dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Widzisz ja w twoim szkielecie nie zamieszkał bym nawet ogrzewając jedną szyszką - nie ten klimat ! Sory
    Zgadzam się z tobą w pełni . Gdybym był krezusem to pewnie z płazów i w nosie spalanie. Ale jest jak jest , musiała być eksploatacja tańsza, więc wybór padł na szkielet i jedną szyszkę. Choć dla miłośników drewna zawsze można tak zaaranżować konstrukcję by i drewno było i szyszka.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    poruszasz się kolego w strefie marzeń , chciałbyś mieszkać w domu z bala ale za pózno masz szkieleciaka ( gratuluję ci ) i tak niech zostanie a swoje żale przenieś daleeeeeeeeeeeeko stąd do lasu gdzie jest dużo szyszek
    Mylisz się kolego .Mógłbym w końcu od środka obłożyć . W ścianach celuloza,tak więc warunki wilgotnościowe jak w płazie.
    A tak prywatnie,to w te 4-6mp nie wierzę chyba,że bez komfortu termicznego . A może kolega lubi tak jak merkawa +16?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mojego pradziadka poproszono o weryfikację wykonania podłogi ...
    hasło było dawać wiadro, chlust i woda do jednego kąta.
    A może kolega lubi tak jak merkawa +16?
    ja się dobrze czuje w takiej temp. Ale nie chcę być po między
    -5 a +30 bo tyle zmierzyliśmy z kolegą u niego... mróz nad dywanem... a w głowę gorąco

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    , wieczorem +22 nad ranem +3 fakt autentyczny, 9 rano ja u kolegi a dosłownie telelepawica
    fakt jest zawsze autentyczny a jako fachowiec powinieneś napisać ile było na zewnątrz i w jakim czasie ? Spadek z 22 na3 jest irracjonalny ! chyba ,że ten dom to z kartonu

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Mojego pradziadka poproszono o weryfikację wykonania podłogi ...
    hasło było dawać wiadro, chlust i woda do jednego kąta.
    ja się dobrze czuje w takiej temp. Ale nie chcę być po między
    -5 a +30 bo tyle zmierzyliśmy z kolegą u niego... mróz nad dywanem... a w głowę gorąco
    Ja preferuję +21 ale skoki +/- 3oC to zbyt dużo. Ot taki miastowy organizm. -5/+30 to abstrakcja ,choć pewnie idzie przywyknąć ,tłukąc lód w czajniku.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Choć dla miłośników drewna zawsze można tak zaaranżować konstrukcję by i drewno było i szyszka.
    No jasne ! Gumowe lale też wymyślił ktoś dla zaspokojenia pewnych potrzeb ! Bez urazy .

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    .
    A tak prywatnie,to w te 4-6mp nie wierzę chyba,że bez komfortu termicznego . A może kolega lubi tak jak merkawa +16?
    I tu tkwi kwintesencja naszej rozmowy . Musisz nie uwierzyć ! Bo jak byś uwierzył - to całe twoje wyobrażenia o domach z płazów leżą w gruzach ( a raczej w drzazgach )

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    fakt jest zawsze autentyczny a jako fachowiec powinieneś napisać ile było na zewnątrz i w jakim czasie ? Spadek z 22 na3 jest irracjonalny ! chyba ,że ten dom to z kartonu
    było -36 nad ranem ... na pocieszenie dodam że ceglak 60cm .. (był spór czy to trzeba ocieplać)... bo niby ciepłe ...
    to tam było -6 w środku nad ranem, za kotarom woda zamarzała.

    Kiedyś na to był sposób, robiło się zagaty z liści tak na 30-50cm i od podłogi nie dawało "mrozem"

    I tu tkwi kwintesencja naszej rozmowy . Musisz nie uwierzyć ! Bo jak byś uwierzył - to całe twoje wyobrażenia o domach z płazów leżą w gruzach ( a raczej w drzazgach )
    Rodzice zużywają koło 20 mp drewna buk /dąb/grab ale nie jest to karne palenie 24h i trzymanie wszędzie +20st ... przy -25 .. tylko 90 na kotle
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 18-10-2014 o 22:56

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    było -36 nad ranem ... "
    gdzieś Ty był ? Na Syberii?

  10. #50

    Domyślnie

    U mnie spada temperatura w domu z bali świerkowych na dobę (24h) o około 3-4 st C przy zewnętrznych -5 do -20 st C

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    I tu tkwi kwintesencja naszej rozmowy . Musisz nie uwierzyć ! Bo jak byś uwierzył - to całe twoje wyobrażenia o domach z płazów leżą w gruzach ( a raczej w drzazgach )
    Ja wierzący jestem .Jak mnie przekonasz,że ziemia jest płaska to uwierzę.Nie uwierzę w to ,że warstwa drewna o znanej lambdzie i grubości pozwala na mniejszą ucieczkę ciepła niż wynika to z parametrów przegrody. Gdyby tak było to całą fizykę o kant doopy. A ty będziesz szczęśliwym posiadaczem nagrody Nobla

    ps. A te gumowe lale to warto kupić?Wiesz.Nie znam się na tych nowoczesnościach. ale jak mnie przekonasz,to kto wie?
    Na razie do domu z samych płazów nie przekonałeś mnie.Próbuj z gumowymi lalami.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    U mnie spada temperatura w domu z bali świerkowych na dobę (24h) o około 3-4 st C przy zewnętrznych -5 do -20 st C
    Wybacz,ale 3/-5 i 4/-20 nie jest logiczne. Jak mawia TB mijasz się z prawdą nie bez udziału świadomości.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeśli stacja meto jest położona blisko miasta, w dogodnych warunkach .. a że dolinka i z każdej strony góra to stąd napędza takiego mrozu.
    Ty sobie myślisz ... że ja nie chce mieć z obu stron ładnego bala ? postanowiłem od środka zostawić nie osłonięte drewno.
    jeszcze widać zamki w balach z poprzedniego domu .. ten jest 1938 rok. ta część jest w stanie idealnym bym powiedział.
    Każdy bal zostanie uzupełniony wedle potrzeb.
    Niestety w okolicy ludzie nie czają klimatu takiego domu i wymieniają drewno na pustaki "pianowe" potocznie BK.

    zdjęcie robione w całkowitej ciemności.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 19-10-2014 o 14:36

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post

    ps. A te gumowe lale to warto kupić?Wiesz.Nie znam się na tych nowoczesnościach. ale jak mnie przekonasz,to kto wie?
    Na razie do domu z samych płazów nie przekonałeś mnie.Próbuj z gumowymi lalami.
    nie mam zamiaru do niczego cię przekonywać - nie schlebiaj sobie

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Jeśli stacja meto jest położona blisko miasta, w dogodnych warunkach .. a że dolinka i z każdej strony góra to stąd napędza takiego mrozu.
    Ty sobie myślisz ... że ja nie chce mieć z obu stron ładnego bala ? postanowiłem od środka zostawić nie osłonięte drewno.
    jeszcze widać zamki w balach z poprzedniego domu .. ten jest 1938 rok. ta część jest w stanie idealnym bym powiedział.
    Każdy bal zostanie uzupełniony wedle potrzeb.
    Niestety w okolicy ludzie nie czają klimatu takiego domu i wymieniają drewno na pustaki "pianowe" potocznie BK.

    zdjęcie robione w całkowitej ciemności.
    Piękne wnętrze , trochę źle oceniłem Twoje "wywody" tu na forum za co przepraszam .

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Spostrzeżenie mam takie, 99,99% ludzi których znam i mają drewniany dom, dybią na niego.
    I widzą jego los w piecu Przeważnie bale kończą pod szalunkiem z desek, czy nawet polepy z gliny.
    Jeden dom, ale tego kogoś nie znam .. jest nastawiony na zachowanie w środku urody drewna .. a z zewnątrz i tak szalunek i izolacja.
    Widzę przeróżne sposoby radzenia sobie z tym stanem, to kleją bezwiednie styropian. To ogacą 5cm wełny.
    Ale każdy prze aby tylko zmniejszyć problem durszlaka z drewna. Tylko ktoś kto nigdy nie mieszkał w takich domach ma jakąś romantyczną wizję
    domów drewnianych. Jakoś tego romantyzmu nie zauważyłem u właścicieli, czasem bardzo ciekawych obiektów.

    Mi też truli głowę ... a podmurujesz pustakami, a to spal w piecu .. itp :bash
    Ile widzę domów, gdzie pod oknami jest BK ...
    http://www.meritum-krosno.pl/nieruch...d/9929677.aspx to jest typowy dom drewniany w mojej okolicy z wyrokiem.
    http://www.meritum-krosno.pl/nieruch...d/9939465.aspx
    http://otodom.pl/dom-pod-krosnem-id23653462.html

    tu już dach mojego cuda.
    1938 rok dużo daje do myślenia co jest ważne w pokryciu.
    Uważam system łączenia blach za perfekcyjny, bez farmerów itp
    Zmiana tylko będzie na blachę tytanowo cynkową i dokładnie taką metodą położona zostanie.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 19-10-2014 o 19:57

  17. #57

    Domyślnie

    Mieszkam rok ( tak na stałe ) i powiem Ci ,że to najszczęśliwszy rok w moim (średnio długim ) życiu . Wcześniej pomieszkiwałem i dom był wykorzystywany weekendowo przez 4 lata ,Poprzednio 20 lat w murowańcu mieszkałem (ocieplonym na maksa) i nigdy tam nie było tak ciepło jak w balu przy kominku .

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Drewno ma ciekawą właściwość jak pojemność cieplną, i w kubiku drewna 550 kg mieści się jej tyle co 1800 kg cegieł ...
    Przy około ~30 tonach drewna mam taki zapas energii że musiało by być -60 abym wymarzł.

    tu akurat wpływ tynku+ zagracenia łóżkiem i cuchami... intensywna kondensacja pary wodnej.
    W kuchni narożnik podobnie i pod oknem, tu akurat pod oknem jednym problemu nie było.
    Okno było "zatkane" siankiem i izba przez 20 lat prawie nie używana.
    klimaty moje
    http://www.pinterest.com/pin/28569778859421729/
    http://freshome.com/2013/02/18/ski-r...n-french-alps/
    http://freshome.com/2012/12/20/exces...e-french-alps/
    stąd okrąglaki dostaną fazę i kant.

    Mój domek miał kuchnie kaflową... zdun co postawił to cudo był mistrzem.
    o 19 wieczorem kończyłem palenie ... na drugi dzień o 16 odpalałem od żaru
    Plus jeszcze wiecznie wrząca woda w kociołku, kawa ?
    proszę bardzo 5s i gotowa
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 19-10-2014 o 21:12

  19. #59

  20. #60

    Domyślnie

    http://oi40.tinypic.com/wu2l45.jpg
    Tym grzeję i nie narzekam .

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony