dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie Fibaro - czy ktos to ma

    Witam,

    zamierzam nabyc coś takiego aby zrobić sobie w miarę inteligentny dom

    Czy ktoś może już ćwiczył temat

    http://www.fibaro.com/?gclid=CjwKEAj...SLhBoC1r_w_wcB

    Dośc tyle naczytałem się i wygląda dobrze ale z chęcią poczytałbym opinie kogoś kto już eksploatuje.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    myślę, że jeśli ma, to nikt rozsądny

    ale może się mylę i źle oceniam system, może jednak nadaje sie do czegoś?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Jakieś konkrety ? czy tak po prostu - nie bo nie ?

  4. #4

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Nic dodać, nic ująć

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał stkop Zobacz post
    Konkretów pełno, a daję tylko przykład:
    http://forum.fibaro.com/viewtopic.php?p=41211#41211
    Cytat: "Na 200-300 relay switchy które zamontowałem wymieniłem może 15 sztuk przez okres 2 lat,a więc awaryjność na poziomie 10% Mało-dużo?!?"

    No to ja bym teraz musiał chyba tylko te przekaźniki wymieniać. Ale kasa by była.
    Dla porównania w KNX w czasie kilkunastu lat wymieniłem o ile pamiętam 2 razy przekaźnik i raz tyrystor w ściemniaczu.

    PS
    Przy tak "niskiej" awaryjności na poziomie10% w takim obiekcie jak Shanghai Hongqiao Airport w Chinach, gdzie KNX steruje 6000 tysiącami obwodów oświetleniowych, oznacza wymianę jednego przekaźnika codziennie, a to oznacza że zostaje wyłączonych kilka obwodów oświetleniowych na czas naprawy
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 16-08-2014 o 21:31
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Ideał to to pewnie nie jest, musze trochę poczytać i posprawdzać.

    pozdr.

    w.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WLODEK73

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    52

    Domyślnie

    Kupiłem... na razie do mieszkania z opcją że przeniosę do domu i zaczynam się bawić
    Póki co centralka jest do tego czujka ruchu/temperatury (takie oko) Plus jedna przejściówka do gniazdka.

    Planuje kupić silnik do rolety zewnętrznej i sterownik i pobawić się z tym.

    W domku jeszcze nie wiem co będzie ale hmmm trzba będzie pokombinować na bogato.

    Pewnie sterowanie nawadnianiem - zamiast osobnej centralki, może piec, na pewno bramy i rolety...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tzw. dom inteligentny i sterowanie tabletem kojarzą mi się z tym:




  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mi też
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    dobrze Wam się kojarzy, ale dom sterowany tabletem to dom automatyczny, a nie inteligentny, z tą różnicą, że wszystkie guziki do poszczególnych automatów mamy w jednym miejscu - z inteligencją, choćby cząstkową, to nie ma nic wspólnego

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    dobrze Wam się kojarzy, ale dom sterowany tabletem to dom automatyczny, a nie inteligentny, z tą różnicą, że wszystkie guziki do poszczególnych automatów mamy w jednym miejscu - z inteligencją, choćby cząstkową, to nie ma nic wspólnego
    W moim domu jeśli dziś w nocy odłączę 90% włączników, to nikt tego nie zauważy.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    no bo niby jak, skoro będą w nocy spali

    ale nie zauważą Ciebie jak odłączasz, czy odłączenia? jeśli drugiego tzn że nikt tego nie używa, to po grzyba one?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    W moim domu jeśli dziś w nocy odłączę 90% włączników, to nikt tego nie zauważy.
    Spory procent. Same czujki obecności z kontaktronami czy jakieś inne sprytne patenty? Ja osobiście jestem tutaj dość konserwatywny i sugeruję tego typu sceny tylko w przypadku ciągów komunikacyjnych i mało używanych pomieszczeń jak spiżarnia.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    jeśli drugiego tzn że nikt tego nie używa, to po grzyba one?
    Bo włączanie światła, to jedna z kilku funkcji "włączników" na ścianie.
    Nie wszystko można przewidzieć, a wymyślanie jakiś niedorzecznych scen to strata czasu.
    Np. nie ma sensu tworzenia specjalnego algorytmu działania i sceny dla kinkietów na ścianie.

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Spory procent. Same czujki obecności z kontaktronami czy jakieś inne sprytne patenty? .
    Czujki obecności owszem, ale kontaktrony po co?
    "Patenty" to bardziej algorytmy, które wymyśliłem i przetestowałem na swoim domu.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Bo włączanie światła, to jedna z kilku funkcji "włączników" na ścianie.
    Nie wszystko można przewidzieć, a wymyślanie jakiś niedorzecznych scen to strata czasu.
    Np. nie ma sensu tworzenia specjalnego algorytmu działania i sceny dla kinkietów na ścianie.

    długa przerwa na forum, dwie ostatnie bardzo dziwne odpowiedzi
    chyba ktoś przejął konto dendrytus-a, zgłaszam administracji
    Ostatnio edytowane przez Sztywniak ; 01-09-2014 o 00:01

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    no bo niby jak, skoro będą w nocy spali
    ale nie zauważą Ciebie jak odłączasz, czy odłączenia? jeśli drugiego tzn że nikt tego nie używa, to po grzyba one?
    w Inteligentnym domu nawet jak w dzień odłączysz 90% włączników, to nikt nie powinien zauważyć, tylko że te nasze polskie inteligentne domy to tylko taki "lapsus" językowy. Ktoś kiedyś przesadził i "smarthome" wyolbrzymił do "Inteligentny dom" , a ta faktyczna automatyka domowa z inteligentnym domem nie ma nic wspólnego.
    Oczywiście dzisiaj zdarzają się domy, w których automatyka jest tak bardzo rozwinięta, że można by naciągając trochę określić je jako "Inteligentny dom" ale to pojedyncze przypadki.
    W Polsce są już "inteligentne domy", a zacofany świat jest dopiero na etapie "Internet of Things" i powoli wdraża się w "Internet of everythng".
    Długo się nad tym zastanawiałem ale ja nie pamiętam kiedy ostatnio nacisnąłem jakiś włącznik w moim domu. W tym miesiącu na pewno to nie nastąpiło

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Czujki obecności owszem, ale kontaktrony po co?
    "Patenty" to bardziej algorytmy, które wymyśliłem i przetestowałem na swoim domu.
    Kontaktron jako wsparcie zwykłej czujki ruchu czy też czujki obecności (mało która poradzi sobie z człowiekiem leżącym w wannie lub schowanym w kabinie prysznicowej). Algorytm sprawdza kolejność i czas naruszeń. Nota bene patent Sztywniaka

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Kontaktron jako wsparcie zwykłej czujki ruchu czy też czujki obecności (mało która poradzi sobie z człowiekiem leżącym w wannie lub schowanym w kabinie prysznicowej). Algorytm sprawdza kolejność i czas naruszeń. Nota bene patent Sztywniaka
    Przerost formy nad treścią. Problem prysznica czy kąpieli rozwiązuje się poprzez włącznik na ścianie, który i tak już jest.
    A co do kierunku, to polecam np. czujkę paradoxa DG466, takie dwa w jednym
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Przerost formy nad treścią. Problem prysznica czy kąpieli rozwiązuje się poprzez włącznik na ścianie, który i tak już jest.
    A co do kierunku, to polecam np. czujkę paradoxa DG466, takie dwa w jednym
    aha , jak zapomni nacisnąć i mu zgaśnie jak będzie w wannie, to mokry ma wychodzić żeby nacisnąć ?
    zajebista ta automatyka i niebezpieczna bo mokrą stopą na płytkach ryzykuje życie.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony