dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 104
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie wiem czemu tak nadajecie na satela, może przeskok cenowy jest nie do zniesienia. Jakieś chyba z 14 lat temu (zaraz jak weszła do sprzedaży CA-64 poprzednik integry), zrobiłem proste funkcje logiczne jak sterowanie ciepła wodą,
    Stosowałeś jakieś inne systemy zarządzania budynkiem?
    Pewnie nie, a ja i kilka osób na tym forum próbowaliśmy zrobić na satelu coś co jest standardem w ID.
    Owszem przy pomocy Integry spokojnie włączysz światło i je wyłączysz, ale załączanie po zmroku lub wyłączanie przed świtem, to już filozofia. Chyba, że co kilka tygodni będziesz bawił się timerami, bo integra jakimś cudem nie ma do tej pory zegara astronomicznego.

    wystarczy jeden manipulator, resztę załatwiają tablety i telefony z aplikacją satela co bardzo obniża koszty (np. bramę garażową można otworzyć bez użycia pilota i to z dużo dalszej odległości aby nie tracić czasu na czekanie aż się otworzy (oczywiście w godzinach wieczornych automatycznie zapalą się światła przed jak i w garażu) i nie potrzeba też dodatkowego manipulatora w garażu do rozbrojenia alarmu tylko też się to robi z wirtualnego manipulatora na telefonie - oczywiście można to zrobić też razem z otwieraniem bramy jednym naciśnięciem przycisku, to samo dotyczy oświetlenia - nie potrzebne są nawet włączniki bo można z aplikacji włączać/wyłączać wszystko.
    Masz sterowanie przez smartfon i tablet? Ja również i to od kilku lat. Ile razu użyłem w potrzebie, pewnie poniżej 10 razy.
    Otwieranie bramy wjazdowej smartfonem? Mam, ale NIGDY nie użyłem, bo jest niewygodne, a mam to zrobione na Homeserverze 3 Giry, czyli topowo
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 27-10-2014 o 09:47
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Masz sterowanie przez smartfon i tablet? Ja również i to od kilku lat. Ile razu użyłem w potrzebie, pewnie poniżej 10 razy.
    Otwieranie bramy wjazdowej smartfonem? Mam, ale NIGDY nie użyłem, bo jest niewygodne, a mam to zrobione na Homeserverze 3 Giry, czyli topowo
    Otwieranie bramy smartfonem akurat używam częściej niż pilotem, bo telefon jest w zestawie głośnomówiącym i zawsze jest na wierzchu i działa z dużo większej odległości, a pilot zawsze gdzieś się zawieruszy. Po drugie otwierając telefonem widzę od razu czy jest ktoś w domu i nie muszę lecieć do manipulatora tylko zrobię to z samochodu.
    Odnośnie zegara astronomicznego to jest to trochę problem i dziwię się że jeszcze tego nie wprowadzili (chociaż synchronizacja zegara systemowego po sieci dodali), ja radzę sobie w taki sposób że montuje 2szt. zmierzchówek (jedna do oświetlenia wewnętrznego- załącza się wcześniej, druga do oświetlenia zewnętrznego - załącza się później).
    Satel jest dobrym rozwiązaniem do jak to autor tematu nazwał fajnie domu "lekko inteligentnego" gdzie nie potrzeba jakiś bardzo skomplikowanych sterowań chociaż podejrzewam że większość funkcji da się zrealizować tańszym kosztem mając do tego i tak potrzebny i certyfikowany system alarmowy.

    Odnośnie wyjść to spokojnie integra 128 powinna wystarczyć na nieduży dom (64 wyjścia fizyczne do sterowania i 64 zostaje na wirtualne równania), jest już w sprzedaży integra 256 jakby ktoś chciał więcej wyjść/wejść.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Otwieranie bramy smartfonem akurat używam częściej niż pilotem, bo telefon jest w zestawie głośnomówiącym i zawsze jest na wierzchu i działa z dużo większej odległości, a pilot zawsze gdzieś się zawieruszy. Po drugie otwierając telefonem widzę od razu czy jest ktoś w domu i nie muszę lecieć do manipulatora tylko zrobię to z samochodu.
    Ja mam telefon zawsze w którejś kieszeni, pilota nie mam, bo bramę otwieram mrugając światłami.
    Satel jest dobrym rozwiązaniem do jak to autor tematu nazwał fajnie domu "lekko inteligentnego" gdzie nie potrzeba jakiś bardzo skomplikowanych sterowań chociaż podejrzewam że większość funkcji da się zrealizować tańszym kosztem mając do tego i tak potrzebny i certyfikowany system alarmowy.
    A co to za inteligencja opuścić rolety przy uzbrajaniu i podnieść przy rozbrajaniu.
    Inteligencja jest wtedy, gdy dom uzna, że powinien podnieść rolety lub zostawiać je zamknięte, bo użytkownik za chwilę będzie je musiał "RĘCZNIE" opuścić.
    Odnośnie wyjść to spokojnie integra 128 powinna wystarczyć na nieduży dom (64 wyjścia fizyczne do sterowania i 64 zostaje na wirtualne równania), jest już w sprzedaży integra 256 jakby ktoś chciał więcej wyjść/wejść.
    Od razu widać, że nigdy tego nie robiłeś. Integra 128 przy 15 indywidualnych roletach z "czelendża" jest za mała, nawet gdyby miała służyć tylko do sterowania roletami z zadania.
    Zadanie z"czelendża" jest dość prymitywne i w przypadku żaluzji zamiast rolet, nawet integra 256 polegnie na dzień dobry.

    PS.

    Z żaluzjami nie poradzi sobie nawet zapowiadana integra 512.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 29-09-2014 o 20:26
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ja mam telefon zawsze w którejś kieszeni, pilota nie mam, bo bramę otwieram mrugając światłami.

    A co to za inteligencja opuścić rolety przy uzbrajaniu i podnieść przy rozbrajaniu.
    Inteligencja jest wtedy, gdy dom uzna, że powinien podnieść rolety lub zostawiać je zamknięte, bo użytkownik za chwilę będzie je musiał "RĘCZNIE" opuścić.

    Od razu widać, że nigdy tego nie robiłeś. Integra 128 przy 15 indywidualnych roletach z "czelendża" jest za mała, nawet gdyby miała służyć tylko do sterowania roletami z zadania.
    Zadanie z"czelendża" jest dość prymitywne i w przypadku żaluzji zamiast rolet, nawet integra 256 polegnie na dzień dobry.

    PS.

    Z żaluzjami nie poradzi sobie nawet zapowiadana integra 512.
    Nie ma problemu abym zrobił sobie otwieranie bramy mrugając światłami, tylko jak wcześniej pisałem musiałbym mrugać już kilkaset metrów wcześniej aby brama zdążyła się otworzyć, ale takiego zasięgu nie ma pilot, po drugie inni kierowcy/sąsiedzi patrzyli by na mnie jak debila, bo myśleli by że stoi gdzieś drogówka.

    Odnośnie żaluzji to po co system ma myśleć za mnie kiedy ma mi żaluzje otworzyć i nie potrzebuje do tego zegara astronomicznego tylko wystarczy czujnik zmierzchowy i przedział czasowy na jednym timerze, po drugie jak coś robiłeś na Integrze (bo wydaje mi się że znasz ją tylko z opowiadań) , nie robisz 15 równań logicznych dla 15 żaluzji tylko jeden schemat dla określonego zadania i dodajesz jako sumę do każdej rolety.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie żaluzji to po co system ma myśleć za mnie kiedy ma mi żaluzje otworzyć i nie potrzebuje do tego zegara astronomicznego tylko wystarczy czujnik zmierzchowy i przedział czasowy na jednym timerze, po drugie jak coś robiłeś na Integrze (bo wydaje mi się że znasz ją tylko z opowiadań) , nie robisz 15 równań logicznych dla 15 żaluzji tylko jeden schemat dla określonego zadania i dodajesz jako sumę do każdej rolety.
    Zadanie to zadanie, nie było mowy o grupowaniu. Zadanie było przykładem, że przy 15 funkcjach logicznych tak banalnych jak sterowanie roletami, Integra się wyłoży.
    Ale jak chcesz możemy znaleźć 15 różnych funkcji o podobnym stopniu złożoności i efekt będzie dokładnie taki sam.

    Potrzebuje zegara astronomicznego, bo np rolety od drzwi tarasowych czy sypialni zamkną się dużo później niż pozostałe, a oświetlenie tarasu może oszukiwać czujnik zmierzchu.

    Zwykły timer jest do d*py, bo co kilka tygodni, trzeba tracić czas na korekty, a to akurat pokazuje raczej debilizm systemu, a nie inteligencję.


    PS.
    po drugie jak coś robiłeś na Integrze (bo wydaje mi się że znasz ją tylko z opowiadań) ,
    Nie ma znaczenia co ja robiłem na integrze i czy ją znam z opowiadań. Miałeś wykonać zadanie, o ile potrafisz i podać ile wyjść zostanie zużytych., a nie oceniać moje doświadczenie i wiedzę na temat central Satela.

    Jak chcesz wiedzieć, to bodajże w 2003 roku zrobiłem pierwsze gadająco-dzwoniące szambo na CA64

    Z satela znam tylko dwie centralki Integra 64 i 128, i starą CA64
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 29-09-2014 o 21:43
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Zadanie to zadanie, nie było mowy o grupowaniu. Zadanie było przykładem, że przy 15 funkcjach logicznych tak banalnych jak sterowanie roletami, Integra się wyłoży.
    Ale jak chcesz możemy znaleźć 15 różnych funkcji o podobnym stopniu złożoności i efekt będzie dokładnie taki sam.

    Potrzebuje zegara astronomicznego, bo np rolety od drzwi tarasowych czy sypialni zamkną się dużo później niż pozostałe, a oświetlenie tarasu może oszukiwać czujnik zmierzchu.

    Zwykły timer jest do d*py, bo co kilka tygodni, trzeba tracić czas na korekty, a to akurat pokazuje raczej debilizm systemu, a nie inteligencję.


    PS.


    Nie ma znaczenia co ja robiłem na integrze i czy ją znam z opowiadań. Miałeś wykonać zadanie, o ile potrafisz i podać ile wyjść zostanie zużytych., a nie oceniać moje doświadczenie i wiedzę na temat central Satela.

    Jak chcesz wiedzieć, to bodajże w 2003 roku zrobiłem pierwsze gadająco-dzwoniące szambo na CA64

    Z satela znam tylko dwie centralki Integra 64 i 128, i starą CA64
    Odnośnie rolet to jeżeli tak znasz się na integrze to nie dziwię się że piszesz o grupowaniu, bo widać że nie masz o niej pojęcia (robi się algorytm dla danej reakcji i przypisuje każdej rolecie niezależnie co nie ma nic wspólnego z grupowaniem i nie zajmuje x15 wyjść).

    99% ludzi nie potrzebuje aby rolety drzwi tarasowych zamykały się później niż inne, po drugie inteligentny dom powinien powinien zachowywać się w sposób przewidywalny i taki aby można przewidzieć jego zachowanie a nie np. każda żaluzja żyje własnym życiem i otwiera się kiedy chcę.

    Odnośnie timerów przy sterowaniu np. oświetleniem/żaluzjami służą do wskazania zakresu pory dnia, resztę wykonuje czujnik zmierzchowy i do tego wcale nie nadaję się zegar astronomiczny (po co ma gasić światło o określonej z dokładnością sekundzie jak na zewnątrz jest pochmurnie i ciemno).

    Odnośnie zadania to nie szkoła abym pisał równania logiczne które do niczego się nie przydadzą i tak nie będziesz je w stanie ocenić, bo widać po poprzednich postach że nie masz o tym zielonego pojęcia, po drugie nad wszystkimi rozwiązaniami przy programowaniu nie trzeba nawet się wysilać, bo są gotowe rozwiązania na innym forum i wystarczy ściągnąć równanie logiczne i wstawić swoje dane. Po trzecie ja nie muszę robić gadających szamb jak ty na CA64 bo to nie jest moje źródło utrzymania, także nie muszę niezorientowanym inwestorom obrzydzać satela integry bo mogę stracić potencjalnego klienta na super inteligentny system za który mogę przeżyć z kilka miesięcy.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 29-09-2014 o 23:10

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie rolet to jeżeli tak znasz się na integrze to nie dziwię się że piszesz o grupowaniu, bo widać że nie masz o niej pojęcia (robi się algorytm dla danej reakcji i przypisuje każdej rolecie niezależnie co nie ma nic wspólnego z grupowaniem i nie zajmuje x15 wyjść).
    Wróć do podstawki do 4 klasy, tam na matematyce poznasz określenie zbiór. Jest to podstawa grupowania.

    99% ludzi nie potrzebuje aby rolety drzwi tarasowych zamykały się później niż inne, po drugie inteligentny dom powinien powinien zachowywać się w sposób przewidywalny i taki aby można przewidzieć jego zachowanie a nie np. każda żaluzja żyje własnym życiem i otwiera się kiedy chcę.
    Coś ci się pomyliło.
    Nieznasz potrzeb 99% ludzi.
    Pokazałeś tylko, że używając integry 99% ludzi nie będzie w stanie zrealizować swoich potrzeb.
    Dlaczego 99% użytkowników integry jak centrali sterującej ich domem, będzie niezadowolona?
    Ponieważ albo tacy magicy jak ty nie potrafią tego zrobić, albo nie będą chcieli tego zrobić, bo szkoda im czasu.
    Wielokrotnie programowałem integry po instalatorach, którzy nawet opisy robili przy pomocy klawiatury, bo nie mają laptopa.
    Parę razy nawet poprawiałem systemy, nie tylko na integrze, gdzie intalatator zrobił wszystko TYLKO na wejściach NC, bo po co tracić czas na rezystorki. Po co podłączać styki sabotażowe, przecież to zwykłą strata czasu.
    Po co realizować fantazje inwestora jak np. gadające szambo, skoro można mu to wybić z głowy.

    Odnośnie zadania to nie szkoła abym pisał równania logiczne które do niczego się nie przydadzą i tak nie będziesz je w stanie ocenić, bo widać po poprzednich postach że nie masz o tym zielonego pojęcia,
    Prościej jest napisać zdanie o 15 roletach niż wymyślać i opisywać 15 różnych scenariuszy. Ale jak widać dla niektórych nawet jeden scenariusz pomnożony przez 15, to za dużo.
    Zadanie pokazuje, że Integra nie nadaje się do zaawansowanego sterowania, którego nigdy nie robiłeś. I tyle.
    Zadanie nie polegało na tym jak to zrobić, tylko ILE ZUŻYJEMY wyjść.
    Dodatkowo w integrze po zaprogramowaniu bardziej złożonej logicznej funkcji, po tygodniu nie będziemy w stanie dojść o co chodzi. To akurat wiem bo po wejściu modułu KNX, robiłem bardzo wydumane funkcje. Bez dokumentacji papierowej kilkanaście minut na ewentualne rozszyfrowanie o co chodzi w tylko jednym algorytmie. Np. dlaczego w tym algorytmie oprócz wyjść 67,68,69, mamy wyjścia 120 i 122. A mamy je dlatego, że była dodana jakaś funkcja, a wyjścia 70 71 zostały zużyte wcześniej do jakiejś innej funkcji.
    Generalnie czym więcej funkcji tym większy pierd*olnik, a jak nie daj boże chcemy coś zmienić, to po prostu makabra.

    po drugie nad wszystkimi rozwiązaniami przy programowaniu nie trzeba nawet się wysilać, bo są gotowe rozwiązania na innym forum i wystarczy ściągnąć równanie logiczne i wstawić swoje dane.
    To dlaczego nie wstawiłeś danych o 15 roletach? Miałbyś gotowy wynik. Który potwierdziłby tylko, że integra 128 jest za mała.

    Po trzecie ja nie muszę robić gadających szamb jak ty na CA64 bo to nie jest moje źródło utrzymania,
    Zawsze lubię jak pouczają mnie ignoranci.
    Zresztą to widać, że nie masz bladego pojęcia o możliwościach ID, a tym bardziej o zaprogramowaniu go.
    także nie muszę niezorientowanym inwestorom obrzydzać satela integry bo mogę stracić potencjalnego klienta na super inteligentny system za który mogę przeżyć z kilka miesięcy.
    Naprawdę uważasz, że stać mnie na stratę czasu na inwestora, który chciałby abym mu zrobił inteligentny dom na integrze?
    Naprawdę myślisz, że jakikolwiek inwestor, kiedykolwiek zasugerował mi wykonanie ID na satelu?
    Naprawę uważasz, że ktoś kto naczytał się o ID na integrze na różnych forach przyjdzie do mnie, abym mu zrealizował jego "wizje"?
    99% moich klientów wie jakiej firmy ma telewizor, z 60% wie jakiej firmy serwer zarządza ich domem i 99% procent nie ma bladego pojęcia jaką ma centralkę alarmową.
    Posiadanie integry satela, to nie jest jakiś prestiż czy powód do dumy.

    PS.
    Swoimi postami i odkręcaniem kota ogonem, świetnie pokazujesz jakie są "możliwości" integry w zarządzaniu TYLKO lekko inteligentnym domem.
    Pokazujesz też, że Raspberry Pi za 200 zł plus ze dwa moduły we/wy po 200 zł, spokojnie załatwią intergę.
    Dla Raspberry Pi zadanie z 15 roletami czy żaluzjami, to pikuś i nawet nie zauważy, że ma tak rozbudowaną funkcjonalność. Oczywiście czytelność algorytmów na Raspberry bezcenna.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-09-2014 o 07:15
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie chcę mi się już tracić czasu na polemizowanie z tobą czy satel nadaje się do lekko inteligentnego domu do ja wiem swoje ty swoje. Nie dziwie się też instalatorom jak w cenniku ujęli zaprogramowanie centrali alarmowej za 100zł, a inwestor chcę aby mu zaprogramowali wymyślne równania matematyczne i podłączenie do systemu innych urządzeń w ramach tej ceny. Ciekawe czy ty to robisz charytatywnie? Znowu nie podłączenie sabotażu i nie sprametryzowanie linii uważam za partactwo, bo to nie zajmuje wcale dużo czasu więcej.
    Z tego co się orientuje ze zwykłą elektryką i systemem alarmowym w średnim domu powinno się zamknąć w kwocie 10.000 - 15.000zł na gotowo , domy inteligentne to kwoty powyżej 50.000zł i właśnie pomiędzy tymi kwotami jest pole do popisu dla integry która instalacja powinna się zamknąć z elektryką do 20.000zł (bo podstawy systemu alarmowego integry już są).
    Ciekawe czy ty w tej kowcie do 20000zł jesteś w stanie się zmieścić z kompletną elektryką, certyfikowanym systemem alarmowym i lekko inteligentnym domem chociażby na cytowanym przez ciebie Raspberry Pi (sterowanie oświetleniem zewn./wewn., roletami, bramy, ogrzewaniem i jeszcze kilkoma urządzeniami elektrycznymi wskazanymi przez inwestora).
    Zastanawiam się czy masz jakieś rozwiązanie dla kwoty między

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ciekawe czy ty w tej kowcie do 20000zł jesteś w stanie się zmieścić z kompletną elektryką,
    A co to znaczy kompletna elektryka?
    Jedna różnicówka na cały dom, 1 bezpiecznik 10A na oświetlenie, jeden 16 A na gniazda. Polskie włączniki po 4 zł i jedna lampa w pomieszczeniu, to będzie już kompletna elektryka czy muszę jeszcze coś dodać?
    certyfikowanym systemem alarmowym i lekko inteligentnym domem chociażby na cytowanym przez ciebie Raspberry Pi (sterowanie oświetleniem zewn./wewn., roletami, bramy, ogrzewaniem i jeszcze kilkoma urządzeniami elektrycznymi wskazanymi przez inwestora).
    Zastanawiam się czy masz jakieś rozwiązanie dla kwoty między
    Zrobię wycenę dla domu 140m2, a w nim:
    PARTER
    • kuchnia + jadalnia
    • salon
    • mały pokój
    • łazienka
    • korytarz,

    PIĘTRO:
    • pokój 1
    • pokój 2
    • pokój 3
    • łazienka

    W domu?
    • sterowanie oświetleniem
    • sterowanie ogrzewaniem
    • sterowanie roletami
    • sterowanie kamerami
    • jakieś czujniki dobierzemy
    • elektrozawory


    Wycena
    centralka: Raspbery Pi + linknx =350 zł
    _________Port IP KNX = 1300 zł
    _________ Zasilacz KNX 500mA = 300 zł
    _________ Program do zaprogramowania instalacji ETS4 lite = 366 zł
    _________ Przewód KNX 100m = 205 zł

    Suma: 2521 zł

    sterowanie światłem:
    10 obwodów czyli 2x8 wy 16A= 620 zł

    Ogrzewanie podłogowe
    : 6 stref - parter
    Ogrzewanie centralne: 5 grzejników - piętro
    2*8 wy MDT=1651 zł
    Elektrozawory 11 szt=715 zł

    Suma: 2366 zł

    Sterowanie roletami:

    ok. 14 rolet zewnętrznych:

    2*8 rolet=1600zł

    Sterowanie kamerami

    3x kamera IP = 3*500zł = 1500 zł

    Czujniki

    - 1x dymu = 70zł
    - 3x zalania = 3*61=183
    - tlenku węgla + integracja z systemem = 125zł
    - 4x ruchu = 4*24 = 96 zł
    Zasilacz 12V 1A = 10zł
    moduły 2*8we KNX = 400 zł

    SUMA: 884 zł

    Elektrozawór

    -odcinający dopływ wody ok. 255 zł
    -odcinający dopływ gazu ok. 365 zł

    SUMA: 620 zł

    Sterowanie z włączników na ścianie:
    (podłączamy pod dowolne włączniki dzwonkowe lub dwustanowe)
    Podstawowe funkcje:
    - Niezależne przełączanie 4 kanałów,
    - Możliwość podłączenia 4 LED jako status przycisku,
    - Funkcje przycisku:
    - załącz/wyłącz
    - funkcja ściemniacza
    - sterowanie żaluzjami
    - natężenie oświetlenia
    - numer sceny
    - wartość temperatury 0-40 °C
    - wartość natężenia oświetlenia 0-1500 lux

    Suma : 10 szt.=2000 zł

    Rozdzielnia 100 mod na bezpieczniki i moduły KNX=211 zł

    RAZEM: 12322 NETTO
    + 8% lub 23% VAT (w zależności od tego kto montuje - firma, prv)
    = 13308 zł BRUTTO lub 15156 zł BRUTTO

    Dodatkowo z każdego zespołu włączników na ścianie możemy zrealizować 6 różnych funkcji w przypadku KNX
    Możemy też z każdego z tych punktów uzyskać informację o 4 dowolnych zdarzeniach dzięki 4 LED-om

    I będzie to koszt INTELIGENTNEGO DOMU, a nie Dawna.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #30

    Domyślnie

    Czyli mamy 15.000zł tylko bez elektryki (o elektryce myślałem jak przynajmniej 4szł różnicówki i z 20szt "S" + zabezpieczenie przepięciowe + sygnalizacja + wyłącznik główny).
    Od ceny można też odjąć sterowanie ogrzewaniem (bo to i tak trzeba zrobić, a koszty wciągnąć do hydrauliki).
    System alarmowy strasznie ubogi (tylko 4szł jakiś tanich czujników), żadnych kontaktronów na oknach/drzwiach, brak podtrzymania zasilania, sygnalizatorów.
    Jakie sterowanie kamerami?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Czyli mamy 15.000zł tylko bez elektryki (o elektryce myślałem jak przynajmniej 4szł różnicówki i z 20szt "S" + zabezpieczenie przepięciowe + sygnalizacja + wyłącznik główny).
    Okablowanie 230V zarówna dla KNX jak i dla domu sterowanego integrą jest identyczne, więc koszt są pominięte.
    Okablowanie sterująca(niskonapięciowe) w wersji KNX jest sporo tańsze, gdyż mamy magistralę komunikacyjną, co w praktyce oznacza, żę na taki domek mogę zużyć 50 do 70 metrów przewodu KNX, cena 1,40-1,50 zł/m +VAT
    Dodatkowo montaż osprzętu KNX jest prostszy, szybszy i bezproblemowy.
    Rozbudowa funkcjonalności też bez problemowa.
    Od ceny można też odjąć sterowanie ogrzewaniem (bo to i tak trzeba zrobić, a koszty wciągnąć do hydrauliki).
    A dlaczego? Przecież Integra podobno nadaje się do lekko inteligentnego domu.
    Owszem koszty możemy wyciągnąć, ale z PRAWDZIWEGO powodu - integra nie potrafi sterować podłogówką.
    System alarmowy strasznie ubogi (tylko 4szł jakiś tanich czujników), żadnych kontaktronów na oknach/drzwiach, brak podtrzymania zasilania, sygnalizatorów.
    Centrala i czujki są w obu przypadkach IDENTYCZNE więc je pominąłem. Cena programowania centrali dużo niższa i prostsza w przypadku KNX-a

    Jakie sterowanie kamerami?
    A jakie chcesz. W zasadzie dowolne kamery IP.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #32

    Domyślnie

    Maher : obojętnie jaki będzie wynik Waszej dyskusji polecam Ci obejrzeć systemy ID i ich zaawansowaną logikę.
    Nawet użycie do tego maliny daje przeogromne możliwości, wielokrotnie większe niż Satel.
    Obejrzyj sobie domoticz, jeedom, openhab. Stracisz trochę czasu ale obiecuje że z dużą korzyścią dla Ciebie i Twoich klientów.
    Jako małą zajawkę, odpowiem za dendrytysa na pytanie : "Jakie sterowanie kamerami?"
    Sterowanie po IP z możliwością użycia :
    - PTZ
    - wykrywanie ruchu ( z obrazu)
    - wysyłanie powiadomień z multimediami na mail/serwer ... na skutek dowolnych zdarzeń wynikających ze stanów czujników/modułów
    - rozpoznawanie twarzy
    - rozpoznawanie poleceń wydawanych do mikrofonu kamery
    - przerzucanie obrazu na TV w pomieszczeniach gdzie ktoś jest
    - użycie kamer jako videofurtki z przerzucaniem obrazu na smartfona, na skutek naciśnięcia dzwonka...
    ...
    Jeszcze raz polecam poświęcić na to trochę czasu, bo naprawdę warto.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Okablowanie 230V zarówna dla KNX jak i dla domu sterowanego integrą jest identyczne, więc koszt są pominięte.
    Czyli trzeba doliczyć koszty elektryki
    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Okablowanie sterująca(niskonapięciowe) w wersji KNX jest sporo tańsze, gdyż mamy magistralę komunikacyjną, co w praktyce oznacza, żę na taki domek mogę zużyć 50 do 70 metrów przewodu KNX, cena 1,40-1,50 zł/m +VAT
    Piszesz też o zwykłych włącznikach dwu-przyciskowych i do nich trzeba pociągnąć normalną instalacje niskonapięciową

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    A dlaczego? Przecież Integra podobno nadaje się do lekko inteligentnego domu.
    Owszem koszty możemy wyciągnąć, ale z PRAWDZIWEGO powodu - integra nie potrafi sterować podłogówką.
    Uważam że do sterowania ogrzewaniem, lepszym i tańszym rozwiązaniem jest to pozostawienie piecowi, a sterowanie ograniczyć do włączania i wyłączania stref dziennych/nocnych/po-za domem. Sterowanie siłownikami nie dość że jest kosztowne to siłowniki pobierają nie mało prądu i przy podłogówce nie jest wskazane długotrwałe wyłączanie całego obwodu - duża bezwładność.


    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Centrala i czujki są w obu przypadkach IDENTYCZNE więc je pominąłem. Cena programowania centrali dużo niższa i prostsza w przypadku KNX-a
    Ma ta twoja centrala/czujniki jakieś normy(certyfikaty) obowiązujące w polsce.
    Jakie ceny są identyczne jak w cenniku nic nie ująłeś - dokładasz gratis.

  14. #34

    Domyślnie

    Panie majster, wychodzi na to że uważasz za niepotrzebne wszystko czego nie rozumiesz lub nie umiesz zrobić...

    Rozumiem że mogłeś poczuć się lekko urażony gdy usłyszałeś że twojej prostej instalacji dużo brakuje do miana inteligentnej. Tyle że wycieczki na tematy cenowe czy funkcjonalne są całkowicie pobawione sensu. Inteligentny dom wychodzi ci drogo, ale przecież satel też jest drogim klockiem. Wystarczy ci jedna atmega albo dwie, robisz płytkę i zamykasz się poniżej stówy za cały kontroler. Do tego kilka kontaktronów, przekaźnik GSM i masz załatwiony alarm. Całe oświetlenie i wszystkie rolety łączysz na kilku stycznikach, do tego dorzucasz sobie zegar astronomiczny na szynę i masz wszystko za raptem kilka stówek. Po cholerę przepłacać fachowcom-alarmowcom co nawet atmegi nie potrafią zaprogramować?
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 01-10-2014 o 00:41

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Czyli trzeba doliczyć koszty elektryki
    Sam sobie dolicz. Koszty elektryki pod satela lub dowolny system w gwiazdę SĄ TAKIE SAME więc powinienneś wiedzieć. Chyba że grupujesz obwody pod styczniki, ale wtedy robisz sobie automatykę rodem z lat 80, a nie inteligentny dom.[/QUOTE]

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Piszesz też o zwykłych włącznikach dwu-przyciskowych i do nich trzeba pociągnąć normalną instalacje niskonapięciową
    KNXa kabluje się magistralnie, Satela i większość systemów "budżetowych" opartych o PLC kabluje się w gwiazdę. Okablowanie pod KNX jest tańsze niż pod "automatyzację" Satelem.

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Uważam że do sterowania ogrzewaniem, lepszym i tańszym rozwiązaniem jest to pozostawienie piecowi, a sterowanie ograniczyć do włączania i wyłączania stref dziennych/nocnych/po-za domem. Sterowanie siłownikami nie dość że jest kosztowne to siłowniki pobierają nie mało prądu i przy podłogówce nie jest wskazane długotrwałe wyłączanie całego obwodu - duża bezwładność.
    Wow. Masz dużo nadrabiania wiedzy. Specjalnie dla ciebie małe podstawy ogrzewania:
    1. Głównym i praktycznie jedynym zadaniem pieca jest pogrzanie wody do temperatury wynikającej z krzywej grzewczej.
    2. Sterowanie mieszaczami, siłownikami czy pracą pomp jest realizowane przez dodatkowe sterowniki i termostaty naścienne LUB przez zintegrowany system inteligentnego domu.
    3. Podstawowym zadaniem inteligentnego sterowania* ogrzewaniem jest nie tylko przechodzenie z trybu komfortowego na oszczędny ale też:
    a) automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury na jednolitym poziomie
    b) optymalizacja kosztów (nauka czasu nagrzewania stref, również w podłogówce)
    c) integracja dodatkowych instalacji (rolety jako izolacja, wykrycie otwarcia okien, zacienianie/dogrzewanie słońcem)
    4. Skąd ty wziąłeś te bzdury na temat elektrycznych głowic?

    *prosi się o nie czepianie semantyki przez innych mądrych majstrów na tym forum

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ma ta twoja centrala/czujniki jakieś normy(certyfikaty) obowiązujące w polsce.
    Jakie certyfikaty? Dotyczące alarmów czy automatyki? Bo Satel to jedynie alarmówka, jak chcesz certyfikowaną automatykę to tylko KNX i do tego w DUŻO wyższych cenach niż podał Dendrytus...

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jakie ceny są identyczne jak w cenniku nic nie ująłeś - dokładasz gratis.
    What?
    Ostatnio edytowane przez homelogic ; 01-10-2014 o 01:18

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Czyli trzeba doliczyć koszty elektryki
    Faktycznie, masz rację trzeba doliczyć. W przypadku domu opartego na satelu wykonanie instalacji 230V jest zbędne.
    Piszesz też o zwykłych włącznikach dwu-przyciskowych i do nich trzeba pociągnąć normalną instalacje niskonapięciową
    Naprawdę? Może podasz źródło tego rozwiązania, ponieważ ja, instalator KNX z kilkunastoletnim doświadczeniem, przeoczyłem to rozwiązanie a chętnie dokształcę się w tej materii.
    Do tej pory wydawało mi się, że podłączenie takiego włącznika
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	contentimage-WHS-1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	282365
    i takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja-living-space-w-systemie-abb-i-bus-eib-knx_5.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	282366

    to cztery druciki.
    Wydawało mi się też, że bezproblemowo mogę je zamieniać miejscami oraz zamienić z prostszych na bardziej skomplikowane i odwrotnie bez jakichkolwiek zmian w okablowaniu.
    Również zmiana funkcji czy dodanie ich do włącznika niestanowi żadnego problemu.

    Gdyby włącznik z pierwszego zdjęcia był tzw. dzwonkowy, to mogę nim zarówno włączać światło jak i je ściemniać.
    Chętnie poznam podobny algorytm dla satela.
    Chętnie też poznam algorytm dzięki któremu satel tak zastartuje światłem w sypialni, że gdy wstanę o drugiej w nocy to nie zostanę nim oślepiony.

    Uważam że do sterowania ogrzewaniem, lepszym i tańszym rozwiązaniem jest to pozostawienie piecowi,
    Nie ma znaczenia co uważasz, bo jak widać po kolejnych zdaniach nie masz ELEMENTARNEJ wiedzy o sterowaniu ogrzewaniem

    a sterowanie ograniczyć do włączania i wyłączania stref dziennych/nocnych/po-za domem.
    Chętnie poznam algorytm dla satel, aby mógł sterować np. 6 strefami w podany przez ciebie sposób.
    Chętnie poznałbym też orientacyjne koszty takiego rozwiązania na satelu, sam osprzęt.
    Chętnie też poznam ile wyjść przekaźnikowych i wirtualnych będziesz musiał wykorzystać. Podobno gotowce znajdziesz w internecie.
    Właśnie pokazałeś, że nigdy nie robiłeś czegoś takiego na satelu, ale gdzieś coś czytałeś o czujniku temperatury do satela.

    Sterowanie siłownikami nie dość że jest kosztowne to siłowniki pobierają nie mało prądu
    ILE?
    Moje praktycznie nie pobierają prądu, bo są NC. Rocznie jeden zużywa prądu za mniej niż 1,50 i to brzy ostrej zimie.

    i przy podłogówce nie jest wskazane długotrwałe wyłączanie całego obwodu - duża bezwładność.
    A kto powiedział, że w sterowaniu podłogówką wyłącza się cokolwiek na długo?
    O ile wiem to każda podłogówka w KNX raz na 2 tygodnie niezależnie od pory roku odpala się, aby przepompować wodę w układzie i rozruszać siłowniki.
    I może przestań bredzić o bezwładności podłogówki, bo jej nie masz, a ja mam i sobie nią z powodzeniem steruję.

    Ma ta twoja centrala/czujniki jakieś normy(certyfikaty) obowiązujące w polsce.
    Do wyboru do koloru Satel integra, Paradox EVO, Ademco Galaxy i w ch*j inych.

    Chętnie poznam skąd użytkownik domu sterowanego satelem weźmie jakikolwiek certyfikat i jakim cudem będzie spełniam jakiekolwiek normy w sterowaniu ID, tym bardziej, że normą nie tylko europejską w tej kwestii jest KNX, a satel jak na razie nie ma jakichkolwiek certyfikatów KNX.
    Nie wiedziałem też, że wystarczy mieć certyfikowane podzespoły, aby całość miała jakikolwiek certyfikat.

    Jakie ceny są identyczne jak w cenniku nic nie ująłeś - dokładasz gratis.
    A jakie znaczenia ma ile ja zarabiam?
    Temat dotyczy możliwości, a nie moich zarobków.
    Ale jak chcesz wiedzieć to za samo zaprogramowanie tych 15 rolet z "czelendża" wziąłbym pewnie z 2 tys.

    PS.
    Maher to co wyprawiasz to jakiś intelektualny masochizm?
    Pokazywanie swoje niewiedzy cię jakoś podnieca?
    Myślisz, że ludzie zachwycą się twoim brekiem doświadczenia i elementarnej wiedzy i będą ci klaskać, bo twoje pomysły są co prawdą bezużyteczne czy wręcz niebezpieczne, ale są tanie?
    Jak widać z twoich postów większości rzeczy nie robiłeś, ale czytałeś, że ktoś, gdzieś podobno zrobił coś takiego, ale mimo to proponujesz, aby ludzie marnowali własny czas i pieniądze na twoje niesprawdzone rozwiązania.
    Ja w przeciwieństwie do ciebie staram się pokazywać i sugerować rozwiązania, które znam i przetestowałem.
    Przykładem jest skomplikowana logika na satelu. Można zrobić jako wariant przejściowy i tylko tyle.
    Po tygodniu czy dwóch nie jesteś w stanie bez dokumentacji papierowej dojść co zrobiłeś i z których we/wy korzysta dany algorytm. A co będzie po pół roku? A co będzie jak nie zrobiłeś dokumentacji albo się zawieruszyła?
    Można wykorzystać timer i niewiele więcej.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 01-10-2014 o 07:16
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Faktycznie, masz rację trzeba doliczyć. W przypadku domu opartego na satelu wykonanie instalacji 230V jest zbędne.

    Naprawdę? Może podasz źródło tego rozwiązania, ponieważ ja, instalator KNX z kilkunastoletnim doświadczeniem, przeoczyłem to rozwiązanie a chętnie dokształcę się w tej materii.
    Do tej pory wydawało mi się, że podłączenie takiego włącznika
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	contentimage-WHS-1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	282365
    i takiego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koncepcja-living-space-w-systemie-abb-i-bus-eib-knx_5.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	38,8 KB
ID:	282366

    to cztery druciki.
    Wydawało mi się też, że bezproblemowo mogę je zamieniać miejscami oraz zamienić z prostszych na bardziej skomplikowane i odwrotnie bez jakichkolwiek zmian w okablowaniu.
    Również zmiana funkcji czy dodanie ich do włącznika niestanowi żadnego problemu.

    Gdyby włącznik z pierwszego zdjęcia był tzw. dzwonkowy, to mogę nim zarówno włączać światło jak i je ściemniać.
    Chętnie poznam podobny algorytm dla satela.
    Chętnie też poznam algorytm dzięki któremu satel tak zastartuje światłem w sypialni, że gdy wstanę o drugiej w nocy to nie zostanę nim oślepiony.



    Nie ma znaczenia co uważasz, bo jak widać po kolejnych zdaniach nie masz ELEMENTARNEJ wiedzy o sterowaniu ogrzewaniem


    Chętnie poznam algorytm dla satel, aby mógł sterować np. 6 strefami w podany przez ciebie sposób.
    Chętnie poznałbym też orientacyjne koszty takiego rozwiązania na satelu, sam osprzęt.
    Chętnie też poznam ile wyjść przekaźnikowych i wirtualnych będziesz musiał wykorzystać. Podobno gotowce znajdziesz w internecie.
    Właśnie pokazałeś, że nigdy nie robiłeś czegoś takiego na satelu, ale gdzieś coś czytałeś o czujniku temperatury do satela.



    ILE?
    Moje praktycznie nie pobierają prądu, bo są NC. Rocznie jeden zużywa prądu za mniej niż 1,50 i to brzy ostrej zimie.



    A kto powiedział, że w sterowaniu podłogówką wyłącza się cokolwiek na długo?
    O ile wiem to każda podłogówka w KNX raz na 2 tygodnie niezależnie od pory roku odpala się, aby przepompować wodę w układzie i rozruszać siłowniki.
    I może przestań bredzić o bezwładności podłogówki, bo jej nie masz, a ja mam i sobie nią z powodzeniem steruję.


    Do wyboru do koloru Satel integra, Paradox EVO, Ademco Galaxy i w ch*j inych.

    Chętnie poznam skąd użytkownik domu sterowanego satelem weźmie jakikolwiek certyfikat i jakim cudem będzie spełniam jakiekolwiek normy w sterowaniu ID, tym bardziej, że normą nie tylko europejską w tej kwestii jest KNX, a satel jak na razie nie ma jakichkolwiek certyfikatów KNX.
    Nie wiedziałem też, że wystarczy mieć certyfikowane podzespoły, aby całość miała jakikolwiek certyfikat.



    A jakie znaczenia ma ile ja zarabiam?
    Temat dotyczy możliwości, a nie moich zarobków.
    Ale jak chcesz wiedzieć to za samo zaprogramowanie tych 15 rolet z "czelendża" wziąłbym pewnie z 2 tys.

    PS.
    Maher to co wyprawiasz to jakiś intelektualny masochizm?
    Pokazywanie swoje niewiedzy cię jakoś podnieca?
    Myślisz, że ludzie zachwycą się twoim brekiem doświadczenia i elementarnej wiedzy i będą ci klaskać, bo twoje pomysły są co prawdą bezużyteczne czy wręcz niebezpieczne, ale są tanie?
    Jak widać z twoich postów większości rzeczy nie robiłeś, ale czytałeś, że ktoś, gdzieś podobno zrobił coś takiego, ale mimo to proponujesz, aby ludzie marnowali własny czas i pieniądze na twoje niesprawdzone rozwiązania.
    Ja w przeciwieństwie do ciebie staram się pokazywać i sugerować rozwiązania, które znam i przetestowałem.
    Przykładem jest skomplikowana logika na satelu. Można zrobić jako wariant przejściowy i tylko tyle.
    Po tygodniu czy dwóch nie jesteś w stanie bez dokumentacji papierowej dojść co zrobiłeś i z których we/wy korzysta dany algorytm. A co będzie po pół roku? A co będzie jak nie zrobiłeś dokumentacji albo się zawieruszyła?
    Można wykorzystać timer i niewiele więcej.
    Jak zwykle wszystko przekręcasz i dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
    Ja pisałem że z całą elektryką i "lekko inteligentnym " domem opartym na sateli można zamknąć się w 20.000zł , u ciebie jest to 15.000 i elektryka jest zbędna. Tak samo nie widzę tych twoich 50-70m przewodu na cały dom. Odnośnie ogrzewania podłogowego to może ją masz, ale nie masz najmniejszego pojęcia jak powinno się nią ekonomicznie sterować, zresztą koszty 1,5zł jak ty to wyliczyłeś razy 25 pętli to dla ciebie żadne koszty plus dodatkowe koszty za nieumiejętne sterowanie, a to jest początek kosztów przy twoim inteligentnym domu, zresztą ja ktoś u ciebie wyda za elektrykę w inteligentnym domu powyżej 50.000zł to nie ma się co dziwić że koszty kilku tysięcy za jego utrzymanie będą robić na nim wrażenie.
    Tak jak wyżej pisałem BEZ ODZEWU.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Tak samo nie widzę tych twoich 50-70m przewodu na cały dom.
    UAHAHAHAH. Włąśnie udiowodniłeś poraz kolejny poziom SWOJEJ ignorancji. Nei ma znaczenia czego "nie widzisz", ponieważ FAKTY są takie, że można zrobić tej wielkości dom na 50-70 ma kabla magistralnego.

    Odnośnie ogrzewania podłogowego to może ją masz, ale nie masz najmniejszego pojęcia jak powinno się nią ekonomicznie sterować,

    [QUOTE]zresztą koszty 1,5zł jak ty to wyliczyłeś razy 25 pętli [/QUOTE
    Jakie 25 pętli?

    to dla ciebie żadne koszty plus dodatkowe koszty za nieumiejętne sterowanie,
    Udowodnij IGNORANCIE, że nie mam pojęcia o sterowaniu podłogowym i udowodnij, że tracę kasę.

    Jesteś po prostu ŻAŁOSNY i nie ukrywam, że bawi mnie to.

    a to jest początek kosztów przy twoim inteligentnym domu, zresztą ja ktoś u ciebie wyda za elektrykę w inteligentnym domu powyżej 50.000zł to nie ma się co dziwić że koszty kilku tysięcy za jego utrzymanie będą robić na nim wrażenie.
    Nie będę żądał od ciebie potwierdzenie tych kompletnych bredni, bo będziesz musiał złamać dane słowo:
    BEZ ODZEWU
    . A wszyscy woleliby abyś już skończył z tymi swoimi mądrościami.

    Tak jak wyżej pisałem BEZ ODZEWU.
    I chwała bogu najwyższemu co króluje w niebiesiech, że pozbyłem się kolejnego napuszonego, kompletnego ignoranta w tym wątku. AMEN.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    bo integra jakimś cudem nie ma do tej pory zegara astronomicznego.
    To wszystko kwestia kosztów. Taki zegar zajmuje pamięć, a tej w Integrze nie ma za dużo (a na dzisiejsze czasy to w zasadzie bardzo mało). Oczywiście jeśli ktoś chce samego bardzo prostego sterowania to Integra może mu wystarczyć. Przynajmniej na początek. A jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

    Szkoda tylko że niektórzy dostawcy wciskają nieświadomym użytkownikom Integrę jako system inteligentnego domu. Gdy jeszcze byłem na etapie wyboru systemu i byłem zupełnie zielony, oferowano mi Integrę jako rozwiązanie, które rzekomo potrafi zrobić 90% tego, co potrafią duże systemy. Dobrze że wtedy zapytałem człowieka, który znał i Integrę i inne rozwiązania i opowiedział mi o ograniczeniach.

    Teraz mam Integrę do alarmu a do automatyki inne rozwiązanie.

  20. #40

    Domyślnie

    @Marian_D : jaki wybrałeś system ID, bo nie pochwaliłeś się w końcu i na jakie kompromisy musiałeś się zgodzić ?

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony