dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gagandzia
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie Gdzie najtaniej?

    Witam,

    Przymierzam się do zakupu materiałów budowlanych na budowe naszego wymarzonego domu.
    Zastanawiam się gdzie będą nastańsze materiały budowlane - w składach budowlanych czy supermarketach typu praktiker itd?
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA - proszę wykupić płatny profil to wówczas będzie możliwe zamieszczanie linków

  2. #2

    Domyślnie

    Na dom dostaniesz w hurtowni taki rabat że w żadnym markecie nie będzie taniej.
    Ale staraj się kupić wszystko w jednej, tylko szukaj taniej albo udzielajacej dużych rabatów.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo przez neta

  4. #4

    Domyślnie

    i jeżeli nie potrzebujesz to kombinuj aby sprzedali jak najwięcej bez faktur

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gagandzia
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    No my możemy odliczyć Vat (dom do 100m) więc raczej z fakturami nam się będzie bardziej opłacało.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA - proszę wykupić płatny profil to wówczas będzie możliwe zamieszczanie linków

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gagandzia
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Oczywiście najpierw przeszukam internet, może komuś coś zostało z okolic z budowy i będzie chciał się pozbyć i sprzedać za niskie pieniądze...
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA - proszę wykupić płatny profil to wówczas będzie możliwe zamieszczanie linków

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Jednostkowo, w większości przypadków najtaniej będzie w internecie, ale jeżeli doliczysz do tego koszt transportu oraz brak możliwości szybkiego dokupienia worka cementu, to sprawa robi się nieco bardziej skomplikowana. Dlatego opcja z dogadaniem się na duże rabaty w jednej hurtowni wydaje się najlepsza

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z transportem wyszło mi taniej niz z hurtowni.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    almarat

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    12-123
    Posty
    66

    Domyślnie

    przeszukaj lokalne składy budowlane, z doświadczenia wiem że jak dobrze poszukasz to lepiej na tym wyjdziesz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał almarat Zobacz post
    przeszukaj lokalne składy budowlane, z doświadczenia wiem że jak dobrze poszukasz to lepiej na tym wyjdziesz
    Też jestem tego zdania. Przynajmniej jeśli chodzi o SSO/SSZ. W większości przypadków zakupów via net, jeśli doliczy się koszt transportu, wychodzi gorzej niż przy lokalnych hurtowaniach. Warunek - zamawiasz u nich hurtowo, a nie typu paleta pustaków czy cementu. Choć teraz już z przyzwyczajenia zaglądam często do hurtowni gdy potrzebuję jakiś pierduł, bo mam bliżej niż do marketów.

    Dopiero przy późniejszych etapach budowy zakupy przez internet zaczynają być opłacalne.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Weź najtańszą ofertę i uderz z nią do składu który masz najbliżej. Ja tak robiłem i prawie zawsze dostawałem ofertę lepszą niż w necie.
    Jak nie masz daleko polecam Giebel Ornontowice.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagandzia Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się do zakupu materiałów budowlanych na budowe naszego wymarzonego domu.
    Zastanawiam się gdzie będą nastańsze materiały budowlane - w składach budowlanych czy supermarketach typu praktiker itd?
    W marketach typu Obi, Castorama, Praktiker nawet gwoździe są droższe niż w hurtowniach !!!
    Najlepiej kupować w hurtowni materiały na całą budowę.
    Handlowiec Ciebie będzie znał, nie powinno być problemów z transportem, a płatność będzie odroczona.
    Najlepiej więc odwiedzić 2-3 najbliższe hurtownie i zobaczyć co zaproponują...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam złe wspomnienia ze współpracą z hurtowniami. Wyceny robili z łaski, trzeba było się upominać, nie odpowiadali na maile, a ceny wcale nie były interesujące.

    mnie taniej wyszło zamawiać przez neta.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gagandzia
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Spoko - dzięki za rady.
    Muszę zorientować się gdzie są jakieś hurtownie budowlane obok naszej działki i zobaczymy co oferują.
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA - proszę wykupić płatny profil to wówczas będzie możliwe zamieszczanie linków

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Opłaca się zamawiać przez neta, ale przed odbiorem proponowałbym obejrzeć towar w składzie. Czasami materiały są tańsze, bo są np. przemoczone albo z wykwitami. W przypadku np. Porothermu niewiele to zmienia, ale betony komórkowe mogą być w takiej sytuacji kiepskiej jakości albo w ogóle nie do użytku...

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Ciężkie materiały (bloczki, zbrojenia, beton) braliśmy z okolicznych hurtowni/firm, żeby nie było problemu z dowozem. Jeśli chodzi o lekkie rzeczy, typu pianki, kleje, siatki, folie to nigdy nam się nie zdarzyło, żeby w hurtowni było taniej niż w Internecie. Nie widzieliśmy też jakichś szczególnych zniżek w przypadku kupna dużej ilości towaru. Jak chcieliśmy brać bez faktury, to jasne, było taniej. Moim zdaniem nie ma co liczyć na nie wiadomo jak korzystną cenę w przypadku zaopatrywania się w jednej hurtowni, samemu trzeba szukać i porównywać.

    Na Podkarpaciu moim zdaniem spokojnie można znaleźć rozsądne ceny bez większego szukania.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A jak zabrakło 10 pianek to też przez internet ?
    Rozumiem, że przez net można kopić towary z większym wyprzedzeniem, ale jak coś trzeba dokupić na cito?

    Kupowałem w hurtowni stelaże podtynkowe marki Geberit. Ceny w hurtowni z którą współpracuje mój instalator okazały się dużo niższe niz w amrketach i porównywalne z cenami w internecie. Nie wiem gdzie mieszkacie i jaki w waszym rejonie jest dostęp do zaopatrzenia? Chyba w tym jest sedno problemu...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    U mnie jest napisane, gdzie mieszkam. Z pianami i klejami było u mnie na odwrót - najpierw kupiliśmy część w hurtowni, potem stwierdziliśmy, że sensu nie ma, więc zamówiliśmy przez neta. Przyszły po dwóch dniach, z tury z hurtowni mieliśmy jeszcze kilka sztuk. Ogólnie np. Tytana zostały nam dwie sztuki, nic nie trzeba było dokupować. Na necie za sztukę wychodziło nas ponad 10 złotych taniej niż w okolicznej ulubionej i stosunkowo taniej hurtowni. Więc nad czym się zastanawiać? Ogólnie jeśli jesteś co dzień na budowie, to raczej widzisz, co Ci się kończy i da się zaplanować zakupy. W ostateczności pewnie pojechałabym po dwie czy trzy pianki/kleje do hurtowni, ale jak się zamawia 30 to już inna sprawa.

    Co do stelaży, w żadnej hurtowni nie znaleźliśmy stelaża taniej niż na Alledrogo... Pół dnia szukaliśmy w okolicy i właśnie musieliśmy mieć stelaże na już. Więcej nie popełnimy tego błędu i jak ktoś będzie chciał na budowie robić coś teraz już, to niestety będzie musiał czekać na materiały. Hydraulik w swojej hurtowni też niby miał mieć super tanio, a wyszło jak wyszło.

    Moim zdaniem, jeśli wiesz co masz kupić i masz na to ze 3-4 dni, to zawsze lepiej siąść i zamówić przez Internet. Ale może rzeczywiście w innych regionach jest inaczej. Jest jeszcze to, co napisała Elfir. Wyceny, nie dość, że robione z łaską, "bo albo pan bierze, albo nie", to jeszcze zmienne w odstępie nawet kilku godzin. No i na żadnym towarze nie uświadczysz ceny: "Pan poczeka, ja sprawdzę". Za pół godziny przez telefon poda już inną cenę...

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie facet zaczął wydziwiać w hurtowni na styropianie, że za gruby, że za ciepły.

    To, co stracę na objeżdzanie kilkunastu hurtowni i proszenie się o wyceny będzie równoważne z kosztem transporu TIRa pełnego styropianu.

    Problemem hurtowni jest to, że w większości handlują towarem, którego w rzeczywistości nie mają. Stąd za każdym razem muszą wydzwaniać do producenta po informację o cenie i dacie najbliższego możliwego transportu. Potem tylko naliczają sobie marżę za pośrednictwo. Stąd od ręki nie idzie uzyskać informacji ile co kosztuje, bo sami nie wiedzą za ile kupią od producentów.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mnie facet zaczął wydziwiać w hurtowni na styropianie, że za gruby, że za ciepły.
    Styropian faktycznie zamówiłem z netu. Po prostu nikt nie miał tego co chciałem.

    Problemem hurtowni jest to, że w większości handlują towarem, którego w rzeczywistości nie mają. Stąd za każdym razem muszą wydzwaniać do producenta po informację o cenie i dacie najbliższego możliwego transportu. Potem tylko naliczają sobie marżę za pośrednictwo. Stąd od ręki nie idzie uzyskać informacji ile co kosztuje, bo sami nie wiedzą za ile kupią od producentów.
    To też zależy od hurtowni. Ja dostawałem wyceny po góra 2-3 godzinach - mowa o wycenie większej ilości materiałów, a nie jednego worka kleju i silikonu w tubce. Jeśli chodzi o drobnicę, to w hurtowniach, które mnie już znały, miałem od ręki informację o cenie. Tak więc widać, że zależy od ludzi i firmy. Widocznie u Was wygląda to nieciekawie. Szkoda.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony