dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Remont łazienki - czy da się bez skuwania glazury ?

    Witam
    Potrzebuję Waszej opinii w dwóch kwestiach dotyczących remontu łazienki. Problem tkwi w tym że nie bardzo mam ochotę skuwać starą glazurę.

    Pierwsza sprawa: co myślicie o położeniu przyklejanych paneli korkowych na stare płytki podłogowe ?
    Czytałam że można coś takiego zrobić po wyrównaniu podłoża czymś co się nazywa "podkładowa masa renowacyjna"
    Zaznaczam że płytki trzymają się dobrze i nie ma pod nimi pustych przestrzeni. czy ktoś robił coś podobnego ?

    Druga sprawa: Nie podobają mi się też płytki ścienne w tej łazience i zastanawiam się czy da się rozwiązać jakoś ten problem bez ich skuwania.
    Co myślicie żeby wygładzić ścianę zostawiając pod spodem stare, dobrze trzymające się kafle ? Piszę o gładzeniu ponieważ nie chcę w tym miejscu kłaść innych płytek. A może je poprostu pomalować farbą.... Jak sądzicie jakich efektów można się spodziewać po takim załatwieniu sprawy ? ktoś już tak robił ?

    Będę wdzięczna za wszelkie opinie i wskazówki jak to zrobić aby się nie narobić

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli warstwa płytek jest ,,nośna,, i stabilna to bez problemu możesz to zrobić.Musisz zastosować chemie na trudne podoża np. ceresit cn 94,atlas gruntoplast. Potem możesz się dalej ,,bawić,,.Albo nowe płytki,albo inne wykończenie. Jednak zawsze jest to bardziej krytyczne podłoże,powinien to zrobić jednak ktoś kto ma jakies tam doświadczenie w temacie.Te grunty też trzeba odpowiednio położyć,2 warstwy w prawidłowych odstępach czasu,itd.
    Panele korkowe możesz położyć na podłodze na płytkach bez problemu,można to zrobić także najpierw posługując się warstwą szczepną,potem ewentualne wyrównanie powierzchni i odpowiedni klej,można też od razu położyć te maty ..pewnie są do tego odpowiednie kleje które bez kłopotu będą ,,łapać,, do takiej powierzchni.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 20-10-2014 o 08:55

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Oczywiście za jakiś rok lub dwa opiszę efekty długoterminowe

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Jeżeli stare płytki nie odpadają, są w dobrym stanie i nie są zbytnio zniszczone, to przy zastosowywaniu odpowiedniego kleju do płytek (o zwiększonej przyczepności) nie powinno być problemów. Panele tez będą OK

  5. #5

    Domyślnie

    Ostatecznie stare płytki w łazience zostały potraktowane farba strukturalną a następnie pomalowane zwykłą farbą zmywalną. Sposób się sprawdził, e ścianami nie ma żadnych problemów.
    Natoiast w toalecie płytki pomalowałam podkładem na trudne podłoża, wygładziłam i pomalowałam zwykłą farbą-także się sprawdziło. Nie pęka ani nie odpada

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony