dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ola_i_Piotr

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Trójmiasta
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    37

    Domyślnie Jaki kominek do domu z rekuperacja?

    Pozwolę sobie umiescic wątek też tutaj, bo na "ogrzewaniu" temat ciąle zjezdza na boczne tory.

    A wiec: jaki wklad kominkowy polecacie do dobrze ocieplonego domu z silki z rekuperacja, wszedzie podlogowka? Kominek bez plaszcza wodnego, mamy kanaly DGP prowadzace do 3 pokoi na pietrze, aby mozna bylo sie dogrzac w razie awarii pradu.
    Zakladamy, ze w kominku bedzie "przepalane" dla ogrzania domu w okresach przejsciowych oraz rekreacyjnie zima.
    Chodzi nam o wklad narozny, najchetniej z szyba podnoszona.

    W dwoch firmach kominkowych polecano nam oczywiscie Spartherm (no ale ta cena...), jako alternatywe polecono tez nowosc - wklad Arcadia, produkowany w fabryce Spartherma. Kominek ten jednak ma szybe lączoną, bez szprosa - czy cos takeigo będzie szczelne? Jakie inne wklady mozecie polecic?

    Dodatkowe pytanie - z lektury wątku wynika, że dobrze bedzie zrobic dla tego kominka obudowę akumulacyjną, np z cegiel szamotowych, bo nie będzie to powodowalo przegrzewania się salonu (na dole mamy otwartą przestrzeń ok 55 m2.).
    Czy obudowa akumulacyjna nie upośledzi funkcjonowania DGP?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    No fakt ja też poleciłbym CI Spartherma, ale jako alternatywę w prawie identycznej technologii ale w polskiej cenie poleciłbym Hajduka. Pisząc o szybach narożnych do pomieszczenia 55metrów, myślę że miałeś na myśli serię mini bo varia to moim zdanie troszkę za dużo kw. Z informacji jakie przekazałeś wynika że dom masz bardzo dobrze docieplony więc nie ma co się pchać w ciepłe zabudowy, samo rozprowadzenie wystarczy.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    To ja podepnę się do tematu, ponieważ mam podobny problem jak przedmówca, a mianowicie dom jest z silki, rekuperacja i wszędzie ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo dom parterowy 160metrów + rozprowadzenie ciepłego powietrza do trzech sypialni.
    Kominek chciała bym aby miał kształt nowoczesny z przednią szybą i znalazłam http://www.hajduk.com.pl/pl/katalog/...39-Volcano_ATh, mam tylko wątpliwość, czy niema on zbyt niskiej mocy nominalnej na taką powierzchnię. Oczywiście nie jest to główne źródło ciepła.
    Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad wkładem Arysto http://arysto.com.pl/a10-910x510-h/ oraz Pama http://pama-kominki.com/diablo-P.
    Czy mógł by mi ktoś doradzić, który z tych trzech modeli był by najlepszy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie patrz na to co piszą producenci, tylko na wielkość skrzynki w której przyjdzie Ci palić. Hajduk jest oszczędny w "szafowaniu" kilowatami. Wielu producentów przy tej wielkosci wkładu napisałoby 16 kW, albo 24...

    Hajduk na pewno technicznie najlepszy, choć Pamie też nic nie brakuje...

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Czyli Hajduk, którego moc nominalna wynosi 11kW też poradzi sobie z dogrzaniem takiej powierzchni? Czy lepiej szukać czegoś mocniejszego?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał IlonaS. Zobacz post
    Czyli Hajduk, którego moc nominalna wynosi 11kW też poradzi sobie z dogrzaniem takiej powierzchni? Czy lepiej szukać czegoś mocniejszego?
    Musisz sobie uświadomić jedną rzecz, kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania. Przy takiej powierzchni potrzebujesz ok 13kW moc. Jeśli chodzi o hajduka to lepszym wyborem byłby chyba VOLCANO 1VT 14kW. Jak dla mnie Pama i Arysto odpada brak szczelności troszkę się to gryzie z wm. Można spojrzeć jeszcze półkę wyżej na Varie 1V Spartherma też super się sprawdza.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zobacz na serię ANGLE z ofert Romotop , do wersji modelowej "2015" dostępna jest masa akumulacyjna Mammoth która daje rozkład grzania w dłuższym czasie .
    Kod 80-176 ??
    Najbliżej masz w miejscowości Chwaszczyno , tuż przy rondzie ... nawet mają jakiegoś narożnego KV od Romotop
    Darek B

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Musisz sobie uświadomić jedną rzecz, kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania. Przy takiej powierzchni potrzebujesz ok 13kW moc. Jeśli chodzi o hajduka to lepszym wyborem byłby chyba VOLCANO 1VT 14kW. Jak dla mnie Pama i Arysto odpada brak szczelności troszkę się to gryzie z wm. Można spojrzeć jeszcze półkę wyżej na Varie 1V Spartherma też super się sprawdza.
    Niby dlaczego kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania?!! Bo prawnicy opłaceni przez Gazprom, przeforsowali taki zapis w ustawie? Kto jak kto, ale my nie powinniśmy utrwalać takich bredni. Jest możliwość takiej interpretacji tych bredni, że ustawa się kupy nie trzyma. Są luki. Ale jak TY w to nie wierzysz, wybacz...zmień zawód.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Niby dlaczego kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania?!! Bo prawnicy opłaceni przez Gazprom, przeforsowali taki zapis w ustawie? Kto jak kto, ale my nie powinniśmy utrwalać takich bredni. Jest możliwość takiej interpretacji tych bredni, że ustawa się kupy nie trzyma. Są luki. Ale jak TY w to nie wierzysz, wybacz...zmień zawód.
    Piotrze to nie ja Tworzę prawo, ale staram się jego przestrzegać, uważam Ciebie za doświadczonego i mądrego człowieka, ale uważaj żebyś tą swoją pychą się za bardzo nie przepełnił bo możesz pewnego dnia się obudzić i dojść do wniosku, że nie ma wokół człowieka który nie jest Ci wrogiem. Pokory troszkę. Doskonale wiem o tym, że ludzie montują kominki tak jak montują, ale powinni wiedzieć jak stanowi prawo i w tym momencie to Ty ich wprowadzasz w błąd swoimi przemyśleniami i robieniem sobie spółki z prawem.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie używaj słów, których znaczenia nie do końca kumasz. To nie problem pychy, tylko stada baranów które daje sobą manipulować, bez poczucia własnej wartości. I to do tego z Moskwy! Zamiast płakać i tupać nóżkami, trzeba tłumaczyć ludziom na okrągło co to kominek . Kominków prawie nie robię! Robię piece kaflowe i systemy centralnego ogrzewania. Wodne lub z DGP. System centralnego ogrzewania może być jedynym źródłem ciepła, bez względu na jednostkę napędową (kocioł czy palenisko). Takim systemem jest palenisko z systemem DGP lub kaloryferami. Z szybą lub bez. W piwnicy albo na strychu.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    Idąc Twoim tokiem myślenia to wszyscy są manipulowani przez Rosję nawet rynek niemiecki, który ma kilku krotnie większe restrykcje niż nasze prawo. Piotrze masz prawo mieć swój punkt widzenia, ale nie zabraniaj mieć innym swojego, nie jesteś A i Ω a tak się troszkę zachowujesz. Tak jak wspomniałem w poprzednim poście, troszkę pokory i zrozumienia i nie wyzywaj ludzi od baranów, bo wiesz że zgodnie z dawnym przysłowiem kto się wyzywa sam się tak nazywa.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Myślicielu. Odpuść sobie niepotrzebne kompleksy, i osobiste uwagi bo za mało mnie znasz. Skup się na meteorytyce. Chcesz mi dokopać, ulżyj sobie na priv. Tu się niepotrzebnie nie rozpraszaj.

    Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak Moskwa manipuluje rynkiem nie tylko polskim, czy niemieckim...Tobą, mną a ostatnio urzędnikami w Brukseli. Jesteśmy manipulowani jak stado baranów. Nie wolno nam inwestować w inne źródła energii, dopóki nie skończy się ropa...Głosy "święcie"oburzonych obywateli takie jak Twój, są im bardzo na rękę...

    Tu nie chodzi o Twój czy mój punkt widzenia. Przetrzyj oczy!

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Źródłem podstawowym czy jedynym ?
    Przykładowo:
    Kominek z płaszczem wodnym jest w systemach grzewczych jak piec centralnego ogrzewania , gwarantuje równomierne i w pełni sterowalne przekazywanie ciepła do wszystkich pomieszczeń + c.w.u dla potrzeb sanitarnych .


    KOMINEK to produkcja ciepła z biomasy która jest najbardziej NATURALNYM źródłem energii w historii naszej planety , żadne kopaliny w tym gaz ziemny nie mogą się równać z EKOLOGICZNOŚCIĄ obiegu energii w przyrodzie DRZEWO-DREWNO .
    Darek B

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    Musisz sobie uświadomić jedną rzecz, kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania. Przy takiej powierzchni potrzebujesz ok 13kW moc. Jeśli chodzi o hajduka to lepszym wyborem byłby chyba VOLCANO 1VT 14kW. Jak dla mnie Pama i Arysto odpada brak szczelności troszkę się to gryzie z wm. Można spojrzeć jeszcze półkę wyżej na Varie 1V Spartherma też super się sprawdza.
    Podstawowym źródłem ciepła będzie gaz ziemny, kominek tylko jako alternatywa, aby ciepło się nie marnowało
    To jaką firmę byś jeszcze polecił ?
    Ostatnio edytowane przez IlonaS. ; 16-11-2014 o 11:42

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myśliciel Zobacz post
    . Przy takiej powierzchni potrzebujesz ok 13kW moc. .

    jak na to wpadłeś ? Nawet nie jest podana grubość ocieplania. Ja myśle ze 7 kw starczy. I co?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #16
    Banned
    Rekuperatory.pl

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-427
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przede wszystkim proszę pamiętać, że kominek w domu z rekuperacją powinien mieć zamkniętą komorę spalania.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Tylko ... ?
    I to cała wasza wiedza w tym zakresie ... ?

    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #18
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rekuperatory.pl Zobacz post
    Przede wszystkim proszę pamiętać, że kominek w domu z rekuperacją powinien mieć zamkniętą komorę spalania.
    Boże ..czytasz i nie grzmisz !!!!
    Darek B

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BorÓwki14
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    małopolska
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Witajcie! Tez jestem zainteresowana doborem kominka do domu z rekuperacją. Kominek musi byc przede wszystkim szczelny ze względu na WM. Jakieś typy, które warto rozważyć i na co zwrócić uwagę?
    Z drugiej strony zastanawiam się czytając wcześniejsze posty - czy robienie kanałów rozprowadzających ciepło, nie będzie kłóciło się z instalacja rekuperacji??

  20. #20
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    NIE.
    O ile kanały będą działały grawitacyjnie . Rozprowadzasz powietrze do 2-4 pomieszczeń a rekuperator pracując "rozpycha " je dalej po domu .Takich instalacji wykonałem sporo i jeszcze nikt nie narzekał .
    Do domów z rekuperatorami polecam przykładowo Romotop KV025LN lub KV2G55.44.01
    Jeżeli dom jest bardzo ciepły pomyśl o wersji z akumulacją Mammoth
    Darek B

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony