dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Była tu już na forum niejedna dyskusja na ten temat, wg mnie pisuar pasuje do toalety publicznej, w domu wygląda raczej kiepsko (tak, właśnie ordynarnie mi się kojarzy ) , ale to rzecz gustu, a są też panowie, dla których kwestia wygodnego sikania na stojąco jest życiowym być albo nie być.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #22

    Domyślnie

    Ale bidet jest już okej?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Bidet jest o tyle okej, że jest "meblem" bardzo uniwersalnym, u mnie w domu korzystają z niego na przykład też dzieci, samodzielnie myjąc sobie w nim nogi
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #24

    Domyślnie

    Wątek jest o pomieszczeniach niezbędnych w domu,nie o sprzętach,więc piszcie w temacie.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    U mnie będzie bidet, ale z pisuaru zrezygnowaliśmy. Z podobnym względów o których piszecie.
    Mam toaletę, gdzie będzie kibelek i umywalka i łazienkę, którą mam połączoną z sypialnią na parterze - tam przewiduję prysznic, wannę z hydromasażem, bidet, lustro z umywalką. Zawsze chcieliśmy łazienkę tylko dla siebie, dla relaksu w sypialni. Nie wszystkim się to podoba, ale nam bardzo. Na poddaszu też będzie łazienka połączona z toaletą.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BARTG60
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Silesia Inferior
    Posty
    64

    Domyślnie

    u mnie niezbędnym pomieszczeniem jest kotłownia w której mogę się zaszyć i wypić w spokoju piwo głaszcząc kota, drugim pomieszczeniem najważnieszym w moim domu jest garaż, potrafię tam siedzieć parę godzin warząc moje ukochane piwo na amerykńskich chmielach słuchając radia i podpalając cygaro (ogólnie nie palę) pełen relax

  7. #27

    Domyślnie

    Szukając domu zwracalam uwagę na kilka detali. Obowiązkowe pomieszczenia w domu:

    * salon połączony z jadalnią, w sąsiedztwie kuchnia otwarta lub półotwarta
    * dodatkowy pokój na parterze - jako gabinet, a także sypialnia dla gości
    * łazienka na parterze z prysznicem - gościnna i rezerwowa, bo czasami jedna łazienka w domu to zbyt mało
    * łazienka na poddaszu z wanną i dwiema umywalkami
    * spiżarka przy kuchni - nawet najmniejsza jest cenna, na zapasy spożywcze, wypieki, akcesoria kuchenne i inne graty (zabudowę kuchenną będę miała niewielką).
    * garderoba przy sypialni (choćby mała)
    * pralnia
    * 3 sypialnie na poddaszu
    * garaż dwustanowiskowy
    * kotłownia lub inne pom. gosp.
    * schody obowiązkowo ze spocznikiem (wylewane) - zabiegowe są niewygodne i niepraktyczne

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar michalgliwice
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Moim zdaniem obowiązkowy w domu jest warsztat. Każdy dom wymaga ciągłej konserwacji i trzeba mieć do tego warunki. Nie wyobrażam sobie docinać jakiś desek lub innych elementów na kolanie w garażu

  9. #29

    Domyślnie

    Nikt chyba nie wspomniał o strychu a przecież tam lądują wszystkie nie potrzebne rzeczy: ciuchy (dzieci rosną)książki,zabawki czy choinka wyjmowana raz w roku.Poza tym:
    1.Kotłownia 8-12m wygodna,można zrobić mały składzik.
    2.Garderoba główna co najmniej 5-6m,dzieci mają szafy w swoich pokojach (15-18m)
    3.Osobna pralnia lub duża łazienka 12m
    4.Koniecznie mała łazienka z prysznicem,czasem może być zajęty ten na górze,a na starość to już się nie chce łazić po schodach.
    5.Koniecznie spora przestrzeń dzienna,gdzie nie trzeba nic przestawiać jak przyjdzie 4-6osób.
    6.Spore zadaszenie nad wejściem,pada deszcz a ty szukasz klucza trzymając zakupy.

  10. #30

    Domyślnie

    Strych jest niezbędny. Pamiętacie Bastiana z "Niekończącej się historii"?

    Odnośnie sanitariatów, jak mawia moja lepsza połowa "mężczyźni są po prostu niewyuczalni"
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	60574.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	292890  
    Mieszkamy !
    Pomysłowy

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Nikt chyba nie wspomniał o strychu a przecież tam lądują wszystkie nie potrzebne rzeczy: ciuchy (dzieci rosną)książki,zabawki czy choinka wyjmowana raz w roku.
    Zasadniczo ciuchy i zabawki wyrzucaliśmy, jak wyrośliśmy.
    Nie czytanie ksiazki oddajemy do antykwariatu.
    Choinka miesci się na pawlaczu


  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zasadniczo ciuchy i zabawki wyrzucaliśmy, jak wyrośliśmy.
    Nie czytanie ksiazki oddajemy do antykwariatu.
    Choinka miesci się na pawlaczu

    Ten kto ma dzieci wie ile książek,rysunków i tych wszystkich pierdół się uzbiera za jeden rok szkolny nie mówiąc o zabawkach,pluszakach i ciuchach,które ja osobiście chowam bo wiadomo co się trafi za rok czy dwa........rodzinka się może powiększyć
    Choinka to tez bombki i wszelkie ozdoby które zajmują sporo miejsca.Teraz mam piwnicę i jest cała po brzegi wypełniona,wcześniej mieszkałam w domu i często coś się wynosiło właśnie na strych bo szkoda wyrzucić albo przeszkadzało na widoku.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinka - moi rodzice mieli dzieci i z racji braku miejsca do przechowywania pozbylismy sie też sentymentów.

  14. #34
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Małe pomieszczenie obok wejścia do domu na : zdjęcie ubrania do pracy w ogrodzie , zostawienie mokrych butów do suszenia itp
    Niestety za późno sobie to uświadomiłem..
    Darek B

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duży wiatrołap ?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Pół metra szerszy garaż!!!!!

    (nieważne, jaki jest, ważne, że zawsze te pół metra więcej by się przydało)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #37

    Domyślnie

    Do pokoju z bilardem zwykle dobrze nadaje się piwnica, ja myślałem u siebie nad takim rozwiązaniem, tylko nie ma jeszcze najważniejszego, czyli stołu .

  18. #38

    Domyślnie

    U nas obowiązkowa była spiżarnia przy kuchni na słoiki i różne zapasy: wodę, cukier, mleko. Drugim pomieszczeniem jest kotłownia w piwnicy, bo też trzymamy tam różne duperele, "garaż" na rowery, no i garderoba dla żony, bo jak wiadomo panie zawsze mają (za) dużo ciuchów

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    U nas podstawowe kryteria podczas wyboru projektu były takie:
    spiżarka przy kuchni
    garderoba przy sypialni
    pomieszczenie gdzie będzie mogła stać pralka bo z praniem i tak będę latała na strych
    garderoba "zimowa" na stryszku
    kotłownia za garażem
    i oczywiście garaż na dwa autka z przejściem do domu.

    Jeszcze wiele tego typu pomieszczeń bym chciała, ale wiem, że w życiu wszystkiego mieć nie można. Z resztą jak to już ktoś wcześniej napisał, to wszystko po wybudowaniu trzeba urządzić, ogrzać i później sprzątać. Także kierując się zasadą, że budując dom nie chcę być jego niewolnikiem będziemy użytkować 117m2, a nie np. 250m2 - jak to zrobili nasi znajomi.

    Pozdrawiam

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Minimum pomieszczeń niezbędnych i wygodnych dla domowników to:
    - spiżarka przy kuchni
    - garderoba na piętrze
    - pralnia z suszarnią
    - składzik albo graciarnia ogrodowa za garażem, a i można tam warsztacik zrobić jak ktoś lubi np. majsterkować
    - garaż na dwa samochody
    - kotłownia
    - wiatrołap
    no i zadaszony taras
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony