dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Poszerzenie łazienki

    Witam,

    organizuję sobie właśnie łazienkę (niestety jest dość wąska i niska) i chciałbym ją powiększyć. Wysokość powiększę optycznie poprzez prostokątne płytki układane w pionie, gorzej będzie z szerokością. Na pewno będą na podłodze płytki ułożone w karo, myślałem również o zrobieniu jednej ściany całej ciemnej (podobno optycznie poszerza).
    Dlatego też moje pytanie, czy dobrą ścianę chcę zrobić ciemną?



    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	73abcf23bc725346gen.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	283762  

  2. #2

    Domyślnie

    A gdzie wymiary?

  3. #3

    Domyślnie

    Sorrki, faktycznie zabrakło trochę informacji. Pomieszczenie ma wysokość 223cm.


  4. #4

    Domyślnie

    W wąskim i długim pomieszczniu krótkie ściany powinny mieć jakieś poziome podziały a długie ściany powinny być optycznie skrócone przez zastosowania pionowych elementów. Cała tylna ściana w innym(ciemniejszym) kolorze może podkreślić długość tej lewej ściany 320cm bo od razu będzie widać gdzie się ona kończy(zmiana kolorów w narożniku). Jeśli już to proponowałabym "wyciągnięcie" ciemniejszego koloru z tylnej ściany na kawałek tej długiej, może na szerokość wanny(ok.70-75cm) albo wnęki(110cm). Albo podobny trik z poziomymi pasami - nie muszą być jakieś bardzo kontrastowe w stosunku do bazowego koloru ścian.
    Ja nie lubię pionowego układania prostokątnych płytek(może i podwyższa optycznie ale też zwęża ściany), lepiej według mnie po prostu zrobić sufit w tym samym kolorze co ściany albo jaśniejszy ale to już raczej kwestia osobistych preferencji.
    Na podłodze płytki mogą być w karo, tak jak planujesz, albo jakieś podłużne ułożone w poprzek.
    Jak największe lustro. Jeśli stelaża wc nie da się wkuć w ścianę to najlepiej jakby był z tych niskich(ok.90cm)jak najmniej wystający ponad blat umywalki lub można go zabudować do sufitu a na pewno powinien być płytki(typu slim, ok.10cm głębokości, i krótki sedes podwieszany, 48-50cm). Standardowy stelaż 120cm wysokości(jak na wizualce)może wyglądać na nieproporcjonalnie wysoki w tak niskim pomieszczeniu.

    Wizualki sa tylko przykładowe, nie wiem czy planujesz parawan nawannowy, jakieś murowane półki/wnęki nad wanną, gdzie będzie grzejnik... Drzwi otwierają się do środka na prawą ścianę(tam gdzie umywalka) i są na środku ściany 125cm? Jeśli z jakichś względów nie chcesz drzwi otwieranych na zewnątrz to dobrze by było gdyby chociaż były maksymanie przysunięte do lewej ściany i otwierały się na lewo albo drzwi łamane lub harmonijkowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	283805 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	50,3 KB
ID:	283806 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	283807

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony