dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Przerost formy nad treścią. Problem prysznica czy kąpieli rozwiązuje się poprzez włącznik na ścianie, który i tak już jest....
    Nooo, i to jest inteligencja

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Nooo, i to jest inteligencja
    Oczywiście. Rozwiązanie proste, niezawodne i co najważniejsze NIE FRUSTRUJĄCE.
    Osobiście stosowane przeze mnie od kilkunastu lat.
    Inteligencja leży w prostocie, a nie w pierdyliardzie czujek, setkach czy tysiącach złotych i miesiącach poświęconych na poprawianie algorytmu, który i tak nigdy nie będzie działał w 100%. Nawet jak wszczepisz wszystkim członkom rodziny chipy pod skórę, to i tak nie będzie działał w 100%. Nawet jak ubierzesz ich w smart wear lub internet of things, to też nie będzie działał w 100% i będzie telefon od klienta, że musi nosić jakieś wynalazki i dodatkowo wydał w ch*j pieniędzy na coś co nie działa.
    Mój algorytm postępowania działa zawsze w 100% i zapewnia odpowiedni komfort.

    Osobiście uważam, że zamiast wydawać pieniądze na pierdyliard czujek i niedziałające algorytmy, lepiej wydać je na coś takiego.



    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    aha , jak zapomni nacisnąć i mu zgaśnie jak będzie w wannie, to mokry ma wychodzić żeby nacisnąć ?
    zajebista ta automatyka i niebezpieczna bo mokrą stopą na płytkach ryzykuje życie.
    Oczywiście, że tak może być, ale moi klienci mają IQ grubo powyżej IQ kreta.

    Jakimś cudem żaden pan doktor, adwokat czy nawet posiadacz Porsche Panamera, nie pozwał mnie do sądu z powodu kontuzji czy naciągactwa. A możesz mi wierzyć, że miałem kilku cwaniaków, którzy chcieli mnie przekręcić.
    Tak się jakoś dziwnie złożyło, że moi klienci, to ludzie, którzy bez większego problemu opanowują tak proste rozwiązania.

    Nie wiem ile czasu poświęciłeś na napisanie algorytmu dla oświetlenia łazienki, ale wiem, że i tak nie działa poprawnie i wcześniej czy później, według mnie wcześniej, będzie frustrujacy.
    Ja już to przerabiałem kilkanaście lat temu, tylko że na sobie i mojej rodzinie, więc nie miałem telefonów, że coś nie działa, co najwyżej była zjebka od żony i powrót do poprzedniej funkcjonalności.


    PS.
    Mam nadzieję Sztywniak, że jesteś usatysfakcjonowany?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 04-09-2014 o 10:08
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Mam nadzieję Sztywniak, że jesteś usatysfakcjonowany?
    Szczerze mówiąc to odnoszę wrażenie że jaja sobie robisz. Nie wierze że piszesz serio.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Szczerze mówiąc to odnoszę wrażenie że jaja sobie robisz. Nie wierze że piszesz serio.
    Nie usatysfakcjonowałem cię? Przecież miałeś jakieś podejrzenia co do nieautentyczności mojej osoby.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #25

    Domyślnie

    Jako że to mój wątek na forum Fibaro to pozwolę sobie dołączyć do dyskusji. Powiem tylko tak: żałuję, że na etapie budowy nie skontaktowałem się z takim dendrytusem, żeby w pierwszej fazie okablować dom i poczekać aż znajdą się środki na coś co mogłoby być inteligentne - teraz mam drogą zabawkę, która może posłużyć do wysterowania kolorów LEDów w salonie i na tyle jej ufam Generalnie WLODEK73 jak nie jesteś entuzjastą rozwiązywania problemów z "automatyką" domu to poszukaj czegoś innego.

    Dom z poddaszem użytkowym, po podłodze 165 m2, garaż 26m2, wszędzie podłogówka. PC NIBE 1145 8kW, odwierty pionowe 2x80mb. Ściany dwuwarstwowe Porotherm 24P+W + 20cm styropianu (λ=0,031), okna VETREX alphaline 90+ U okna 0,8W/(m2*K), dach ocieplony wełną Climowool DF2 15+10cm (λ=0,034), na podłodze 15cm styropianu (λ=0,035), fundamenty 10cm SynthosXPS. WM z rekuperatorem ComfoAir 350 Luxe VV. Automatyka budynkowa FIBARO.

  6. #26

    Domyślnie

    marecki_0luk1 : rozwiązanie jest mniej istotne niż znalezienie dobrego i doświadczonego instalatora/integratora. Tego mu życz.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    marecki_0luk1 : rozwiązanie jest mniej istotne
    Owszem, o ile chce się mieć jedynie kilka scen świetlnych włączanych z KLAWISZA, opuszczanie rolet przy załączaniu alarmu czy włączanie światłą ze smartfona
    Przy trochę większych wymaganiach wybór systemu już ma znaczenie.
    W Polsce mamy już ponad 50 "autorskich" systemów IB/ID, które się chwalą jakie są super i co potrafią. Oczywiście praktycznie wszystkie są kompatybilne jedynie ze sobą. Ile z tych 50 systemów ma dostęp do jakiejkolwiek stacji pogodowej, czujki obecności czy choćby czujki wilgotności?
    Nie oszukujmy się, pobieranie danych na temat pogody z internetu może i sprawdza się na Nizinie Mazowieckiej, ale w górach czy na mazurach już nie.
    Osobiście wolałbym, aby komfortem mojego mieszkania nie sterował termometr umieszczony 15 km od mojego domu.

    znalezienie dobrego i doświadczonego instalatora/integratora. Tego mu życz.
    Nawet doświadczony instalatora/integratora " z gó*wna bata nie ukręci"
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Owszem, o ile chce się mieć jedynie kilka scen świetlnych włączanych z KLAWISZA, opuszczanie rolet przy załączaniu alarmu czy włączanie światłą ze smartfona
    Przy trochę większych wymaganiach wybór systemu już ma znaczenie.
    W Polsce mamy już ponad 50 "autorskich" systemów IB/ID, które się chwalą jakie są super i co potrafią. Oczywiście praktycznie wszystkie są kompatybilne jedynie ze sobą. Ile z tych 50 systemów ma dostęp do jakiejkolwiek stacji pogodowej, czujki obecności czy choćby czujki wilgotności?
    nic innego nie twierdzę

    Nie oszukujmy się, pobieranie danych na temat pogody z internetu może i sprawdza się na Nizinie Mazowieckiej, ale w górach czy na mazurach już nie.
    Osobiście wolałbym, aby komfortem mojego mieszkania nie sterował termometr umieszczony 15 km od mojego domu.
    Nawet doświadczony instalatora/integratora " z gó*wna bata nie ukręci"
    nareszcie wrócił stary dobry dendrytus, bardzo lubię te wcinki ale moja stacja meteo Davis Vantage stoi 10 m od domu
    Zgadzam się że instalator z niczego, nie zrobi czegoś super ale też inwestor nie powinien tego oczekiwać ,skoro upiera się przy g....
    Najczęściej jest tak, że to instalator proponuje jakieś rozwiązanie niedoświadczonemu inwestorowi i to od Niego w dużym stopniu zależy, co klient otrzyma.
    Doskonale wiesz że instalacja ID to nie tylko urządzenia ściśle związane z automatyką. Instalator powinien doradzić klientowi że jeśli chce sterować piecem to ma kupić odpowiedni piec (musi w ogóle wiedzieć jak to działa, a nie opowiadać bzdury jak co niektórzy o podłogówce) , żaluzjami... itd.. Takiego właśnie doświadczenia brakuje instalatorom.
    Dlatego ja temu koledze życzę, żeby trafił na doświadczonego instalatora/integratora, który po analizie Jego potrzeb, zaproponuje mu rozwiązanie zgodne z Jego potrzebami i zasobnością kieszeni

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    musi w ogóle wiedzieć jak to działa, a nie opowiadać bzdury jak co niektórzy o podłogówce
    np: że podłogówką przykrytą 10cm betonu da się sterować.
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    np: że podłogówką przykrytą 10cm betonu da się sterować.
    Przy pomocy chińskiego PLC oczywiście, że się nie da.

    Mam taką podłogówkę i spokojnie nią steruję od kilku lat, ale ja mam KNX-a.

    I od razu zaznaczam, że mam gdzieś twoje g*wniane teorie oparte na niedoświadczeniu i braku elementarnej wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 18-09-2014 o 20:27
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    np: że podłogówką przykrytą 10cm betonu da się sterować.
    hmmm z tego co mi się kojarzy to akumulacyjne podłogowe ma nawet w zaleceniach producentów właśnie 10 cm.
    To 10 cm betonu powoduje jedynie większą bezwładność ale jak najbardziej da się tym sterować.
    Nie jestem pewien ale ja chyba też mam w łazience 10 cm (jak nie ma brodzika pod prysznicem to trzeba zachować spadki więc podłoga idzie wyżej)
    Działa mi to w 2 trybach : utrzymanie temp pomieszczenia wg harmonogramu , utrzymanie ciepłej podłogi pod prysznicem

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    ...
    Działa mi to w 2 trybach : utrzymanie temp pomieszczenia wg harmonogramu , utrzymanie ciepłej podłogi pod prysznicem


    sorry, nie mogłem się powstrzymać

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    sorry, nie mogłem się powstrzymać
    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Nooo, i to jest inteligencja
    sorry, nie mogłem się powstrzymać


    Może wróć jak będziesz miał coś bardziej merytorycznego
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34

    Domyślnie

    gentoonx : ładny uśmiech ale może wyjaśnisz co jest powodem tego miłego uśmieszku ?

    dendrytus : niezły filmik, wykorzystam przy okazji Co tam miało być merytorycznego ? Ja nie pisałem "jak" sterować, tylko że się da. Przecież nie będę opisywał sposobu który jest ogólnie dostępny.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Co tam miało być merytorycznego ? Ja nie pisałem "jak" sterować, tylko że się da. Przecież nie będę opisywał sposobu który jest ogólnie dostępny.
    Czemu wziąłeś to do siebie? Przecież to było do gentoonx
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Mam taką podłogówkę i spokojnie nią steruję od kilku lat, ale ja mam KNX-a.
    To jak ten Twój KNX to robi ?
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  17. #37

    Domyślnie

    dendrytus : jakaś chwila słabości i mam pokorę do swojej ogromnej niewiedzy, więc każdą konstruktywną krytykę przyjmuje na klatę

    piotrp1 : ja u siebie sterowanie robiłem na gotowej instalacji mieszanej i jedyne co mogłem zrobić to sterowanie poszczególnymi pętlami poprzez elektrozawory i na zaworze trójdrożnym poprzez algorytm PID, który sam napisałem. Robiłem próby ze stacją meteo ale korekta z tytułu temp zewnętrznej czy słońca była tak niewielka że olałem temat. Za dużo roboty, za mało korzyści.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    To o czym piszecie to regulacja (ograniczenie temperatury zasilania czy kagańce na pętlach w formie elektrozaworów), sterowany może być model samochodu na baterie: ruch manetką w prawo=samochód błyskawicznie skręca w prawo, a nie z czasem reakcji kilka lub kilkanaście godzin w przypadku bezwładności podłogówki (zależnie od grubości jastrychu czy temperatury zewnętrznej lub nasłonecznienia)

    ale wolno wam mówić, że "sterujecie" sobie podłogówką - tylko nie wmawiajcie na siłę tego innym.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    ale wolno wam mówić, że "sterujecie" sobie podłogówką - tylko nie wmawiajcie na siłę tego innym.
    Bycie IGNORANTEM w XXI wieku, w kraju o powszechnym internecie i świecie z wójkiem google, to przerażąjąca rzecz, ale po co się tym chwalisz? To jakaś forma masochizmu?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  20. #40

    Domyślnie

    gentoonx - co Ty się tak tej sterowanej podłogówki boisz ?
    Przede wszystkim musisz poszerzyć horyzonty, poczytać opinie, porady, wdrożenia różnych producentów, rozeznać się w "potrzebach" klientów i wtedy wyciągać wnioski. Nie wszyscy żyją jak typowy "Kowalski" gdzie jego tryb życia zaczyna się w poniedziałek o godzinie 7-dmej kończy w piątek o 15-stej, a w weekend załącza drugi program na termostacie pokojowym w sypialni
    Sterowana podłogówka z wydzielonymi strefami sprawuje się wyśmienicie na znanych mi inwestycjach, duża akumulacja cieplna nie jest przeszkodą dla utrzymania komfortowej temperatury w różnych pomieszczeniach, częściach budynku. Ogrzewanie nie polega tylko na tym, żeby w dzień podwyższyć na noc obniżyć temperaturę, sytuacje są różne, tak jak bardzo różny jest tryb życia i wymagania użytkowników.
    Po co "ładować" ciepło w wielki salon, skoro dobrze nasłoneczniony osiągnął już temperaturę zadaną - po jakim czasie o takim stanie rzeczy "zorientuje się" źródło ciepła bez lokalnego czujnika temp. ? Na ironię w tym miejscu akumulacja cieplna o której piszesz działa przeciwko Twojej tezie.
    Nie ma takiego budynku, w którym każde z pomieszczeń ma zrównoważoną temperaturę i choćby z tego względu warto stosować regulację strefową dla podłogówki, oczywiście jest wielu magików którzy wyćwiczą to na rotametrach - można to porównać do tych którzy wolą kręcić korbką zamiast przycisnąć przyciski żeby otworzyć rolety okienne - każdy wybiera co lubi, albo na co go stać - nie kwestionuję tego, jednak nie można wyśmiewać się z rzeczy, z sytuacji, z ludzi, nie znając lub nie rozumiejąc ich potrzeb.
    Pzdr

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony