dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://allegro.pl/welna-mineralna-ro...773929046.html nie wydaje mi się droższa od EPS'a grafitowego ..
    tylko że ta samogrzejność będzie droga jak sto pieronów. 60cm wełny to jak 50cm styro grafitowego ale styro nie może być na elewację w domu z bali
    może być i styro ..bo i tak pierwsze pójdzie od zewnątrz paroizolacja na bal.

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    http://allegro.pl/welna-mineralna-ro...773929046.html nie wydaje mi się droższa od EPS'a grafitowego ..
    może być i styro ..bo i tak pierwsze pójdzie od zewnątrz paroizolacja na bal.
    jak dla mnie wełna nie nadaje się na izolację w domach pasywnych czy autonomicznych. aby zamocować 60cm wełny będzie trzeba zrobić ruszt i wypełnić go wełną i najlepiej to zrobić na 3 warstwy więc będzie pełno miejsc w których będzie tylko drewniany ruszt a drewno ma 2 razy gorszą lambdę więc będzie pełno mostków. pod styro daje się też paroizolację?

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kamili jak bym normalnie wyłożył kawę na ławę .. to zasilił bym tylko konkurencję projektującą ..

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Kamili jak bym normalnie wyłożył kawę na ławę .. to zasilił bym tylko konkurencję projektującą ..
    nie dobre myślenie. mówieniem wiem ale nie powiem zachowujesz się jak samolub. kiedy planujesz sfinalizować swoje pomysły w postaci konkretnego projektu a potem domu? bo mam nadzieję że zbudujesz to co zaplanujesz.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Idą dwa projekty w raz mój i jeszcze jedne.
    mój ma 270m2 powierzchni drugi ma 220 koło. Mój jest trudniejszy bo przeróbka .. muszę istniejący dom posadowić na płycie fu
    i zrobić piwnicę, do tego należy to zrobić na izolacji termicznej.
    Konkretny projekt wyjdzie za niedługo. O ile inwestor nie będzie miał nic przeciwko to Ciebie osobiście zaproszę na budowę bo koło 30 km będzie
    pewnie od Ciebie ...

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Idą dwa projekty w raz mój i jeszcze jedne.
    mój ma 270m2 powierzchni drugi ma 220 koło. Mój jest trudniejszy bo przeróbka .. muszę istniejący dom posadowić na płycie fu
    i zrobić piwnicę, do tego należy to zrobić na izolacji termicznej.
    Konkretny projekt wyjdzie za niedługo. O ile inwestor nie będzie miał nic przeciwko to Ciebie osobiście zaproszę na budowę bo koło 30 km będzie
    pewnie od Ciebie ...
    czyli prawie sąsiad.
    dobrze zrozumiałem że chcesz istniejący budynek przenieś na płytę fundamentową? niby jak? jaki to budynek? w jakiej technologii?

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    1938 rok dom drewniany

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    1938 rok dom drewniany
    chyba żeś się za dużo naoglądał tego programu amerykańskiego co omy przewożą ale jest to możliwe ale czy opłacalne? i to jeszcze takiego starego rupiecia? ambitne masz pomysły. mam nadzieję że będziesz prowadzić z tego dziennik i robić dużo zdjęć.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Taka mentalność w narodzie, zniszczyć zburzyć... ten dom ma trochę historii, a obróbkę drewna mam opanowaną ...
    to czemu mam się nie zabrać za to. Opłacalne ... masz gotowe ściany, piła motorowa w ruch i inne narzędzia ...
    w tym dłutownica łańcuchowa np .. i wyskrobię dokładnie ubytki.
    Chce mieć coś takiego

    Nie parcie na stary styl ale właśnie na prostą nowoczesną formę, jak wiem że belki są z domu który był stawiany w XIX wieku to kawał historii się wiąże z tym.
    Kolejna sprawa jak na lata 30 XX wieku to dom nie był pierwszy lepszy ..
    kryty jest blachą która do dziś się sprawuje ... życzę każdemu aby bez "gwarancji" blacha przetrwała 76 lat
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 16-11-2014 o 09:16

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    popełniłem wielki błąd bo zapomniałem że u mnie zdarzało się że rów melioracyjny potrafił wylać. dziś rano sobie to przypomniałem. dom podniosę o te pół metra ale nie mogę ryzykować z konstrukcją drewnianą aby mi ją zalało gdyby się zdarzyły większe ulewy i wody byłoby więcej. wiem że każdy dom ucierpi przy zalaniu ale drewniana konstrukcja z wełną ucierpią bardziej. więc z przykrością muszę stwierdzić że porzucam temat z tą konstrukcją drewnianą.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Normalny betonowy bunkier zrób i po sprawie.

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Taka mentalność w narodzie, zniszczyć zburzyć... ten dom ma trochę historii, a obróbkę drewna mam opanowaną ...
    to czemu mam się nie zabrać za to. Opłacalne ... masz gotowe ściany, piła motorowa w ruch i inne narzędzia ...
    w tym dłutownica łańcuchowa np .. i wyskrobię dokładnie ubytki.
    Chce mieć coś takiego

    Nie parcie na stary styl ale właśnie na prostą nowoczesną formę, jak wiem że belki są z domu który był stawiany w XIX wieku to kawał historii się wiąże z tym.
    Kolejna sprawa jak na lata 30 XX wieku to dom nie był pierwszy lepszy ..
    kryty jest blachą która do dziś się sprawuje ... życzę każdemu aby bez "gwarancji" blacha przetrwała 76 lat
    jeżeli czujesz do domu jakiś sentyment to już inna sprawa. tylko kto Ci ten dom podniesie i przełoży na płytę? masz taką ekipę? z odpowiednim sprzętem? widziałem jak to robią w Ameryce i nie jest to łatwa robota jakby się wydawało. drobny błąd i rozleci Ci się ten domek jakby był z kart. co z tego że ma ściany jak w całej budowie to mniejszy wydatek? droższa będzie płyta którą zrobisz niż to co na nowe drewno by Ci pewnie poszło no chyba że bale drewniane wychodzą znacznie drożej niż dom murowany. i tak rozebrać będziesz musiał komin który w takim domu jest bo go nie przeniesiesz a z tego starego domu to choćbyś na głowie stanął to nawet pasywnego z nie nie zrobisz nie mówiąc o autonomicznym. no chyba że z tym domkiem nie mierzysz aż tak wysoko.

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Normalny betonowy bunkier zrób i po sprawie.
    właśnie o tym dziś myślę. według Ciebie który w moim przypadku będzie lepszy domek: z BK czy z silki?

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mój Dziadek jest owiany sławą tego który potrafił sprowadzić dom na nowe fundamenty
    w czasie gdy nie było hydrauliki.
    w Ameryce i nie jest to łatwa robota jakby się wydawało. drobny błąd i rozleci Ci się ten domek jakby był z kart.
    czemu ma się rozlecieć ?
    jak będzie spięty raz, dwa konstrukcja zrębowa nie bardzo tak się chce rozlatywać ...
    to choćbyś na głowie stanął to nawet pasywnego z nie nie zrobisz nie mówiąc o autonomicznym. no chyba że z tym domkiem nie mierzysz aż tak wysoko.
    bez niczego będzie samogrzejny .. autonomiczność to inna bajka ..
    Pierwsze wyzbyłem się pewnych dogmatów które powstały na temat standardu pasywnego ..

    Komin ? 1 dzień rozebrany razem z kuchnią kaflową proste jak cep w budowie....

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Mój Dziadek jest owiany sławą tego który potrafił sprowadzić dom na nowe fundamenty
    w czasie gdy nie było hydrauliki.
    czemu ma się rozlecieć ?
    jak będzie spięty raz, dwa konstrukcja zrębowa nie bardzo tak się chce rozlatywać ...
    bez niczego będzie samogrzejny .. autonomiczność to inna bajka ..
    Pierwsze wyzbyłem się pewnych dogmatów które powstały na temat standardu pasywnego ..

    Komin ? 1 dzień rozebrany razem z kuchnią kaflową proste jak cep w budowie....
    w domach pasywnych i lepszych pierwsze skrzypce odgrywa szczelność a odpowiedniej nie zachowasz w starym domu. drugą ważną kwestią są okna południowe a w tamtych czasach nikt nie robił dużych przeszkleń od południa no chyba że wytniesz południową ścianę i wstawisz nową ale czy to w całokształcie będzie opłacalne? porób zdjęcia tego domu i pokaż wizualizację i rzuty jak będzie wyglądać w nowym miejscu na gotowo.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale okna tak czy siak muszę mieć okna teraz są małe, ale faktycznie elewacja południowa będzie przeszklona

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    masz jakiś sposób na to aby być niezależnym energetycznie i żeby to miało sens finansowy? najbardziej chciałbym nie podłączać się do sieci. myslę o PV i wiatraku ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oczywiście że mam problemem nie jest ogrzewanie CWU cz C.O którego nie będzie .. ale ruszenie z miejsca garnka ziemniaków na obiad.
    Plus pranie, pralka .. hmm konia z rzędem kto znajdzie pralkę od zaraz na ciepłą wodę.
    Co innego jest podgrzanie wody tanim źródłem o mocy rozłożonej w czasie, niż przywalenie parę kW

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Oczywiście że mam problemem nie jest ogrzewanie CWU cz C.O którego nie będzie .. ale ruszenie z miejsca garnka ziemniaków na obiad.
    Plus pranie, pralka .. hmm konia z rzędem kto znajdzie pralkę od zaraz na ciepłą wodę.
    Co innego jest podgrzanie wody tanim źródłem o mocy rozłożonej w czasie, niż przywalenie parę kW
    no właśnie to jest problem. zrobienie za dużej mocy szkodzi a za małej jest za mała. a potrzeby są różne.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony