dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jak rozplanować mieszkanie 38,4 m2

    Witam, mam okazje kupić mieszkanie 38,4m2. Rozmyślam nad dobrym rozwiązaniem urządzenia mieszkania. Załączam rzut.

    Nasze dotychczasowe pomysły to:
    1. otworzyć kuchnie na salon

    lub

    2. w miejsce kuchni zrobić sypialnie a w salonie aneks kuchenny za ścianą "sypialni" w rogu pod oknem i poza nim. Odpływy, wodę, gaz chciałbym poprowadzić po ścianie pod oknami, wentylacje- obniżyć sufit i nad nim podłączyć/przedłużyć przewód wentylacyjny z wentylatorem?

    Łazienki nie chciałbym "dotykać", choć nie ukrywam trochę bolący komfort "prosto z salonu do toalety".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie 1.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	282367  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A nie możesz drzwi do łazienki przenieść na stronę przedpokoju? Co będzie w tym wielkim załomie w przedpokoju?
    Skoro kuchnia ma być na ścianie sypialni, to wejście do łazienki, nawet bez zmian, tez będzie zasłonięte...

  3. #3

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

  5. #5

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    dokładnie tak jak pisze alicyja - mam w zasadzie taki sam układ mieszkania.
    Od kwietnia do sierpnia bardzo intensywnie myślałem nad rozkładem i chcąc znaleźć kompromis między małym metrażem (u mnie niecałe 33 m2), a checią posiadania wydzielonej sypialni - zdecydowałem się na następujący układ:



    Przez ten czas parę wersji się przez moją głowę przewinęło i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że taki rozkład jest zdecydowanie najbardziej optymalny i funkcjonalny, ze wszystkich jakie przerabiałem.

    Teraz jestem na etapie remontu.
    Póki co jedynie bez koncepcji na kolorystykę łazienki , reszta w zasadzie klepnięta.

    Z dwóch względów masz zdecydowanie łatwiej:
    - większy metraż
    - okno położone na środku krótszej ściany.

    Jakby co - to służę pomocą, przy przebudowie parę fajnych sztuczek udało mi się zastosować.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za dyskusje, chęci i pomoc. Joliska i Kinka za wykonanie rzutów. Jogarku po dłuższych rozmowach z moją lubą doszliśmy do wniosku że masz dobre rozwiązanie i tym będziemy się kierować. Jeszcze raz bardzo dziękuję! Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony