dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Fuga sopro całkowicie wyblakła.

    Witam!

    W przedpokoju i kuchni glazurnik położył mi gres polerowany 60x60 i zafugował Sopro Saphir 5 kolor wanilia.
    Po umyciu podłogi na gresie zostawały smugi i resztki fugi ktorych nie mogłem sie pozbyc.
    Powiedział mi ze moge sprobowac umyc to octem i to powinno pomóc. I tak tez sie stało polery sa czyste jak lustro ale fuga zrobiła sie biała.
    I teraz zastanawiam sie czy wyblakła bo użyłem samego octu nierozcieńczonego z woda? ( ocet 10 proc.)
    Czy wyblakła bo wogóle użyłem octu?
    Co mogę w tej sytuacji zrobić żeby mieć fugę w kolorze wanili? Wyskrobac fuge i nałożyć jeszcze raz?

    Serdecznie prosze o pomoc.

  2. #2
    Banned
    Jatamen

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kowary
    Kod pocztowy
    58-530
    Posty
    58

    Domyślnie

    No niestety wierzchnia powłoka straciła kolor albo jakieś malowanie-odradzam albo wydrapać na minimalną grubość położenia fugi nie pamiętam ile jest napisane na opakowaniu.Podstawą jest po położeniu fugi od razu ją wykończyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Sorki ale niebardzo rozumiem o co chodzi w tym poście... Domyślam sie ze trzeba bedzie fuge wyskrobac i tylko to mi zostaje tylko zastanawiam sie na jaka głębokość. 3 mm wystarczy? Szerokość fugi to 1,5 mm.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

  5. #5

    Domyślnie

    ja nie mam brudnej fugi tylko wyblakłą prawdopodobnie od octu. Zastanawiaja mnie dwie rzeczy czy faktycznie od octu jest bialutka jak kartka czy od czegos innego i na jaka głębokość wyskrobac tę fugę gdybym chciał nałożyć nową.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli lałeś tym octem po fugach to i chyba miało prawo stracić kolor. Sopro jest dosyć miękka, więc spróbuj gdzieś z boku potrenować z gąbką szlifierską. Przelecisz to migiem, odkurzysz i powinno być ok.
    I już mieszkamy !

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie jestem w trakcie skrobania tej wyblaklej fugi tylko fuga jest wąska i skrobak nie skrobie głęboko zastanawiam sie jak głęboką musi być szczelina żeby można było cytować.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja Ci proponowałem nie całkowite wyskrobanie fugi, a przeszlifowanie jej. potem ewentualnie impregnacja.
    I już mieszkamy !

  9. #9

    Domyślnie

    Mam rozumieć że po impregnacji wróci orginalny kolor? Trochę watpie.

  10. #10

    Domyślnie

    Wróci po przeszlifowaniu. Jeśli skrobałeś głęboko to zobacz jak wygląda w przekroju. Nie wierzę, że cała straciła kolor. Impregnat ją minimalnie przyciemni.
    I już mieszkamy !

  11. #11

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wczesniej zbyt głęboko skrobac niemogę bo skrobak tam niedociera najgłębiej to udało mi sie wyskrobac tak na 3-4 mm i tam też jest biała jak śnieg. Może glazurnik coś źle zrobił na opakowaniu jest napisaneżeby po wymieszaniu odczekać kilka minut i znowu wymieszac. Fuga ma wtedy dojrzeć. Jesli sie tego niezrobi Fuga może stracić kolor. Do tego jeszcze ten ocet... Choć niedawalem go jakoś strasznie dużo. Trochę na szmatke i czyscilem kafle.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli wyskrobałeś 3-4 mm to i tak trzeba to zafugować na nowo. Jeśli kolor w przekroju jest tez nie taki jak trzeba to rwij całość, skrobakiem niekoniecznie, zwykły nóż inroligatorski z łamanymi ostrzami tez będzie ok, odpyl to i fuguj na nowo. Tylko próbę zrób gdzieś z boku. Data ważności była sprawdzana?
    I już mieszkamy !

  13. #13

    Domyślnie

    Daty faktycznie nie sprawdziłem ale to zrobię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony