dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    Kaizen
    " wykonawca i kierbud przekonali mnie " ....
    - no właśnie o tym pisze ! - świadczy to o tym, że Twój kontakt z architektem / innym projektantem na etapie opracowywania projektu był = 0, skoro na budowie Pan "Kaziu" przekonał Cię, jak dana przegroda budowlana ma być zbudowana ! KB też przeliczył Ci nośność budynku i podpisał się pod tym ? przejmując w przedziwny sposób rolę projektanta obiektu ?
    Obciążenia miałem i tak policzone razem z poddaszem użytkowym - niby na wszelki wypadek, gdybym kiedyś chciał zaadaptować. Więc fundamenty też były przewymiarowane a te 4,5t przy 150t masy budynku (plus obciążenia od wiatru i śniegu) to żadna różnica dla fundamentów (za to wytrzymałość murów wzrosła).


    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    " Czy może z każdym takim drobiazgiem mam pędzić do projektanta i przeliczy on PCHE? Ty przeliczasz? "
    - PCHE jest charakterystyką projektowaną - czyli taką, w efekcie której budynek będzie spełniał założenia nie mniejsze niż te, podane w Rozporządzeniu. To wszystko, tyle i aż tyle.
    No i jak projekt się zmienia (np. zmieniam BK400 na BK500) biegnąc z tym do projektanta żeby zdecydował, czy to zmiana istotna, czy nie, przeliczył fundamenty i zmienił w projekcie) to nie powinien wtedy przeliczyć, w związku ze zmianą w projekcie, PCHE? A jak zamontuję okna o innym U niż zaprojektowane, zmienię lambdę styropianu itp. to tak samo? Czy nie mam z tym biegać do projektanta i nie będzie zmiany w projekcie? Czy zmieniając w projekcie wymiary okna (bo np. inwestor poszedł po wycenę i dowiedział się, że jak zwęzi okno o 3% to będzie 30% taniej, bo nie trzeba będzie montować szyb hartowanych) nie przeliczasz PCHE?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 06-07-2020 o 17:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony