dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Cena kabla energetycznego do ziemi!

    Może ktoś wie gdzie najtaniej można kupić kabel energ. do ziemi, czarny 5x10mm2? Potrzebuję tego dziadostwa 300m!!! Najchętniej gdzieś z okolic Łodzi (transport). Z góry dzięki za info!

  2. #2

    Domyślnie

    proponuje spróbować na http://www.przewody.pl/gielda/gielda.asp daj ogloszenie, z reguly prosza o kontakt tel., dzwon i negocjuj, dostaniesz b. fajne rabaty zwlaszcza jezeli placisz gotówką. Ja w ten sposób ściągałem do Poznania kabel ze Szczecina - bardziej się opłacało.

    od razu odradzam lokalne hurtownie, nie uzyskasz takiego rabatu, transportem sie nie przejmuj tylko zaznacz ze dostawa do Łodzi.

    mam tylko wątpliwość czy 5x10 wystarczy na taką dużą odległość - spadki napięcia mogą być zbyt duże. Niech Ci to elektryk przeliczy. Weź pod uwagę kupno kabla YAKY (aluminiowy) ale o wiekszej srednicy np 5x16 - jest tańszy niż miedziany YKY, a energetyka wlasnie z takiego aluminiowego robi wszelkie przylacza. I tak idzie do ziemi nic sie z nim nie ma prawa dziac.

    Dolicz koszt zakopania, jak nie bedziesz robic wlasnymi silami to negocjuj w okolicy 10-12zl/mb ulozenia (juz z podsypka) na tej dlugosci. Taniej wychodzi wynajac koparke (60zl/h) i robic samemu - to nic trudnego. Wiem bo wlasnie sam jestem na tym etapie ale ja mam 200m, wzialem kabel YAKY 5x25.

    Na priv Ci moge wyslac namiary na b. dobra hurtownie ze Szczecina.

    Pozdrawiam i zycze niewyczerpanego przerzuconymi tonami ziemi entuzjazmu
    Inwestor to brzmi dumnie....

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM

    Na priv Ci moge wyslac namiary na b. dobra hurtownie ze Szczecina.
    Wielkie dzieki za info! Chętnie skorzystam z namiarów na tę hurtownię ze Szczecina, zaytam o ceny. W lokalnej hurtowni podali mi wczoraj cenę 15,40 zł/mb brutto za kabel miedziany 5x10mm2, ale jakby mogło być mniej to byłoby super, bo przy takiej ilości każde 10 gr. to już coś! Masz rację co do rodzaju kabla, trzeba jeszcze popytac elektryka, bo ja słyszałam, że aluminiowe dają tylko do napowietrznych, ale może do ziemi też. Cekam na namiar. Dzięki!

  4. #4

    Domyślnie

    Hej mamuśka

    wyslij mi swoj adres e-mail bo nie mam Ci jak podac namiarów inaczej niz publicznie.

    "Kabel" z definicji jest do ziemi zaczyna sie od symbolu YK.... o napowietrznych się mówi "przewody" - w dodatku są czasem nieizolowane.

    Podaj moc (kW) jaką zamówiłaś to będzie można przeliczyć czy spadki napięcia nie będą zbyt duże.

    Pozdrawiam
    Inwestor to brzmi dumnie....

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję dogadać się z jakimś elektrykiem - mają niezłe upusty w hurtowniach nawet 40-60%. Dzięki znajomemu zaoszczędziłem sporo kasy właśnie na zakupach w hurtowni elektrycznej

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM

    "Kabel" z definicji jest do ziemi zaczyna sie od symbolu YK.... o napowietrznych się mówi "przewody" - w dodatku są czasem nieizolowane.
    No nie mam dużego doświadczenia w elektryce, wiec trochę mi się chrzani, ale szybko sie uczę, szczególnie od dobrych nauczycieli A chodziło mi o to, że ponoć (tylko tak słyszałam!) daje się do ziemi kabel biały (w białej izolacji) w plastikowej rurce, że wychodzi taniej, ale to chyba za dużo zabawy. Moc mam 18KW. Już podaję Ci na priv mojego maila.

  7. #7

    Domyślnie

    Matka - niestety Twój email dotarł chyba nie do tego adresata, podejrzewam, że KaiM ciągle czeka

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ircon
    Matka - niestety Twój email dotarł chyba nie do tego adresata, podejrzewam, że KaiM ciągle czeka
    Sorki, coś mi się chyba żle przycisnęło Dzięki za info!

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ircon
    Proponuję dogadać się z jakimś elektrykiem - mają niezłe upusty w hurtowniach nawet 40-60%. Dzięki znajomemu zaoszczędziłem sporo kasy właśnie na zakupach w hurtowni elektrycznej
    No właśnie gadałam z jednym wczoraj to mi podał cenę z duuuużym upustem, jak dla Pani droga Pani, 19 zł/mb co wydało mi sie lekką przesadą. Poszłam sama do hurtowni pierwszej z brzegu i proszę! 15,40 za mb bez specjalnego szeptania o upustach! Więc szukam dalej.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    KaiM Czy dostałeś na priv mojego maila czy znowu wysłałam go gdzieś w kosmos?

  11. #11

    Domyślnie

    Dostalem,

    wysle go wieczorem do Szczecina to Ci odpiszą od razu z ofertą, może nawet przeliczą spadki napięcia.

    Pozdrawiam
    Inwestor to brzmi dumnie....

  12. #12

    Domyślnie

    słuchajcie, gdzie wy za taką kasę kupujeie kable. Mi wczoraj (górny śląsk) za kabel YKY 5*16 podano cene 42,00PLN brutto za 1 mb (po upuście 20%) - to ta najlesza oferta (inne były jeszcze wyższe ).
    za kabal YKY 5*10 mm2 chcoano(również najnizsza cena) 35,00PLN / mb.

    Chyba że mówicie o kablu YDY 5*10 lub YDY 5*16. Ale tro całkiem inny rodzaj kabla (nie do ziemi - chyba że w peszel).

  13. #13

    Domyślnie

    witam,

    dzisiejszy zakup w Lublinie, kabel YKY 5X16, miedź, 37mb, cena brutto 20,97 zł/m. pzdr Tomek

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Dostalem,

    wysle go wieczorem do Szczecina to Ci odpiszą od razu z ofertą, może nawet przeliczą spadki napięcia.

    Pozdrawiam
    Jesteś "de best"! Wielkie dzięki!!!

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    słuchajcie, gdzie wy za taką kasę kupujeie kable. Mi wczoraj (górny śląsk) za kabel YKY 5*16 podano cene 42,00PLN brutto za 1 mb (po upuście 20%) - to ta najlesza oferta (inne były jeszcze wyższe ).
    za kabal YKY 5*10 mm2 chcoano(również najnizsza cena) 35,00PLN / mb.

    Chyba że mówicie o kablu YDY 5*10 lub YDY 5*16. Ale tro całkiem inny rodzaj kabla (nie do ziemi - chyba że w peszel).
    To jakieś porąbane ceny!!! Ja mówię cały czas o YKY 5x10mm2.

  16. #16

    Domyślnie

    Cześć
    Kabel YKY 5x10 w Częstochowie brutto ~13zł/mb, kupowałem koniec czerwca. Mały niepozorny sklep elektryczny . Niewiem jak z transportem ale przy tej ilości ...
    Grzegorz

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Dolicz koszt zakopania, jak nie bedziesz robic wlasnymi silami to negocjuj w okolicy 10-12zl/mb ulozenia (juz z podsypka) na tej dlugosci. Taniej wychodzi wynajac koparke (60zl/h) i robic samemu - to nic trudnego. Wiem bo wlasnie sam jestem na tym etapie ale ja mam 200m, wzialem kabel YAKY 5x25.
    Czy wiesz już ile mb/h wykopie koparka? I czy łańcuchowa czy z taką wąską łychą? A może znasz już całkowity koszt położenia kabla (jeśli oczywiście to nie tajemnica) czyli: wykop+podsypka+położenie kabla+folia+zasypanie? No i czy podałbyś mi cenę za mb tego kabla który kładłeś YAKY 5x25? Z góry dzięki!

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_l
    Cześć
    Kabel YKY 5x10 w Częstochowie brutto ~13zł/mb, kupowałem koniec czerwca. Mały niepozorny sklep elektryczny . Niewiem jak z transportem ale przy tej ilości ...
    O!!! To już coś! A namiary na ten niepozorny sklepik mam nadzieje nie są tajemnicą? Jakiś telefon i adres by się przydał, zaraz bym zadzwoniła. Możesz mi rzucić na priv? Dzięki

  19. #19

    Domyślnie

    dam znac jak wykonam - czyli pewnie niestety dopiero koniec sierpnia. Z koparką trzeba dobrze szukać. Pracochłonność zależy od sprzętu i operatora - u mnie intensywne poszukiwania wskazały że wykopanie 180m wąską łyżką na 90cm potrwa ok. 3h ale byli i tacy co się zarzekali że będą to robić 1,5 dnia i chcieli 1500zł

    Mamuśka!! rzuć w końcu to palenie! lieeterekk nie wizde!!
    Inwestor to brzmi dumnie....

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    KaiM A kabelek? Ile dałeś?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony