dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1

    Domyślnie Podłoga drewniana w mieszkaniu co polecacie?

    Więc zaczynam ...pierwszy post ...no po powitalnym w niedługim czasie zaczynam wykańczanie mieszkania developerskiego.
    Obecnie zastanawiam się nad wyborem podłogi około 50 m2, po przeczytaniu forum i własnych przemyśleniach myślę o podłodze drewnianej , panele raczej odpadają co polecacie do mieszkania zależy mi na trwałości i elegancji a zarazem cena powinna być nie strasznie wysoka...chciałbym zmieścić się w 130-150 zł za m.
    Co polecacie ...z góry dziekuję

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj

    Parkiet (jakiś) ?

    Jeśli nie panele to chyba wyboru wielkiego już nie ma

  3. #3

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad parkietem, ale oprócz parkietu są wszelkiego rodzaju deski podłogowe itp. jak się sprawują jakieś doświadczenia?

  4. #4

    Domyślnie

    Deski sprawują się rewelacyjnie sam w domu mam tylko sosnowe, ale jestem bardzo zadowolony, jak pewnie zresztą zadowoleni są inni, którzy na podłogach mają dechy

    Z deskami jest tak, że kładzie się je na legarach (poprzecznych żerdziach). Generalnie, jeśli położysz w pokoju deski, a w przedpokoju, lub łazience płytki, to różnica poziomów będzie powiedzmy te 7cm i ciężko będzie coś z tym zrobić.. znaczy można by dolać wylewkę na kilka cm tam gdzie będzie trzeba. No chyba że położysz deski wszędzie..w pokojach, kuchni, przedpokoju, łazience.

  5. #5

    Domyślnie deski podłogowe

    no właśnie tak zastanawiam się nad wylewką w kuchni i łazience, do przedpokoju piękne lite dechy i ewentualnie jeśli byłyby jakieś różnice czy nie zrobić wtedy progu. Dobrze myślę?
    Deski mam już kupione lite z dlh Lapacho Style 15x90x300-1200 mm. Jak wielka będzie różnica między kuchnią a przedpokojem. Jeśli w kuchni będę mieć płytki o grubości: 0,72 cm?

  6. #6

    Domyślnie Re: deski podłogowe

    Cytat Napisał staszek500
    no właśnie tak zastanawiam się nad wylewką w kuchni i łazience, do przedpokoju piękne lite dechy i ewentualnie jeśli byłyby jakieś różnice czy nie zrobić wtedy progu. Dobrze myślę?
    Deski mam już kupione lite z dlh Lapacho Style 15x90x300-1200 mm. Jak wielka będzie różnica między kuchnią a przedpokojem. Jeśli w kuchni będę mieć płytki o grubości: 0,72 cm?
    Nie ma najmniejszego sensu robić progu, po prostu mówisz gościom od wylewki co chcesz dać na podłogę - i na tej podstawie mają ci obliczyć grubość wylewki w poszczególnych pomieszczeniach (to oni robią progi, żeby potem wszystko wyszło równo). W twoim przypadku różnica na wylewce to tylko 0,5 cm, ale warto ją zniwelować od razu, potem dołożenie tego pod płytki jest bardziej kosztowne i pracochłonne.
    Dom ....drogi dom ...ech

  7. #7

    Domyślnie Re: Podłoga drewniana w mieszkaniu co polecacie?

    Cytat Napisał masllak
    Więc zaczynam ...pierwszy post ...no po powitalnym w niedługim czasie zaczynam wykańczanie mieszkania developerskiego.
    Obecnie zastanawiam się nad wyborem podłogi około 50 m2, po przeczytaniu forum i własnych przemyśleniach myślę o podłodze drewnianej , panele raczej odpadają co polecacie do mieszkania zależy mi na trwałości i elegancji a zarazem cena powinna być nie strasznie wysoka...chciałbym zmieścić się w 130-150 zł za m.
    Co polecacie ...z góry dziekuję
    za tą kasę jeśli chcesz deski to tylko sosna, świerk - na dąb jesion czy egzotyki nie ma raczej szans, no chyba że chcesz wszystko zrobić sam.
    Deski oczywiście nie zawsze kładzie się na legarach - można je również przykleić do wylewki jak każdy inny parkiet.
    Dom ....drogi dom ...ech

  8. #8

    Domyślnie Re: deski podłogowe

    Cytat Napisał .ajk
    [
    Nie ma najmniejszego sensu robić progu, po prostu mówisz gościom od wylewki co chcesz dać na podłogę - i na tej podstawie mają ci obliczyć grubość wylewki w poszczególnych pomieszczeniach (to oni robią progi, żeby potem wszystko wyszło równo). W twoim przypadku różnica na wylewce to tylko 0,5 cm, ale warto ją zniwelować od razu, potem dołożenie tego pod płytki jest bardziej kosztowne i pracochłonne.
    Tyle, że ja sam chciałem wszystko zrobić! Mieć jakąś satysfakcję, że mój dom sam wyremontowałem. Stąd moje pytanie o próg. A te moje dechy z dlh nadają się do bezpośredniego położenia na wylewkę. ktoś tu pisał, że nie trzeba kłaść legarów? Co to zmienia? Która opcja jest lepsza?

  9. #9

    Domyślnie Re: deski podłogowe

    Cytat Napisał staszek500

    Tyle, że ja sam chciałem wszystko zrobić! Mieć jakąś satysfakcję, że mój dom sam wyremontowałem. Stąd moje pytanie o próg. A te moje dechy z dlh nadają się do bezpośredniego położenia na wylewkę. ktoś tu pisał, że nie trzeba kłaść legarów? Co to zmienia? Która opcja jest lepsza?
    Trochę taniej pewnie wyjdzie opcja na legarach, która lepsza? jak kto woli, wg. mnie obie są tak dobre jak dobrze zostaną wykonane. Jak robisz sam to peleciłbym legary, bardzo trudno będzie ci samemu zrobić odpowiednio mocną wylewką, która wytrzymałaby naprężenia powstające kiedy przyklejone szerokie deski zaczynają pracować, poza tym przykręcanie legarów to lżejsza i przyjemniejsza praca w porównaniu z robieniem wylewki
    Dom ....drogi dom ...ech

  10. #10

    Domyślnie re: deski podłogowe

    Dziękuję. Słyszałem, że legary między legary czy na legary można położyć filc, by wygłuszyć podłogę. I na to dopiero te dlh-owe deski? Czy coś nie tak zrozumiałem. A pod płytki co, tu już chyba nie obejdzie się bez wylewki?

  11. #11

    Domyślnie Re: re: deski podłogowe

    Cytat Napisał staszek500
    Dziękuję. Słyszałem, że legary między legary czy na legary można położyć filc, by wygłuszyć podłogę. I na to dopiero te dlh-owe deski? Czy coś nie tak zrozumiałem. A pod płytki co, tu już chyba nie obejdzie się bez wylewki?
    miedzy legary to kładziesz wełnę, a filc kładzie się pod legary żeby wygłuszyć ewentualne stukanie.
    a pod płytki - to już zdecydowanie wylewka.
    Dom ....drogi dom ...ech

  12. #12

    Domyślnie re: deski podlogowe

    no mówiłem, że fachowcem nie jestem. Dziękuję za radę. Ale czy zatem, skoro muszę i tak sam zrobić w kuchni wylewkę, nie lepiej byłoby położyć wylewkę już w całym domu? Nie uda mi się samemu? może syna zaciągnę do roboty?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    deski jak najbardziej, ale nie z iglaków typu sosna..miękkie strasznie i z racji gabarytów niesamowicie wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne..u mnie przy sosnowych dechach but z obcasem mógł uszkodzić..

  14. #14

    Domyślnie Re: re: deski podlogowe

    Cytat Napisał staszek500
    no mówiłem, że fachowcem nie jestem. Dziękuję za radę. Ale czy zatem, skoro muszę i tak sam zrobić w kuchni wylewkę, nie lepiej byłoby położyć wylewkę już w całym domu? Nie uda mi się samemu? może syna zaciągnę do roboty?
    zrobisz jak będziesz chciał - ale pamiętaj, że wylewka pod płytki nie jest tak wymagająca jak pod deski. Przy samodzielnym zacieraniu nie unikniesz mleczka na powierzchni, które będziesz musiał zeszlifować. To podraża koszty, poza tym trudno jest zgrać poziomy deski i płytek - pewnie nie obejdzie się bez dodatkowej wylewki samopoziomującej, ale do odważnych świat należy
    Dom ....drogi dom ...ech

  15. #15

    Domyślnie deski podłogowe z dlh

    Wolę dlh. Jest importerem drewna, ma własne lasy i zaopatruje niejedną znaną firmę w Polsce produkującą deski podłogowe. Jeśli inne firmy korzystają z ich drewna, to czemu nie kupić od razu od nich. Jeśli jest taka możliwość.

    Z resztą, nie ma co się rozwodzić na firmami, już kupiłem deski. Ale dziękuję za radę.

  16. #16

    Domyślnie a zrywać pcv?

    a może nie będę zrywał płytek pcv i wtedy uniknę robienia wylewki? można te moje deski położyć na pcv?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Re: a zrywać pcv?

    Cytat Napisał staszek500
    a może nie będę zrywał płytek pcv i wtedy uniknę robienia wylewki? można te moje deski położyć na pcv?
    W takim przypadku w grę wchodzi tylko podoga pływająca. Jeśli chodzi o deski klejone, to tego typu rozwiązania można określić jako "kombinacje alpejskie" daleko wykraczjące poza profesjonalną praktykę parkieciarską. Zdecydowanie odradzam.

  18. #18

    Domyślnie płytki na pcv

    a mógłby Pan/Pani wytłumaczyć bliżej dlaczego, mój syn twierdzi, że nic się nie stanie, jak mam przedstawić mu rozsądne argumenty przeciw? chyba, że metoda nie zrywania pcv możliwa jest przy panelach? jest jakaś różnica między rodzajem podłogi? tzn, że deski na pcv się nie nadają, a panele tak?

  19. #19

    Domyślnie

    Ja mogę troszkę podpowiedzieć , ponieważ jestem na etapie wybierania podłogi do mieszkania.
    Obleciałam już wszelkie TTW opexy , całą Bartycką , rozmawiałam z ogromną ilością parkieciarzy oraz z osobami , ktore zajmują się sprzedażą trójwarstwówek włącznie z ich testowaniem (jeżdziłam specjalnie w butach na obcasach . )
    Co z tego wynikło.
    Moim marzeniem były deski dębowe , ale po rozmowach okazało się , że po pierwsze stan wylewki musi byc pod dechy idealny. Jeśli nie jest rosna dodatkowe koszty . Za dechy w optymistycznej wersji wychodzi 300+
    Parkiet krajowy ok 200 złotych.
    Wszystkie warstwówki , szczerze powiedziawszy wychodzą drogo , no chyba , ze ktos kupi w sklepie budowlanym w promocji za 70 złotych , jednak takie warstwówki nie przechodziły zupełnie moich testów, z upadkiem kluczy , porysowaniem paznokciem .
    Test z obcasem przeszedł jeden producent bardzo pomyślnie (kahrs), w tej warstwówce nie udałomi sie zrobić wgniecenia , nie były mu tez straszne klucze , paznokcie itp. Jednak ceny powyżej 200+.
    Miałam już kłasc parkiet , ale biorę rownież pod uwagę kahrsa( ale oczywiscie nie najdrozsze kolekcje).

  20. #20

    Domyślnie

    i nikt nic Pani nie zrobił. Perfidne, ale skuteczne. Dlaczego mamy płacić za coś co jest kiepskie.
    I wracając do mojego pytania to panele nadają się na pcv a deski nie? Jak to jest?
    Bo żona już mnie nagli z tą podłogą. A ja wciąż się waham. Wylewka czy nie.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony