    20cm drewna ile daje ? ... 0,2m/0,16W/mK = 1,25 m2K/W (opór cieplny .) plus opory przejmowania ciepła Rse 0,04m2K/W + Rsi 0,13 m2K/W =
    0,17 + 1,25 =1,42 ... 1/1,42 =0,7 W/mK U 0,7 to jest poziom lat 80 ...
    Przegroda w standardzie pasywnym osiąga ~0,1 W/m2K czyli 7x "cieplej" a później montujecie te kocmołuchy na węgiel ..
    bo nie idzie tego ogrzać.
    No niestety macie racje. W tym momencie nie można u nas stawiać budynku bez ocieplenia
    Błąd można ...
    tylko kogo jest stać dać ..80cm drewna 0,8 /0,16(lambda drewna) =5 ... 1/5 = 0,2 W/m2K.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrFryga Zobacz post
    No niestety macie racje. W tym momencie nie można u nas stawiać budynku bez ocieplenia.
    Ależ można. Tylko nie jako całoroczny do zamieszkania.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zabawne to jest jak człowiek się broni przed wyższym komfortem w temacie przeniesienie domu z bala jest pokazane parę szczegółów
    Każdy oportunista winien przy -20 chodzić w koszulce i spodenkach...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Każdy oportunista winien przy -20 chodzić w koszulce i spodenkach...
    Ja przy tak śmiesznych temperaturach chodzę na golasa i zastanawiam się co jeszcze z siebie ściągnąć

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ludzie, wierzycie w jednorożce ... dom z bala/ płazu/płazów to jest dom dobry do porównania ..z starym 60cm ceglanym zamkiem.
    A nie czymś co ma izolację na poziomie U 0,1 W/m2K ...
    20cm drewna ile daje ? ... 0,2m/0,16W/mK = 1,25 m2K/W (opór cieplny .) plus opory przejmowania ciepła Rse 0,04m2K/W + Rsi 0,13 m2K/W =
    0,17 + 1,25 =1,42 ... 1/1,42 =0,7 W/mK U 0,7 to jest poziom lat 80 ...
    Przegroda w standardzie pasywnym osiąga ~0,1 W/m2K czyli 7x "cieplej" a później montujecie te kocmołuchy na węgiel ..
    bo nie idzie tego ogrzać.
    Błąd można ...
    tylko kogo jest stać dać ..80cm drewna 0,8 /0,16(lambda drewna) =5 ... 1/5 = 0,2 W/m2K.
    P.....dolisz! Porównujesz skodę ( przepraszam właścicieli czeskiej marki ) do Ferrari a twoje wyliczanki można w d... wsadzić . 7x "cieplej" ci z wyliczanki wyszło - puknij się chłopie w czoło . BEZ ODBIORU
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 18-10-2014 o 20:17

  7. #27
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazar Zobacz post
    No to mnie podnosisz na duchu, bo planuję ogrzewać się kominkiem z płaszczem + pompa ciepła a temperatura w domu optymalna dla mnie to 20-22 st.
    Kosztowo chcę się zamknąć do 500 zł/mc w miesiącach grzewczych.
    Jak będzie strata ciepła w tym domu ??
    Czy ktoś to policzył ?
    Na podstawie obserwacji i rozmów z wieloma klientami mogę pokusić się o opinię że bez dodatkowej izolacji dom z litego bala niestety ciepły nie jest .
    Pierwsza i podstawowa kwestia to praca drewna , powstają rozszczelnienia ..
    Bal podanej przez Ciebie grubości bez dodatkowej izolacji , najlepiej niepalnej np wełna mineralna , przy obecnie obowiązujących normach nie spełnia wymagań do wydania pozwolenia na budowę .
    Zdecydowanie odradzam stosowanie natryskiwanej pianki na bal z łatwopalnego drewna .

    Ze względu na charakterystykę podstawowego budulca ścian zastanowiłbym się nad ociepleniem z CELULOZY .
    Darek B

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    butynski twój post nadaje się na bana. po prostu, jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz.
    a nie wiadro bluzgów wylewasz. Jeśli nie rozumiesz tych liczb to idź do szkoły.
    Nabluzgał bym ci ale ty pewnie tego i tak nie zrozumiesz też.

    Jak będzie strata ciepła w tym domu ??
    Czy ktoś to policzył ?
    jaka będzie strata ? bardzo duża. Przy przegrodach na poziomie U 0,7 W/m2K , nieszczelnościach spokojnie koło 250 kWh/2 i więcej.
    Jak odbywa się samo oszustwo? wieczorem grzeje niczym w saunie, a nad ranem strzela zębami. Klimat jest bardzo fajny w okolicy kuchni kaflowej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balowy paździeż.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	285178 przez 2,5m ściany przy różnicy 38 st ucieka 79 wat ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 18-10-2014 o 20:47

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ludzie, wierzycie w jednorożce.

    Przegroda w standardzie pasywnym osiąga ~0,1 W/m2K czyli 7x "cieplej"
    go ogrzać. tylko kogo jest stać .
    Stać na to właścicieli Ferrari, którzy leją do swojego cacka 20 litrów na setkę i stać na to właścicieli domów z płaza którzy zapłacą za ogrzewanie swoich domów każdą cenę . Niestety nie mogą wybudować domu na jaki ich stać bo ktoś mądry ( pewnie mądzrzejszy od ciebie ) wyliczył że nie podołają z kosztami ! Wg tego schematu proponuję dopuszczać do sprzedaży samochody które spalają maksymalnie 4 litry ropy !! PONIAŁ !

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie paniał. Później taka wioska takich dziadów smrodzi i kurzy
    plastiki nie plastiki trzeba to wdychać. Świadomość jest bliska zeru.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140313_003.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	285179 właśnie stąd... widzisz nie chodzi o żaden klimat.
    Tylko o to czym oddychamy. Przy -20 jak się jedzie przez okoliczne wioski nie ma czym oddychać.
    Przecież możesz wziąć plecak i w nim piecyk i rura na -20. Tylko ubierasz ciepłą kurtkę... zabawne.
    A jak bym teściwoą słyszał ... zapłaciła za materiał izolacyjny 3 tyś ... ale dodanie choć by 500 zł to koszt straszny.
    Tylko że cała "izolacja" kosztowała 28 tyś ... gdzie samej treści było za 3 tyś i to spartolonej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3202131.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	285180 no ale główny koszt izolacja

    Nie wiem czemu nikt nie podaje do wiadomości jak czysto spalać węgiel.
    Od wiosny teście nauczyli się rozpalać i palić czysto węgiel, od góry zapalając wkład ..
    Problem jest z piecem ..źle dobrany do potrzeb ... no ale po co liczyć.
    28kW gdzie potrzeba 14 kW. Mniejsza oto spaliny z węgla wyglądają jak gazowe.
    Przynajmniej tyle.

    Dobrze że poruszyłeś temat aut, akurat koło mnie ludzie nawet tico są w stanie przerobić na gaz, czy na Ukrainę jadą tankować, to jeszcze 0,5 na głowę, karton fajek i tak to się kręci.

    Oszczędzają właśnie tak ... wieczorem hajcowanie, do rana jakoś to będzie.

    Teraz ktoś jak bierze kredyt, to jeszcze go mają rachunki obciążyć ? izolacja jeść nie woła.
    rok 2000 jesień, cena drewna opałowego na składzie 50zł mp . dziś ? 150 i więcej.
    Spokojnie trzeba przepalić w piecu koło 5 tyś rocznie, 4 lata i 30cm izolacji na całość.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=arnika jakoś koszty nie porażają ... pouczająca lektura.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 18-10-2014 o 21:11

  11. #31

    Domyślnie

    Widzisz, poruszamy się w odmiennych rzeczywistościach ! Tobie trzeba coś nakazać (odgórnie) abyś się dostosował . Musi ci ktoś nakazać - nie pal plastikiem - bo to szkodzi , nie pal innych śmieci - to też syf itd. itp, ... Przykłady przez ciebie pokazane na fotkach niczemu nie dowodzą - dopóki świadomość w " Narodzie" się nie zmieni . Czymże różni się spalenie jednej butelki plastikowej od pięciu butelek z plastiku ?( to i to patologia) . Dlaczego ogrzewających w domach z bali (nie ocieplanych ) ładujesz do "wora" ze spalaczami plastiku i innych śmieci .Wg. mnie ludzie mieszkający w domach drewnianych ( obojętnie jakiej technologii) to ludzie bardzo PRO EKO i zarzucanie im produkcji smogu jest niezbyt trafione ! Przecież na pokazanych przez ciebie fotkach widać smog znad wsi w których przeważa budowa z betonku ! Na tym forum jest masa ludzi mieszkających w domach drewnianych , przerabiających domy stare w piękne cacaka ,kochających ten klimat ! Jest też wielu marzycieli . Dlaczego nie mogą spełnić marzeń o domu z "duszą " ........ a zresztą ..... nie chce mi się więcej pisać bo usłyszałem w radio , że krowy na pastwiskach w UE muszą chodzić w pampersach by nie zasrywać trawy !

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Podoba mi się twoja praca u podstaw.
    Wymyśli sobie taki cwaniaczek jeden z drugim budowanie z płazów,znajdzie kilku nawiedzonych eko i interesik ma się kręcić. Tymczasem ci eko nie są eko a są szkodnikami bez udziału świadomości .

  13. #33

    Domyślnie

    . D
    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Podoba mi się twoja praca u podstaw.
    Wymyśli sobie taki cwaniaczek jeden z drugim budowanie z płazów,znajdzie kilku nawiedzonych eko i interesik ma się kręcić. Tymczasem ci eko nie są eko a są szkodnikami bez udziału świadomości .
    Marzyłem o domu z bala całe życie . Wybudowałem , mieszkam w takim i jestem szczęśliwy . Niestety tobie takie marzenia są obce . Współczuję ci

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Widzisz, poruszamy się w odmiennych rzeczywistościach ! Tobie trzeba coś nakazać (odgórnie) abyś się dostosował . Musi ci ktoś nakazać - nie pal plastikiem - bo to szkodzi , nie pal innych śmieci - to też syf itd. itp, ... Przykłady przez ciebie pokazane na fotkach niczemu nie dowodzą - dopóki świadomość w " Narodzie" się nie zmieni . Czymże różni się spalenie jednej butelki plastikowej od pięciu butelek z plastiku ?( to i to patologia) . Dlaczego ogrzewających w domach z bali (nie ocieplanych ) ładujesz do "wora" ze spalaczami plastiku i innych śmieci .Wg. mnie ludzie mieszkający w domach drewnianych ( obojętnie jakiej technologii) to ludzie bardzo PRO EKO i zarzucanie im produkcji smogu jest niezbyt trafione ! Przecież na pokazanych przez ciebie fotkach widać smog znad wsi w których przeważa budowa z betonku ! Na tym forum jest masa ludzi mieszkających w domach drewnianych , przerabiających domy stare w piękne cacaka ,kochających ten klimat ! Jest też wielu marzycieli . Dlaczego nie mogą spełnić marzeń o domu z "duszą " ........ a zresztą ..... nie chce mi się więcej pisać bo usłyszałem w radio , że krowy na pastwiskach w UE muszą chodzić w pampersach by nie zasrywać trawy !
    Ty kolego mylisz pojęcia. Jednym jest piękny drewniany dwór wymagający pół wagonu opału na zimę a innym jest mój szkielet dobrze ogacony,wymagający wiadra szyszek na co drugą dobę.
    Nie pisz o klimatach i o domach z duszą bo domy jakie preferujesz nie mają nic wspólnego z eko,cokolwiek to znaczy.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    . DMarzyłem o domu z bala całe życie . Wybudowałem , mieszkam w takim i jestem szczęśliwy . Niestety tobie takie marzenia są obce . Współczuję ci
    Współczujesz? A może tobie należy współczuć czy może środowisku,że są tacy co mają w doopie czym oddychają sąsiedzi i nie chodzi mi o to,że palisz plastikiem.
    A tak przy okazji ,to czym ogrzewasz swój dom i jaką ilością paliwa?

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale co tam .. moda na kominki i palenie bardzo boleśnie się u mnie uwidacznia, haraczą las aż nie miło patrzeć.
    Bo ktoś musi zamiast 5 mp, to wypalić 20mp.
    Jeśli mieszkał bym w Warszawce to może bym w co nieco uwierzył, ale uszy więdną o mitach ... kolega mi mówi że mój dom z ceramiki to ciepły
    ta ... +8 st w jednym pokoju bo nie idzie ogrzać, nie było za końca komuny pieców jak teraz... że wybierasz sobie kolor ... trafił się 17 kW ..
    u kolegi bywałem co ma drewniany dom, +3 stopnie nad ranem szalowany obustronnie, zalepiony.
    Tu sobie zwrotną wycieczkę .. subiektywnie uważam iż jest "cieplejszy" niż to co się próbuje wciskać "nowego"
    http://3.bp.blogspot.com/-Jc8sNxb6Cx...426+-+Copy.jpg

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Ty kolego mylisz pojęcia. Jednym jest piękny drewniany dwór wymagający pół wagonu opału na zimę a innym jest mój szkielet dobrze ogacony,wymagający wiadra szyszek na co drugą dobę.
    Nie pisz o klimatach i o domach z duszą bo domy jakie preferujesz nie mają nic wspólnego z eko,cokolwiek to znaczy.
    Widzisz ja w twoim szkielecie nie zamieszkał bym nawet ogrzewając jedną szyszką - nie ten klimat ! Sory

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Współczujesz?
    A tak przy okazji ,to czym ogrzewasz swój dom i jaką ilością paliwa?
    Proszę bardzo : 4 -6 MP twardego drewna w zależności od panujących na zewn. temp. + 0,5 tony brykietu ( rocznie) . Jak masz jeszcze jakieś pytanie - służę .

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Ty kolego mylisz pojęcia. Jednym jest piękny drewniany dwór wymagający pół wagonu opału na zimę a innym jest mój szkielet dobrze ogacony,wymagający wiadra szyszek na co drugą dobę.
    Nie pisz o klimatach i o domach z duszą bo domy jakie preferujesz nie mają nic wspólnego z eko,cokolwiek to znaczy.
    poruszasz się kolego w strefie marzeń , chciałbyś mieszkać w domu z bala ale za pózno masz szkieleciaka ( gratuluję ci ) i tak niech zostanie a swoje żale przenieś daleeeeeeeeeeeeko stąd do lasu gdzie jest dużo szyszek

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kolega ścina 2 buki rocznie, swój las dom 7x12m szalowany obustronnie.
    2 buki to daje właśnie koło 4-6mp drewna. Klimat jest taki: w nogi zimno w głowę gorąco.
    A dla oczu klimatu nie ma, bali nie widać Oszczędność drewna bierze się tylko z tego że;
    pali się impulsowo, wieczorem +22 nad ranem +3 fakt autentyczny, 9 rano ja u kolegi a dosłownie telelepawica.

    Karne trzymanie 24h na dobę +20 kosztuje, fizyki nie da się oszukać. https://www.google.pl/search?q=budow...ed=0CAYQ_AUoAQ

    I widzisz kolega jak byś zamiast się wściekać, interesował się tym co się dzieje to byś wiedział że
    mam w posiadaniu dom drewniany, z duszą dużo starszą niż twój ...
    jeszcze zacięcia z XIX wieku
    i to chcę wyeksponować w nowej formie.
    Żeby ktoś nie niszczył domu z duszą... tylko poszedł w moje ślady.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 18-10-2014 o 22:14

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony