dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Gdzie zmieścić szafy na 65 metrach?

    Witam wszystkich serdecznie!

    Niedługo odbieramy nowe, większe mieszkanko i potrzebuję porady odnośnie do szaf. W obecnym mieszkaniu, 2 pokoje, 52 metry, mamy szafę 3,6 m na całej ścianie w salonie i 1,6 m w przedpokoju. Przeprowadzając się do większego mieszkania, 3 pokoje, 65 metrów, chcielibyśmy przynajmniej zachować ilość szaf, ale nie za bardzo nam to wychodzi. Nasza sytuacja rodzinna przedstawia się następująco: mama, tata i dwóch synków z różnicą 3 lat. Planujemy na razie chłopaków wsadzić do większego pokoju, a sobie wziąć mniejszą sypialnię. Pierwotnie myślałam o połączeniu kuchni z salonem, wtedy zmieściłaby mi się dodatkowa szafa w przedpokoju. Ostatecznie jednak odeszłam od tego zamiaru. Obecnie mam takie rozwiązanie i psychicznie wykańcza mnie ten wieczny rozgardiasz w kuchni. Poza tym przy tylu osobach dodatkowe osobne pomieszczenie zawsze się przyda. Będę chyba musiała porobić u chłopaków i w sypialni szafy narożne i wstawić szafę do salonu.
    Zastanawia mnie również, jak rozwiązać szafę w przedpokoju. Według projektu wnęka ma 57 cm, czyli szafa będzie trochę płytsza niż standardowo. Poza tym po prawej stornie przy wejściu jest domofon i włącznik światła. Mam to zabudować szafą? Są jakieś na to fajne rozwiązanie? I gdzie my będziemy stawić buty?

    Przy okazji również chciałabym zapytać, czy ktoś się orientuje, co może oznaczać ten X w łazience. Co można w tym miejscu zrobić.

    Wrzucam rzut mieszkania z wymiarami oraz moje wstępne rozmieszczenie.

    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.




    Pozdrawiam,
    M.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 11-10-2014 o 17:36 Powód: poprawiłam linki

  2. #2

    Domyślnie

    Qrcze, zrobiłam według łopatologicznej instrukcji, ale chyba zdjęcia się nie wstawiły . Może z linków coś zobaczycie.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c36950a5e.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a07ea97cb.html

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki alicyja za propozycję. Wolałabym jednak zostawić wejście do sypialni z przedpokoju, ale moze faktycznie pomyśle nad przesunieciem ściany i zrobię szafę rownież w przedpokoju. Chociaż chyba wtedy za bardzo wąwóz by wyszedł. Fajne rozmieszczenie mebli w salonie . Na to nie wpadłam, jakoś od razu zasugerowałam się projektem i nie pomyślałam, że mozna inaczej . U chłopaków wolałabym wstawić dwa osobne łóżka, zeby w ciagu dnia tez mozna było na nie usiąść.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym jednak otworzyła kuchnię,bo nie macie nawet stołu przy którym można zjeść.Chcecie szafy trzeba więc z czegoś zrezygnować bo za wiele tutaj miejsca nie ma,dlatego zlikwidowałam wc.


  6. #6

    Domyślnie

    Wg mnie to co wymyśliła alicyja jest ok, z tą różnicą, że drzwi do sypialni zostawiłabym w przedpokoju, łóżko można postawić pod oknem, ale głowa przy oknie tak jak u kinki, dwie szafy, jedna w sypialni, druga od strony przedpokoju, drzwi do sypialni przesuwane
    szafę w pokoju dzieci dałabym tak jak u alicyji, jeśli nie chcesz ruszać ściany, to szafa głęboka do drzwi, za drzwiami płytsza np tylko z półkami, szafa tak jak u kinki będzie zaciemniać pokój no i w samej szafie będzie ciemno

    osobna toaleta to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziny czteroosobowej, ponadto ma ten plus, że jak mamy gości, to nie wchodzą nam do łazienki, nie oglądają naszych ręczników, kremów, szczoteczek itp itd
    Ostatnio edytowane przez mamik ; 11-10-2014 o 13:06

  7. #7

    Domyślnie

    Maticzek chce jak najwięcej szaf ,ale nie da się ich zrobić kosztem czegoś bo nie ma na nie nigdzie miejsca,dlatego trzeba się zastanowić jakie są priorytety i co można poświęcić.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Maticzek chce jak najwięcej szaf ,ale nie da się ich zrobić kosztem czegoś bo nie ma na nie nigdzie miejsca,dlatego trzeba się zastanowić jakie są priorytety i co można poświęcić.
    są rożne preferencje, ja wolałabym zmniejszyć łazienkę niż zrezygnować z osobnej toalety
    lazienka zostaje naszą nieco bardziej intymną strefą, poza tym jest dodatkowa umywalka przy czteroosobowej rodzinie i "wspólnym" porannym szykowaniu się do wyjścia -bezcenna (wg mnie oczywiście)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    są rożne preferencje, ja wolałabym zmniejszyć łazienkę niż zrezygnować z osobnej toalety
    lazienka zostaje naszą nieco bardziej intymną strefą, poza tym jest dodatkowa umywalka przy czteroosobowej rodzinie i "wspólnym" porannym szykowaniu się do wyjścia -bezcenna (wg mnie oczywiście)
    Wielkie dzieki dziewczyny za zaangażowanie,. Fajnie byłoby mieć dużo szaf, garderobę, dodatkowe wc, ale zdaję sobie sprawę, że na 65 metrach posiadanie tego wszystkiego jest nierealne. Jednak tak jak pisze mamik przy czterech osobach dodatkowe wc sie przydaje, wiec z wc raczej nie zrezygnujemy. Na razie najbliższa jestem temu, co napisała mamik. Zeby zostawić drzwi do sypialni z przedpokoju, ale przesunąć ścianę, zeby w przedpokoju zmieścić szafę. Łazienki raczej zmniejszać nie będę, bo chyba przesunięcie tej ściany byłoby dość kłopotliwe, bo tam dużo instalacji idzie (tak mi się przynajmniej wydaje). Za drzwiami u chłopaków zrobię półeczki, a od końca drzwi szafe. Łóżka w sypialni raczej tak jak proponuje Kinka postawić sie nie da, zeby było dojście z obu stron, wiec zeby było troche wiecej miejsca miedzy szafa a łódzkim, postawie je wzdłuż okna.
    Jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi, to chętnie "wysłucham".

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  11. #11

    Domyślnie

    Elfie wielkie dzieki za kolejna propozycje. Mozesz mi prosze napisać, które ściany przesunelaś w swoim projekcie. I mogłabyś mi przesłać swój projekt na maila, bo nie widzę wymiarów, które nanioslas.

  12. #12

    Domyślnie

    Jeszcze jedno, czy orientuje sie ktoś, czy przeniesienie kuchenki na przeciwległą ścianę to duży problem.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale ja nie nanosiłam żadnych wymiarów. Ot, narysowałam to w paincie.
    Przesunięte jest wejście do pokoju chłopców tak by na ścianie od łazienki mozna było postawić szafę o gł. 60 cm. Przesunięcie drzwi spowodowało przesunięcie drzwi w małej sypialni (jest ciut mniejsza niż pierwotnie). Wygospodarowałam jednak wnękę na szafę.
    Skrócona została ściana między kuchnią sa salonem, bo zlikwidowałam wnękę na lodówkę - zamiast tego jest w wc wnęka na umywalkę. Przejście między narożnikiem ściany wc a scianką w kuchni oddzielającą blat z płytą to min. 80 cm

    jesli będziesz miec kuchenkę indukcyjną to przeniesienie nie jest żadnym problemem, bo gniazdko na prąd możesz zrobić wszędzie. Rurę od okapu trzeba będzie zamaskować zabudową z k-g

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony