dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 26
Pokaż wyniki od 501 do 512 z 512
  1. #501
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Swego czasu pracowałem w firmie gdzie firma stawiała konstrukcję m.in mosty,był przypadek gdzie most się zawalił i była osoba śmiertelna. Stwierdzono winę Kierownika Budowy i facet poszedł siedzieć.
    Nie bez przyczyny kierbudy opłacają sobie składkę OC ale dla niektórych inwestorów kierbud to właśnie tylko taki pieczatkowiec a nie nadzorca budowy,który odpowiada za wszystko.

  2. #502
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Kierownik budowy ponosi pełną odpowiedzialność za realizację robót i zdarzenia, jakie mogą zaistnieć w trakcie budowy domu. Prawo budowlane konkretnie wymienia podstawowe obowiązki kierownika budowy. Pewnych jednak rzeczy nie możesz od niego wymagać.

    Obowiązki kierownika budowy wg prawa budowlanego
    Funkcję kierownika budowy może pełnić tylko osoba z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi. Najlepiej jest, gdy budową domu od początku do zakończenia kieruje ta sama osoba (choć oczywiście zmiana kierownika jest możliwa).
    Podstawowe obowiązki kierownika budowy wymienione w Prawie budowlanym to:
    złożenie oświadczenia o przyjęciu obowiązków kierowania budową oraz protokolarne przejęcie od inwestora placu budowy;
    zapewnienie wykonania odpowiedniego zabezpieczenia i odgrodzenia terenu budowy oraz umieszczenie tablicy informacyjnej budowy;
    przed rozpoczęciem budowy sporządzenie lub zapewnienie sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (kierownik odpowiada za jego treść i podpisuje);
    zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu (po wytyczeniu geodeta dokonuje wpisu w dzienniku budowy);
    kierowanie budową w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę oraz przepisami, w tym techniczno-budowlanymi i dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy;
    prowadzenie dokumentacji (w tym dziennika budowy), a po zakończeniu prac przygotowanie dokumentacji powykonawczej;
    wstrzymanie robót w przypadku stwierdzenia możliwości powstania zagrożenia nna budowie oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym inwestora;
    realizacja zaleceń wpisanych (przez inspektora nadzoru, projektanta) do dziennika budowy;
    zgłaszanie inwestorowi (inspektorowi nadzoru inwestorskiego) do sprawdzenia lub odbioru zakończonych robót ulegających zakryciu bądź zanikających zapewnienie wykonania wymaganych przepisami lub ustalonych w umowie prób i sprawdzeń instalacji, urządzeń technicznych i przewodów kominowych przed zgłoszeniem obiektu budowlanego do odbioru – kierownik budowy musi pamiętać o konieczności sprawdzenia szczelności instalacji gazowej, pomiarach instalacji elektrycznej, odgromowej, o odbiorach przyłączy;
    po zakończeniu robót zgłoszenie inwestorowi wybudowanego obiektu do odbioru (wpisem do dziennika budowy), uczestniczenie w czynnościach odbiorowych i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad;
    przekazanie inwestorowi oświadczenia o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami;
    przekazanie inwestorowi oświadczenia o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także – w razie korzystania – drogi, ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu.
    Kierownik budowy może też występować do inwestora o zmiany w rozwiązaniach projektowych, jeżeli uzna, że są one potrzebne dla zwiększenia bezpieczeństwa robót lub usprawnienia budowy domu. Można zresztą powiedzieć, że jest to także jego obowiązek, gdyż odpowiada za bezpieczeństwo na budowie.

  3. #503

    Domyślnie

    Kierbud poszedł siedzić, bo poświadczył nieprawdę, tzn dopuścił wykonanie niezgodne z projektem
    to ta odwiedzialność, o której piszę, firma wykonawcza umywa ręce, ale kasę za robotę wzięli

    oczywiście, że u mnie bez odbioru nie było kasy, ale nie wszytko jesteś w stanie sprawdzić, nie wszstkie niedociągnięcia da się zakwestionować z poziomu kierownika budowy, np. źle zawibrowany beton, albo krzywo wylany, albo stopnie schodów rozjechane o 2 cm, konstrukcyjnie w normie, będzie stało, więc co kwestionujesz? schody kujesz całe? nadlewka się nie utrzyma
    a kolejne etapy, już bez kerownika? krzywo przycięte kafle - kujesz?, czym zamienisz? nowa partia to inny odcień. Nawet codziennie wizyta to mało bo przez dniówkę można sporo naknocić
    nawet jak gościowi nie zapłacisz, to masz do tyłu kasę za materiał, straony czas, dodatkowa kasa za usunięcie skopanych kafli ...

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Nawet wygrana sprawa, to często sprawa przegrana, bo okazuje się, że druga strona nic nie ma, więc wyrok można sobie na ścianie powiesić, a do tego jest się w plecy o poświęcony czas.
    Nie żartuj z tym czasem a koszty prawnika oraz komornika który i tak nic z dłużnika nie ściągnął. W moim przypadku dwie sprawy się tak zakończyły pozostała tylko satysfakcja.
    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    kult robotnika i pokpiwanie z pracy umysłowej - efekt rządów klasy robotniczej
    Niestety się tu bardzo mylisz. Nie jest to kult robotnika tylko kult pseudo elity która wykształciła się na zachłanności profesorskiej tworzącej w każdej mieścinie po cztery wyższe uczelnie na dwa licea. Zamiast prawdziwych robotników mamy pseudo inteligencję na poziomie nieudacznika robotnika. I tym sposobem zamiast wykształconej kadry zawodowej mamy nic nie umiejących pseudo inteligentów czasami pracujących jako murarze, tynkarze, mechanicy itd. (to i tak dobrze jak nie pracują na stanowiskach kierowniczych z uwagi na wszelkiej maści koneksje) którzy za dawnych czasów mieli problem ze skończeniem porządnej szkoły zawodowej.
    Ostatnio edytowane przez b2211 ; 23-10-2016 o 16:28

  5. #505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marian_D Zobacz post
    Rynek to wyreguluje. Przyjdzie kryzys, budowy staną i znów będą skomleć o robotę. Budować trzeba w recesji.
    Recesję mieliśmy. Jakości robót to nie poprawiło.

    Nikt nie chce tego robić. Nikt z was nie widzi swojego dziecka jako dekarza, budowlańca.
    To kto ma robić? Chyba Ukraińcy nam zostają.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-10-2016 o 19:59

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Recesję mieliśmy. Jakości robót to nie poprawiło.
    Generalnie nie. Ale łatwiej zatrudnić tych lepszych.

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Czyli Arturo miał rację, młodzi mają szansę na budowę ale ich nie stac. Mając 30 lat, będąc po studiach, masz około 5lat stażu pracy. Tylko wyjątki mają awanse w tak krótkim czasie by osiągać wynagrodzenie które by pozwalało na utrzymanie rodziny (zwykle są już dzieci) i spłacanie kredytu 300_400 tys zł.
    To że komuś rodzice zafunduja dom to nie znaczy, że ich na niego stac.
    Ja mam 30 lat i od 10 lat prowadzę działalność gospodarczą, studia skończyłem zaocznie. Także nie wrzucaj wszystkich do jednego worka Niestety nie mam dobrze sytuowanych rodziców więc działkę musiałem kupić sam, ale jeśli ktoś ją dostanie to wybudowanie domu kosztuje wówczas podobnie do mieszkania w mieście.

  8. #508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A ja mam 33 lata, zdążyłem kupić działkę i dom wybudować, a wcześniej wpakowalem kupę kasy w remont rodzinnego. Samemu może nie, sle z z żoną to już łatwiej.

  9. #509
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Swego czasu pracowałem w firmie gdzie firma stawiała konstrukcję m.in mosty,był przypadek gdzie most się zawalił i była osoba śmiertelna. Stwierdzono winę Kierownika Budowy i facet poszedł siedzieć.
    Nie bez przyczyny kierbudy opłacają sobie składkę OC ale dla niektórych inwestorów kierbud to właśnie tylko taki pieczatkowiec a nie nadzorca budowy,który odpowiada za wszystko.
    Nie kojarzę w ostatnich kilkunastu latach zawalenia się mostu w Polsce, chyba chodzi Ci o zawalenie się rusztowania podczas budowy mostu lub też jakiegoś elementu podczas wznoszenia mostu. Zresztą nawet gdyby coś takiego miało miejsce to kierownik dostałbym zawiasy zapewne...

  10. #510
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ontek

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Police
    Kod pocztowy
    72-010
    Posty
    1

    Thumbs up

    Ja również trochę ponarzekam i ostrzegam przed wykonawcą Adamem Lubarskim, firma Cordell z Gryfina, woj zachodniopomorskie. Gościu małej postury ale jego ego sięga nieba, kłamie na każdym kroku!!! Wziąłem go z polecenia ale nawet to nie uchroniło nas przed jego nierzetelnością i to niestety narzekanie na poprzednich wykonawców... to mnie wyprowadzało z równowagi. Cały czas wypytywał nas a ile mnie kosztowały poprzednie prace i ciągle komentował, że i tak jestem do przodu, bo z początku mówiłem mu prawdę...Oczywiście zostawił niedoróbki i na koniec skomentował, tak jak jego poprzednicy, ze następni którzy będą robić następny etap to dokończą jego niedoróbkę ( bezczelny). Trzeba też uważać, bo on miał taki zwyczaj sprawdzania nastroju inwestora i niemal codziennie potrzebował jekiejś zaliczki a to 50 zł , a to 100 zł , a to 30 zł, ( bo to zabrakło taśmy, a to kleju itd, bo cały materiał wyliczyła nam zaufana hurtownia...) gdy zwróciłem mu uwagę żeby wyliczył cały materiał potrzebny czyli te "drobiazgi", to strzelił focha i nie odzywał się do mnie..... Zostawił po sobie straszny bałagan i brud, ale zabrał trochę nie swoich rzeczy, mam to wszystko nagrane!!!! zastanawia mnie skąd u tych niby wykonawców tyle pewności siebie i bezczelności, bo na każdym kroku nam udzielał porad na każdy temat.... Było ich dwóch ale przeszukali cały dom od piwnicy po dach jak szarańcza...., pomimo, że cały czas byłem na budowie...

  11. #511
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Nie kojarzę w ostatnich kilkunastu latach zawalenia się mostu w Polsce, chyba chodzi Ci o zawalenie się rusztowania podczas budowy mostu lub też jakiegoś elementu podczas wznoszenia mostu. Zresztą nawet gdyby coś takiego miało miejsce to kierownik dostałbym zawiasy zapewne...
    http://www.gazeta.myslenice.pl/serwi...-w-Strozy.html

  12. #512

    Domyślnie

    Przy budowie Mostu Zwierzynieckiego w Krakowie też było zawalenie się rusztowania.
    http://fakty.interia.pl/malopolskie/...go,nId,1118817

Strona 26 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony