dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalaf5

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Poddębice
    Kod pocztowy
    99-200
    Posty
    175

    Domyślnie

    Ja musiałem zagospodarować i rozplanować domek o podstawie 10x7
    nie zmieściłem pralni, rzecz bardzo istotna moim zdaniem(pranie suszy się zimą w pokoju gościnnym)
    Ale za to mam stryszek graciarnie ,moim zdaniem pomieszczenie niezbędne ,mimo że ma 150cm wysokości

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał angelisiak Zobacz post
    Szukając domu zwracalam uwagę na kilka detali. Obowiązkowe pomieszczenia w domu:

    * salon połączony z jadalnią, w sąsiedztwie kuchnia otwarta lub półotwarta
    * dodatkowy pokój na parterze - jako gabinet, a także sypialnia dla gości
    * łazienka na parterze z prysznicem - gościnna i rezerwowa, bo czasami jedna łazienka w domu to zbyt mało
    * łazienka na poddaszu z wanną i dwiema umywalkami
    * spiżarka przy kuchni - nawet najmniejsza jest cenna, na zapasy spożywcze, wypieki, akcesoria kuchenne i inne graty (zabudowę kuchenną będę miała niewielką).
    * garderoba przy sypialni (choćby mała)
    * pralnia
    * 3 sypialnie na poddaszu
    * garaż dwustanowiskowy
    * kotłownia lub inne pom. gosp.
    * schody obowiązkowo ze spocznikiem (wylewane) - zabiegowe są niewygodne i niepraktyczne
    Generalnie zgadzam się, tylko druga łazienka ( u mnie również trzecia ) i sypialnie na piętrze nie na poddaszu ( bo poddasze mam nieużytkowe ).

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Generalnie uważam,że im więcej pomieszczeń tzw.brudnych tym większy porządek w domu.U mnie bardzo przydatna jest spiżarka z wejściem z kuchni oraz pralnia,w której mam bojler,pralkę zlew z szafkami a nad nimi blat do prasowania.Wszystko jest na swoim miejscu i jest porządek

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ktoś pisze o drugiej łazience ? jest na nic .. jeśli nie zrobi się dobrze instalacji z ciepłą wodą..
    później okrzyki... ja się teraz kąpie..
    Generalnie uważam,że im więcej pomieszczeń tzw.brudnych tym większy porządek w domu
    zależy ..
    dla zbieraczy to nie .. ale dla mnie .. stąd nie widzę domu bez piwnicy .. sprzyja temu ukształtowanie terenu na którym leży sobie teraz dom..

  5. #45

    Domyślnie

    Co ty piszesz merkawa ? Jakie krzyki ?

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Opisuję sytuację jaką mam na co dzień.... aby się wymyć potrzeba to oznajmić .. inaczej ktoś nie ma ciepłej wody ...
    stąd .."kto się teraz kąpie, albo nie bierz wody, itp .." wina ? szeregowy układ instalacji ...
    przez co można niechcący komuś zimny prysznic zrobić ..

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Winne są źle dobrane średnice rur, a nie sam fakt szeregowego ułożenia odbiorników.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #48

    Domyślnie

    Sorki ale przy 3 naraz działających łazienkach nie zaobserwowano

  9. #49

    Domyślnie

    Co Värmepumpsägare pralnia ? ma być ? lubisz ? masz ? jest ważna w domu ?

  10. #50

    Domyślnie

    Ja napiszę z innej perespektywy. Od 26lat (a tyle mam ) mieszkam w szeregowcu, w którym cała piwnica jest na pomieszczenia "brudne". Teraz zabieram się za budowę własnego domu i z doświadczenia stwierdzam:
    - pomieszczenie z barkiem jest niepotrzebne - co prawda trzymamy tam alkohole od 30 lat, ale nie ma to większego sensu. U nas jest tam też pianino, u innych stół bilboardowy
    - pralnia jest za duża. ma ok 25m^2. Większość stoi np. z nadmuchanym basenem bratanicy z lata, bo nikomu nie chce się spuścić powietrza skoro basen nie przeszkadza - strata miejsca, strata ogrzewania, bałagan.
    - dobrze jest mieć duży garaż. My mamy dość długi, za dawnych lat mieścił się tam Passat 1 i maluch. Teraz stoi jedno auto + przetrzymujemy stół i krzesła tarasowe zimą oraz rowery, opony. U siebie w domu niestety nie mam tak dużej działki by mieć podwójny garaż, jednak uważam to za super kwestię. Do tego trochę powiększyć na narzędzia, opony, rowery, akcesoria ogrodowe. My planujemy wieszać rowery i opony na wieszakach na ścianie.
    - kotłownio-spiżarnia w piwnicy to tragiczny pomysł. Latamy po schodach parę razy dziennie by przynieść butelkę wody, ziemniaki czy garnek z zupą. Kompletnie bez sensu, nie powtórzyłabym tego u siebie.
    - łazienka z samym prysznicem to średni pomysł, przydałaby się chociaż umywalka
    - pomieszczenie graciarnia też nie może być zbyt duże. Potem stoją tam kartony od monitora z 1995r. Lepiej nieraz zrobić tu porządek by się robactwo etc nie zalęgło - im większe pomieszczenie, tym rzadziej się tam robi generalny porządek.

    Sumarycznie dla mnie pożądane "brudne" pomieszczenia + ich wymiary to:
    - pralnia ~5m^2
    - garderoba ~10m^2
    - graciarnia ~4m^2
    - kotłownia ~5m^2
    - duży garaż, najlepiej na 2 auta, bo nawet jak się teraz ich nie ma, to w przyszłości pewnie będą, dodatkowe miejsce na narzędzia etc
    - spiżarnia ~3m^2

    Osobiście nie mogę wybudować tak dużego domu. Powstanie u nas: pralnia 3m^2, garderoba 4m^2, graciarnia+meble ogrodowe - strych, kotłownia 4m^2, brak spiżarni, mały 1-stanowiskowwy garaż + wiata (która nie wchodzi w powierzchnię zabudowy) . Nie mam też miejsca na pianino w salonie a bym chciała ;P.

  11. #51

    Domyślnie

    pokój zabaw dla dzieci, w którym mogą mieć wszystkie zabawki, nie muszą sprzątać i mogą pisać po ścianach wtedy w swoich pokojach i w domu panuje porządek polecam

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    pokój zabaw dla dzieci, w którym mogą mieć wszystkie zabawki, nie muszą sprzątać i mogą pisać po ścianach wtedy w swoich pokojach i w domu panuje porządek polecam
    Nie sprawdza się kompletnie (zabawki usilnie migrują do miejsc zamieszkałych przez ogół domowników, z salonem na czele), poza tym jest kiepskie pedagogocznie, bo uczy dzieciaka zostawiania pieprznika wokół siebie i życia w takimże pieprzniku "bo nie trzeba sprzątać".
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #53

    Domyślnie

    Sprzątać trzeba, nie ma tak łatwo u mnie córki mają idealny porządek w swoich pokojach, chętnie sprzątają. Jeżeli coś wyniosą z pokoju same tam zaniosą, pokój dla dzieci ma na dole większość dnia jest się na dole więc dzieci są pod stałą kontrolą. Dobry jest taki pokój jeżeli masz dom z poddaszem, widzisz co robią dzieci.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Może to jest kwestia mania dziewczynek albo po prostu charakteru dzieci. Ja mam dwóch małych szatanów w wieku Bolka i Lolka, funkcjonujących większą część doby jako podwójne tornado, ze wszystkimi typowymi dla tornada konsekwencjami
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #55

    Domyślnie

    Też się obawiam że do bawialni musiałabym co jakiś czas wjechać buldożerem. Przy potrójnym tornadzie nie ma lekko. Dla mnie niezbędnym pomieszczeniem są garderoby przy sypialniach - wrzuca sie wszystko do środka i jest wizualnie porządek.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xajrips

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Grabowno
    Kod pocztowy
    00-022
    Posty
    9

    Domyślnie

    u nas bawialni nie ma i jest spokoj, wystarczy ze robia balagan u siebie w pokoju

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony