dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Półwysep z płytą indukcyjną wady i zalety !

    WItam,

    poproszę o inspiracje takich rozwiązań i opinie użytkowników
    o funkcjonalności płyty na półwyspie.
    dzięki i pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat . Może ktoś tu zajrzy i się wypowie lub coś wklei....?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jest takie narzędzie - wyszukiwarka Google Grafika. Starczy tam wpisać "półwyspa" i wyjdzie kilkaset wyników. W języku angielskim pewnie jeszcze więcej. Na pewno wśród nich będzie sporo przykładów z płytą grzewczą (bo przecież to obojętne czy płyta jest ceramiczna, czy gazowa, czy indukcyjna).

    A na forum jest wątek o wyspach i półwyspach:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...roblemy/page23

    Ze swojej strony dopowiem, że najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie to płyta i zlew w jednym ciągu roboczym, bez rozbijania blatów.

  4. #4

    Domyślnie

    ja będę miała półwysep długi 220 cm czyli dość mały , zlew się już nie zmieści

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malawiedzma

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-005
    Posty
    27

    Domyślnie

    nie wiem co wy widzicie w tych polwyspach - dla mnie to zupelnie niepraktyczne...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to jest bardzo praktyczne, bo skraca drogę w dużych kuchniach i zapewnia dodatkowy blat roboczy

  7. #7

    Domyślnie

    Wujek Google pokazuje wiele, ale mnie interesuje nie tyle co sam wygląd półwyspy - co funkcjonalność płyty w takim miejscu. Jest wiele ilustracji pokazujących tego rodzaju kuchnie czyste, przygotowane do zdjęć. Co z ich funkcjonalnością? Jak zasłonić bajzel dnia codziennego w takiej kuchni? Co dzieje się podczas przygotowywania posiłków na takiej półwyspie? Czy rozchlapuje się na pokój? Planuję takie meble kuchenne (salon i kuchnia w jednym) i boję się, że całe życie kuchenne będzie mocno widoczne w salonie. Przecież nikt nie robi kuchni żeby wyglądała jak na zdjęciu. A wiadomo jak to później wygląda....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak nie masz w genach ciągłego biegania ze ścierką to otwarta kuchnia nie jest dobrym pomysłem.

    Dla tych, którzy musza za wszelką cenę mieć kuchnię otwartą na pokój, ale mają problemy z systematycznym ścieraniem, robi się półwysepę/wyspę z murkiem/rantem podniesionym względem blatu roboczego.

    Na pierwszej stronie wyników w google grafika "kuchnia z półwyspą" jest kilka takich przykładów.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki Elfir. Problem w tym, że mój projekt kuchni z takim podniesionym rantem zasłaniającym cały bałagan został skrytykowany na tym forum. Nie mam możliwości zbudowania ścian żeby oddzielić kuchnię od salonu. Temat analizuję rok (dobrze, że nie mam presji szybkich decyzji ), przeglądam fora, zdjęcia itd. Staram się zrobić taką kuchnię, żeby była funkcjonalna, pojemna a jednocześnie nie wymagająca jeśli chodzi o chowanie wszystkiego co jest na wierzchu. Wiem, że temat powinien być w innym wątku i tam też zamierzam pojawić się w przyszłości i prosić o rady i wskazówki. Pozdrawiam wszystkich

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak ktoś ci skrytykuje projekt, bo nie jest to biała kuchnia tylko w fornirze a krytykant tylko białe lubi?

    Ja na pisałam, że nie podoba mi się barek - ale chodziło o jego estetykę a nie samą ideę.
    A sam blat z tego, co widze polecała tylko slonko. Może ona jest mistrzynią gotowania bez chlapania?

    Zasadniczo ja nie lubię kuchni w pełni otwartych i nie przekonują mnie teksty o powiekszaniu przestrzeni, bo zamiast powiększać salon tworzy się tak naprawdę duża kuchnię z kanapą.
    Bo kuchnia dominuje.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateuszratajczyk

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Warszwa
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    82

    Domyślnie

    wydaje mi się że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie pod względem wizuealnym, natomiast praktycznym mniej. Natomiast jeśli mamy kuchnię otwartą razem z jadalnią jest to pewien kompromis aby zachować jak najwięcej powierzchni użytkowej, szczególnie gdy w kuchni znajdują się jeszcze przeszklenia. Sam bajzel możesz opanować stosując obok zmywarkę (zabudowaną i dyskretną) oraz część naczyń podwiesić sobie (jak w profesjonalnych restauracjach).

    Jeśli natomiast chodzi o funkcjonalność samej płyty, to obecnie masz do dyspozycji tzw. płyty suwakowe. Chociażby electrolux takie robi. Masz do wyboru suwakami powierzchnię i moc pod konkretny garnek. Możesz powierzchnią grzejną sterować dowolnie i nawet największy garnek zmieści ci się na "palniku".

    Dodatkowo przygotowywanie posiłków na wyspie jest o tyle wygodnie, że można wyspę połączyć od razu z funkcją jadalni, czyli ustawić po drugiej stronie hokery dla domowników.

  12. #12

    Domyślnie

    Zaintrygowales mnie ta płyta suwakowa.Mozesz pokazać jak to wyglada - jestem przed zakupem sprzętów kuchennych chętnie zweryfikuje swoje wcześniejsze wybory.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jamejski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-576
    Posty
    21

    Domyślnie

    Chodzi Ci o taką płytę która bezpiecznie da się zasunąć blatem?

  14. #14

    Domyślnie

    Półwysep? Ktoś wytłumaczy co to jest?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wpisz sobie w google

  16. #16

    Domyślnie

    A nie może ktoś wytłumaczyć? Bo google pokazuje mi to co miałem akurat na geografii

  17. #17

    Domyślnie

    Zalety polwyspu z plyta indukcyjna:
    - moze skutecznie wydluzyc najwazniejszy blat roboczy w kuchni (miedzy zlewozmywakiem a plyta), oczywiscie to zalezy od ukladu kuchni ale czesto przesuniecie plyty na polwysep daje duzy odcinek blatu
    - wieksza interakcja z pozostalymi domownikami w czasie gotowania, w czasie spotkan rodzinnych/imprez nie musimy opuszczac towarzystwa

    Wady:
    - glowna wada to widoczny balagan i rozgardiasz, taka kuchnia najlepiej wyglada gdy jest caly czas bardzo uporzadkowana
    - polwysep z punktu wypoczynkowego/goscinnego (tym bardziej jesli mamy zamiar dostawic do niego wysokie krzesla lub hokery) zmienia nam sie w obszar typowo roboczy a nad blatem zamiast jakiegos fajnego oswietlenia musimy powiesic okap ( chociaz sa okapy, ktore potrafia wygladac bardzo elegancko, jednak niestety idzie to w parze z ich cena)

    Ja w swojej kuchni nie zdecydowalam sie na to rozwiazanie ale gdybym miala wszystko przemyslec jeszcze raz to kto wie? Mysle, ze to dobry pomysl i w duzej mierze zalezy od tego co sie komu podoba.

  18. #18

    Domyślnie

    Czyli półwysep, o którym mowa nie jest zbyt praktyczny - wynika to z większej ilości wad niż zalet. Czyli wychodzi na to, ze lepiej mieć samą płytę indukcyjną bez tego półwyspu. Tak jeszcze nawiązując do tematu, jakie płyty indukcyjne są dobre?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Straho Zobacz post
    A nie może ktoś wytłumaczyć? Bo google pokazuje mi to co miałem akurat na geografii
    Wpisz "kuchnia z półwyspem". Wyspa kuchenna to szafki na środku pomieszczenia, które można obejść dookoła. Półwysep jednym bokiem(krótszym) jest przystawiony do ściany lub do innych szafek więc można do niego podejść z pozostałych trzech stron.

  20. #20

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140928_172710.jpg
Wyświetleń:	918
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	281991

    ja mogę polecić moje rozwiązanie, super się sprawuje i zasłania - zdejmowana skrzynio donica, a od strony kuchni półeczka. A wyspa czy półwysep dla mnie nie ma wad. Okap wyspowy tez wcale nie musi być drogi, ja kupiłam zwykły podszafkowy za 250 zł i obudowałam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony