dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 129
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    To o czym piszecie to regulacja (ograniczenie temperatury zasilania czy kagańce na pętlach w formie elektrozaworów), sterowany może być model samochodu na baterie: ruch manetką w prawo=samochód błyskawicznie skręca w prawo, a nie z czasem reakcji kilka lub kilkanaście godzin w przypadku bezwładności podłogówki (zależnie od grubości jastrychu czy temperatury zewnętrznej lub nasłonecznienia)

    ale wolno wam mówić, że "sterujecie" sobie podłogówką - tylko nie wmawiajcie na siłę tego innym.
    Zawodowo pracuje w branży IT , O ogrzewaniu pojęcie mam znikome. Czy byłbyś tak miły i wyjaśnił mi i pewnie wielu czytającym jak powinno wyglądać i co to w ogóle jest sterowanie podłogówką ?
    Mnie się wydawało że to ja steruje moim ogrzewaniem.
    Mój algorytm wylicza dla każdego pomieszczenia zapotrzebowanie na ciepło wynikające z temperatury bieżącej w stosunku do zadanej.
    Następnie wg wyliczonych parametrów :
    - załącza funkcję grzania w piecu
    - załącza pompę
    - ustawia temperaturę na zaworze trójdrożnym
    - otwiera elektrozawór strefy
    Po starcie przechodzi w tryb PID czyli nadzoruje temperatury :
    - pomieszczenia
    - czynnika wychodzącego z pieca
    - czynnika w pętli
    zgodnie z przeliczanymi na bieżąco (co minutę), wskazaniami czujników, ustawia temperaturę na zaworze trójdrożnym , włącza/wyłącza przepływ dla pętli
    Algorytm pilnuje żeby nie przekroczyć i nie obniżyć temperatury pomieszczenia. Rozdzielczość nie jest imponująca bo tylko 0.5 stopnia ale to jest dom a nie laboratorium. My nie odczuwamy takich wahań temperatury.

    Regulacja (wg mojego ubogiego słownika) wygląda tak :
    - harmonogram tygodniowy dla każdej pory dnia implikowany powrotem córki ze szkoły + inne zdarzenia
    - odstępstwa regulowane innymi czujnikami np jeżeli ktoś o 9 nadal jest w domu to nie żądaj niższej temperatury wg harmonogramu itd...
    - mam ochotę lub potrzebę iść pod prysznic o nietypowej godzinie to mówię "podgrzej łazienkę" co wymusza wyjątek od harmonogramu tygodniowego/dziennego

    Opisałem tylko podłogówkę bo grzejniki są dużo bardziej rozwinięte.
    Gdzie jest w moim pojmowaniu sterowania podłogówką błąd, skoro to ja decyduje o każdym elemencie tej instalacji ???

    PS: oczywiście opis jest skrótowy i nie wymieniam wszystkich elementów bo by miejsca nie starczyło, opisałem tylko ogólny schemat.
    Ostatnio edytowane przez Sztywniak ; 19-09-2014 o 20:43

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    To o czym piszecie to regulacja (ograniczenie temperatury zasilania czy kagańce na pętlach w formie elektrozaworów), sterowany może być model samochodu na baterie: ruch manetką w prawo=samochód błyskawicznie skręca w prawo, a nie z czasem reakcji kilka lub kilkanaście godzin w przypadku bezwładności podłogówki (zależnie od grubości jastrychu czy temperatury zewnętrznej lub nasłonecznienia)

    ale wolno wam mówić, że "sterujecie" sobie podłogówką - tylko nie wmawiajcie na siłę tego innym.
    Podłogówka to pikuś w porównaniu ze sterowaniem układami przemysłowymi, gdzie masz do czynienia np. z rurociągami długimi na dziesiątki kilometrów. Tam to dopiero masz opóźnienia i bezwładności

    Na początek warto zapoznać się z teorią:
    http://www.asimo.pl/teoria/regulator...nie_ciagle.php
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompensacja_czasu_martwego
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82on_inercyjny

    Mamy w ofercie system który nie tylko wysteruje skutecznie podłogówką ale jeszcze do tego nauczy się czasu nagrzewania danej strefy korzystając z tzw. logiki rozmytej. Działa to tak że nastawiasz sobie o której godzinie ma być dana temperatura, np. 7 rano łazienka ma mieć 23 stopnie. I ma, z dokładnością do pojedyńczych minut (system uwzględnia zmienne warunki i prawidłowo reaguje na nasłonecznienie czy temp. zewnętrzną). Zawory są sterowane sygnałem PWM, dzięki czemu podejście do zadanej temperatury jest płynne nawet na zwykłych zaworach on/off. System wlicza w to zebrane dane o inercji, dlatego nie będziesz miał potem wachań ani przekroczeń zadanej temperatury wynikającej z bezwładności.

    P.S. Sztywniak, akurat do podłogówek zaleca się samo PD, a nie PID...
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 19-09-2014 o 21:52

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    gentoonx - co Ty się tak tej sterowanej podłogówki boisz ? ...
    warto stosować regulację strefową dla podłogówki, ...
    Pzdr
    z pierwszym się nie zgadzam - drugie popieram

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    ...
    Gdzie jest w moim pojmowaniu sterowania podłogówką błąd, skoro to ja decyduje o każdym elemencie tej instalacji ???
    ...
    "podgrzej w łazience" z bezwładnością 1,5-2 godz to nie sterowanie - musisz 2 godz na przód przewidywać, że idziesz do łazienki. Sterować można układem błyskawicznym: światło, rolety - jak sami piszecie, nie bezwładnościowym - inaczej jaki sens miałoby sterowanie "bezwładną" roletą w czasie 2 godz od uzyskania parametrów wysterowania?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Podłogówka to pikuś w porównaniu ze sterowaniem układami przemysłowymi, gdzie masz do czynienia np. z rurociągami długimi na dziesiątki kilometrów. Tam to dopiero masz opóźnienia i bezwładności

    Na początek warto zapoznać się z teorią:
    http://www.asimo.pl/teoria/regulator...nie_ciagle.php
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompensacja_czasu_martwego
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C5%82on_inercyjny

    Mamy w ofercie system który nie tylko wysteruje skutecznie podłogówką ale jeszcze do tego nauczy się czasu nagrzewania danej strefy korzystając z tzw. logiki rozmytej. Działa to tak że nastawiasz sobie o której godzinie ma być dana temperatura, np. 7 rano łazienka ma mieć 23 stopnie. I ma, z dokładnością do pojedyńczych minut (system uwzględnia zmienne warunki i prawidłowo reaguje na nasłonecznienie czy temp. zewnętrzną). Zawory są sterowane sygnałem PWM, dzięki czemu podejście do zadanej temperatury jest płynne nawet na zwykłych zaworach on/off. System wlicza w to zebrane dane o inercji, dlatego nie będziesz miał potem wachań ani przekroczeń zadanej temperatury wynikającej z bezwładności.

    P.S. Sztywniak, akurat do podłogówek zaleca się samo PD, a nie PID...
    Pełna zgoda, tyle że wątpię aby system jak w temacie coś takiego załatwiał, a nawet w KNX w domu 300-350m2 opłacało sie to wykonywać porównując nakłady do uzyskanych oszczędności na ogrzewanie. W swoich domach jesteście w stanie sobie coś takiego "za darmo" wykonać - ile kosztuje coś takiego klienta końcowego z domem jednorodzinnym 300-350m2?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    "podgrzej w łazience" z bezwładnością 1,5-2 godz to nie sterowanie - musisz 2 godz na przód przewidywać, że idziesz do łazienki. Sterować można układem błyskawicznym: światło, rolety - jak sami piszecie, nie bezwładnościowym - inaczej jaki sens miałoby sterowanie "bezwładną" roletą w czasie 2 godz od uzyskania parametrów wysterowania?
    Jakimś cudem kilka tysięcy inżynierów pęka w tej chwili ze śmiechu i to inżynierów z takich firm jak Gira, Theben, ABB, Salus Controls czy Viessmann.

    Myślałeś o pracy w NASA? Radzę spróbować tam potrzebują geniuszy inaczej. Z pewnością chętnie skorzystają z twojej niewiedzy przy sterowaniu łazikami na marsie.

    Swoja drogą masz szansę w tym troku na tytuł Forumowego Ignoranta Roku.

    PS.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    "podgrzej w łazience" z bezwładnością 1,5-2 godz to nie sterowanie - musisz 2 godz na przód przewidywać, że idziesz do łazienki. Sterować można układem błyskawicznym: światło, rolety - jak sami piszecie, nie bezwładnościowym - inaczej jaki sens miałoby sterowanie "bezwładną" roletą w czasie 2 godz od uzyskania parametrów wysterowania?
    jest coś niespójnego w tym co piszesz
    Podważasz "sterowanie" a argumentujesz "regulacją".
    Sterowanie przecież nie ma żadnej bezwładności. Od momentu wysłania polecenia "podgrzej łazienkę" do momentu wykonania poleceń przez urządzenia mija ok 20 ms. Wynik działania w postaci oczekiwanej temperatury następuje po jakimś czasie co wynika z bezwładności ogrzewania.
    Uważam więc, że Twoje argumenty na temat tego że "to nie sterowanie" są bezzasadne, co wykazałem powyżej.
    Gdybyś napisał "co to za regulacja" to mógłbym się zgodzić ale to dotyczy każdego ogrzewania, bo nawet najmniej bezwładne ogrzewanie elektryczne potrzebuje trochę czasu.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Pełna zgoda, tyle że wątpię aby system jak w temacie coś takiego załatwiał, a nawet w KNX w domu 300-350m2 opłacało sie to wykonywać porównując nakłady do uzyskanych oszczędności na ogrzewanie. W swoich domach jesteście w stanie sobie coś takiego "za darmo" wykonać - ile kosztuje coś takiego klienta końcowego z domem jednorodzinnym 300-350m2?
    System z tytułu naszego tematu pomijam milczeniem. Wszystko co miało byc powiedziane już zostało powiedziane na pierwszej stronie wątku.

    Akurat nie o KNXie tutaj pisałem, a orientacyjny koszt przy samym sterowaniu ogrzewaniem to ok. 4000 za 5 stref (serwer + i/O + bramka + czujniki temp. + elektrozawory). Sterowanie za pomocą PC lub urządzeń mobilnych android/ios.
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 20-09-2014 o 12:41

  9. #49

    Domyślnie

    Niestety jak sami widzicie sterowanie podłogówką to tylko pic na wodę z uwagi na odpowiedz układu. Owszem tak jak jedne z kolegów napisał są algorytmy uczące się obiektu i można powiedzieć że na daną godzinę można ustawić sobie daną temperaturę. Takie układy robiłem już w latach 90-tych i nie kosztowały takich kwot - bodajże robił to Landis, może odnajdę ten regulator. Kolejna sprawa to gdzie w Waszych układach wpisuje się czas przejścia zaworu od min do max? Chociaż w tym PWM jakaś namiastka tego, może być. Ja stosuję Samsona lub Danfosa - i pewnie łączyliście już te regulatory z Waszym KNX. Kolejna sprawa to cena za Wasze zabawki - to koszt w moim przypadku ogrzewania na min dwa lata - wiec gdzie tu sens ?
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    jest coś niespójnego w tym co piszesz
    Podważasz "sterowanie" a argumentujesz "regulacją".
    Sterowanie przecież nie ma żadnej bezwładności. Od momentu wysłania polecenia "podgrzej łazienkę" do momentu wykonania poleceń przez urządzenia mija ok 20 ms. Wynik działania w postaci oczekiwanej temperatury następuje po jakimś czasie co wynika z bezwładności ogrzewania.
    Uważam więc, że Twoje argumenty na temat tego że "to nie sterowanie" są bezzasadne, co wykazałem powyżej.
    Gdybyś napisał "co to za regulacja" to mógłbym się zgodzić ale to dotyczy każdego ogrzewania, bo nawet najmniej bezwładne ogrzewanie elektryczne potrzebuje trochę czasu.
    odpowiedź na twoje argumenty:
    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    Zawodowo pracuje w branży IT , O ogrzewaniu pojęcie mam znikome.....
    a co "regulujecie to pisałem kilka postów wcześniej

    @dendrytus
    no comments

  11. #51

    Domyślnie

    gentoonx : ja widzę że Ty jesteś zwykłym trolem forumowym, zero argumentów merytorycznych tylko trolowanie. No cóż straciłem czas.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Ja stosuję Samsona lub Danfosa - i pewnie łączyliście już te regulatory z Waszym KNX.
    Nie wiem co jest stosowane, bo to nie moja brożka i jest to kompletnie bez jakiegokolwiek znaczenia dla KNX-a

    Kolejna sprawa to cena za Wasze zabawki - to koszt w moim przypadku ogrzewania na min dwa lata - wiec gdzie tu sens ?
    Rozumiem, że klimatyzacji w samochodzie też nie posiadasz, a jak przypadkiem samochód był w nią wyposażony, to już ci nie działa.
    Zastanawia mnie tylko w jakim celu zrobiłeś dwie łazienki i dwie ubikacje w domu, przecież spokojnie można kupić toitoia i postawić go na podwórku. To w końcu drogie zabawki.
    Ściany w łazienkach też pewnie bezsensownie w kafelkach, zamiast lamperię walnąć pędzlem.

    Chłopie, powinieneś po prostu napisać, że cię nie stać na sterowanie ogrzewaniem, aby tobie i twojej rodzinie żyło się KOMFORTOWO i dodatkowo trochę zaoszczędziło, a nie wymyślasz jakieś kretyńskie teorie, sprzeczne z obecną techniką.

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    @dendrytus
    no comments
    I chyba pierwszy raz na tym forum masz rację. Dyskusja IGNORANTA i NIEUKA, jakim jesteś, z FAKTAMI zawsze wypada słabo.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    gentoonx : ja widzę że Ty jesteś zwykłym trolem forumowym, zero argumentów merytorycznych tylko trolowanie. No cóż straciłem czas.
    Wybacz, jeśli prostych rzeczy tak trudno zrozumieć
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 21-09-2014 o 00:04

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    ...
    Dyskusja IGNORANTA i NIEUKA, jakim jesteś, z FAKTAMI zawsze wypada słabo.
    Dyskutować można z równym sobie intelektualne, także opinie wystawiłeś sobie nietęgą lepiej zastosuj się do Juliana w swojej stopce

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Dyskutować można z równym sobie intelektualne,
    I po raz drugi masz rację.
    Musiałbym ulec poważnemu wypadkowi i mój mózg musiałby się zamienić w warzywo, abym zaczął z tobą dyskutować, a i w tedy miałbyś problem, aby dorównać mi intelektualnie.
    I dla formalności nawet jedno zdanie kierowane do ciebie nie miało elementów dyskusji.
    Ja nie dyskutuję z IGNORANTAMI I NIEUKAMI jak również nie uważam, że powinienem durni nazywać geniuszami inaczej, CHOCIAŻ STOSUJĘ TĘ FORMĘ POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ.

    Dyskutować nieuku, to mogę z homelogic-iem, Sztywniak-iem czy kasprzyk-iem, bo w ich przypadku taka dyskusja ma sens i byłaby pouczająca dla wszystkich.

    PS.
    także opinie wystawiłeś sobie nietęgą
    O opinię o mnie się nie martw, ma odpowiednio wysoki poziom

    lepiej zastosuj się do Juliana w swojej stopce
    Tego prostego zdania Juliana, jak widać też nie rozumiesz.

    Jak znam życie, pewnie jak przystało na MĘDRCA INACZEJ masz jeden regulator do ogrzewania umiejscowiony w przypadkowym i nie prawidłowym miejscu, ale za to ładnie wyglądający na ścianie, który steruje całym domem.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 21-09-2014 o 07:57
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Nie wiem co jest stosowane, bo to nie moja brożka i jest to kompletnie bez jakiegokolwiek znaczenia dla KNX-a
    Właśnie dlatego KNX-a nie powinno to obchodzić gdyż te regulatory potrafią to robić znacznie lepiej niż KNX, są dedykowane do ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji i zarazem tańsze.

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Chłopie, powinieneś po prostu napisać, że cię nie stać na sterowanie ogrzewaniem, aby tobie i twojej rodzinie żyło się KOMFORTOWO i dodatkowo trochę zaoszczędziło, a nie wymyślasz jakieś kretyńskie teorie, sprzeczne z obecną techniką.
    Niestety muszę Cię zmartwić, gdyż za moje sterowanie odpowiada odpowiedni regulator i spełnia swoje zadanie co jest odzwierciedlone w mojej stopce, zarówno co do ilości energii jak i opłaty za nią.

    Sam zresztą piszesz:

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Typ ogrzewania w ID jest bez znaczenia.
    Ogrzewanie podłogowe wymaga więcej czasu na prawidłowe wyregulowani i nie daje możliwości "dużych" oszczędności. ……
    Kaloryfer daje na możliwość oszczędzania np zamknięcie zaworu na kaloryferze w przypadku otwarcia okna. Takie rozwiązanie również można zastosować przy ogrzewaniu podłogowym, ale nic ono nie da ze względu na bezwładność takiego ogrzewania
    Oraz kolejne nie prawdziwe informacje że zastosowanie KNX-się daje oszczędności:

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Można spokojnie powiedzieć, że w 90% szkół/biur/urzędów w miniony weekend panowała 22st temperatura, mimo iż nikogo tam nie było.
    Z tych faktów wynikają bardzo duże oszczędności po zastosowaniu KNX
    Mogę Tobie powiedzieć że regulatory firm które podałem od lat 90 dawały możliwości zadawania niższych temperatur lub też wyłączania grzania czy CWU w danych dniach czy godzinach i tak było to robione. Ba dodatkowo dbały o to by woda z powrotu idąca do elektrowni nie była za gorąca bo za to też są kary co podniesie koszty ogrzewania.
    Inna sprawa to taka że dostawcy energii cieplnej czy elektrycznej nie chcą regulatorów czy nawet Twojego KNX bo stosowanie ich to straty dla nich.

    Ale być może rzeczywiście w KNX-się chodzi o słowa takie:

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ponieważ ostatnio dowiedziałem się, że niemożna klientowi powiedzieć, że czegoś system nie potrafi, tylko należy mu ukręcić bat z gó*na, byleby zarobić.
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Właśnie dlatego KNX-a nie powinno to obchodzić gdyż te regulatory potrafią to robić znacznie lepiej niż KNX, są dedykowane do ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji i zarazem tańsze.
    AUHAHAHAH. Możesz sobie wierzyć w takie brednie, FAKTY akurat mówią co innego.
    KNX ma DEDYKOWANE STEROWNIKI do dowolnego typu ogrzewania, wentylacji czy klimatyzacji.
    Niestety muszę Cię zmartwić, gdyż za moje sterowanie odpowiada odpowiedni regulator i spełnia swoje zadanie co jest odzwierciedlone w mojej stopce, zarówno co do ilości energii jak i opłaty za nią.
    Po zastosowaniu KNX jedno miał byś pewne, PŁACIŁBYŚ mniej i zużywał mniej energii. TAKIE SĄ FAKTY.
    Możesz sobie tak wmawiać, że podróż Trabantem Limousine na wakacje, jest tak samo komfortowa jak podróż normalną limuzyną.
    Sam zresztą piszesz:

    Oraz kolejne nie prawdziwe informacje że zastosowanie KNX-się daje oszczędności:
    Jeżeli masz problem ze zrozumieniem przeczytanego tekstu, to wróć do podstawówki.
    Mowa była o różnicach w ogrzewaniu w IB, gdzie oszczędności mogą sięgać nawet 60% w stosunku do domów/mieszkań, gdzie mogą sięgać w większości przypadków 10%, może 15%. A przytoczone teksty odnosiły się panie ekspert inaczej do mędrców od marketingu, którzy oszczędności w IB, przenoszą na ID.
    Dodatkowo zaawansowane sterowanie w ID montuje się dla komfortu, o którym jak widać nie masz bladego pojęcia. Oszczędności są dodatkiem
    Dziś niedziela, więc spokojnie zdążysz się wyspowiadać ze swoich kłamstw wynikających z ignorancji i nieuctwa.

    Mogę Tobie powiedzieć że regulatory firm które podałem od lat 90 dawały możliwości zadawania niższych temperatur lub też wyłączania grzania czy CWU w danych dniach czy godzinach i tak było to robione. Ba dodatkowo dbały o to by woda z powrotu idąca do elektrowni nie była za gorąca bo za to też są kary co podniesie koszty ogrzewania.

    Inna sprawa to taka że dostawcy energii cieplnej czy elektrycznej nie chcą regulatorów
    Pomyliły cie się fora?
    czy nawet Twojego KNX bo stosowanie ich to straty dla nich.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

    STRATA, panie ekspert inaczej, jest zawsze stratą i jest wliczana do opłaty. Dodatkowo STRATA nie jest wynikiem mniejszego zapotrzebowanie przez odbiorców.
    Jak masz mniejszy pobór, to i straty masz mniejsze.
    Poza tym co do twojego domu czy mieszkania mogą mieć dostawcy dostawcy energii cieplnej czy elektrycznej.

    KNX, nie jest przeznaczony dla dostawców energii cieplnej czy elektrycznej, tylko dla odbiorców czyli użytkowników.
    Osobiście nie spotkałem się z ZAKAZEM stosowania KNX czy jakiegokolwiek innego systemu automatyki z powodu tego, że daje on użytkownikowi oszczędności i pozwala lepiej zarządzać energią, a co za tym idzie oszczędzać pieniądze.
    Nie widziałem też, aby JAKIKOLWIEK dostawca energii cieplnej czy elektrycznej zakazywał stosowania jakichkolwiek rozwiązań zmniejszających pobór energii, a tym samym wpływających negatywnie na sytuację ekonomiczną dostawców.
    Gdyby twoje brednie były prawdą to rury od ciepłej wody nie leżałyby w ziemi i nie byłby izolowane, bo w końcu izolacja ogranicza zużycie energii i zwiększa straty dostawców.

    Ale być może rzeczywiście w KNX-się chodzi o słowa takie:
    AUHAHAHAHHAHAHA. Żałosne. Powyższe zdanie dotyczyło, panie ekspert, inaczej systemu Z-Wave, który nie radzi sobie ze sterowaniem ogrzewaniem podłogowym z powodu braku odpowiednich urządzeń.

    PS.
    Cieszy mnie, że czytasz moje posty, martwi, że KOMPLETNIE NIC z nich NIE ROZUMIESZ, ale to nie mój problem.

    Każda próba manipulacji wyrwanymi z kontekstu moimi wypowiedziami, pokazuje tylko jak bardzo jesteś bezradny w swojwj ignorancji.

    Masochizm w twoim wykonaniu, to jak widać ciekawe zjawisko.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 21-09-2014 o 20:13
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #58

    Domyślnie

    Cała ta bezsensowna dyskusja wynika z tego, że jeden z drugim nie ma zielonego pojęcia czym tak naprawdę jest inteligentny dom. Wyciąganie jednej funkcji z kontekstu i próby porównywania cenowego czy funkcjonalnego są całkowicie pozbawione sensu.

    Zadaniem KNXa czy jakiegokolwiek innego systemu jest przede wszystkim integracja istniejących instalacji w jedną spójną całość, zarządzaną w łatwy sposób przez domowników. Takie systemy łączymy do ISTNIEJĄCYCH instalacji, jako nakładka DODATKOWO optymalizująca pewne procesy i zastępująca elementy sterownicze. Nie wywalamy automatyki z pieca, niech on sobie sam moduluje płomienie i grzeje czynnik raz na tyle a raz na tyle wg. wskazań krzywej grzewczej.
    Co wywalamy z instalacji grzewczej to drogie, bezsensowne, trudne w obsłudze i zamknięte sterowniki strefowe. Akurat znam w miarę ceny co bardziej zaawansowanych sterowników wielostrefowych i zazwyczaj klient jest tam rżnięty bez mydła na kilka do kilkunastu tysi. Ich obsługa jest koszmarnie trudna (co kończy się tym że domownik nastawia jeden harmonogram i więcej nie podejmuje prób regulacji) i nigdy z niczym ich nie zintegrujemy.
    W przypadku inteligentnego domu nie tylko mamy możliwość wysterowania stref co najmniej tak dobrze i optymalnie jak dedykowane rozwiązania. Dodatkowo wszelkie nastawy czy harmonogramy są banalnie łatwe w obsłudze, dostępne na czytelnym graficznym interfejsie, a nie na jakimś malutkim ekraniku ciekłokrystalicznym, gdzie konfigurację przeprowadzamy alfabetem morse'a.Do tego wszystkiego mamy dostęp zdalny (wracam do domu wczesniej to zapuszczam sobie ogrzewanie klikając jedną ikonkę zanim wyruszę) i mogę to integrowac z innymi instalacjami w dowolny sposób. Silny, zimny wiatr od północy? Automatycznie zamknij północne rolety żeby zapobiec stratom ciepła. Automatyczne przejście między trybami chłodzenia a grzania wg. wskazań temp. zewnętrzej. Integracja przejścia w tryb ekonomiczny z automatycznym wyłączeniem świateł i uzbrojeniem alarmu w przypadku nieobecności domowników dłuższej niż zadany czas. A na to wszystko cały czas pełen monitoring dowolnych parametrów, wraz z historią na wykresach. Pełna kontrola, optymalizacja i nieporównywalna wygoda obsługi. I żeby tego było mało, to jeszcze DODATKOWE oszczędności.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał homelogic Zobacz post
    Co wywalamy z instalacji grzewczej to drogie, bezsensowne, trudne w obsłudze i zamknięte sterowniki strefowe. Akurat znam w miarę ceny co bardziej zaawansowanych sterowników wielostrefowych i zazwyczaj klient jest tam rżnięty bez mydła na kilka do kilkunastu tysi. Ich obsługa jest koszmarnie trudna (co kończy się tym że domownik nastawia jeden harmonogram i więcej nie podejmuje prób regulacji) i nigdy z niczym ich nie zintegrujemy.
    Czego najlepszym przykładem są zawsze rozjechane zegary nawet na dwóch, a o większej ilości nie wspominam, regulatorach strefowych.
    Lub włączone jakieś dziwne tryby, bo dziecko lub jej kolega się bawił.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  20. #60

    Domyślnie

    bo dziecko lub jej kolega się bawił.
    On się nie bawił. To było z premedytacją. Skręcił bo wiedział że jak wrócą starzy to będzie gorąco

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony