dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w aranzacji mieszkania ze skosami

    Witam,

    Chcialabym Was drodzy forumowicze, prosic o pomoc w zaaranzowaniu mieszkania - wyzwania, przynajmniej dla mnie, bo ze skosami.

    Zaczne od kuchni i lazienki. Z racji tego, ze pomieszczenia nie naleza do najwiekszych, mam z nimi dosc spory problem.

    Jesli chodzi o kuchnie to chcialabym aby znalazly sie w niej wszystkie niezbedne sprzety, tzn lodowka, zmywarka, zlew, plyta, piekarnik. Fajnie byloby oddzielic aneks od salonu jakas malenka wyspa. No i oczywiscie stol w czesci juz salonowej
    Wymiary kuchni - 245 cm plus wneka kominowa przy korytarzu 33/77 cm. Glebokosc kuchni 180 cm, takze mini mikro

    Co do lazienki, mam dylemat wanna czy prysznic Na pewno chcialabym aby w lazience zmiescila sie pralka, bo pomieszczenie gospodarcze posluzy nam jako tzw graciarnia, przynajmniej do momentu, w ktorym uda mi sie malza zaczarowac aby sie owych gratow (przynajmniej czesci), pozbyl

    Co do pokoi, ten z okanmi polaciowymi chcialabym przeznaczyc dla swoich corek (male bable) a srodkowy pokoj jako nasza sypialnie.
    Co do srodkowego pokoju - myslalam nad zrobieniesz szafy wnekowej pod skosem, w zasadzie na calej szerokosci sciany, Ewentualnie w miejscu gdzie pomieszczenie ma pelna wysokosc zrobic tylko gore szafy - a'la pawlacz a na dole zostawic jakies 80 cm szerokosci na biurko. Glebokosc szafy standardowa 55-60 cm.

    Co myslicie?

    Dziekuje z gory za pomoc i licze na Was.
    Pozdrawiam
    Aga
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT10.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	284722  

  2. #2

    Domyślnie

    Z mały rzut nie widać wymiarów.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nic wiekszego nie chce mi sie zaladowac. Zaraz cos pokombinuje

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,

    Na razie jedynie udalo mi sie skombinowac opnizszy rzut.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	285434  

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem czy te dwa fragmenty skosu w salonie i w sypialni są zabudowane ścianą od podłogi czy może widoczny jest skos i podłoga pod nim(bardziej prawdopodobne). Narysowałam dwie wersje - ze schowkami pod skosem jeśli jest wysoka ściana a jeśli jest odsłonięty skos to w salonie pod nim sofa a w sypialni cała ściana zabudowana szafą(głęboką).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	285610 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	285611
    Przesunęłam wejście do sypialni, żeby w przedpopkoju mogła stanąć dodatkowa szafa(ok.150cm). Nie mam raczej pomysłu na pokój córek - myślisz o łóżku piętrowym czy raczej wolisz pojedyncze lub jakieś inne? Łazienka ma dobre proporcje dla wstawienia wanny - podobno lepiej się sprawdza przy małych dzieciach.
    Jesli w aneksie nie da się zrobić blatu pod oknem to można i z wyspą a raczej z półwyspem - na rysunku 120x60cm, odsunięty od blatu z płytą o ok.100cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	285616

  7. #7

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo za odpowiedz. Tak myslalam, ze w praniu wyjdzie kilka niejasnosci
    Mianowicie, niestey nie da siep od oknem umiejscowic zlewu w kuchni oraz nie ma mozliwosci przesuniecia scian i drzwi.
    Jednym slowem, wszystkie sciany musza zostac na swoim iejscu

    Co do skosow - tak sa to skosy w postaci opadajacych sufitow z podloga pod spodem i raczej nie nadaja sie na schowek jak w pierwszej propozycji - po prostu nie dalo by sie tam wejsc - skos opada do wysokosci 4o cm nad ziemia.

    Co do pokoju corek. Chcialabym tam dwa lozka. W miejscu gdzie wstawilas biurka na calej dlugosci sciany tez jest skos ale konczy sie on 85 cm nad podloga. Zastanawiam sie czy biurka byly by w tym miejscu praktyczne w uzytkowaniu?

    Bardzo podoba mi sie pomysl z szafa w przedpokoju, ta przy kuchni

  8. #8

    Domyślnie

    Wiem, że schowki pod skosami to nie byłby zbyt dobry pomysł ale jak juz pisałam, brałam pod uwagę możliwość, że są zabudowane ścianą od podłogi. Po prostu jako amator miewam problemy z odczytaniem profesjonalnych rzutow
    Tam przy kuchni(obok lodówki) jest raczej płytki regał ale może być i głęboka szafa skoro od strony sypialni takiej się nie da wstawić(szkoda, że drzwi do sypialni nie da się przesunąć). Albo można obok lodówki postawić słupek z piekarnikiem a dalej do drzwi łazienki płytsza szafka/regał. W sypialni pod skosem biurko a szafa przy ścianie od strony przedpokoju.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	285646 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój córek 3.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	285647
    Dobrze by było gdyby biurka dziewczynek stały pod oknami ale muszę jeszcze sprawdzić jakie jest nachylenie tego skosu. Ogólnie to standardowe biurka mają blat na wysokości 70-75cm więc zmieściłyby się pod ściana kolankową 85cm ale jeśli ten skos ma małe nachylenie(a na to wygląda) to trzeba też wziąć pod uwagę łatwość dojścia. Prawdopodobnie konieczne by było zrobienie dość głębokego blatu biurek, np ok.80cm. Trudno też będzie wstawić szafę tak, żeby nie zasłaniała okna...

  9. #9

    Domyślnie

    Dziekuje za wszystkie propozycje. Moze przedstwaie tez swoj pomysl. Od razu przepraszam za jakosc - robione w paincie - nie znam sie na programach do aranzacji, kompletnie

    W pokoju dziewczynek dwa lozka i szafa narozna (w miejscu kolo drzwi, jest raptem 60 cm szerokosci do rozpoczynajacego sie skosu) oraz biurka, ale nie pod oknami. Plusem jest to ze opkoj jest baaardzo jasny.
    W sypialni szafa pod skosem na cala dlugosc ciany, jednak w miejscu gdzie pomieszczenia ma pelna wysokosc wymyslilam szafe tylko w gornej czesci pokoju (ala pawlacz) a w wolnej przestrzeni na dole, blat (czyt. biurko)

    Kuchnia, wersja bez szafy w przedpokoju (chociaz ta ze slupkiem bardzo mi sie podoba i na pewno wezme ja pod uwage), ale za to ze schowkiem lub cargo we wnece (to samo w szajkach gornych - zawieszonych dokladnie nad dolnymi w calej kuchni, okap schowany w szafce) i maly polwysep ale taki mikro 100/50.

    Co myslicie?

    Jeszcze raz sorki za amatorszczyzne rzutu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutek.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	285648

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  11. #11

    Domyślnie

    Elfir, pisalam wczesniej ze nie moge przesuwac scian a ten sposob zabudowane skosy nie maja racji bytu bo koncza sie 45 cm nad ziemia i nie sa zabudowane. Chyba musialabym sie czolgac do ich konca

  12. #12

    Domyślnie

    Dopiero teraz skojarzyłam, że pokazywałas salon na wątku "Drobne zmiany aranżacji pokoju, dobór dodatków - wątek pomocowy".
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6590044
    Prosisz tu o aranżację mieszkania a wygląda na to, że masz je już urządzone. Na Twoim rysunku układ salonu z aneksem wygląda jak na fotkach stanu obecnego(z sierpnia)więc nie jestem pewna czy w ogóle planujesz jakieś zmiany czy tylko szukasz potwierdzenia, ze twoje pomysły są dobre... Płyta grzejna(kuchenka wolnostojąca?)na skraju blatu/zabudowy to akurat niezbyt dobry pomysł, zwłaszcza przy biegających małych dzieciach. Pozostałe pokoje też pewnie masz już jakoś umeblowane więc lepiej się orientujesz co możesz zaplanować pod skosami, możesz "pojeździć" posiadanymi meblami lub "elementami zastępczymi"(stół zamiast biurka itp) i sprawdzić czy dany układ będzie wygodny.

  13. #13

    Domyślnie

    Owszem masz racje , tyle ze mieszkanie w takim stanie otrzymalam i chce je zmienic pod siebie. Jednoczesnie nie chce wydawac kasy niepotrzwbnie. Narysowalam taki uklad salonu aby zasiegnac porady bardziej doswiadczonych , a to chyba.nic zlego prawda?

    Co do obecnego urzadzenia mieszkania to w tej chwili w pokoju przeznaczonym dla dzieci spimy z mezem my a w planowanej sypialni kazdy mebel jest z innej parafii i spia tam dziewczyny. Chce to wszystko uporzadkowac a jesli cos jest ok ro ro wykorzystac

    Na razie odmalowalam przedpokoj jak postawie kompa na nogi to wrzuce.foty.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego uwązasz, że jestesmy bardziej doświadczeni?
    Przecież żadne z nas nie jest architektem wnętrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony