dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 73
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.453 z 1453
  1. #1441

    Domyślnie

    Witam koledzy pozwoliłem sobie się podpiąć pod temat. Palę ekogroszekiem a raczej zaczynam paliłem do tej pory pelletem. Mam pytanie jakie ustawienia ustawić na piecu żeby zużycie było nie duże??? Piec mam firmy Ecoterm 15kw ze sterownikiem Titanic 1s i mam obecnie takie ustawienia:
    -czas podawania 10sec
    -czas między podaniami 1min
    -duchawa na 6
    -czas przerwy w podtrzymaniu 5min
    -Krotnosc 2
    Ale zauważyłem również że robią się spieki i to dość duże wstawię zdjęcia jak będę mógł. Prośba o jakieś ustawienia

  2. #1442

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    45 stopni, to nisko, powrót pewnie na poziomie 40 stopni lub niżej. Nie wiem jaki masz uklad, czy zawor trojdrogowy, czterodrogowy lub wymiennik, niemniej jednak przy zaworach termostatycznych ta temperatura może i powinna być wyższa. Ale twój kocioł i ty rządzisz
    W tej instalacji jest trochę chaosu. W niektórych pomieszczeniach mam zawory termostatyczne, w jednym pomieszczeniu mam sterownik pokojowy, sterujący przekaźnikiem który odłącza zasilanie pompy obiegowej ze sterownika kotła, gdy temperatura w pomieszczeniu jest za wysoka.

    Jednak mimo sterownika pokojowego, gdy mam za wysoką temperaturę na piecu, w mieszkaniu robi się gorąco, bo nawet bez włączonej pompy obiegowej robi się - słaby co prawda, ale mimo wszystko - obieg grawitacyjny.

    Mogę to przytłumić zaworem trójdrogowym - ale wtedy kocioł będzie pracować więcej w podtrzymaniu.

  3. #1443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Przez lata grzania i różnych sposobach prowadzenia kotła i instalacji - w poprzednim sezonie doszedłem do wniosku, że im prościej w instalacji tym ekonomiczniej, lepiej dla kotła i dla całości:

    - na grzejniki założyłem gazowe zawory termostatyczne ( jeden grzejnik bez termostatu),
    - pompa CO na kotle praca stała,
    - pompa CWU praca stała ale dałem mały przepływ do CWU 2m3 na h,
    - kocioł w trybie pracy ciągłej z zadaną 50 st C,
    - zawór trójdrożny na CO otwarty na maksa czyli bezużyteczny,


    Tak jest stabilnie i najlepiej - no w moim domu

  4. #1444

    Domyślnie

    Ze sterownika pokojowego zrezygnowałem, pompy chodzą non stop, temperaturę w pomieszczeniach reguluję termostatami. Uklad z wymiennikiem. Wg mnie wiekszy komfort cieplny niż przy pracy ze sterownikiem pokojowym, zużycie węgla podobne.

  5. #1445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Zagadaj do @Minertu - swego czasu miał nakładki na Brucera zmniejszającą otwór palnika - cegła wtedy nie będzie potrzebna a i zużycie spada - ja używam z powodzeniem od kilku lat.
    Ty wiesz co Ty pleciesz?
    Używasz nakładki od Minertu na Ekoenergii?

  6. #1446

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ty wiesz co Ty pleciesz?
    Używasz nakładki od Minertu na Ekoenergii?
    No tak z jakieś 5 może nawet 6 lat nie rozumiem Twojego zdziwienia. Palnik mam taki : https://www.domer.pl/palnik-slimakow...ocy-50-kw.html

  7. #1447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    No tak z jakieś 5 może nawet 6 lat nie rozumiem Twojego zdziwienia. Palnik mam taki : https://www.domer.pl/palnik-slimakow...ocy-50-kw.html
    Widzę że Ty nawet nie wiesz co masz w kotle.
    Pisałeś że masz Tilgnera EKR 25kW? w tych kotłach Tilgner montował palniki Ekoenergia ale 15/35 a nie 50kW to po pierwsze.
    Po drugie o ile się nie mylę to pisałeś gdzieś tutaj że palisz tym Tilgnerem 11 lat? tak?
    Nie chce mi się sprawdzać od kiedy Tilgner produkuje EKRy ale na pewno 11 lat temu Ekoenergia nie produkowała palników 50kW.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #1448

    Domyślnie

    To pewnie pawelo ma małą ekoenergię i , o ile mnie pamięć nie myli, minertu miał, (bo chyba już "wyszły") takie nakładki.

  9. #1449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Kiedyś małą ekoenergią nazywano palnik 15/25, w tym kotle powinna być 15/35 bo tak Tilgner wkładał, obecnie jest jeszcze mniejsza ekoenergia 10.

  10. #1450

    Domyślnie

    Pomieszanie z poplątaniem, moźna powiedzieć, niemniej jednak nakładka chyba coś daje.

  11. #1451

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzę że Ty nawet nie wiesz co masz w kotle.
    Pisałeś że masz Tilgnera EKR 25kW? w tych kotłach Tilgner montował palniki Ekoenergia ale 15/35 a nie 50kW to po pierwsze.
    Po drugie o ile się nie mylę to pisałeś gdzieś tutaj że palisz tym Tilgnerem 11 lat? tak?
    Nie chce mi się sprawdzać od kiedy Tilgner produkuje EKRy ale na pewno 11 lat temu Ekoenergia nie produkowała palników 50kW.
    No dobra nadal nie rozumiem z czym masz problem. Mam Brucera Ekoenergii z wkładką od Mienrtu i działa bardzo dobrze . Czy palnik ma 30kW czy 50 kW nie wiem jak kupowałem to był najmniejszy piec jaki produkował Tilgner . Dla mnie najważniejsze że działa i sporo piec oszczędza . Jak zamontowałem to parę lat temu tak od tego dnia tego nie ruszam , nawet nie próbuje odkręcać. A koledze proponowałem by zgadał do Minertu może te wkładki jeszcze ma nie ważne czy do "małej" czy "dużej" Ekoenergii ( nawet nie wiedziałem że były inne)...

  12. #1452
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dbh

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Dębica
    Posty
    123

    Domyślnie

    Mam problem ze spiekami
    Ustawienia
    Podawanie 5s
    Przerwa 65s
    Nadmuch 18% bez zadnej przesłony
    Temp CO 60 i kocioł dochodzi do tej temperatury dlatego wydłużałem przerwe od 45 co 5.
    Opał Czarna perła sucha.
    https://youtu.be/ek4vfrjFdp4
    Kamen Multi Plus 25KW
    Tech ST-480
    Dom ok 140m2 parter + poddasze
    6xPurmo CV
    Podlogowka ok 75m2
    Zawór 3D Honeywell

  13. #1453

    Domyślnie

    W spiekach żużlowych sporo niedopalonego grochu.
    Dodaj wapna, jesli to możliwe zmniejsz czas podawania. Warto chyba też częściej opróżniać popielnik.

Strona 73 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony