dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marder

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Lublinów
    Kod pocztowy
    41-265
    Posty
    3

    Domyślnie Altanka ogrodowa i domek narzędziowy

    Witam.
    Jestem nowy na forum, trochę zdążyłem już poczytać i poprzeglądać.
    Mój ogród jest prawie gotowy, brakuje tylko altany i domku narzędziowego.
    Mam pytanie do kolegów mających doświadczenie lub zetknęli się z podobnym problemem, czy lepiej zlecić taką pracę jakiemuś stolarzowi w okolicy, firmie która zajmuje się takimi konstrukcjami czy lepiej spróbować własnych sił i samemu coś wyrzeźbić...? Kila narzędzi mam,(piłę, szlifierkę, kompresor) z kilka by się dokupiło i może sam bym coś stworzył... Miał ktoś podobny dylemat?
    Pozdrawiam
    Marek

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Ja budowę drewutni, altany i grillo-wędzarki potraktowałem jako fajny sposób spędzania emerytury
    Wszystko zależy od posiadanego talentu majsterkowicza (lub jego braku),
    a zamiennie - od posiadanej "kasy"
    Należy jednak zawsze pamiętać, że wynajęty fachowiec (lub ekipa) przede wszystkim chce swoją robotę wykonać jak najszybciej, jak najprościej i za jak najwyższe wynagrodzenie
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 10-10-2014 o 21:24

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werbena86

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-766
    Posty
    26

    Domyślnie

    znacie kogoś to zajmuje się robieniem takich altanek. Na swojej działce mam starą szopę/altanę, chce żeby szkielet (metalowe konstrukcja) została, a dorobić tylko pozostałą częśc. dobry pomysł? od razu mówię że szkielet jest w dobrym stanie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał marder Zobacz post
    Witam.
    Mój ogród jest prawie gotowy, brakuje tylko altany i domku narzędziowego.
    Mam pytanie do kolegów mających doświadczenie lub zetknęli się z podobnym problemem, czy lepiej zlecić taką pracę jakiemuś stolarzowi w okolicy, firmie która zajmuje się takimi konstrukcjami czy lepiej spróbować własnych sił i samemu coś wyrzeźbić...? Kila narzędzi mam,(piłę, szlifierkę, kompresor)
    Moim skromnym zdaniem:

    Jeżeli masz czas, to oczywiście rób samemu.

    Można kupić gotowe, suche i strugane drewno - wyjdzie drożej, ale szybciej i bardziej elegancko
    Możesz też kupić zwykłe surowe drewno, samemu trochę podsuszyć i przestrugać (wtedy potrzebujesz jeszcze strug elektryczny).
    W Internecie jest mnóstwo ciekawych projektów, niektóre nawet dość szczegółowe, tak że nawet będąc rozsądnym amatorem uda ci się postawić ładną rzecz.
    Zobacz na przykład jak do tego zabrał się ten pan: http://forum.domidrewno.pl/realizacj...y-z-drewutnia/
    Murator też ma jakieś tam plany: http://projekty.muratordom.pl/katego...udowy,6_5.html
    Nie mówiąc już o stronach angielskojęzycznych, np.: http://freebies.about.com/od/homegar...d-plans.01.htm
    http://www.instructables.com/id/Buil...Shed/?ALLSTEPS
    http://www.diynetwork.com/how-to/how...hed/index.html

    Dodam jeszcze tylko, że dla mnie w pracy z drewnem jest coś szlachetnego i na pewno warto choć spróbować.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werbena86

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-766
    Posty
    26

    Domyślnie

    Czy na budowę altany potrzebne jest pozwolenie na budowę? Nie znam się na tych sprawach prawnych, a nie chcę być niemile zaskoczona w przyszłości

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zgłoszenie.

    Chyba, że altana ma powyżej 25 m2

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    werbena86

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-766
    Posty
    26

    Domyślnie

    czyli jak ma powyżej 25mkw to potrzeba pozwolenie? a co z konstrukcją takiej altany? Jeżeli sama zaprojektuje i wybuduje taką altanę, a nie mam uprawnień budowlanych to ponoszę jakieś konsekwencje?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do pozwolenia na budowe potrzebny jest projekt budowlany. Bez tego nikt pozwolenia nie da.

    Do zgłoszenia - nikt nie intseresuje się konstrukcją

  9. #9

    Domyślnie

    >25m2 musicie załatwiać wszystko papierologicznie

  10. #10

    Domyślnie

    A ma może ktoś gotowy projekt (ewentualnie namiary) na altankę ośmiokątną?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    murator kiedyś publikował w czasopiśmie projekty altanek.
    Możen znajdziesz wersję cyfrową?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomsurm Zobacz post
    A ma może ktoś gotowy projekt (ewentualnie namiary) na altankę ośmiokątną?
    W zakresie ewentualnych namiarów [reklama] właśnie ośmiokątna. Zakład reklama
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-08-2017 o 13:24 Powód: spam

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikolajewiczka

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Spokojnie dasz radę sam, jeżeli tylko trochę umiesz majsterkować i masz dobry zmysł projektowy. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne, choć wymaga sporo pracy. Począwszy od projektu, przeliczenia i zakupienia potrzebnych materiałów aż do wykonania. Jednak satysfakcja z samodzielnego wybudowania choćby czegoś tak małego jest bezcenna A koszty samodzielnego wykonania też zazwyczaj niższe niż w przypadku zlecenia budowy lub kupna czegoś gotowego. No i oczywiście możesz mieć co tylko zechcesz

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marder

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Lublinów
    Kod pocztowy
    41-265
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich zainteresowanych. Ostatnio miałem trochę czasu i postanowiłem w końcu podjąć jakieś kroki... Opcja że podejmę się tego wyzwania sam odpadła jednak w przedbiegach(żona uświadomiła mnie że raczej nie dam rady) Zorientowałem jak to wygląda u miejscowych stolarzy, i trochę się zdziwiłem bo ceny były z kosmosu jakie sobie zakrzyknęli nie wiedząc jeszcze dokładnie o co mi chodzi.... a jakimiś super referencjami nie mogli się pochwalić - czyli ta opcja też odpadła. Postanowiłem poszukać firmy która się w tym specjalizuje. Przedzwoniłem do kilkunastu firm, miałem klika dni więc do wybranych postanowiłem przejechać i porozmawiać, ewentualnie coś na miejscu zobaczyć z oferty. Postanowiłem zadanie powierzyć firmie Drewnolandia, na którą namiar podsyłał już wcześniej Gips(dzięki). Z tego co widziałem to nie robią masówki, tylko podchodzą indywidualnie. Dostałem kilka stów rabatu, a Pan z którym rozmawiałem widać było że na drewnie się zna i wie o czym mówi. Zresztą jak był by ktoś zainteresowany to można trochę o drzewie dowiedzieć się na ich blogu http://drewnolandia.pl/blog Wpłaciłem zaliczkę a z reszty mamy rozliczyć się na montażu który ma się odbyć koniec stycznia początek lutego jak pogoda pozwoli... zobaczymy. Po montażu napiszę jeszcze jak to wyglądało.
    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marder

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Lublinów
    Kod pocztowy
    41-265
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ponownie. Obiecałem że napiszę jak wyglądał montaż altany i domku narzędziowego. No więc Panowie przyjechali do mnie o 8 rano. Pracę zaczęli od wypoziomowania bloczków betonowych pod podłogi, szło im to tak sprawnie że aż miło było patrzeć(popijając poranna kawę). Po wypoziomowaniu chłopaki zrobili sobie małą przerwę (też na kawę). Później prace ruszyły w takim tempie że nie mogłem się napatrzeć. Domek narzędziowy razem z drewutnią(Domek Kacper z ich oferty) stanął w niecałe 4 godziny a altanka( Altana Alicja) jeszcze szybciej bo w dwie z małym hakiem... W rozmowie chłopaki stwierdzili że muszą się uwijać bo dzisiaj sobota Ekipa bardzo sprawna, po 16 nie było już żadnych śladów po montażu, chłopaki posprzątali wszystkie ścinki i kawałki drewna. Sąsiad tylko był w szoku co tu się stało bo jak rano wyjeżdżał do pracy to nikogo i niczego jeszcze na moim podwórku nie było, a teraz przyjechał a tu stoi domek i altana. Tak jak wynika z mojego opisu jestem bardzo zadowolony z wyboru wykonawcy, bo naprawdę choćbym chciał to nie mam się do czego przyczepić. Cieszy mnie to że jakość usług w Polsce znacząco się podniosła, bo jak sobie przypomnę to co przechodziłem z budową domu i rożnymi pseudo-fachowcami to aż teraz mam nerwy. Wracając do tematu to tak jak pisałem, szczerze polecam Drewnolandie, bo jakość u nich jest na najwyższym poziomie, nie tylko samych konstrukcji ale całej obsługi i kontaktu.
    Pozwolę sobie umieścić link do ich strony http://drewnolandia.pl/
    Sąsiad też się chyba zdecyduje u nich zamówić ale domek letniskowy bo ma działkę nad jeziorem.
    Pozdrawiam
    Marek

  16. #16

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asc

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    02-200
    Posty
    281

    Domyślnie

    malkul swietna altanka, mozesz dodac wiecej zdjec??

  18. #18

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asc

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    02-200
    Posty
    281

    Domyślnie

    malkul, wracając do tematu, czy altanke masz zadaszaną z funkcją rozsunięcia??
    jeśli tak to czym jest zadaszana

  20. #20

    Domyślnie

    DACH ALTANY:
    Dach na altanie jest na stałe, nie zwija się .
    Zakupione wszystko w firmie http://www.proaluminium.com.pl/tkaniny.html

    Jest to tkanina winylowa, stosowana do napinanych liter wiekogabarytowych. Tkanina winylowa, przy tej samej powierzchni, jest kilkukrotnie lżejsza od płyty plexi.
    System do napięcia i klipy i wypelniacze tez z tej samej formy http://www.proaluminium.com.pl/prof_system.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony