dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jak przelać pieniądze z Polski do Niemiec?

    Witam, muszę wykonać przelew mojemu koledze, który mieszka w Niemczech. Jest to kwota ok 1,5 tys. zł. Zalezy nam na czasie- najlepiej jakby przelew doszedł jeszcze tego samego dnia. Możecie polecić jakiś sposób?

  2. #2
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Droższa opcja ale kasę będziesz miała w 15 min to western union
    Tańsza opcja kasa będzie w ciągu kilku godzin to easysend

  3. #3

    Domyślnie

    Myślałam, że easysend działa tylko do Anglii lub z Anglii. Mogę z niego skorzystac przy przelewie do Niemiec?

  4. #4
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Tak, wtedy taki przelew zlecasz przez telefon. Tzn dzwonisz do nich - oni Ci na maila wysyłają info potrzebne do zrealizowania przelewu (a dokumenty elektroniczne mają taką samą wartość jak te papierowe. Jeżeli kwota jest trochę większa, to możesz również negocjować kurs wymiany z pln na euro.

    Koszta przelewu są takie same jak w przypadku do uk - czyli do 2k zł koszt przelewu to 19 zł od 2k zł do 5 k zł to 9 zł a powyżej 5k zł przelew jest za free.

  5. #5

    Domyślnie

    Już do nich zadzwoniłam. Zaproponowali mi dobry kurs, więc założyłam konto. Musiałam tylko potwierdzić swoją tożsamość wysyłając skan dowodu. Jeszcze dziś zrobię przelew

  6. #6

    Domyślnie

    A jakieś przelewy bankowe między kontami po prostu? To chyba jest najprostszy sposób, tylko trzeba mieć konto walutowe.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grudge

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Przy koncie walutowym w Euro (w t-mobile zakładasz bez problemu jeśli już masz zwykły ROR) spokojnie można przesyłać pieniądze tanimi przelewami w UE tzw. SEPA.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia_t Zobacz post
    A jakieś przelewy bankowe między kontami po prostu? To chyba jest najprostszy sposób, tylko trzeba mieć konto walutowe.
    Teoretycznie można by było - i pewnie jest jakaś grupa ludzi która w ten sposób przelewa pieniądze. Ale jest to zwykle drogie i kurs wymiany w przypadku gdy nie mamy konta walutowego jest wyższy niż np w kantorze. Też zdarzało mi się przelewać przez easysend tyle tylko, że do UK. Porównując u nich kurs i w kantorze różnica jest śladowa. Poza tym pieniądze dochodzą tego samego dnia, a w przypadku przelewu bankowego zwykle trwa to minimum 3 dni.

  9. #9

    Domyślnie Easysend

    Cytat Napisał pitar34 Zobacz post
    Teoretycznie można by było - i pewnie jest jakaś grupa ludzi która w ten sposób przelewa pieniądze. Ale jest to zwykle drogie i kurs wymiany w przypadku gdy nie mamy konta walutowego jest wyższy niż np w kantorze. Też zdarzało mi się przelewać przez easysend tyle tylko, że do UK. Porównując u nich kurs i w kantorze różnica jest śladowa. Poza tym pieniądze dochodzą tego samego dnia, a w przypadku przelewu bankowego zwykle trwa to minimum 3 dni.
    A może pamiętasz jakie koszta są pobierane przez Easysend? bo jestem ciekaw w banku powiedzieli mi że taki przelew będzie kosztował około 100zł to podziękowałem... szukam jakiejś innej bezpiecznej oraz taniej opcji.
    Ostatnio edytowane przez tynkuj ; 15-10-2014 o 15:53

  10. #10

    Domyślnie

    Koszta są takie same jak w przypadku transferu z Polski do UK.

    Koszta przelewu są takie same jak w przypadku do uk - czyli do 2k zł koszt przelewu to 19 zł od 2k zł do 5 k zł to 9 zł a powyżej 5k zł przelew jest za free.
    Przelew realizujesz telefonicznie - czyli dzwonisz do nich, a oni dalej Cię pokierują.

  11. #11

    Domyślnie

    Pitar34 dzięki za odpowiedź, spróbuję przelać przez Easysend. Później napiszę jak mi poszło z tym transferem. Jak ktoś ma jeszcze jakieś opinie i komentarze to piszcie.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grudge

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja chyba założę sobie konto Euro w T-mobile. SEPA to chyba najlepszy sposób aby ominąć wszelkie drakońskie prowizje. A jak ktoś będzie robił to często to tylko będzie na plus.

  13. #13

    Domyślnie

    Zdecydowałem się i przelałem przez Easysend. Powiem Wam szczerze to jestem bardzo zaskoczony profesjonalnością takich transferów. Przelew dotarł na czas nie mam żadnych zastrzeżeń na prawdę chyba będę często korzystał z ich oferty i pomocy.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ja polece SkrillMoneybookers.
    Niska prowizja i ksiegowanie w czasie rzeczywistym
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitar34 Zobacz post
    Teoretycznie można by było - i pewnie jest jakaś grupa ludzi która w ten sposób przelewa pieniądze. Ale jest to zwykle drogie i kurs wymiany w przypadku gdy nie mamy konta walutowego jest wyższy niż np w kantorze. Też zdarzało mi się przelewać przez easysend tyle tylko, że do UK. Porównując u nich kurs i w kantorze różnica jest śladowa. Poza tym pieniądze dochodzą tego samego dnia, a w przypadku przelewu bankowego zwykle trwa to minimum 3 dni.
    OK, nie wiedziałam że to drożej wychodzi ...

  16. #16

    Domyślnie

    Zwykłym przelewem, bank sam wszystko przeliczy...
    Muzyka jest większym odkryciem, niż cała mądrość i filozofia.

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomekwan

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chcę szybko i bezpiecznie przelać pieniądze, znalazłem tą stronę http://fincer.pl/forum/transfergo stronie, ale nie wiem czy to do końca bezpieczne,

    proszę podzielcie się swoją wiedzą, doświadczeniami?? Jestem laikiem w tej kwestii

  18. #18

    Domyślnie

    Są różne firmy, najlepiej korzystać z takich, które mają licencje knfu. Mój znajomy skorzystał z tzw. "no name" i do dzisiaj nie może odzyskać pieniędzy.

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biorv Zobacz post
    Są różne firmy, najlepiej korzystać z takich, które mają licencje knfu. Mój znajomy skorzystał z tzw. "no name" i do dzisiaj nie może odzyskać pieniędzy.
    Komu to tłumaczysz? 4 lata po fakcie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony