dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czym wyłożylibyście dojazd do domu?

    Co będzie najlepsze do utwardzenia podjazdu przed domem? Chciałabym jeszcze przed zimą "załatwić" sprawę utwardzania gruntu na podjeździe. Każdej jesieni/wiosny jest z tym problem z gromadzącą się w tym miejscu woda. Myślałam żeby wysypać jakieś kruszywo w postaci kamyczków czy coś podobnego i na to geosiatka lub płyta ażurowa geoproduct. Znajomy mówił żeby wylać beton ale jakoś nie jestem do tego pomysłu przekonana... Chciałabym aby to w miarę estetycznie wyglądało

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zwykle ludzie układają kostkę brukową...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Płyta ażurowa, z bratem układałem, 16m od bramy do garażu, dwa "paski" tak aby samochód przejechał, dwa lata, trzyma się dobrze.
    Jest mglisty plan żeby kiedyś wymienić na kostkę granitową ale to pewnie nie szybciej niż za 5-10lat.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie jestem przekonana co do kostki brukowej stąd moje pytanie...

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ania_Fim
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-701
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witaj,
    uważam, ze powinna to byc mała, ciemna kostka. Sama muisz dokonać wybory czy cementowa czy granitowa. Musi pasować do Twojego domu.
    Ja zdecydowałam się na kostkę z firmy Semmelrock LaLinię - pod garaż dałam tą jasną. Wygląda ciągle elegancko po dwóch - trzech latach użytkowania ale wydaje mi się, ze praktyczniejszy bylby ciemny kolor. Natomiast jeśli ktoś mnie zapyta, czy jestem zadowolona z betonowej kostki, to powiem Tak. Ale zaznaczam, ze uzywam stosunkowo nie dawno. Nie wiem jak będzie za 20 lat.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak stoi woda to przede wszystkim trzeba zrobić odwodnienie. Co do rad "powinna być mała ciemna kostka" to są one zupełnie bez sensu, bo nie wiadomo jak wygląda Twój dom, jakie jest jego otoczenie itp. Kostkę należy dobierać do ogólnej aranżacji i otoczenia. "małą ciemna kostka" będzie słabo wyglądała np. przy domu w stylu rustykalnym.

  7. #7

    Domyślnie

    Zależy od tego w jakim stylu masz dom i ogród, mi się bardzo podobają takie kostki granitowe
    Nigdy nie mów nigdy.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ania_Fim
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-701
    Posty
    19

    Domyślnie

    Faktycznie, chyba mało obrazowo przekazałam swoją myśl i muszę bardziej " łopatologicznie".

    Mała czarna kostka jest b. praktyczna od jasnej którą ja mam - widać niestety slady kół przed garażem na jasno szarej kostce. Jeźdżę po asfalcie, dojazd mam tylko brukiem, nie muszę jeździć po polnych drogach. Kwestia wielkosci też jest dosc istotna, bo im większa kostka tym bardziej widać nastepujące z czasem krzywizny.

    Na rynku jest kilku producentów, mają różne formy i każdy znajdzie coś dla siebie, trzeba tylko określić budżet i inne ( stylowe ząłożenia )

  9. #9

    Domyślnie

    My będziemy wykładać łupkiem granitowym szarym. Obrzeża z kostki w kolorze czarnym. Układać będziemy sami, pierwszy raz w życiu.
    Właśnie również zrezygnowaliśmy z ogrodzenia frontowego na rzecz żywopłotu. Żywopłot już rośnie, z bukszpanów, wcale nie małych, bo ostatnie 8 lat rosły sobie zadołowane w donicach u teściowej na działce.
    piotr

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak nie kostka to nawierzchnia ziemno-żwirowa, żywice, kamień w płytach, beton architektoniczny.
    Ale pytanie brzmiało co najlepsze... A nie "co zamiast kostki brukowej?".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony