dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie projekt RUDZIK pracownia ARCHETON

    Witam Brać Budowlaną!
    W końcu po prawie roku poszukiwań i przeglądnięciu kilku tysięcy projektów wybór padł na Rudzika. Muszę jednak uczciwie przyznać, że w katalogu projekt ten nie zwrócił szczególnie mojej uwagi, dopiero jak zobaczyłem go na żywo. Pozdrawiam Pana Joahima, który tak życzliwie nas oprowadził po swoim pałacyku.
    Chętnych proszę o wypowiedzi na temat projektu, link do strony f-my:
    www.archeton.pl/projekty/index.asp
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, zwłaszcza od osób które też zdecywowły się na ten projekt. Mam nadzieje, że koszt realizacji będzie znacznie mniejszy od podawanego przez projektantów 340 tyś!!!
    Pozdrawiam ornitologów

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Dół ładny, ale w toalecie brakuje prysznicu, żeby goście do góry nie biegali, chociaż dwie łazienki u góry to rekompensują.
    U góry zastanowiłbym się czy robić połaciowe w 1 i 3. Zrobiłbym w tych miejscach szafy wnękowe, łóżka dałbym pod ścianami wewnętrznymi i przesunął życie w pokoju w pobliże okna.
    Te łazienki w poddaszach to chyba kobitki aranżują. Faceci w większości mają duże kłopoty ze zrobienie siku na stojąco.
    A ktoś garbaty do upadłego wałi wanny pod skosami, ciekawe jak się potem wyciera, chyba najpierw wodę spuszcza.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Kroyena!
    Jeżeli chodzi o dół to mam w planie połączyć pomieszczenie 4 i 5 (wc i kotłownie) i zrobić łazienkę, kibelek i kotłownie (piec gazowy) razem. Planuje również wejście do pomieszczenia gospodarczego (6) z ogrodu.
    Jeżeli chodzi o góre to faktycznie muszę się zastanowić nad połaciowymi w 1 i 3. Na pewno w łazience (5) dam tylko jedno a drugiej łazienki (6) w ogóle nie mam zamiaru robić.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Może zamiast łazienki przy sypialni cosik takiego (że zacytuję z mojego C64):
    "Przy okienku ustawię szafeczkę z ładnym lustrem, doprowadzę na nią wodę (teraz takie ładne umywalki-misy robią) i żonka nie będzie musiała na dół do łazienki latać tylko sobie siądzie w spokoju się przeczesze, umaluje, od maja do sierpia okienko sobie otworzy różyczek poogląda."

    Co ty na to?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Chyba jednak zostane przy jednej lazience na gorze a w duzym pokoju nad garazem pomyśle o stole do ping ponga

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Połączenie pom. 4 i 5 to nie taka prosta sprawa, bo miedzy nimi jest (sądząc po grubości) ściana konstrukcyjna i potrzebny będzie podciąg. Ten uskok w scianach salonu (tatrasowy) to moim zdaniem ni przypiął ni wypiął. Zadaszenia tarasu z tego nie będzie bo za wąsko więc po co? Chyba warto z tego zrezygnować. Ja zrezygnowałabym jeszcze z drzwi do salonu i tych podwójnych i pojedyńczych pozostawiając tylko słup w narożiku - byloby przestronniej.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Wwiola!
    Jeżli chodzi o to połączenie pomieszczeń 4 i 5 to pewnie masz racje, bo jak oglądałem ten dom to właściciel wspominał, że coś tam musiał dodać chcąc połączyć te dwa pomieszczenia. Nie mniej jednak widziałem takie rozwiązanie czyli sie da. Muszę tylko wybadać czy do takiej zmiany potrzebuje pozwolenia z biura (adoptować Rudzika będzie miejscowy architekt).
    Z uskoku - rezygnuje
    Drzwi.... hmm.. myślałem o pozostawieniu tylko podwójnych, tzn samego otworu, czy będę dawał drzwi -nie wiem, pojedyncze chyba zamuruje w ogóle -ale to jeszcze do konsultacji z małżonką
    Pzdr

  8. #8
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Witam jak domek juz stoi to prosimy o zdjęcia
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony