dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Remont generalny 2 pok 46,8m

    Witam Państwa.

    Jestem w trakcie zakupu mieszkania 2 pok. 46 m2 którego stan można określić jako deweloperski (tak jak go oddali w 1977 tak wygląda dziś).
    Do zrobienia jest w nim wszystko tj. położenie podłogi, wymiana okien, elektryki, wyrównanie i malowanie ścian, urządzenie kuchni i łazienki oraz postawienie na nowo ściany między pokojami. I odnośnie łazienki i nowej ściany mam kila pytań.
    Na załączonym niżej planie mieszkania widać ścianę o grubości 5cm między pokojami. Ściana ta zrobiona jest z tzw. plastra miodu (karton-gips na stelażu), zawiera w sobie drzwi pomiędzy pokojami oraz kilka wnęk.



    Chciałbym postawić ją od nowa jako prostą ścianę ew. z wnęką na szafę zabudowaną.
    Moje pierwsze pytanie to z czego wykonać taką ścianę i jakiej grubości.
    Czy pustak ceramiczny porotherm 11.5 (najlepiej w systemie dryfix) będzie odpowiedni czy za gruby na taką ścianę?

    Nie zamierzam na niej wieszać telewizora itp., raczej przeznaczyć to miejsce na szafę. W miejscu w którym znajduje się ściana, łączą się płyty stropowe więc ciężar chciałbym rozłożyć pomiędzy nie (choć przy założeniu 150kg/m2 mógłbym dwie takie ściany postawić obok siebie).
    Czy pod taką ścianę która ma być na łączeniu płyt trzeba zrobić jakiegoś rodzaju płytę (wylaną z betonu) która także wyrówna podłogę?

    Mam jeszcze do zamurowania przejście pomiędzy kuchnią a salonem które zrobione jest w ścianie nośnej. Tam chciałbym zastosować porotherm 8 aby powstała od strony pokoju wnęka w której to zawisł by telewizor i ew. jakieś półeczki na pierdoły żony. Czy taka ściana wytrzyma czy w miejscu mocowania tv zastosować płytę betonową/cegły pełne?

    Drugie pytanie to połączenie łazienek.

    W pierwszym projekcie wygląda to tak



    Zastanawia mnie czy będzie miejsce aby przejść swobodnie do pozostałej części łazienki. Na projekcie zaznaczyłem prawdopodobne miejsce w którym biegną rury kanalizacyjne. Czy z wanna w takim miejscu nie będzie problemu z odpływem?

    Drugi projekt



    Zastanawia mnie w nim czy będę miał gdzie i w czym zahaczyć stelaż od wc.

    Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak zrobić taką łazienkę. Może odpuścić sobie łączenie lazienek. Oczywiście w

    obydwu projektach w pozostałych miejscach ma stanąć pralka oraz szafki.
    Ostatnio edytowane przez ziele1985 ; 12-10-2014 o 18:25 Powód: korekta

  2. #2

    Domyślnie

    Troszkę poprawiłem projekt łazienki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lazienka.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	284678

    Spełni się to jeżeli w ścianie będzie miejsce na zamontowanie stelażu do wc.

    Wanna którą chce zamontować to Cersanit Virgo asymetryczna 150cm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	virgo_1_2_2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	29,0 KB
ID:	284680


    Co w takim przypadku z rurami odpływowymi? Czy spadek 1cm na 1m oraz dwa kolanka 45st przy zakręcie 90st wystarczą?

    Czy możecie mi odpowiedzieć w kwestii ścianki z poprzedniego postu?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Dlaczego nie chcesz ścian z k-g?

  4. #4

    Domyślnie

    Plany zmieniają się jak w kalejdoskopie. Twoja propozycja jest ciekawa, dziękuję za nią ale muszę zmieścić jeszcze biurko, akwarium 60L a mały pokój za kilka lat będzie także dla dziecka (wpierw łóżeczko potem nasza przeprowadzka do dużego). Aktualnie chce zostawić 3/4 ściany a resztę wybudować na nowo zachowując wnęki z obydwu stron jak na zdjęciu poniżej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	duzy_pokoj.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	285511
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maly_pokoj.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	285516

    W pokojach szafy zabudowane we wnękach które zrekompensują ich brak w przedpokoju. Lecz z drugiej strony czy nie za dużo tych szaf?

    Dorzucam także mój projekt kuchni o którym dyskusja prowadzona jest w innym wątku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	285517

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bez problemu ustawisz akwarum na szafkach obok TV. Biurko też można bezproblemowo wkomponowac.

    mnie zastanawia gdzie chcecie trzymać rzeczy dwóch dorosłych osób + wyprawka dziecka. A do tego odkurzacz, deska do prasowania itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mnie zastanawia gdzie chcecie trzymać rzeczy dwóch dorosłych osób + wyprawka dziecka. A do tego odkurzacz, deska do prasowania itd.
    Właśnie w tych szafach Na przedpokoju puste przestrzenie będą także do wykorzystania choć nie będzie ich dużo (raczej wieszaki + rewizja do pionów). W małym pokoju zmieszczą się jeszcze regały. W obecnym mieszkaniu mam garderobę która bardzo się przydaje ale w nowym nie chcę tworzyć nowego pomieszczenia kosztem pokoju ale temat jeszcze do przemyślenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony