dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Grzejnik aluminiowy 5/4" - odpowietrznik

    Witam (pierwszy post na forum )

    Posiadam grzejniki aluminiowe ok 30letnie z podłączeniem 5/4 cala. Niestety bardzo często się zapowietrzały, wiec zamówiłem odpowietrzniki w korku 5/4 cala lewe dla grzejników aluminiowych. Zanim zamówienie miało przyjść, to rozciąłem korki (odkręcić się nie dało). po prawie 2 tygodniach sklep stwierdził, że nie mają tych odpowietrzników i ich nie będą mieli (bez komentarza...). Problem się zrobił taki, że nigdzie nie mogę ich znaleźć w necie.
    Zatem:
    1) Czy może ktoś widział w jakimś sklepie takie odpowietrzniki: 5/4 cala lewy w korku dla grzejników aluminiowych? Bardzo bym prosil o link, bo zwiedziłem dziesiątki stron z Google i nic nie znalazłem (cena <20zł; nie stać mnie na te włoskie po 40zł)
    2) Czy może zamontować jakąś przejściówkę, która by nie korodowała na styku z aluminium (miedz/mosiądz odpada)? Prosiłbym o jakieś propozycję (może zwykła ocynkowa przejściowka i calowy odpowietrznik?)
    3) Znalazłem odpowietrzniki/korki 5/4" żeliwne - można je łączyć z aluminiowym grzejnikiem?

    Nie ukrywam, że jestem początkującym "hydraulikiem", więc proszę o wyrozumiałość.

    A właśnie: piec węglowy, układ otwarty, częściowo wymienione rury przy piecu na miedziane

  2. #2
    Banned
    marek.bejrut

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-141
    Posty
    82

    Domyślnie

    najlepiej będzie zamontować przejściówkę żebyś ewentualnie później mógł łatwo dobrać nowe odpowietrzniki.

  3. #3

    Domyślnie

    za znanym portalu aukcyjnym znalazłam włoskie Giacomini po 26,50. Może to wiecej niż 20 zł ale uwzględniając rozwiązanie z przejściówka pewnie wyjdzie podobnie cenowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony