dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Współpracowałem z jedną hurtownią i też wyceny miałem od ręki, ceny najniższe - co wielokrotnie sprawdzałem i transport w cenie. Fakt, czasami na transport musiałem czekać 2-3-4 dni i to był najgorszy kawałek współpracy - jak transport się opóźniał. Ale w sumie współpracę z jedną wybraną hurtownia uważam za udaną... Drobnice biorę "na magazyn" i płacę za nią zbiorczo np. na koniec miesiąca... a pozostałe płatności odroczone o 7 dni (choć w praktyce i 14 dni opóźnienia tolerowali
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hyzop-74

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    8

    Domyślnie

    tak, rabaty przy dużych ilościach zawsze są, chociaż tam są wyższe ceny, to mają większy wybór

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Kiedyś kupowałem rury PCV do kanalizy firmy Pipelife. W Castoramie rury proste były tańsze a kolanka i kształtki dużo droższe niż w firmowym składzie budowlanym. Różnice wynosiły np 8-12 zł na sztuce.... Idę z listą zakupów do Castoramy i mówię, że w składzie są takie to a takie ceny... niższe... pytam czy więc sprzedadzą taniej... sprzedawca nie zgadza się na obniżkę i dopiero na moją prośbę dzwoni do kierownika. Nie - ceny nie obniżyli... zlali mnie cienkim moczem, ... Idę więc do składu i mówię, że rury proste w Castoramie są tańsze, co oni na to... bez dyskusji obniżyli do cen z Castoramy... Taki właśnie przykład, jak markety traktują przeciętnego kupującego - ma zapłacić i spadać, robić miejsce na parkingu dla kolejnego łosia do strzyżenia...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar muchacc
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-032
    Posty
    10

    Domyślnie

    Musisz pochodzić, poszukać - w sklepach stacjonarnych, w necie. Porównać ceny. W jednym sklepie znajdziesz jedno tańsze, w drugim co innego. Poza tym jak masz ekipę, to ci ludzie też mogą mieć już jakieś tańsze wejścia. Tylko sprawdzaj rachunki.

  5. #25
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    na łażeniu da się sporo zaoszczędzić ale jak wyciągniesz gruby szmal to zawsze pękają gumki w majtkach i bez tracenia czasu na szukanie promocji ona nagle sama przychodzi do Ciebie, także jak budowa domu to tylko zakupy hurtowe

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hova
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wołczyn
    Kod pocztowy
    46-250
    Posty
    79

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o zakupy pustaków Porotherm to w moim przypadku zadziałał argument, że "w innym województwie mają taniej" i mój okoliczny skład zdecydował się wyrównać cenę w dół do tamtego poziomu. Warto sprawdzać takie rzeczy, to się zawsze opłaca

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagandzia Zobacz post
    Witam,

    Przymierzam się do zakupu materiałów budowlanych na budowe naszego wymarzonego domu.
    Zastanawiam się gdzie będą nastańsze materiały budowlane - w składach budowlanych czy supermarketach typu praktiker itd?

    wiesz co, rzeczywiście najtaniej to jest w hurtowaniach i w internecie, ale jeżeli nagle okaże się, że potrzebujesz coś dokupić, dosztukować, to hurtownie odpadają. trochę fugi dodatkowo czy tynku, worek wylewki i już problem. Z internetem to jest różnie i ja raczej też pojedyncze rzeczy szukam w necie, raczej kupuje rzeczy, które już widziałem na żywo gdzieś w sklepie i w intenecie jest taniej i nie zależy mi zbytnio na szybkiej przesyłce. Przy zakupach przez internet przesyłki właśnie też są ważnym kosztem. Wszystkie cięższe materiały wolę kupować na miejscu. A to tego mogę liczyć na bezpłatny lub mniej płatny (niż w internecie) dowóz. jak nie masz możliwości ubiegać się o rabaty w hurtowanich to celuj w hipermarkety budowlane. Ja kupuje różnie, ale najczęściej chyba w praktikerze. jak sobie wejdziesz na stronę główną http://www.praktiker.pl/ to tam masz też promocje aktualne, monitoruj i może uda Ci się coś złapać o wiele taniej.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    greg1982

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-776
    Posty
    2

    Domyślnie

    U nas się dobrze sprawdził właśnie reaserch. Najpierw zrobiłem listę tego, co nam było potrzebne, w porozumieniu z ekipą oczywiście, bo sam bym pewnie zamówił wszystkiego nie tyle, co trzeba. Dużo pomogli mi właśnie budowlańcy - na początku myślałem, że może mają znajomości w hurtowniach tu czy tam, ale potem okazało się, że naprawdę wskazywali najtańsze źródła materiałów. Teraz się głowię przy urządzaniu - tu wiem, że sporo rzeczy (podłogi, farby, tapety) zakupię przez neta, ale już łazienkowe płytki na pewno stacjonarnie.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Przykład prawie z podwórka. Znajomy potrzebował wannę akrylową. Sam prowadzi skład hydrauliczny. Po rozmowie z przedstawicielem producenta dostał odpowiednio niską cenę bo to dla niego. Jednak w Casto było jeszcze taniej. No to rozmawia z przedstawicielem, że Casto, że oni przecież od lat współpracują itp. Ten mu na to, że wszystko się zgadza ale.... Casto wymaga od niego niskiej ceny, więc niską cenę ma. Tylko, że niby to jest tam sama wanna ale jednak zamiast (tutaj strzelam bo nie pamiętam dokładnych wartości) 4 mm ten akryl ma 3 mm. Że jego jakość jest jakaś tam gorsza (jednokrotne nakładanie czegoś tam zamiast dwukrotne). Koniec końców znajomy oczywiście zapłacił trochę więcej ale jednak za coś co pomimo takiego samego wyglądu ma zdecydowanie lepszą jakość.

    A z własnego doświadczenia. Sprawdzać internet i różne składy. Bliższe i dalsze. Posługiwać się tańszą ofertą i przedstawiać ją kolejnym z prośbą o przygotowanie czegoś konkurencyjnego. Dokładnie uzgodnić cenę transportu (pełny skład czy solówka), koszt wynajmu pompy do betonu a z ekipą wykonawczą choćby to, czy posiadają własne szalunki. Z pompą to może być tak jak u mnie. Płaciłem ryczałtem 350 zł. Inni beton oferowali w cenach czasem niższych (choć niekoniecznie) ale za to dojazd pompy to np. 360 zł netto za kurs. Do tego każda godzina pracy pompy to 250 zł. Różnica w koszcie kolosalna.

  10. #30

    Domyślnie

    Nie ma żadnej reguły, na niektóre materiały lokalne składy mają lepsze ceny, czasami w promocjach rządzą markety. W najbliższym czasie królować będzie praktiker bo się wyprzedaje i ceny jakie będą dawać w jakiś pseudo urodzinach na wiele produktów na pewno będą nie do pobicia.

  11. #31
    Banned
    woskowana

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    12

    Domyślnie

    Moim zdaniem trzeba zrobić spacer po lokalnych hurtowniach materiałów budowlanych. Są też internetowe sklepy, których nazw nie będę wymieniała. Tylko taka dobra rada, żeby się nie zapomnieć przy tym oszczędzaniu i nie kupować badziewia, bo to wyjdzie później w czasie eksploatacji.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wacoj

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-551
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o materiały budowlane typu pustaki, styropian to lepiej kupować na składach.... Np. potrzebujesz 2 tys pustaków to ci ze składu przywiozą jednym transportem. Większość marketów ma swój transport ale np. tylko do 1,5 tony więc tyle pustaków na raz nie wezmą.... wyjdzie ci zapłacić za 3 transporty albo i więcej.... W marketach mają tani styropian ale "słaby" tzn. o lambda które jest najważniejsze przeważnie pomiędzy 0,044-0,040. Paczkę takiego styropianu kupisz za około 40 zł nawet. Tutaj masz coś więcej na temat styropianu http://wacoj.blogspot.com/2014/10/styropian.html. Lepiej dopłacić do styropianu grafitowego. Taki lepszy jest w granicy 60 zł za opakowanie gdzie jest 0,3m3. Paczka 10 cm grubości gdzie jest 6 płyt czyli 3m2. Dom to inwestycja na lata i taki lepszy styropian na pewno ci się zwróci.... Co do innych materiałów budowlanych do wykończenia : kleje do płytek polecam kupować w marketach. Przykładowo Kerabond Mapei 25 kg w markecie widziałem między 29,97 zł a 31,99 zł. Na składzie 38,99 zł. Atlas plus 20 kg na składzie 55,99 zł a w markecie 39,99 zł. Jeżeli ktoś sam sobie robi pewne rzeczy to drobne rzeczy kupować należy w składach. Na przykład krzyżyki do płytek w markecie to koszt około 5 zł a na składzie kupowałem po.... 1,50 zł. To tylko takie przykłady.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wacoj

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-551
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał CracoviaKS Zobacz post
    Nie ma żadnej reguły, na niektóre materiały lokalne składy mają lepsze ceny, czasami w promocjach rządzą markety. W najbliższym czasie królować będzie praktiker bo się wyprzedaje i ceny jakie będą dawać w jakiś pseudo urodzinach na wiele produktów na pewno będą nie do pobicia.
    Czemu twierdzisz że Praktiker się wyprzedaje? http://www.biztok.pl/biznes/polska-s...nabywca_a15707.
    Ostatnio mieli rzeczywiście z tego co pamiętam 18 urodziny i zrobili "18 % rabatu na 18 urodziny". Ale dobrze mówisz że pewnych promocji marketowych składy nie są w stanie przebić.

  14. #34

    Domyślnie

    Temat rzeka. Jak my się budowaliśmy to szukaliśmy głównie w sklepach internetowych. Ale też sporo rabatu udało się wynegocjować w składzie budowlanym, bo tam kupowaliśmy główne materiały do zasadniczej budowy. To jest rzeczywiście zaleta – że jak się w jednym składzie kupuje to taniej jest.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kanalia
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    W marketach typu Obi, Castorama, Praktiker nawet gwoździe są droższe niż w hurtowniach !!!
    Najlepiej kupować w hurtowni materiały na całą budowę.
    Handlowiec Ciebie będzie znał, nie powinno być problemów z transportem, a płatność będzie odroczona.
    Najlepiej więc odwiedzić 2-3 najbliższe hurtownie i zobaczyć co zaproponują...
    ogólnie to mam wątpliwości do zdania-płatność odroczona,chętnie poznam tą hurtownie

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Dość normalna sprawa. Pierwsza płatność za gotówkę a kolejne z odroczoną płatnością. Jaką? Zależy jak się dogadasz. Gdzie? W każdym składzie budowlanym.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    z transportem wyszło mi taniej niz z hurtowni.
    Dokładnie tak jak u nas. Np. styropian, styrodur, cegły. Ale hurtownie też dobre ceny dawały - trzeba szukać i analizować.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał kanalia Zobacz post
    ogólnie to mam wątpliwości do zdania-płatność odroczona,chętnie poznam tą hurtownie
    Dokładnie - to normalna sprawa. A jak poprosiłem o dłuższe odroczenie, to za materiały na zabudowę poddasza zapłaciłem gdzieś tak po 2 miesiącach. To oczywiście kwestia dłuższej współpracy i wypracowanego zaufania.

    Ale przykłady z ostatnich dni
    Puszka podtynkowa 7 cm z wkrętem - hurtownia 0,6 zł, Castorama - 2,5 zł
    Gniazdko podwójne z bolcem - zwykłe - hurtownia 6 zł, Castorama - 10 zł
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony