dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41

    Domyślnie

    Ja do każdego zlecenia daję gwarancję na 3-5 lat, a to już nie jest fucha, bo biorę za to większą odpowiedzialność.
    Chłopaki z mojej ekipy czasem biorą sobie wolne soboty, bo mają jakąś fuchę. Często gęsto wychodzi im po 200zł na głowę (3).
    Z przygotowaniem podbudowy, itd. W ciemno mógłbym wystawić gwarancję za taką fuchę, bo znają się na robocie i wiem, że nie odwalą fuszerki.
    Wiedzą, że jak zrobią dobrze, to będzie następna i następna. Klient najlepszą reklamą.

    Również poprawiam, albo kończę po ekipach robiących na "40%". Jest nawet Pan W. po którym już chyba wszystkie firmy w okolicy poprawiały

    Małe porównanie.
    Cena m3 betonu to ok 150zł Na wjazd potrzeba ok 6m3
    Cena kostki przemysłowej (6cm) zimą 15zł m2 (i taniej) przy tak małej ilości spokojnie można kupić. W zeszłą zimę po 9zł brałem, ale dużo większe ilości.
    Jakby tego nie liczyć wychodzi praktycznie to samo.
    Wykonanie podbudowy taki sam koszt. Jaki koszt wykonania? Najlepiej samemu
    Moim zdaniem lepiej kłaść kostkę.

  2. #42

    Domyślnie Betonowy podjazd

    Co powiecie o betonowych podjazdach? Macie z tym jakieś doświadczenia?
    Planuję wykonać 120m2 podjazd betonowy z drogi do garażu i domu. Grunt rodzimy piasek. Chcę nawieźć i zagęścić
    - 25cm kruszywa 0-61,
    - na to 25cm kruszywa 0-31,5,
    - kolejno 10cm warstwa chudego betonu
    - i na to 15cm warstwa betonu drogowego B37 W8 F150 zatarta na gładko
    Co o tym sądzicie? Znacie jakieś firmy mające w tym doświadczenie z Katowic i okolicy?

  3. #43

    Domyślnie

    Jak podloze bedzie dobrze przygotowane, to bedziesz mial kawal dobrego pasa startowego

    Z Katowic nikogo nie znam, od takiej roboty.

    Pozdrawiam.

  4. #44

    Domyślnie

    A czy warto "odchudzić" którąś warstwę? Mniej kruszywa lub betonu? Samolotem raczej nie będę lądował

  5. #45

    Domyślnie

    Jaki jest tonaz aut poruszajacych sie tam zazwyczaj i jaki maksymalny, to poszukamy oszczednosci

  6. #46

    Domyślnie

    Głównie samochody osobowe, sporadycznie dostawcze, co do ciężarowych to chyba raczej się tam nie pojawią.
    Spadku nie będzie dużego - ma tylko swobodnie spływać woda. Szerokość podjazdu od ok 6 do 10m, długość 15m /kształt zbliżony do trapeza/

  7. #47

    Domyślnie

    25cm 0-63 dobic zageszczarka 1t najlepiej
    10cm pol suchego betonu b15 ladnie wyrownac i dobic zageszczarka 300kg spokojnie wystawrczy.
    Na to 10 cm betonu drogowego.
    Na koniec zakaz wjazdu przez 28 dni

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał End_riu Zobacz post
    Na to 10 cm betonu drogowego.
    Na koniec zakaz wjazdu przez 28 dni
    A po roku, albo porządnej zimie ładowarkę i ciężarówkę żeby wywieźć pokruszony beton i zrobić drugi raz o grubości conajmniej 15cm.
    Skąd chcesz brać beton drogowy i czy producent wie jak go zrobić?

  9. #49

    Domyślnie

    Beton gotowy z betoniarni. Sprawdzony, z certyfikatem.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    A po roku, albo porządnej zimie ładowarkę i ciężarówkę żeby wywieźć pokruszony beton i zrobić drugi raz o grubości conajmniej 15cm.
    Skąd chcesz brać beton drogowy i czy producent wie jak go zrobić?
    Wozkami widlowymi jezdza i jakos im nie peka.

  11. #51

    Domyślnie

    Beton gotowy, to nic nie znaczy. Beton na nawierzchnię musi być odpowiednio napowietrzony (ok. 5-6% powietrza). Przy takim napowietrzeniu końcowa wytrzymałość jest mniejsza niż w recepturze - pamiętaj o tym. Po ułożeniu pamiętaj o pielęgnacji, w najgorszym razie przykryj folią. I przy tej długości musisz go naciąć w porzek przynajmniej na 3 płyty.

  12. #52

    Domyślnie

    O ile nie ma problemu z wykonaniem podbudowy z kruszywa i warstwą chudego betonu, to pojawia się problem z warstwą końcową - zbroić czy nie?
    Spotkaliście się z firmami, które wykonują takie nacięcia oraz zacierają wierzchnią warstwę na gładko? No i jak duże byłyby to koszta?

  13. #53

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby zbrojenia. Przy dużym spadku odradzam zatarcie na gładko, lepiej pozostawić szorstką teksturę. Możesz ją uzyskać albo szczotkując, albo nawet przeciągnąć jutę po powierzchni betonu.

  14. #54

    Domyślnie

    Spadku dużego nie będzie. Zostało mi trochę prętów fi6 i stąd pomysł ze zbrojeniem. Zastosowanie kratownicy fi6 zaszkodzi czy też nie?

  15. #55

    Domyślnie

    Witam odkopuję temat, żeby nie zaśmiecać forum. Mam okazję kupić beton B30 w baaardzo przystępnej cenie. Pytanie jak wykonać podjazd żeby było dobrze. Myślę wykorytować, na to gruz ubity zagęszczarką(czytałem żeby potem wolne przestrzenie wylać żadkim betonem) potem 10cm B30 zatarte na gładko, jak podeschnie to boszem naciąć dylatację.

  16. #56

    Domyślnie

    Dlaczego wszyscy upierają się na tą kostkę. Znajomy ma zalany podjazd i to byle jak i już 5 lat nic się nie dzieje. Kostka to dużo roboty i cena sporo wyższa.

  17. #57

    Domyślnie

    Ja bym wybrał kostkę, beton może popękać a do tego nie wygląda tak estetycznie jak kostka - wiadomo, droższa ale efekt o niebo lepszy.

  18. #58

    Domyślnie

    Akurat o estetykę mi nie chodzi ma to spełniać swoje zadanie i już, na kostkę nie mam pieniędzy dlatego pytam jak wylać beton aby było jak najlepiej się da.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domaroo

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja tez zdecydowanie wybrałbym kostkę

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał joint32 Zobacz post
    Akurat o estetykę mi nie chodzi ma to spełniać swoje zadanie i już, na kostkę nie mam pieniędzy dlatego pytam jak wylać beton aby było jak najlepiej się da.
    Nie określiłeś jeszcze przynajmniej trzech rzeczy które nie są bez znaczenia:
    1) Jakie ciężary będą jeździć po tym betonie?
    2) Jaką chcesz wylać grubość?
    3) Czy zamierzasz robić podbudowę czy wylewać beton "na trawę"?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony